Premjeras A.Butkevičius radijo stočiai „Znad Wilii“ pasiaiškino kodėl neatliko namų darbų (video) (66)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Sausio 9 d. duodamas interviu radijo stočiai „Zand Wilii“ Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius lyg mokinukas drebančiu balsu aiškinosi kodėl iki šiol  nevykdo duotų įsipareigojimų Lietuvos lenkų rinkimų akcijai.

Į žurnalistės klausimą kodėl jis nieko nepadarė per metus, kad būtų įvykdyti jo Lenkijoje prieš metus duoti pažadai išspręsti lenkų tautinės mažumos problemas…

A.Butkevičius aiškino, kad grįžęs iš Lenkijos iš karto sudarė darbo grupę ir pavedė kultūros ministrui organizuoti ir paruošti teisės aktus. Jis teisinosi, kad Tautinių mažumų įstatymas Vyriausybėje yra  įstrigęs tarp tam tikrų derinimo procedūrų. „Ir tas manę neramina…. ir aš šiuo metu laukiu Konstitucinio teismo (KT) kuo greičiau tam tikrų išaiškinimų. Kiek mane informavo kai kurie KT teisėjai, kad jau artimiausiu metu, gal būt net šitą mėnesį turi būti duoti atsakymai. …Ir reikia pripažinti, kad tai yra gėda iš dalies kad taip ilgai tęsiasi tokio klausimo sprendimo priėmimas. Bet esu gana principingai nusiteikęs… Ir aiškiai turi būti aiškiai pasakyta, kas galima daryti, kaip turi būti daroma ir… ir aš manau, kad čia yra per daug politikavimo, kuris tikrai neduoda dviejų šalių santykių gerinimui arba… Aš nesakau, kad jie yra blogi, bet… galėtų būti geresni“, – teisinosi premjeras.

– Bet yra politinė valia išspręsti šitas problemas?

„Yra politinė valia, bet reikalinga abiems pusėms susitart ir šiltai susėdus išdiskutuoti be jokių įtampų be jokių kaltinimų…“

– Gerai, bet Jūs kaip premjeras galėjot ankščiau padaryti kažkokių konkrečių  žingsnių ar nemanot, kad buvot pernelyg toksai vangus ir abejingas šitam per visus metus?

„Aš tikrai nebuvau abejingas“.

– Neturite sau priekaištų?

„Mano priekaištas sau yra tik toks, kad aš norėjau, kad greičiau toks sprendimas būtų priimtas“.

– Kažką padarėt, kad būtų greičiau ar ne?

„Labai padariau, galiu pasakyt, aš neturiu tokios teisės nurodunėti bet prašiau KT, kad būtų duotas kuo greičiau išaiškinimas…Po to prašiau teisingumo ministro, kad jisai su Valstybine lietuvių kalbos komisija greičiau irgi susiderintų ir pateiktų vienokią arbą kitokią išvadą, nes teisingumo ministrui yra nurodytas ir duotas pavedimas netgi  raštiškas paruošt teisės aktą, kuriame atsispindėtų kaip turi būti rašomi mmmm… vardai ir pavardės ir jisai tą pavedimą turi ir manau, kad tikrai…. aibės yra klausimų kuriuos turės išspręst“.

– Bet kada, premjere?

„Aš manau, kad pavasario sesijoje bus pateikti įstatymo projektai… Kovo 10 dieną“.

Mes  dar nežinome kokį išaiškinimą duos KT? Jeigu bus nepalankūs ką tada?

„Aš nemanau, kad bus nepalankūs aš manau, kad teisėjai turi vadovautis tarptautiniais teisės aktais“.

KT 1999 metais išaiškino, kad asmens vardas ir pavardė Lietuvos piliečio pase turi būti rašomi valstybine kalba, nes priešingu atveju būtų paneigtas konstitucinis valstybinės kalbos statusas. Šiuos aiškinimus KT patvirtino ir antrą kartą 2009 metais. Tačiau Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir ją palaikanti Lenkijos Respublikos vadovybė siekia, kad Lietuvos piliečių pasuose lenkakalbių Lietuvos piliečių pavardės nebūtų rašomos lietuviškais rašmenimis.

Paklaustas apie Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui, piktavališkai nevykdančiam teismo sprendimų dėl neteisėtų gatvių pavadinimų nevalstybine kalba nukabinimo, Vilniaus apygardos teismo skirtas baudas, A.Butkevičius teigė buvęs šokiruotas kai sužinojo, kad valdininkui skirta daugiau kaip 40 tūkst. litų bauda.

„Galiu pasakyti, buvau šokiruotas… Ir šokiruotas buvau dėl to, kad, manau, yra perlenkta lazda, aš, aišku, negaliu įtakoti teismų ir negražu man einant tokias pareigas kritikuoti teismų, bet kai palygini kai kuriais kitais klausimais priimtus sprendimus ir matai, kokios yra sumos tų baudų numatomų, …tai aš manau, kad čia yra didžiulis lazdos perlenkimas ir tam tikros įtampos sukūrimas santykiuose tarp tautinių mažumų žmonių. Ir ir ir aš manau, reikėtų vadovautis sveika žmogiška logika. Mes turim tam tikrus – aš nenoriu čia viešai kalbėti – tam tikrus pasiūlymus“, – piktinosi A.Butkevičius.

2013 m. gruodžio 23 d. priimta nutartimi Vilniaus apygardos teismas Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui skyrė baudą už ankstesnio teismo sprendimo pakeisti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles nevykdymą – po 100 už kiekvieną uždelstą dieną. Kadangi teismo sprendimas priimtas dar 2008 m. rugsėjo 25 d. ir turėjo būti įvykdytas per mėnesį, tačiau B. Daškevičius nė nemanė to daryti, iš viso jis turės sumokėti 43 400 litų.

A.Butkevičiaus aiškinasi dėl įsipareigojimų Lenkijai (pokalbio vaizdo įrašo ištrauka):

Viso pokalbio vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

66 komentarai

 1. savanore:

  kaip gali lenkas papulti LIETUVOS seima???kas cia per nesamones?

  • Algis:

   Tenka apgailestauti, kad mūsų šalyje po 23 nepriklausomybės metų yra pažeidžiamos žmogaus teisės, žmonės yra persekiojami už savo gimtosios kalbos vartojimą net tose vietovėse, kuriose tautinės mažumos sudaro 80 proc. ir daugiau gyventojų. Tai yra nepriimtina, tai yra skandalinga. Labai gerai, kad šiandien mūsų valdžios vyrai, t.y. vakar Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, šiandien premjeras Algirdas Butkevičius pasmerkė teismo sprendimą”, – apie teismo sprendimą dėl dvikalbių lentelių Šalčininkų rajone kalbėjo LLRA lyderis, apgailestaudamas dėl teismų įtraukimo į politinius ginčus.

 2. savanore:

  kokios dar dvikalbes lenteles Lietuvos kraste????????????lenkai,raminkites arba namooo!

 3. N:

  Ir taip kalba premjeras: “Aš nemanau, kad bus nepalankūs aš manau, kad teisėjai turi vadovautis tarptautiniais teisės aktais“.
  KT teisėjai turi vadovautis tik Konstitucija! Aiškiai parašyta Konstitucijoje.

  • Algis:

   Vilniaus apygardos teismo nutartis yra ne tik sunkiai suvokiama, bet ir žalinga, nes visiškai kompromituoja mūsų šalį tarptautinėje arenoje. Drakoniškų baudų skyrimas už gimtosios kalbos vartojimą šalia valstybinės kalbos užrašuose, teikiamuose ant privačių namų, yra neleistinas. Atrodo, kad ši teismo nutartis yra grynai politinė, o tai meta šešėlį ant mūsų šalies teismų, nes civilizuotame pasaulyje sunku įsivaizduoti situaciją, kuomet aukštesnės instancijos teismas baudą padidina beveik šimtą kartų. Tenka tik apgailestauti, kad baudos yra skiriamos už tai, kad tautinės mažumos savo gimtąją kalbą vartoja rajone, kurio 79 proc. gyventojų sudaro lenkai. Ir visa tai vyksta Europos Sąjungos valstybėje narėje. Matome, kad yra vykdomos represijos ir pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės, teisė vartoti gimtąją kalbą. Ši provokacinė teismo nutartis jau sukėlė didelį nepasitenkinimą ir protestus, kurie, atrodo, tik stiprės. Atsakomybė už tautinės nesantaikos kurstymą tenka konservatoriui, Vyriausybės atstovui Vilniaus apskrityje, kuris į politinius procesus įtraukė teismus, taip pat pačiam Vilniaus apygardos teismui, kuris, kaip matome, sprendimus priima pagal politinį užsakymą. Šia tema plačiai buvo rašoma ir žiniasklaidoje, šiuo klausimu portale L24.lt pasisakė, pavyzdžiui, tris kadencijas Seimo nariu dirbęs, sovietų disidentu buvęs dr. Jan Mincevič („Šventa karvė” iš Veriškių, arba veidmainystės anatomija), Nepriklausomybės akto signataras, buvęs Seimo narys ir ministras Vidmantas Žiemelis („Ar administraciniai teismai pateisina tautos lūkesčius?”, portalas 15min.lt)

   • dzūkas:

    nekišk čia savo lenkiškojo portalo L24, visiems aišku, kas jūs esate, o kam dar neaišku, tai dabar jau bus aišku:
    Direktorius: Viktor Jusiel,
    žurnalistai: Beata Naniewicz, Gintarė Pugačiauskaitė, Anastasija Pismenikowa, Elżbieta Sadaiska, Katarzyna Orzełek, Teresa Worobiej, Zdzisław Palewicz jr, Paweł Kobak.

   • S:

    Asile, eik nusikabink staigiai tas dvikalbes lenteles! Jums nedraudžia ta kalba kalbėti, tačiau čia Lietuvos valstybė ir Lietuvių valstybinė kalba, tai privaloma visiems! Tas tavo valdininkas pažeidė įstatymą ir privalo sumokėt baudą, jei ne, tai tuoj antstoliai išieškos.

 4. Citata: “… ir aš manau, kad čia yra per daug politikavimo, kuris tikrai neduoda dviejų šalių santykių gerinimui arba…”

  DVIEJŲ ŠALIŲ ??? Nuo kada vidiniai Lietuvos reikalai yra “antros šalies” (Lenkijos) reikalas?
  Santykiai su Lenkija “pagerės” tik tada, kai bus pažeisti Lietuvos interesai?
  “Pagerėjus” santykiams – Lenkija nepareikalaus dar labiau kaip nors “pagerinti”?

 5. dzūkas:

  kam mums toks premjeras? ir dar kai kas nori jį matyti prezidentu? Šalin tokį premjerą!

 6. Lietuvoje nėra lenkiškų etnografinių žemių;
  Lietuvoje nėra lenkiškų etnografinių toponimų ir hidronimų;
  *Lietuvoje nėra etninių lenkų;*
  “Lietuvos lenkais” vadinami vietiniai per prievartą nutautinti lietuviai ir iš Baltarusijos atkelti baltarusiai;
  “Lietuvos lenkai” nėra tautinė mažuma Lietuvoje – teisingas pavadinimas turi būti *”tautinė bendrija”*;
  “Lietuvos lenkai” nėra Lenkijos respublikos piliečiai;
  “Lietuvos lenkai” buityje kalba rusiškai ir “po prostu”(baltarusių kalbos tarmė);
  “Lietuvos lenkai” lenkų kalbą išmoksta mokykloje;
  Teoriškai įmanomas varijantas, kad kai kuriems Lietuvos piliečiams lenkų kalba yra gimtoji – kai mokykloje išmoktoji lenkų kalba yra vartojama buityje.

  *Kadangi Lietuvoje nėra “tautinių mažumų” – galima denonsuoti Konvenciją:*

  TAUTINIŲ MAŽUMŲ APSAUGOS PAGRINDŲ KONVENCIJA

  31 straipsnis

  1. *Kiekviena Šalis bet kada gali denonsuoti šią Konvenciją*, apie tai pranešdama Europos Tarybos generaliniam sekretoriui.

  2. Denonsavimas įsigalioja pirmąją mėnesio dieną praėjus šešiems mėnesiams nuo tos dienos, kai generalinis sekretorius gauna tokį pranešimą.

 7. tampax'as:

  Visiškas absurdas toks Premjeras (nederėjo rašyti didžiaja raide): jis kvestionuoja ne tik teismo sprendimą, bet ir atgailauja, kad buvęs “šokiruotas:, jog už lenkiškus užrašus nubaudė didele bauda, nes tai “įtampos kūrimas tarp tautinių mažumų ir dviejų valstybių”. Nu neturiu žodžių…

 8. savanore:

  tiems, kam nepatinka lietuviski uzrasai-dekit Lietuvos pilietybe ant stalo ir ate!

 9. sūduvis:

  Man sarmata, kad mums vadovauja tokie parsidavėliai, čia LIETUVA čia, kalbama ir rašoma tik LIETUVIŠKAI…

 10. nesupratau:

  tai čia Lenkijos premjeras kalbėjo?Kur dėjos-Lietuvos??????

 11. Audronė:

  Tokiais atvejais sakoma:” be komentarų”. Apuokas (atsiprašau paukščiuko) labai daug sau leidžia.

 12. Tuteiša:

  kažkokia žiurnalyscę remia prie sienos valstybės premjerą, o tas tik TEISINASI, AIŠKINASI.
  Gerai tokius apibūdino Kudirka – KINKŲ DREBINTOJAI.

 13. faustas:

  Butkevičius-premjero karikatūra, lenkų šovinistų subinlaižys.

 14. Dz:

  Numerus stutlorum infinitus est

 15. Perskaičius šį interviu pamaniau, kad tinka lietuviškas žodis – “skuduras”

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Tamsta galiu truputi pakritikuoti, nes NESI originalus! Esme tame, kad apie skudurus pirmas pradejo kalbeti Algirdas Mykolas Brazauskas, kai pamate trispalve Katedros aiskteje: Nekalbesiu, kol sitas skuduras kalbes. Taigi Lietuva valdzioje turi SKUDURINE PARTIJA!!! O skudurinei partijai Lenkija yra, kaip girdejote, strateginis partneris… kuris skrepliais spjaudo ant Lietuvos visose galimose Europos institucijose. Pons Butkevicius kalbejo, kaip Lenkijos vasalas, KOLOBORANTAS! Taigi Seime turime jau gana platu spekta partiju…. kaip antai BURTININKU partija, kurie i Europarlamenta kandidata parinko BURTU keliu!!!, turime ir TT tualetinio popieriaus partija….. kai ka reikia isspresti, tai tualetini popieriu ant galvos apsivynioja…. tik neaisku, panaudota ar ne? Taigi Lietuvos padangeje nieko naujo. Manau, kad pono Bukeviciaus pokalbis su tai dama, tai chamo elgesys pries lietuvius. Lenkai nera tautine mazuma, nes turi 40 milijonu valstybe, ir tik paskutinis PUSPROTIS gali galvoti, kad 40 milijonu Europoje yra tautine mazuma!!!

 16. Kęstutis:

  Toks jausmas, kad pakliuvusius prie lovio šerią durnaropėm…

 17. Ona Voveriene:

  Esu šokiruota gerb. Premjero kinkadrebyste prieš lenkų psichologinių teroristų šantažą ir to šantažo rėmėjus
  pačią Lenkijos Vyriausybę. Vietoje to, kad drąsiai, vyriškai pasakytų visiems lenkų šovinistams Lietuvoje, besistengiantiems griauti Lietuvos valstybingumo pamatus ir žudyti mūsų valstybės nepriklausomybę, kategorišką ne, gindamas lietuvių tautos interesus ir mūsų orumą,jis šitiems provokatoriams ir teroristams pataikaudamas žada išduoti savo tautą ir mus visus. Negi Lietuvoje jau nebeliko nei vieno vyro, galinčio pasakyti šantažistams kietą ir paskutinį ne; jeigu negalite būti lojalūs Lietuvos valstybei ir norite ją griauti, jūsų vieta bus belangėje, ponai. Ar turime dar saugumo komitetą, ar jis jau visai parsidavė Lenkijai ir Rusijai? Pagarbiai Ona Voverienė, eilinė Lietuvos pilietė. Gaila jau nebejauna.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Is interviu matosi, kad kalba komunistine slyktyne, ne be reikalo kompartskola ji pasirinkto premjetu. Kodel komunistine slykstyne…. todel, kad jau pradedant 1918 metais bolsevikines o dabar komunistines socialaferistines jegos visada sieke sugriauti Lietuvos Valstybe, ka ir daro ponas Butkevicius. Atkreiptinas demesys…. lenkams kalbejo lietuviskai…. lyg jie ka nors suprastu??? :), juk net gatviu pavadinimu sie berasciai lietuviskai nemoka perskaityti?

   • N:

    Tai gal laida buvo įrašoma ir po to verčiama? Arba verčiama tiesioginiame eteryje, bet tas garso takelis į šį įrašą nepateko. ZW neklausau, nors kartais perjunginėjant radijo stotis, ant jos užšoku. Bet kažkaip neatkreipiau dėmesio, ar reklama tik lenkų kalba, ar ir lietuvių?

 18. K:

  Žiauru. Senas politikas, partijos vadovas, dar premjeras. O sugeba pasimesti kaip mokinukas – nuleidęs galvą kažką bando išlementi pasiteisinimui, kad pavėlavo į pamoką. Jokios rimto politiko laikysesnos, solidumo, orumo. Totali kapituliacija. Nusidėjėlis, padaręs visas pasaulio nuodėmes, tuoj tuoj už viską atsiprašys ir padarys viską, ko prašo ir dar save nusiplaks. Viską, nesvarbu, kas ir ko prašo, teisėto ar išgalvoto. Nebežino, kokiai valstybei atstovauja ir kokias pareigas užima. O kalbos turinys… Nepaaiškinama. Gal koks užkrečiamas valdžios, ypač pas socdemus, marazmo virusas siaučia, ? Linkevičius, Vėsaitė, Bradauskas, dabar Butkevičius. Kaip prasižioja, taip “perlas”. Baisiai gėda už tokius valstybės vadovus. Normalus žmogus visų atsiprašytų ir atsistatydintų. Būtų sau koks ekonomistas ar buhalteris, bent žmonių viešumoje nepiktintų ir nejuokintų. O politiko kartelę savo elgesiu nuleidžia iki skuduro lygio. Fuj, šlykštu.

 19. Nagi:

  A Butkevičius-tai minkšto šūdo krūva iš kurios lenkų rinkimų akcija ir Varšuva lipdo ką tik nori. Pan Butkievič ar dar ilgai leisi lenkams tyčiotis iš mūsų valstybės? Matyt tu jau nesijauti esąs valstybės vadovas, o vaivadijos valdytojas.

 20. tai kad...:

  jis pats yra lenkas, paklausykit kaip jis kalba, kaip “KIRČIOJA”… net neistaria dvibalsių “uo’, kaip ir Adamkus…

 21. Algimantas:

  Štai kur tikras būsimas Lenkijos premjeras.

 22. Išeina:

  Kovo 11-osios išvakarėse bus pradėta griauti Lietuva…

 23. Kažin:

  Paaiškėja, kad Butkevičius prieš metus davė pasižadėjimus Lenkijai dėl lenkų kalbos vartojimo valstybinės kalbos statusu įvedimo Lietuvoje tuo pažeisdamas Konstitucijos nuostatą, kad valstybinė kalba Lietuvoje yra lietuvių kalba bei Konstitucijos reikalavimą būti ištikimu Lietuvos respublikai, laikytis Konstitucijos ir įstatymų (93 str.). Tuo pagrindu Seimas nedelsdamas privalo kelti nepasitikėjimo Premjeru A. Butkevičiumi klausimą.
  Iš Graužinienė tokia ir lietuvė tebūtų, jeigu valstybinės lietuvių kalbos statuso Lietuvoje ginti nesiimtų, keldama nepasitikėjimo Butkevičiumi klausimą.

  • N:

   Adamkus irgi savo laiku kažką panašaus žadėjo.

   • Kažin:

    Manau, kas dėl Adamkaus žadėjimų, tai netiesa, – kad Adamkus būtų ką nors žadėjęs dėl lenkų kalbos Lietuvoje įvedimo vietoje lietuvių, tokios informacijos oficialiai neteko girdėti.
    Greičiau yra atvirkščiai – Adamkaus glaudūs ryšiai su JAV, Lietuvos politinis lyderiavimas regione, kai Kačinskis atrodė lyg Adamkaus (Lietuvos) Sanča Panča, prilaikė Lenkijos planų, Lietuvos atžvilgiu sutartų dar 1994 m. Lietuvos bendrumo su Lenkija sutartyje, įgyvendinimą. Gi Lietuvos valdžių 1994 m.Lenkijai įsipareigotoje prolenkiškoje politikoje Adamkus dar nedalyvavo.
    Beje, tai, kad Lietuva turi prasilenkti Lenkijos, kaip, kad velnias prasilenkia kryžiaus, Lietuvai dar savo įžvalgose yra prisakęs Oskaras Milašius. Tačiau nežiūrint to, Lietuvos valdžia 1994 metų surtartimi lyg niekur nieko vėl užlipo ant Lenkijos grėblio…
    Beje, minėtoje 1994 m. sutartyje yra numatyta galimybė jai pasibaigti, jeigu likus metams iki šio termino Lietuva praneštų Lenkijai, kad ją notifikuoja (praneša, kad netęs), tačiau nė viena politinė jėga šito klausimo liurbiškai nekelia, nors Lenkija nuolat graužia Lietuvą, kad ji nevykdo joje sutartų įsipareigojimų. Butkevičius turėjo puikią progą viešai pasakyti, kad dėl prieštaravimų Konstitucijai apskritai yra svarstytinas klausimas dėl sutarties notifikavimo.
    Išdavikiškai ir mužikiškai viskas atrodo ir kai dėl žemės pardavimo šaukiama, o dėl kalbos pardavimo tie šaukėjai nerodo nė balselio, o juk sulenkinus Lietuvos žemės vardus ji taps Lenkijos žeme – Lenkija, nebus Lietuva. Būtent žemės vardai rodo, kieno ji yra…
    Taigi, proteliai jūs – proteliai. Nešvaraus kažkas, – nešvaraus…

 24. G.P.:

  Tai tik dar kartą įrodo, kad reikia ruošti ginti ne tik teisę į referendumą, bet ir lietuvių kalbą bei teritorinį Lietuvos vientisumą pačia plačiausia prasme. Nes visos antilietuviškos jėgos, įskaitant ir Lietuvos (?) ministrą pirmininką, veda kryptingą Lietuvos sunaikinimo politiką.

  Žmonės, ruoškimės. Kai ateis valanda “X”, turim būti ryžtingi ir kuo gausiausiai dalyvauti protesto akcijose. Jau dabar kalbinkime draugus, gimines, pažįstamus. Agituokime kiekvieną abejojantį, nusivylusį ar neapsisprendusį.

 25. jo:

  siaubas, koks menkysta ir silpnaprotis… Kitose šalyse premjerai ar ministrai į panašius priekaištus diplomatiškai atsakytų, kad mūsų šalyje kitataučių teisių padėtis yra normali, atitinka tarptautinius standartus, tarptautinės institucijos pažeidimų nenustatė ir t.t.. Diplomatiškai sakytų, kad yra Konstitucija, yra Seimo priimti įstatymai, yra KT išaiškinimai ir jis kaip premjeras tik juos vykdo ir nekvestionuoja. O šitas menkysta taip nori įtikti svetimam interesui, kad net išsidavė, kad spaudžia KT teisėjus greičiau pateikti atsakymą, kuris turi būti “palankus” ir atitikti tariamus “tarptautinius teisės aktus”… Be to, jis net nesugeba rišliai kalbėti, išreikšti minties – tai daug pasako apie jo supratimą ir minčių aiškumą jo paties galvoje… Liūdna, kad pas mus Lietuvoje toks proto ir orumo trūkumas tokiuose postuose ir net tokiose aiškiose situacijose.

 26. Pilietis:

  Ar mes turim Lietuvą, ar neturim. Ar kiekvienas lenkas jaučiasi turįs teisę tyčiotis iš Lietuvos naudodamasis jos valdininkų minkštakūniškumu

 27. Ele:

  posto ,dėl valdžios .dėl asmeninės naudos Butkevičiui negaila nei lietuviškos kalbos,nei mažytės LIETUVOS.

 28. bartas:

  ir tai nepaskutinis kinkadrebys Lietuvoje. Kokie rinkikai toks ir išrinktasis. Baudžiauninkai iš Lietuvos ne išsinešdino. Čia tūno.
  Na ką gi, mano mielieji, bendraminčiai , ne tokiame šūde Lietuva buvo. Labai sunku, labai . Turėkim vilties- “išsiviniosim” .

 29. Unti:

  Na netikėjau! Jis gi mums yra sakęs, kad nepritaria dvikalbystei, o čia teisinas, kad nepaskubėjo jos įteisinti. Minkštakūnis

 30. Kažin:

  Lietuvos Premjerui Lenkija namų darbus užduoda, kur tai girdėta, ar dar gali būti didesnis pasityčiojimas iš Lietuvos valstybės ir jos valdžios.
  Bet iki šiol Butkevičius tylėjo, slėpė nuo Tautos, kad namų darbus ne tik iš Briuselio, bet ir iš Lenkijos gauna. Tai, kaip tokia valdžia galima pasitikti, jeigu jai Lenkijos valdžia sava, o Lietuva, Tauta svetima.
  Gal pabandyti į Lenkiją nuvykti Graužinienei, kad galėtų ji viską į akis Lenkijai išdrožti dėl tų Butkevičiui duotų namų darbų, kitų kišimųsi į Lietuvos vidaus reikalus, įstatymų leidimą Seime.

 31. Ele:

  Dėl naudos, dėl savanaudiškos šlovės Butkevičiui ranka nesudrebės parduodant dalį LIETUVOS.Tai ne LIETUVĄ mylintis ,o KOLOBORANTAS.

 32. S:

  Butkevičių reikia šalinti iš pareigų dėl spaudimo teisėjams. Teisėjai NEturi vadovautis tarptautiniais (Lenkijos?) teisės aktais, o tik Lietuvos Konstitucija! Ir tegul tik pabando Seime kovo 10-ą parduot valstybinę Lietuvių kalbą ar išduoti Lietuvių Tautos Valstybę – tada galėsim kovo 11-ą nueit prie Seimo ir nušluot po Velnių visus! 😀

 33. vytas:

  Ar taip visa socdemų vyriausybė kalbėdama su lenkais verkia?

 34. vytas:

  Ar taip visa socdemų vyriausybė kalbėdama su lenkais verkia??

 35. stasys:

  Butkevičiui reiktu patobulinti bendravimo su žiniasklaida igudžius ..ne lygis Premjierui kalbėti iš lempos ..

 36. Lenkai agresyviai,ižūliai spaudžia mūsų valdžią ir ji pasiduoda. Vils labiau ir vis dažniau. Netrukus,ko gero, ateis laikas,kai lietuvių Lietuvoje nebeliks,nes lenkai,kaip kažkada anksčiau, klastos tautybę ir visus lietuvius surašys lenkais. O tada beliks visuotiniu piliečių pageidavimu prisijungti Letuvos teritoriją pire Lenkijos

 37. nepamirskit:

  Lenkija po I pasaulinio karo buvo okupavusi Lietuvos sostinę Vilnių ir gretimas jo teritorijas. Netgi buvo planai okupuoti visą Lietuvą. Visas tas Lenkijos okupuotas teritorijas Lietuvai grąžino ne Lenkija, o tuometinė Sovietų Sąjunga, kartu okupuodama ir Lietuvą. Kuomet Lietuva buvo Rusijos imperijos sudėtyje, Lenkija vis durdavo su peiliu į nugarą, kadangi buvo naikinamas lietuviškas žodis. Lenkija nepadėjo, o tik dar labiau kenkė. Nei Lenkija, nei Rusija nebuvo, nėra ir nebus Lietuvos strateginės partnerės. Šios šovinistinės šalys savitai supranta „draugystės“ ir „partnerystės“ sąvokas. Turi besąlygiškai priimti jų diktuojamas sąlygas, kad galėtum būti „artimu“ partneriu. Lenkijos politikai visada turi pasislėpę kažkur savo šovinistinį peilį, kurį bet kada gali išsitraukti ir durti tau, kuomet tu to mažiausiai tikėsies.

 38. Griaudu:

  koks tu butkeviciau apgailetinas. Turbut busi privares i kelnes.

 39. faustas:

  Šiandien, 01.15 tinklapyje regnum.ru paskelbtas straipsnis “Вильнюс и Каунас – банкроты: польские СМИ о Прибалтике”. Verta paskaityti, susipažinti su kiaulystėmis, kurias Butkevičius su Kirkilu padarė Lietuvai, kaip lenkai šmeižia mūsų valstybę, klastoja istoriją.

 40. Atgalinis pranešimas: K. Koženiovska. Lenkų kultūros buvimas Rytuose | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: