Uždekime vėlinių žvakelę Dieveniškių istoriniame regioniniame parke (0)

Vėlinės

Vėlinės

Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija kviečia spalio 24 dieną (ketvirtadienį) 13 val., artėjant mirusiųjų paminėjimo dienai, susirinkti Poškonių pilkapyne, kartu atlikti baltų protėvių pagerbimo apeigas, simboliškai pabendrauti su vėlėmis. Pasistatę „vėlių vartelius“, uždegę žvakeles, prisiminsime protėvius…

„Praeities kartos atidavė mums savo patirtį, savo rankų ir proto jėgą. Pagerbkime tuos, kurie rado čia amžino poilsio vietą. Uždekime vėlinių žvakelę ir ant jau nelankomų kapų.“, – kviečia Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija.

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė, švenčiama lietuvių nuo pagonybės laikų. Gyvieji aplanko mirusiuosius kapuose, uždega žvakutes. Tikima, kad ir mirusieji ateina pas gyvuosius. Senovėje tikėta, jog vėlės lankosi savo gyventose vietose, o mėgstamiausias lankymosi metas – gūdus ruduo. Tai metas, kai gyvieji atiduoda pagarbą mirusiesiems.

Senovėje žmonės manė, jog tose vietose, kur buvo palaidotas žmogus, Vėlinių naktį žybsi mažytės švieselės. Ypatingą reikšmę priskyrus ugniai, imta manyti, jog pastaroji pritraukia vėles, tad joms pradėtos degti žvakės. Degindami žvakes gyvieji susitaiko su mirusiaisiais, sušildo protėvių kapus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: