Lietuvos medicinos bibliotekoje vyks Vydūno draugijos 25-mečiui skirtas minėjimas (7)

Vydūnas

Vydūnas

Lapkričio 30 d., šeštadienį, 12 val. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7) vyks Vydūno draugijos 25-ečiui skirtas minėjimas.

Renginyje bus prisiminta Draugijos kūrimosi pradžia, jos atlikti svarbiausieji darbai ir įsimintiniausi veiklos momentai Lietuvoje bei užsienyje. Bus pristatytas leidinys, pasakojantis apie Draugijos veiklą, kuris įvardytas paties Vydūno žodžiais – „Skaisčiu tikėjimu, galingu veikimu“. Į Vydūno draugijos nueitą 25 m. kelią savitu žvilgsniu pažvelgs Draugijos partneriai ir bičiuliai – visuomeninių bei kultūros organizacijų vadovai bei jų atstovai.

Bibliotekoje veiks išsamiai 25-erių metų Draugijos veiklą pristatanti paroda.

Savo veiklos 25-etį šiemet mininti Vydūno draugija įsisteigė 1988 m. lapkričio 5 d. Vilniuje beveik kartu su Sąjūdžiu, o keli Vydūno klubai Lietuvoje įsikūrė anksčiau, taip kartu su Vydūno idėjomis puoselėdami dvasinio tautos atgimimo viltis ir paties Sąjūdžio idėjas.

Kvietimas ir minėjimo programa

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .

7 komentarai

 1. Kemblys:

  Vydūnas – reikėtų suvokti ‘matantis’.
  Sugalvok tu man, sukurti Vydūno DRAUGELIŲ draugiją po Žmogaus mirties… Gal Vilhelmas Storosta net į jų pusę nepažiūrėtų, jei būtų gyvas? Dar suprasčiau, jei draugeliai būtų ‘matantys’ ir tęstų Vydūno darbus, ištaisytų Jo klaidas.

 2. Tiek:

  Kemblio komentaras tiek ir tevertas, jei net Vydūno slapyvardį bando iš rusų kalbos versti…
  Vydūnas pats yra aiškinęs, kad taip pasivadino, siekdamas būti „pavydūno“ (pavydaus,
  piktanoriško asmens) priešingybe, taigi žmogumi, kuris gero visiems linki – Vydūnu.
  Sveikinimai Vydūno draugijai!

 3. wikswa:

  Tas jūsų/ mūsų Vydūnas nemažai yra malkų paskaldęs. Jūs gi priimat viską už gryną pinigą. Pvz., kad ir tai, kaip jis aiškino, kad rytprūsiuosiai yra Lietuvos teritorija. Neva, jei ten buvo 40 proc. lietuvių, tai žemės spinduliuotė ir visus kitus gyventojus padarė lietuviais. Biskį labai šovinistiška, nemanot?

 4. Regina:

  Na, tie,kurie tik tiek tėra su Vydūno darbais susipažinę, tai geriau ir patylėtų, o ne pilstytų iš tuščio į kiaurą.
  Geriau įsiskaitykite į jo kūrybą-visą-ir nulenkite galvą prieš žmogų, kuris vienas pats švietė baigiamą nutautinti lietuvių tautą ne tik Mažojoj Lietuvoj, bet ir Didžioj. Įsidėmėkite, kad iš vienos pusės buvo vokietinama, o iš kitos pusės rusinama. Jei dabariniai tokie krebžtėtojai pasistengtų nors per pėdą duoti tiek, kiek davė Vydūnas, Kudirka, Basanavičius – Lietuva negrimztų į visuotinio marazmo liūną. Niekada Vydūnas nekurstė nesantaikos, nekėlė vienos religijos prieš kitą. Atvirkščiai jis davė supratimą apie bendražmogiškąjį kiekvieno būvį šioje žemėje.
  Daugiau skaitykite, galvokite kokie laikini esate šioje gražioje žemėje, kol tiek fiziškai, tiek morališkai nepasišiukšlinome iki galvos, kol neuždusome nuo pykčio ir pavydo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: