Spaudos konferencija „Tautos valia prieš dvidešimt trejus metus ir šiandien“ (tiesioginė transliacija, video) (49)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Sausio 14 dieną Seime įvyko Seimo narių Aurelijos Stancikienės ir Ryto Kupčinsko spaudos konferencija „Tautos valia prieš dvidešimt trejus metus ir šiandien“.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Piliečių iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ referendumui rengti koordinatorius Tautininkų Sąjungos pirmininkas Julius Panka, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas hab. dr. Kazimieras Garšva.

Konferencijos dalyviai kalbėjo apie sunkumus kuriuos nepagristai, netgi pažeisdama teisės aktus, referendumo surengimo iniciatyvinei grupei sudaro Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Taip pat buvo įvertintas Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos protestas Kovo 11-osios Akto salėje Laivės gynėjų dieną. Šio LLRA akcijos veiksmo vertinimą spaudos konferencijos dalyviai paskelbė išplatintame komentare.

Primename, kad sausio 13 dieną, kalbant Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui,  Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcija iškilmingo Seimo posėdžio metu demonstratyviai išėjo iš salės.

Pasak LLRA frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės, reakcija nukreipta asmeniškai į V.Landsbergį. Esą politikas iš tribūnos peikė neseniai didžiulę baudą už lenkiškų lentelių nenuėmimą gavusį lenką valstybės tarnautoją.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA, ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas:

Skelbiame spaudos konferencijos dalyvių išplatintą komentarą dėl LLRA veiksmų:

Spaudos konferencijos Lietuvos Respublikos Seime
KOMENTARAS

Dėl Laisvės gynėjų atminimo ir Lietuvos valstybės paniekinimo 

2014-01-14

Vakar, sausio 13 d., Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios salėje vykusio iškilmingo Laisvės gynėjų dienos minėjimo metu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijai (toliau – „LLRA frakcija“) priklausančių Seimo narių grupė demonstratyviai išėjo iš salės, kai į tribūną sveikinimo kalbai buvo pakviestas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. V. Landsbergis. Netrukus ši grupė išplatino iš anksto parengtą viešą pareiškimą, kuriame tokį savo poelgį paaiškino esą tuo, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2010 metais panaikino sovietiniais laikais priimto Tautinių mažumų įstatymo galiojimą, ir tuo, kad Vilniaus apygardos teismas neseniai skyrė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui baudą už beveik penkerius metus nevykdomą galutinį teismo sprendimą dėl dvikalbių gatvių užrašų nukabinimo.

LLRA frakcijos nariai pateikė ir kitų keistų komentarų:  esą protestuodami dėl „finansinių represijų prieš gimtąją kalbą“ (nutylėdami, kad teismo sankcija buvo skirta už piktybinį teismo sprendimo nevykdymą ir dėl valstybinės kalbos statuso pažeidimo) jie kreipsis į tarptautinę visuomenę; esą jiems „trūko kantrybė“, kai prof. V.Landsbergis pradėjo kalbėti apie „represuotą“ savivaldybės administracijos direktorių (kaip LLRA frakcijos narių kantrybė galėjo trūkti dėl kalbos, kurios jie nė negirdėjo, nes išėjo iš salės?). Visa tai įrodo, kad jų akcija paniekinti Sausio 13-osios Laisvės gynėjų atminimą buvo suplanuota iš anksto. Tenka tik apgailestauti, kad tokio elgesio pavyzdį šiems politikieriams prieš dvejus metus parodė Lenkijos Respublikos vadovai, pareiškę, kad nevyks į Laisvės gynėjų dienos renginius Lietuvoje – esą dėl to, kad Lietuvos Respublikos Seime buvo atmestas įstatymo projektas dėl asmenvardžių rašybos nevalstybine kalba mūsų valstybės dokumentuose bei dėl Švietimo įstatymo, nustačiusio minimalius reikalavimus valstybinės kalbos mokymui, priėmimo. Ir dabar Lenkijos užsienio reikalų ministras socialiniuose tinkluose dalinasi informacija apie šią LLRA „akciją“, pateikdamas ir gindamas LLRA „argumentus“. Tai verčia daryti išvadą, kad ši „akcija“, kaip ir visa LLRA veikla, niekinanti Lietuvos valstybę yra koordinuojama Varšuvoje.

Esame įsitikinę, kad įžeidžiantis LLRA atstovų elgesys Seime kompromituoja ne tik juos pačius, bet ir visą dabartinę valdančiąją koaliciją. Jei ir po šitokių veiksmų šie veikėjai toliau liks „koalicijos partneriais“, toliau kels antikonstitucinius reikalavimus, šantažuodami tiek pačią valdančiąją koaliciją, tiek ir visą valstybę, tai reikš jau visos valdančiosios koalicijos demonstratyvią nepagarbą Valstybei bei jos Konstitucijai, pamatinėms mūsų šalies vertybėms.

Pasipiktinimą kelia ir LLRA veikėjų ciniškas pasikėsinimas klastoti istoriją, kai jie Lietuvos lenkų sąjungos pareiškimu, kuris buvo paskelbtas prieš dvidešimt trejus metus po sausio įvykių, mėgina paslėpti visą antikonstitucinę autonomininkų bei „jedinstvos“ veiklą – Kremliaus komunistinės valdžios palaimintą vadinamosios  „lenkų socialistinės apygardos“ ar „autonominio krašto“ steigimą Lietuvoje, ilgai nepripažįstant Lietuvos įstatymų, o tik SSRS konstituciją. Šią istoriją LLRA mėgina pateikti, kaip „lenkų tautinės mažumos“ tuometinę „vienareikšmišką“ paramą  Lietuvos nepriklausomybei ir netgi kaip Lietuvos valdžios nedėkingumą „už ištikimybę nepriklausomai Lietuvai, padorų ir sąžiningą darbą“.

LLRA atstovai savo veikla tęsia ne Lietuvai lojalių piliečių tradiciją, bet autonomininkų kėslus, kurie buvo palaikomi iš Kremliaus. Apgailėtina, kad dabar ši veikla sutampa ir su tomis instrukcijomis, kurios gaunamos iš mūsų pietvakarinio kaimyno. Neseniai „YouTube“ kanalu transliuotos garsaus lenkų žurnalisto mintys, sutampančios su LLRA bei jos globėjų Varšuvoje strategija,  verčia paklausti: ar ne laikas mūsų politikams aiškiai tarptautinėje erdvėje įvardinti, kad Lenkijoje nevaržomai plinta šovinizmo ir imperializmo tendencijos, netgi kliedesiai apie sienų keitimą su Lietuva, Baltarusija ir Ukraina, siekiant atimti neva Lenkijos žemes, vadinamuosius „kresus“? Jeigu ir vėl tylėsime apie šią Lenkijos problemą, tik pakenksime mūsų santykiams, ar net pačiai Lenkijai ir visai rytų Europai. Šią ligą Lenkijos politinis elitas turėtų pripažinti ir ją gydyti, pradedant nuo kaimyninių šalių atsiprašymo dėl pilsudskinės okupacijos bei prievartinės polonizacijos, ir nuo aiškaus teritorinių pretenzijų pasmerkimo, atsisakant kurstyti tautinių mažumų nelojalumą bei separatizmą.

Gintaras Songaila

1988m. Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, 1990-91 metais buvęs Valstybinės komisijos Rytų Lietuvos problemoms išnagrinėti atsakingas sekretorius, apdovanotas Nepriklausomybės ir Sausio 13-osios medaliais

Julius Panka
Tautininkų Sąjungos pirmininkas

Kazimieras Garšva
„Vilnijos“ draugijos pirmininkas

Aurelija Stancikienė, Rytas Kupčinskas
Lietuvos Respublikos Seimo nariai

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

49 komentarai

 1. medus:

  Bravo! Tai gal Šliužas jau suprato kad jis “visko negali” ir, išdavęs vieną bendražygį, dabar nubėgo pasieškoti kitų užtarimo, kad lengiau būtų nešti pralaimėjimo naštą? Na, žinoma, ir kaltės, kad per savo argonaciją ir kvailumą drįso žaisti mūsų visų sunkaus darbo rezultatais. Bet pralaimėjimą pakelti kur kas sunkaiu nei saldžią pergalę, pažadėtą iš pono Pūlinio rankų? Todėl, žinoma, žmogus nori pasidalinti. Kaip malonu.

  Atleiskite, gerų žodžių šio žmogelio adresu nebus, nes nebepasitikiu – tegu verkia kam nors kitam, kur nors kitur. Žmonės, gerbiantys kitus ir turintys supratimą apie kiekvieno mūsų įdėtą kainą į šį darbą, prieš puikuduomiesi savo ego, pagalvoja.
  P. S. p. A. Stancikienei ir R. Kupčinskui siūlau pagalvoti ar jie nori tapti “vienu iš pasirašiusiųjų” ar šiaip “referendumo trukdytojais” ar dar kokiais nors – kai Šliužui pasirodys, jog vietos pūstis jo begalinam ego jau atsirado.
  Tokie susikompromitavę žmogeliai turėtų važiuoti į sanatoriją, kad negadintų ūpo dirbti tiems, kuriems Tautos žemė rūpi labiau nei galimybės pasiskelbti laimėtoju. Nyku.

  • pensininkas:

   Gerbiamas Medau, laikau jus bendraminčiu ir labiau patyrusiu Referendumo surengimo klausimais. Bet nesuprantu, ką P.Šliužas išdavė ir nepataisomai sugadino. Gal dar ne viskas. Gal išeis ne taip, kaip visada. Žiūrėsiu spaudos konferenciją, gal daugiau sužinosiu apie tas man neaiškias problemas.

  • mintis:

   Ne vietoje ir ne laiku.Kartais verta susilaikyti nepasakius-gyvenimo patirtis.

   • mintis:

    Ji patys tarpusavyje 2 žmonės bendrauja ir aiškinasi,kodėl trečias asmuo daro savo išvadas apie tai ko nežino.Sakau,geriau susitūrėkit:)

    • labas rytas:

     nu matot, neteiskit, čia toksai atvejis, kai du “mušasi”, tretiems skauda…
     Nepateisinu Medaus išsišokimo tuom, kad jeigu jau pasakė A, tegu pasako ir B. Labai jau miglotai rašo. Bijau klysti bet nuojautą turiu ir pabandysiu pasakyti. Sugadinti daugiau nėr ką. Šliūžo iniciatyvai kaip galėdamas visaip kaip pagelbėjo Z.Vaišvila, ir Seiman, konferencijoms duris atidarė visiems iniciatyvininkam, ir visaip kitaip savo laiką aukojo pagalbai, patarimams,manau, VRK darbą dirbę žmonės labai gerai supranta apie ką aš, na o Šliūžas per radiją nesenai išrėžė, kad matai Vaišvila trukdė referendumui. Ar ne tokia situacija buvo? tai va. Dabar ir seimūnams tuoj pirtis nuo Šliūžo užeis, gi jei padeda Seimo konferencijas rengti, tai dideli trukdytojai yra. Toks šliūžo mąstymas apgailėtinas.
     atsiprašau kad pabandžiau iššifruot kolegų nedasakytas mintis. Pataisykit, jei klydau.

     • R.L.:

      Kažin ar tas tavo Vaišvila taip elgtūsi jeigu nematytu naudos sau.Pradžioje jų nei vieno nebuvo matyti.Buvo tik Pranciškus ir dar keli…

     • mintis:

      visų pirma niekas nesimuša,nei du nei penki ir kam čia taip suskaudo ir kodėl?
      Yra iniciatyvinė grupė,kuri pradėjo tai kas neįmanoma ir dirba kantriai,susikaupusi neįmanomom sąlygom, bet daro ir juda susikoncentravus į priekį.Ji pradėjo,ji užbaigs ši darbą,nes ta ugnis neužges kol bus pasiektas tikslas.Jai reikia jėgų,susikaupimo,ramybės kad girdėtų Žemės balsą,kuris jai padeda, nukreipia,girdėti Lietuvos gerųjų jėgų balsus,kurie kryptį nurodo ir padeda rasti gričiausią,geriausią sprewndimą.Kartu jai reikia ištverti visus trukdymus ,VRK nestabilumus ir riejimąsi Lietuvoje.Iniciatyvinė grupė išėjo į garbės žygį, dėl Lietuvos žemės ir Tautos.
      Ką darom mes:oi tas prisidėjo tiek,tas tiek…..aiškinamės,skaičiuojam savus nuopelnus ???Žinote,daug kur prisidėjau ir konkretiem žmonėm kandidatuojant nuo nepriklausomybės paskelbimo iki dabar ir įvairiuose iniciatyvose Tautai ir Lietuvai.Prieš tai atsakydavau sau į klausimus:ar tas žmogus kurį pristatinėsiu žmonėms visada, bet kokiom sąlygom išliks žmogumi ir kokią naudą jis neš Lietuvai, žmonėms pasiekęs visokių pozicijų ir aukštybių?Jei tai būdavo kokia iniciatyva:ar ji nekenkia ar padeda Lietuvai,žmonėms.Todėl padarius savo darbus, gera valia, jauties gerai ir pasitrauki ramiai,ir žinai ,kad neprisidėjai prie kiaulystės.Bet ,kad galvoti,kad kažkas neįvertino,nepastebėjo,kažko tikėtis ,į galvą neateidavo.Jei dirbi ir tau tikslas šventas, ir yra rezultatas, koks skirtumas,kad tu daug darbo idėjai,o noras kad kas iš paskos lakstytų ir girtų,tai jei darei be asmeninės naudos, siekio kam to reikia?Pagarba iniciatyvinei grupei,ji ištvers ir darbą padarys.Jei kas mano,kad neįvertintas,tai ar jam reikia rezultato,kad referendumas įvyktų ar ko?Labai daug žmonių, žinau, kurie rinko parašus ir niekam nekyla minčių nei gerbiamą Pranciškų koneveikti, nei sau kažkokio dėmesio nori,nes dirbo ne dėl dėmesio,dėl šventos Lietuvos Žemės.

  • Barbora Saulė:

   Medau, šaukštas deguto gali sugadinti… Nepasiduok emocijoms, prašau. Reikalas tai bendras. Turim laimėt. Kaip mano senelis sakydavo: “pabandyk šluota perlaužti, nepajėgsi. O paimk po viena vytelę – kaipmat įveiksi”. Mūsu jėga vienybėj. Nesutarimus spręskim savo namuose, į viešuma neneškim

 2. medus:

  Na “sugadinimas” labai paprastas – Šliužas sugadino viską kiek pajėgė ir kiek buvo galima sugadinti. Nieko asmeniško, grynai “verslas”, kaip sakoma:

  1. Lemiamu momentu atsisakė advokato Dambrausko paslaugų – tada, kai jos buvo reikalingiausios ir efektyviausios – privertusios Pūlinį varytis neįmanomais būdais ir galėjusios mums galbūt pridėti trūkstamus 14400 parašų;

  2. Patikėjo Pūlinio nežinia kokiais pažadais ir stojo jo pusėn – ne tik niekindamas ir šmeiždamas savo bendražygius, bet ir uzurpuodamas jam nepriklausančiais referendumo “vadovo” teises ir tuo neleisdamas kalbėti niekam kitam iš iniciatyvinės grupės, galėjusiam nors kiek pataisyti padėtį ar išsiderėti palankesnes sąlygas tikslinimui;

  3. Tikėdamas Pūlinio pažadėtu rojumi, atsiprašė VRK už visus iniciatyvinės grupės “nusižengimus” ir priėmė visas VRK pateiktas sąlygas – nekompetentingas, kad pats ką nors suprastų ir per arogantiškas, kad paprašytų suprantančių pagalbos;

  4. Priimdamas sunkiausias iniciatyvinei grupei ir savanoriams parašų “tikslinimo” sąlygas ir VRK sufantazuotą metodiką, primetė mums visiems neįmanomo tikslinimo darbą, kai kitais būdais galėjo būti pasiektos kitokios galimybės;

  5. Šiais veiksmais Šliužas ne tik padarė referendumo galimybę praktiškai neįmanomą, bet ir sunaikino kitų iniciatyvinės grupės ir geros valios žmonių pasiūlymus bei matytus kelius kaip pasiekti, kad referendumas įvyktų LAIKU.

  Dabar, žinoma, jam belieka naujų bendražygių paieška, populistiniai šūkavimai, kova su vėjo malūnais ir geriausios išeities iš susidariusios padėties ieškojimas. Deja, tik sau. Lietuvai tai jau sugadinta. Bus referendumas ar nebus, jis NEBEBUS LAIKU, nes pakliuvome į Pūlinio laiko tempimo pinkles, ko ir buvo galima tikėtis, bet “vadovui” labiau rūpėjo lengva iliuzinė pergalė ir įsivaizduojamas vainikas, apvainikuosiantis “nugalėtojo” galvą, o ne Lietuva, jos Žemė ir mūsų titaniškas darbas.

  Taigi, išėjo, deja, kaip visada. Išgelbėti galėtų tik “stebuklas”. Ar jis įvyks?

  P.S. Atsiprašau nuoširdžiai remiančių referendumo idėją, bet dabar labai pykstu ir kitaip rašyti ar jaustis negaliu. Pykti turime teisę kiekvienas, nes iš mūsų atėmė tai, ką mes padarėme – reikėjo tik vieningai atstovėti.
  Norėčiau klysti dėl šito, labiau už viską.

 3. mintis:

  ŽEMĖS VARDU
  Arminas Mockevičius:”Mums padeda aukštesnės jėgos ir sunešiosime tas geležines klumpes,atvejai,kurie pasitaikė:gatvė ilga,o adreso nežinome .Kreipiamės į vieną namą,niekas to žmogaus nepažįsta,į kitą-taip pat,sėdime mašinoje,laukiam ,eina moteris,paklausiam ar nepažįsta ieškomos moters,o ji sako”taigi čia aš” ir parašas gautas atrodo neįtikėtinu būdu.Kitas atvejis,kai radome moterį grįžtančią į namus,kelios minutės prieš mes būtume nieko neradę ir manau daugelis patiria tokių netikėtumų,kai atrodo,Lietuvos dvasia gyva ir mums padeda”.
  Triukšmu neblaškykime besidarbuojančių ir negąsdinkime gerųjų dvasių pagalbininkių.
  Labanakt.

 4. Vilnietis:

  Ta Stancikienė tegu važiuoja į Garliavos patvorį ir ten reiškiasi! Ot “puošmeną” parlamente turim! Jiems visai neseniai garliavos patvorios isterikai Visa tauta” buvo. Dabar – jau žemgrobiai ir jų suvedžioti naivūs žmonės – vėl “visa tauta”.

  Tikiuosi, kad Stancikienė ir Kupčinskas ateityje bet kokią valdišką kėdę matys kaip savo ausis!

 5. NoName:

  Nu va, tik paminėk VSD ir nebėr transliacijos :-\

 6. kas neaisku:

  medus turi interesu ne tiek pries Sliuza, kiek pries Tauta, pildamas tokia neapykanta vien is ziniasklaidos issiduoda, kad jam labai patinka skaldyk ir valdyk. Viska stebiu ir matau kaip jie pjudomi tam kad tokia lietuvoj politika, kuris neitinka sistemai greiciau apipilt meslu. Saunuoliai ir Vaisvila ir sliuzas, dirba Lietuvos labui ir turim buti dekingi. Akmenis meto lai tie, kurie be nuodemes, tada akmenys nepajudes is vietos.

  • Juozas:

   pritariu , dabar reikia sutartinai dirbti ir nesibarti . Stebėkime VRK viražus – šita šutvė labai įtartina.

  • mintis:

   Manau čia rašinėjantys prieš P. Š .nepadeda Z Vaišvilai,nors lyg tai užsiima ginyba,kurios kaip patys sako,”stipriam žmogui” ,visai nereikia,bet kiaulina ir kursto nesantaiką tarp jo ir iniciatyvinės grupės.
   Yra asmenybės,protingi žmonės, savo reikalus išsprendža kalbėdamiesi,čia komentatorių(kai kurių) bandymas spręsti asmenybių reikalus,apgailėtinas.

 7. Trinidadas iš Tobago:

  Ir aš vilnietis, ir aš nepriklausau Garliavos patvorio “tautai”. na ir ką? Aš priklausau Lietuvių tautai. Tai tautai, kuri gerbi įstatymus ir prisidada, kad Lietuva taptų normalia Europos valstybė. O šitų šiz… tautai, kurių nemažai ir čia tarp komentatorių, o taip pat visokiuose “ekspertuose” – tikrai nepriklausau.

 8. Amelija:

  Nesikarščiuokit, bus paskelbtas tas jūsų referendumas, ir tada pamatysit, ką iš tikrųjų galvoja tauta. Dabar keliasdešimt asabų apsišaukę visos tautos atstovais kelia vėją ant Lietuvos, riejasi tarpusavyje, keikia kitaip manančius. Apskritai tai primena šizofreniją, tik ne medicininę, o socialinę jos formą. Nejaugi kiekvienas jūsų iš tiesų jaučiatės esą tokie beverčiai, nuskriausti, apgauti kaip bobutė telefoninio sukčiaus? Juk turite darbus, šeimas, šiokio tokio turto, nuogi ir basi nevaikštot – džiaukitės gyvenimu, skaitykit geras knygas, keliaukit po savo kraštą ar užsienius. Juk žmogaus savivertė yra kuriama ne aplinkos – arba ne vien jos – bet ir paties, o paskaičius komentarus atrodo, kad į Alką susirinko pykčiu, kerštu, panieka savo valstybei užsikrėtusių žmonių grupuotė, kuriai niekas nesvarbu, tik surengt referendumą. Na, surengsit, ir kas po to? Net jei laimėsit, kas iš to? Ramiau, gerbiamieji, ramiau, viskas praeina – ne vienas čia dūsavot, kad kurdami Lietuvą kitko tikėjotės. Ar nereikės dejuoti, kad ir referendumui laiką gaišę, nervus gadinęsi po to gailėsitės? Kraštutinumai pavojingi, ypač jei esi įtaigotas savo pragmatinių tikslų siekiančių savanaudžių, kurie iš žemės nepardavimo turės materialios naudos. Linkiu ramiau priimti tikrovę ir rasti sveikesnių veiklos formų.

 9. Arūnas:

  pats didžiausias malonumas valdžiažmogiams visose šalyse, kada mato kai jiems besipriešinantys žmonės tarpusavyje riejasi. Tai ar patys norit jiems suteikti šį malonumą, o gal jų paprašyti…

 10. Amelija:

  Blokuojat komentarą? Oi negražu, nedemokratiška… Jis ne prieš valstybę, ne prieš asmenis, nekursto nei neapykantos, nei smurto. Ne pagal Jūsų ideologiją – bet juk Alkas necenzūruojamas, čia tiek pasisakymų prieš kitas tautas, pažiūras, tiek daug grasinimų – vadinasi, priežastis tik idėjinė. Gėda, gerb. Redaktoriau. Neetiška.

 11. nepamirskit:

  Lenkija po I pasaulinio karo buvo okupavusi Lietuvos sostinę Vilnių ir gretimas jo teritorijas. Netgi buvo planai okupuoti visą Lietuvą. Visas tas Lenkijos okupuotas teritorijas Lietuvai grąžino ne Lenkija, o tuometinė Sovietų Sąjunga, kartu okupuodama ir Lietuvą. Kuomet Lietuva buvo Rusijos imperijos sudėtyje, Lenkija vis durdavo su peiliu į nugarą, kadangi buvo naikinamas lietuviškas žodis. Lenkija nepadėjo, o tik dar labiau kenkė. Nei Lenkija, nei Rusija nebuvo, nėra ir nebus Lietuvos strateginės partnerės. Šios šovinistinės šalys savitai supranta „draugystės“ ir „partnerystės“ sąvokas. Turi besąlygiškai priimti jų diktuojamas sąlygas, kad galėtum būti „artimu“ partneriu. Lenkijos politikai visada turi pasislėpę kažkur savo šovinistinį peilį, kurį bet kada gali išsitraukti ir durti tau, kuomet tu to mažiausiai tikėsies.
  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: