R. Kupčinsko spaudos konferencija apie okupacijos atributus nepriklausomoje Lietuvoje (video) (14)

Rytas Kupčinskas

Rytas Kupčinskas

Rugpjūčio 21 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko Seimo nario Ryto Kupčinsko spaudos konferencija dėl sovietinės okupacijos ideologijos atributų nepriklausomoje Lietuvoje. Dalyvavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos atstovai Kasparas Genzbigelis ir Antanas Kliunka, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pirmininkas Jonas Burokas.

Seimo narys Rytas Kupčinskas pažymėjo, kad  Žaliojo tilto sovietinių laikų skulptūros yra skaudi tema, kurią nuolat kelia Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos nariai ir kitos patriotinės organizacijos. Jis pastebėjo, kad Vilniaus mieste per menkai rūpinamasi tautiniais, istoriniais simboliais: nėra paminklo kunigaikščiui Vytautui Didžiąjam, pirmajam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai, Lietuvos kariuomenės generolui Povilui Plechavičiui, 1941 metų Birželio ginkluoto sukilimo prieš sovietus Lietuvoje vienam iš organizatorių ir vadovų generalinio štabo majorui Vytautui Bulvičiui  ir kitiems iškiliems kovotojams už Lietuvos laisvę. R. Kupčinskas išsakė, kad sovietiniai ideologiniai simboliai  turi būti išbraukti iš Kultūros paveldo registro ir  nuimti nuo Žaliojo tilto.

Spaudos konferencija | lrs.lt, O.Posaškova

Spaudos konferencija | lrs.lt, O.Posaškova

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pirmininkas Jonas Burokas sakė, kad LLKS daug kartų prašė Vilniaus miesto savivaldybės pašalinti skulptūras nuo Žaliojo tilto, nes jos teigiamai eksponuoja okupanto ideologiją.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos atstovas  Antanas Kliunka kalbėjo, kaip sunku savanoriams suprasti, kad po 23 metų laisvės  Lietuvoje siautėja Socialistinis liaudies frontas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kad  restauruojami paminklai okupantams.

Kasparas Genzbigelis perskaitė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių narių, Televizijos bokšto ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos gynėjų pareiškimą, kuriame išreiškė  protestą  prieš Vilniaus miesto savivaldybės planus už mokesčių mokėtojų lėšas restauruoti sovietinius meno ,,šedevrus“ Vilniuje, ant Žaliojo tilto. Jis  tvirtino, kad tol, kol Vilniuje nepastatytas paminklas Laisvės kovotojams, kol Lietuvos partizanas Petras Vizbaras-Vapsva, pasirinkęs mirtį, kad tik čekistų kankinamas neišduotų savo kovos draugų, Gedimino prospekte „pagerbtas“ ,,kanalizacijos“ dangčiu, šis Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas yra šventvagiškas. K. Genzbigelis piktinosi, kad Lietuvos valdžia sovietinę okupaciją žyminčias Žaliojo tilto skulptūras laiko materialiu kultūriniu paveldu. Dėl šių valdžios politinių įsitikinimų skulptūros įtrauktos į Kultūros vertybių valstybinį registrą, o okupacinio laikmečio skulptūras gina Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas. Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai nesupranta, kaip „galima gerbti šiuos primityvius socrealistinius ,,šedevrus“, kai jie kolaboravusių su okupantu autorių buvo sukurti tuo metu (1952 m.), kai Lietuvos partizanai liejo kraują bekompromisėje kovoje už Lietuvos Laisvę.

Viena iš 4-ių Žaliojo tilto skulptūrų | wikipedia.org nuotr.

Viena iš 4-ių Žaliojo tilto skulptūrų | wikipedia.org nuotr.

Kadangi skulptūrų ketaus metalas stipriai korodavęs, suplyšęs ir sutrūkinėjęs, o Vilniaus miesto savivaldybė skendi milijoninėse skolose, privalu skulptūrų atsisakyti kaip istoriškai, morališkai ir fiziškai pasenusių “. Buvo pareikalauta išvežti iš Lietuvos sostinės surūdijusius okupantus iki 2013 m. rugsėjo 1 d., t.y. sukankant sovietų okupacinės armijos išvedimo iš Lietuvos 20-mečiui.

Spaudos konferencijos pabaigoje buvo prisimintos savanorio Artūro Sakalausko žūties 22-osios metinės, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių organizuojama  iškilminga  rikiuotė žūties vietoje.

a-sakalausko-zuties-minejimas-n-balciunienes

A.Sakalausko žūties minėjimas 2013 08 21 d. | N.Balčiūnienės nuotr.

Lygiai prieš 22 metus, gindamas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmus, Lietuvos valstybės nepriklausomybę, žuvo karys savanoris Artūras Sakalauskas. 1991 m. rugpjūčio 21 d., žlungant pučui, sovietų armijos provokacijos metu Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmų prieigose įvyko Lietuvos savanorių susirėmimas su sovietų armijos specialiosios paskirties dalinio kariais, kurie automobiliu įsiveržė į karių savanorių saugomą teritoriją prie pirmojo posto A.Goštauto gatvėje. Pasipriešinimo metu Alytaus rinktinės savanoris Artūras Sakalauskas žuvo, dar du Alytaus rinktinės savanoriai buvo sužeisti.

A.Sakalausko žūties minėjimas 2013 08 21 d. | N.Balčiūnienės nuotr.

A.Sakalausko žūties minėjimas 2013 08 21 d. | N.Balčiūnienės nuotr.

Tenka tik apgailestauti, kad paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo gynėjo, kario savanorio Artūro Sakalausko atminimui sugebėjome pastatyti tik pilką lauko akmenėlį.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas:

Savanorio Artūro Sakalausko žūties minėjimas Nijolės Balčiūnienės

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

14 komentarų

 1. Duobės Kauno keliuose:

  Duobės Kauno keliuose, tai TIKRASIS okupacijos simbolis.
  Tegul R. Kupčinskas pataria Kauno merui Kupčinskui sutvarkyti dešimtmečius netvarkomas Kauno kiemų ir gatvių duobes. Generolo Plechavičiaus gatvė, kaip rusų tankų išmalta – štai kur pasityčiojimas iš garbingos asmenybės ir tautiečių, kurie kasdien keikia tokią valdžią ir gyvenimą. O kur dar duobių rinkiniai V. Krėvės pr. namų kiemuose, prie Kalniečių turgelio, Dubingių gatvės pradžioje, Šiaurės prospekte ir t.t. Gėda – tokiems merams, kurie nesirūpina dabartinių kauniečių gyvenimo kokybe. O juk Kaunas – Lietuvos širdis ir paskutinė lietuvybės tvirtovė.

  • pensininkas:

   Atkreipiu dėmesį, kad Jūs save įvardijote slapyvardžiu “Duobės Kauno keliuose” ir komentare rašote, kad “Duobės Kauno keliuose, tai TIKRASIS okupacijos simbolis”. Taigi, Jūs save pavadinote TIKRU okupacijos smboliu. Suintrigavote. Būtų įdomu tą simbolį pamatyti natūroje.

   • Duobės Kauno keliuose:

    Nukrypot iš kelio, Tamsta, pensininke…
    DUOBĖS yra GĖDA KAUNO merui, kuris yra konservatorius.
    Vadinasi – niekam tikus tokia Kauno valdžia ir per savivaldos rinkimus nebalsuosiu už tokius netikėlius. Kaunas labiausiai apleistas miestas Lietuvoje.

 2. Anupras:

  Nusibodo Lansbergio ir jo klapčiukų senos dainelės. Eurosadomo okupacija daug baisesnė už sovietinę ir pasekmės daug baisesnės. Landsbergis, gaunantis 28 tūkst. eurų atlyginima, panašaus dydžio priemokas, apsaugą už 1mln. litų ir t.t. gyvena kaip dievo užanty. O kaip gyvena nuskurdinta Lietuva, šitiems tautos parazitams nesvarbu.

  • Bronius Kapočius:

   Anupras gražus vardas- gaila mulkis jį nešioja. V.Landsbergio nuopelai Lietuvai, naikinant tarybinę sistemą yra labai dideli. Tai puikiai žinoma ES. Taip pat dideli kolūkių pirmininkų ir jų klapčiukų homosovietikų nuopelnai nuskurdinant ir apvagiant kaimiečius. kas liečia atlyginimus. Jei europarlamentaro atlygis yra teisingas ir pagrįstas, homosovietikų aktyvo, vykdžiusio prichvatizaciją ir darbo vietų naikinimą bei įsitvirtinusio bankuose ir stambiajame versle yra žymiai didesni, nepagrįsti protingumo kriterijais ir neteisingi. Tavo minima eurosadoma yra absurdas.Pirmoji masinė seksualinių iškrypėlių demonstracija vyko Maskvoje Raudonoje Aikštėje po 1918 metų, kuomet žmonijos atmatos po pjautuvu ir kūju prievarta plėtė ir skleidė taip vadinamos laisvos meilės principus tiek tarp žmonių tiek ir tarp žmonių ir gyvūnų ar daiktų…Skaityk rusų demokratų spaudą. be abejo gaujos, kurios vadeiva trispalvę vadino skuduru, šalininkų yra daug. Taipogi Europoje yra daug KPSS sistemos ir jų perėmėjų įtakos agentų, atnešusių ir ES įtvirtinusių seksualinių iškrypėlių idėjas, tikslu sunaikinti ES iš vidaus.Narystė ES ir NATO- LT išlikimo garantas.

 3. Ona Voveriene:

  ANUPRUI,

  Reik4jo ir Jums tapti prof. Vytauto Landsbergio lygmens specialistu; dail4je, literat8roje, muzikologijoje, politikoje. Kas Jums trukdė? Geras gyvenimas – durnių voliojant. Tai ir nepavydėkite kitiems nei sėkmės, nei pinigų. Be to, ir tuos pinigus V. Landsbergis panaudoja ne savo pilvo ir papilvės malonumams, o labdarai nelaimingoms šeimoms, kuriose gimė nelaimingi vaikai, ligoninės šelpti, aparatūrai joms pirkti, gabiems muzikai ir menams vaikams šelpti, tarep kitų ir iš labai nepasiturinčių šeimų. Ar matėte nors vieną raudonodį, tapusį milijonieriumi,ATIDUODANTĮ tiek, kiek V. Landsbergis savo Tautai? Jeigu žiniote, įvardinkite nors vieną, pasidalinkite informacija. Aš nežinau, negirdėjau, nemačiau. Todėl geriau patylėkite, jeigu tik nesate samdytas loti ir negaunate iš kažkur atlyginimą su koeficientu 8: U nas byvšich čekistov net. Pagarbiai eilinė pilietė Ona Voverienė, Vilnius, 2013. 08.21.

  • Kažin:

   Na jau su tuo, kad Landsbergis yra specialistas išvardintose srityse, sutikti negalėčiau. Man atrodo tik, kaip sovietmečiu viešai besireiškęs jose.
   Gi apie tai, kad jis Briuselio algą skirtų labdarai, neteko girdėti. Kiek žinau, labdaros fondą jis yra įsteigęs iš gal prieš 20 metų Norvegijos už sąjūdinės politikos nuopelnus jam skirtos premijos.

 4. pensininkas:

  Dažnai einu per žaliajį tiltą Ir kiekvieną kartą atkreipiu dėmesį į tuos du NKVDistus, kurie žudė mūsų partizanus tuo ginklu, kurį laiko, matau jų nešamą raudoną vėliavą ir jos koto angalyje gerai matomus kūjį su pjautuvu. Ir kiekvieną kartą prisimenu tuos siaubingus stalino laikus ir pagalvoju: ne mes dar ne laisvi.

 5. jo:

  Jeigu mes – Lietuva, tai tuos svetimos valstybės SSRS atributus turime pašalinti iš viešųjų erdvių. Jeigu mes – SSRS dalis, tai giname tuos tipinius sovietinius balvonus ir laikome juos “mūsų paveldu”.

 6. Bičiulis:

  Kam garbinti sovietinės okupacijos reliktus?
  Ne vieta toms skulptūroms Vilniaus centre, geriau tiktų Grūto parke. kas pasiilgo tarybinių laikų nuvažiuos ir pažiūrės.
  Geriau pasirūpinkim pagerbti savo tautos didžiavyrius, kurie padėjo galvas už Lietuvos laisvę.

 7. Bronius Kapočius:

  Remiantis rusų disidentų spaudos teikiama informacija ir lietuvių patirtimi aišku tai, kad SSSR sukūrė seksualinių mažumų atstovai (pederastai, sadistai, zoofilai ir t.t.) kartu su kriminaliniais nusikaltėliais, remiami Europos liberalų pinigais. Desovietizacijos įstatymo nebuvo. Šio įstatymo priešininkai privalo būti įtraukti į Lietuvos juodąją išdavikų knygą. Homosovietikų išperos juodą Lietuvai darbą dirba visose valdžios sistemose; LRS, teismai,teisėsauga, VMI tapo korupcijos ir stambių nusikaltimų Lietuvai garantu ir jų dangstytojais. Jiems labai svarbios yra sovietinės skulptūros, nes tai mena jų klestėjimo laikotarpį sovietmetyje.

 8. Aldona:

  Sovietinė komunistinė atributika yra uždrausta įstaymu.tai reikia tik pritaikyti šį įstatymą.Akivaizdžiai demonstruojama pjautuvas ir kūjis (ko nepapjovėm tą užmušim) yra sovietinis simbolis .Jis turi būti pašalintas o, Zuoką-reikia patraukti atsakomybėn.

 9. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Kol nugriaus ar kol supus sie “paminklai”, prie ju turi buti papildomai pritvirtinta informacine lenta: “OKUPANTO PALIKIMAS” ar dar kaip panasiai. Lygiai tas pats turi buti padaryta ir su lenkiskojo okupanto palikimu.

 10. Studentas (VU):

  Štai tokio turinio laišką ką tik nusiunčiau portalo “alkas administracijai:

  Gerb. Portalo „Alkas“ administracija,
  Ar Jūs nepastebėjote, kad kai kurie komentatoriai Jūsų portale rašo nusikalstamus komentarus? Štai perskaitykite kelis iš jų, publikuotus po straipsniu „P.Gylys. Grįžkit į Sodros glėbį, vaikai paklydėliai!“:

  Griežtas:
  2013 08 25 22:51

  Griežtas:
  2013 08 25 22:57

  tikras lietuvis:
  2013 08 25 01:52

  Manau, kad privalote būti pilietiškais ir netoleruoti šių nusikaltimų. Todėl reikalauju, kad šie komentatoriai būtų perduoti teisėsaugai. Jei to nedarysi jūs – būdamas pilietišku tai padarysiu aš. Bet tuomet tai jau gali pakenkti jūsų portalo reputacijai. Tad rekomenduočiau nedelsiant imtis pilietiškų veiksmų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: