Kova su pasauliniu atšilimu duoda rezultatus. Šiaurinę JAV dalį užklupo rekordiniai šalčiai (9)

Blogeris ZeppelinusLietuva žymiai atsilieka kovose su pasaulinio klimato atšilimu, todėl žiemos sulauksime nebent vasarį. Kokiai savaitei ar dviem.

O štai Jungtinės Valstijos demonstruoja žymesnius pasiekimus ir šilta žiema jiems nebegresia. Bent jau šiemet.

„Speigo piltuvas“, užklojęs šiaurinius JAV rajonus sniego pūgomis, šiandien pateiks amerikonams naują išbandymą: sinoptikai teigia, jog vietomis temperatūra gali nukristi iki -50C, o esant numatomam smarkiam vėjui tai jausis, kaip -70C!

Sniego pūgos jau nusinešė 16-os žmonių gyvybęs, o esant tokiai žemai temperatūrai, palydimai stipraus vėjo, hipotermija gali ištikti žmogų vos per kelias minutes.

Kaip vaizdingai pasakė orų pranešėjas: “Jeigu jūs esate jaunesnis, nei 40-ies, tai jūs tokio siaubo nematėte”

Minesotos gubernatorius pasirašė įsakymą, pirmadienį uždarantį visas mokyklas. Tai pirmas kartas per pastaruosius 17 metų, kai šioje prie speigų įpratusioje valstijoje vaikai praleis pamokas dėl šalto oro.

Prognozuojama, kad šianakt termometras ten rodys -45C. Lydint stipriam vėjui.

Kadangi mano asmeniškai pergyventa temperatūra panašiomis sąlygomis yra -42C, tai puikiai suprantu ir pritariu Minesotos gubernatoriaus sprendimui. Tai išbandymas ne vaikams.

Net lietuvių pamėgtoje Čikagoje, kur žiemos labiau primena liūčių sezoną, laukiamas atšalimas iki -24C. To šiame mieste nebuvo nuo pat 1994 m.

O bjauriausia, kas gali nutikti ir dažnai nutinka tokiomis ekstremaliomis oro sąlygomis – infrastruktūros sutrikimai.

Na, įsivaizduokite, kad esant -50C name kelioms dienoms dingsta …elektra. O jūsų šildymo sistemai ji yra būtina.

Kol kas JAV energetinės kompanijos patenkinamai susitvarko su išaugusiais krūviais. Be elektros kol kas sėdi tik keli tūkstančiai namų.

O štai kaimyninėje Kandoje reikalai prastesni. Niufaulende be elektros liko daugiau, nei 90 tūkst. gyventojų.

Nelabai smagu, esant -50C.
—————————-
Vienžo, broliai Amerikos lietuviai, laikykitės!

Šilčiau renkitės ir gal kiek pamažinkit apsukas, kovodami su pasauliniu klimato atšilimu…

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Petras:

  Informacija pamąstymui :avarija naftos platforomoje Meksikos įlankoje praėjo ne be pasekmių . Platformos sąvininkai Britiš Petroleum ilgai vilkino avarijos likvidavimą , dėl pasekmių irgi dėjo per mažai pasekmių. Kaip ir numatė mokslininkai klimatologai, dėl nusikalstamo aplaidumo ant Meksikos įlankos vandens susidarė naftos teršalų plėvelė, vanduo perkaito. Tai pakenkė ne tik vietinei faunai, bet ir Golfo srovei . Susidarė naujos srovės kryptys, nauji sūkuriai , dėl ko mažėja šiltoji srovė, tekanti į šiaurės Atlantą. Yra tikimybė, kad kurį laiką Atlanto priekrantės teritorijos gaus mažiau šilumos. Priminsiu, kad šiltoji Golfo srovė yra labai svarbus faktorius švelninant artimiausių sausumos teritorijų klimatą . O už monopolijų griekus kažkam tenka sumokėti.

 2. nelabs:

  Niūriausias rudens laikotarpis yra žiema.

 3. Perkūno paukštis:

  Mūsų priezydentė būsimųjų rinkimų proga galėtų apsukriai pasidaryt šaunuolės įvaizdį – pradėti megzti kojines.

 4. domas:

  Ir kas čia norėta pasakyti…

 5. savanore:

  te nudvesia visi Gamtos zudikai ir zalotojai.

 6. Julius:

  Na, man rodos, kad amerikonai su atšilimu kovoja tik mosikuodami nepasirašytu Kioto protokolo lapeliu…Ale, musėt, smarkiai mosikuoja, kad net nuo Šiaurės ašigalio šaltį ing save “suvėdavo” 🙂

 7. Nepolitikas:

  “Lietuva žymiai atsilieka kovose su pasaulinio klimato atšilimu, todėl žiemos sulauksime nebent vasarį. Kokiai savaitei ar dviem.”- geras anekdotas, kaip ir „kova su atšilimu“. Nuo vulkanu ir žemės drebėjimo pasikeičia centro svoris ir žemes sukiojimosi ašys. Todėl viskas keičiasi… Jog kada buvo „Ledo periodas“, pramonės nebuvo. Tai viskas kartojasi.

 8. liuliuliu:

  Cia sodomitams uz chemtrailus po visa pasauli ir uz juvenaline justicija. Toks saltis galetu juos paspirginti apie menesi uz visa ta eko-demonizma.

 9. bartas:

  Aū , Amerika.! Tokia galinga, o nesugebi su žiema susitvarkyti. Čia tau ne talibus bombinti.
  Pasiūlimas, suprogdinkit šiaurinėse valstijose atominių bombikių ir bus pavasaris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: