Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Dėl „Lietuvos gėjų lygos“ atsakomybės ir užsienio valstybių kišimosi į Lietuvos vidaus reikalus (video) (204)

Signataras Zigmas Vaišvila

Signataras Zigmas Vaišvila

Liepos 30 d. 10.30 val. Seime bus surengta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Dėl 2013-07-27 d. „Lietuvos gėjų lygos“ renginio Vilniuje organizatorių atsakomybės ir užsienio valstybių kišimosi į Lietuvos Respublikos vidaus reiklaus“.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila kreipiasi į Vyriausybę ir Generalinę prokuratūrą dėl 2013-07-27 d. „Lietuvos gėjų lygos“ renginio Vilniuje organizatorių veiklos ištyrimo.

Zigmas Vaišvila ragina Lietuvos Prezidentę ir Vyriausybę užtikrinti, kad būtų gerbiama mūsų valstybės Konstitucija ir užsienio valstybių diplomatiniai asmenys nesikištų į Lietuvos Respublikos vidaus reikalus.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA arba ČIA.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas:

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema ČIA (veiks spaudos konferencijos metu).

Skelbiame Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje perskaityto pranešimo tekstą:

Z.Vaišvila. „Dėl 2013-07-27 d. „Lietuvos gėjų lygos“ renginio Vilniuje organizatorių atsakomybės ir užsienio valstybių kišimosi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalus“

Kalbėsime ne apie tai, ką nustatė moderniosios psichoanalizės tėvai Z. Freudas ir C.G. Jungas, šiuolaikiniai psichoterapijos moksliniai tyrimai – transeksualumas ar lytinės tapatybės sutrikimas yra psichinė liga. Man, psichiškai sveikam žmogui, nėra noro viešai demonstruoti savo lytinio gyvenimo klausimus.

Pakalbėkime be emocijų apie 2013-07-27 d. „Lietuvos gėjų lygos“ renginio Vilniuje teisinę pusę.  Įvyko keletas esminių dalykų:

1. Paaiškėjo, kad Lietuvos Respublikoje registruota asociacija Lietuvos gėjų lyga“ (kodas 291902980, adresas Vilniaus m. J. Basanavičiaus g. 18) vykdo neteisėtą veiklą. Įstatymų ir įstatų pagrindu ši visuomeninė organizacija neturi teisės užsiimti politine veikla, tačiau 2013-07-27 d. Vilniuje organizavo ne Vilniaus miesto savivaldybės jai leistą visuomeninį renginį „Už lygybę“ (eitynes Gedimino prospekte ir mitingą Lukiškių aikštėje), o politinį renginį. Tai patvirtina ir žiniasklaidos informacija. Politinis renginys oficialiai nebuvo leistas, tačiau asociacija „Lietuvos gėjų lyga“ suklaidino Vilniaus miesto savivaldybę ir įvykdė politinį renginį. Asociacijos vadovas Vladimiras Simonko renginio dieną pats viešai tai patvirtino žiniasklaidai: „Tai buvo ne gėjų paradas, o politinė akcija. Organizatoriai mitinge Lukiškių aikštėje iškilmingai pranešė, kad eitynes organizuoti Gedimino prospekte jiems buvo svarbu politiškai: “Tai mums svarbu politiškai. Tai, kad vyko ne visuomeninis, o politinis renginys, patvirtina jo dalyvių politiniai reikalavimai, renginyje dalyvavusios Lietuvos Respublikos Seimo narės (Aušrinė Marija Pavilionienė, Dalia Kuodytė, Giedrė Purvaneckienė), Liberalų sąjūdžio politinės partijos atstovai, tokiu būdu viešai ir aktyviai reklamavę savo politinę veiklą, suderinę tai su renginio organizatoriais.

2. Tai, kad asociacija Lietuvos gėjų lyga“ jos gaunamą Lietuvos valstybės ir Europos Sąjungos paramą naudoja ne visuomeninei, o politinei veiklai, kuria užsiimti ši asociacija neturi teisės nei savo įstatų, nei Lietuvos įstatymų pagrindu, reiškia šių lėšų naudojimą ne pagal paskirtį.

3. Pažeidžiant diplomatinį protokolą šioje mūsų valstybės vidaus politinėje akcijoje dalyvavo užsienio valstybių diplomatai ir politikai. Renginyje dalyvavo Ispanijos, Nyderlandų, Švedijos ambasadoriai, kitų ambasadų atstovai, kurių saugumą užtikrino Vadovybės apsaugos departamentas, užsienio šalių Europos Parlamento nariai, tarptautinių organizacijų atstovai. Žiniasklaida pranešė, kad renginyje dalyvavo ir Švedijos Europos Sąjungos reikalų ministrė Birgitta Ohlsson, kuri viešai pasisakė ir mitinge Lukiškių aikštėje, išvakarėse viešai tai politiškai komentavo. Visa tai yra užsienio valstybių kišimasis į Lietuvos Respublikos vidaus reikalus. Draugiškos ar nedraugiškos valstybės tai daro, tačiau jos neturi teisės tai daryti.

4. Žiniasklaida paskelbė, kad šį politinį renginį finansavo užsienio šalių ambasados Lietuvoje, taip pat ir Estijoje. Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia užsienio fiziniams ir juridiniams asmenims finansuoti politinę veiklą Lietuvoje. Tokiu būdu atvirai ir šiurkščiai pažeisti politinės veiklos finansavimą reglamentuojantys Lietuvos Respublikos įstatymai, o asociacija „Lietuvos gėjų lyga“, įregistruota Lietuvoje ne politinei, o visuomeninei veiklai vykdyti, gavo šias lėšas bei jas panaudojo ne pagal įstatymuose ir savo įstatuose nustatytą paskirtį, o politinei veiklai.

Tokie faktai ir teisinės aplinkybės. Klausimas Lietuvos Prezidentei, Vyriausybei ir Generalinei prokuratūrai – ar ir vėl jos visos liks „ne prie ko“ ir leis tęsti beatodairišką Europos Sąjungos ir jos narių-šalių diktatą Lietuvai? Psichologiškai žingsnis po žingsnio mus pratina atsisakyti mūsų valstybės suvereniteto. Kur yra šios tolerancijos riba, ar mūsų valdžia turi savigarbą? Psichologiškai panašiai Lietuva sulaukė ir 1940 m. ultimatumų. Lietuvos valdžios „tolerancija“ A. Paleckio, įtariamojo M. Golovatovo ir Rusijos URM nuolat kartojamai demagogijai apie Sausio 13-osios įvykius taip pat tolokai pažengė. Vakar paskelbta, kad olandas Michielis Henninkas, š.m. liepos 27 d. prie Vilniaus arkikatedros  viešai įžūliai ir sąmoningai  tyčiojęsis, skatinęs aibei tikinčiųjų neapykantą dėl lyties, seksualinės orientacijos, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, nubaustas tik 300 Lt administracine bauda. Tačiau viešai paskelbta informacija pagrįstai leidžia teigti, kad būtina ištirti šių veikų atitikimą BK 170 str. 2 d. požymiams, už ką baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Retorinis klausimas – ar tikite, kad mūsų policininkas tokį sprendimą priėmė savarankiškai?

Lietuvos valdžiai priminsiu, kad ji privalo turėti ne tik savigarbą, bet ir turi pareigas, nes prisiekė Tautai gerbti mūsų Konstituciją ir valstybės suverenitetą. Todėl valdžiai teks apsispręsti, ar ji eina su Tauta ir gerbia jos valią, pareikštą priimant Konstituciją ir kituose referendumuose? Ne kartą viešai perspėjau dėl Europrokuratūros steigimo. Tyla. Galų gale eurokomisaras A. Šemeta paskelbė, kad tik trys ES valstybės tam nepritaria. Bet ne Lietuva. Šiandien pateikiau paklausimą Prezidentei – kas, kada, kodėl, kokiu pagrindu ir kodėl paslapčia nuo Tautos Lietuvos vardu tam pritarė? Priminsiu, kad Lisabonos sutartis reikalauja tautos sprendimo. A. Šemetos įtikinėjimai, kad viskas bus gražu – mūsų prokurorai toliau tirs ES lėšų švaistymus pagal mūsų įstatymus, tik administracine tvarka jie taps pavaldžiais naujai institucijai, neįtikina. Tai tik pirmas žingsnis kuriant centralizuotą federacinės valstybės teisėsaugą. Pakankamai skausmingai ir ilgai 1990-1992 m. atskyrinėjome Lietuvos prokuratūrą nuo TSRS prokuratūros, kad nesuprastume, kas vyksta. Europrokuratūra netruks perimti ir tokių įvykių, kurie vyko Vilniuje š.m. liepos 27 d., tyrimų administravimą. Pretekstas tinkamas – priešinimasis „europinių vertybių“ diegimui.

Grįžkime prie šių įvykių. Šiandien kreipiausi į Prezidentę, Vyriausybę ir Generalinę prokuratūrą, prašydamas patikrinti nurodytas asociacijos „Lietuvos gėjų lyga“ veikas, o pasitvirtinus žiniasklaidos paskelbtiems faktams įstatymų nustatyta tvarka:

1. Dėl paramos lėšų naudojimo ne pagal paskirtį nutraukti asociacijos „Lietuvos gėjų lyga“ finansavimą Lietuvos valstybės ir Europos Sąjungos lėšomis, taip pat susigrąžinti iš šios visuomeninės organizacijos jai skirtas Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos lėšas.

2. Dėl neteisėtai vykdomos politinės veiklos išregistruoti asociaciją „Lietuvos gėjų lyga“ (kodas 291902980, adresas Vilniaus m. J. Basanavičiaus g. 18).

3. Kadangi Vilniaus miesto savivaldybės administracija nesankcionavo politinio asociacijos „Lietuvos gėjų lyga“ renginio 2013-07-27 d. Vilniuje, todėl renginio saugumo užtikrinimo ir kitas išlaidas turi padengti asociacija „Lietuvos gėjų lyga“ (sankcionuotas buvo nepolitinis renginys). Tikiuosi, kad į pastarąją aplinkybę atkreips dėmesį ir ikiteisminius tyrimus dėl protestavusiųjų dėl šio renginio veikų vykdantys pareigūnai.

4. Generalinę prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtos juridinio asmens „Lietuvos gėjų lyga“ veiklos, galimai neteisėto tikslinės paramos panaudojimo ne pagal paskirtį ir politinės veiklos finansavimo (BK 203 str., 206 str., 226 str., 227 str. ir kt.), taip pat dėl šios asociacijos vadovo V. Simonko, kurio statusas asociacijoje baudžiamosios atsakomybės prasme prilygintinas valstybės tarnautojui, galimo piktnaudžįavimo (BK 228 str.). Prašau ištirti ir akivaizdžiai provokacinio pobūdžio renginio organizavimo aplinkybes, atkreipiant dėmesį, kad renginio organizatoriai sąmoningai ir tyčia suklaidino Vilniaus miesto savivaldybės administraciją ir teismus, slėpdami nuo jų informaciją, kad tai bus politinis renginys.

Susidūrėme su esminiu klausimu – ar mūsų prokuratūra ir valdžia išdrįs pavadinti užsienio valstybių diplomatinių atstovybių veiksmus tikrais žodžiais? Psichologiškai sunku. Nekvestionuoju užsienio valstybių teisės raginti Lietuvos Respubliką priimti vienokius ar kitokius įstatymus, tačiau tai yra išskirtinė Lietuvos Respublikos Seimo teisė. Užsienio valstybės siūlymus mūsų valstybei turi teisę teikti per užsienio reikalų ministerijas, valstybių vadovų ir vyriausybių įgaliotų atstovų oficialių vizitų metu. Jokie mūsų valstybės įstatymai užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms ir vyriausybių nariams (šiuo atveju – Švedijos Europos Sąjungos reikalų ministrei Birgittai Ohlsson) nesuteikia teisės dalyvauti Lietuvos Respublikos vidaus politinėje veikloje, tuo labiau ją finansuoti, pažeisti Lietuvos įstatymus. ES vardu dėl panašių klausimų auklėjame Baltarusiją, tačiau laikas pažiūrėti veidrodyje į save. Lietuvos įstatymai užsienio fiziniams ir juridiniams asmenims draudžia finansuoti politinę veiklą. Diplomatine kalba tai vadinama neteisėtu kišimusi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalus. Valstybės, turinčios savigarbą ir garbingą valdžią, pagal politinę situaciją reaguoja užsienio reikalų ministerijos notomis. Diskutuotini tokių notų turinio ir žodžių parinkimo klausimai, bet ne būtinumas reaguoti į šiuos mūsų įstatymų ir valstybės suverenumo pažeidimus.

Narystė Europos Sąjungoje taip pat nesuteikia teisės šios sąjungos valstybių – narių diplomatiniams atstovams kištis į Lietuvos Respublikos vidaus politinį gyvenimą bei jį finansuoti, dar ir pažeidžiant Lietuvos įstatymus. Europos Sąjungos pasiūlymai ir reikalavimai Lietuvos valstybei taip pat pateiktini nustatyta diplomatine tvarka, o ne savavališkai ir pažeidžiant Lietuvos įstatymus. Išsiaiškintina ir tai, ar Švedijos Europos Sąjungos reikalų ministrė Birgittos Ohlsson šiuo atveju atstovavo ir Švedijos Vyriausybės poziciją.

Atsižvelgiant į šiurkščius ir išskirtinius Lietuvos valstybės interesų ir įstatymų pažeidimus, kišimąsi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalus, finansuojant provokacinį Lietuvos vidaus politinį renginį, kviečiu Prezidentę, atsakingą už užsienio politiką, kaip Lietuvos Respublikos Konstitucijos garantą, ir Vyriausybę nenusišalinti nuo šių klausimų sprendimo. Lietuvos valstybės pozicijos nebuvimas dėl šių pažeidimų ir kišimosi į Lietuvos vidaus reikalus toleravimas skatins tolimesnį Lietuvos valstybės teisių ir suverenumo ignoravimą ir atėmimą. Todėl patikrinus viešai paskelbtus faktus ir jiems pasitvirtinus, prašau imtis šių veiksmų:

5. Pranešti užsienio šalių ambasadoms, kad jos atliko veikas, nesuderinamas su užsienio diplomatinių atstovybių statusu ir mūsų įstatymais, pareiškiant dėl to protesto notas. Švedijos Vyriausybei adresuotoje notoje informuoti apie diplomatinį statusą ir Lietuvos įstatymus pažeidusią ministrę Birgittą Ohlsson.

6. Šias veikas atlikusių užsienio diplomatinių atstovybių darbuotojus išsiųsti iš Lietuvos Respublikos.

7. Kreiptis į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Š.m. liepos 27 d. akivaizdžiai buvo pažeistos mūsų piliečių, turinčių kitokią nuomonę, Konstitucijos 25, 26 ir 29 straipsniais garantuojamos teisės turėti ir laisvai reikšti savo įsitikinimus, laisvai išpažinti ir skleisti religiją ir tikėjimą, tėvams ir globėjams nevaržomai rūpintis vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus, draudimas šias teises varžyti ir teikti privilegijas dėl lyties, tautybės, kalbos, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Supranta tai ir patys policininkai. Toks policinės valstybės įvaizdžio demonstravimas, sulaikytuosius prievarta guldant veidu į žemę ir juos laikant tokioje padėtyje kol Delfi tiesioginės transliacijos kamera tai įamžins (nenustebčiau, jei renginio organizatoriai bus sumokėję už šią transliaciją), pravažiuojančių automobilių ir praeinančių žmonių kratymas, raitos policijos su įspūdinga renginio ekranizavimui raitelių apranga naudojimas, Gedimino prospekto atitvėrimas iš Arkikatedros pusės, leidžiant žmonėms patekti į prospektą iš kitų pusių, malūnsparnio ir skraidančio filmavimo aparato demonstravimas – tai ne tik perteklinės priemonės. Tai atviras nepagarbos mūsų žmonėms, kitai nuomonei demonstravimas, nepasitikėjimas mūsų kantriais ir išskirtinai tolerantiškais žmonėmis. Paaiškinimas tik vienas – valdžia bijo žmonių. Visų pirma, Prezidentė. Faktiškai ji vadovauja teisėsaugai. Lietuva unikali ir tuo, kad vidaus reikalų ministras faktiškai neturi jokios įtakos Policijos departamentui. Š.m. gegužės 19 d. pagerbiant 1991 m. žuvusio pasieniečio G. Žagūnio atminimą, sužinojau, kad vidaus reikalų ministras D. Barakauskas net nežinojo apie patyliukais vykdomą ir š.m. liepos 1 d. baigtą Policijos departamento reorganizaciją. Todėl netikiu, kad policija tokių neadekvačių priemonių ėmėsi, neturėdama paties aukščiausio lygio nurodymų.

Šiandien labai svarbu nesupriešinti mūsų žmones ir policiją. Būtina suvokti, kad virveles tokiais atvejais trauko tik aukščiausioji valdžia. Būtina nesirgti rusiška liga – pasaka apie „gerą“ carą ir blogus jo patarėjus. Š.m. liepos 27 d. įvykiai ne tik man priminė 1988 m. rugsėjo 28 d. „bananų balių“ Vilniuje. Kaip Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, dalyvavau aiškinantis, kas sankcionavo šiuos įvykius. Ir tada aukščiausioji valdžia buvo „ne prie ko“. Paaukojo vidaus reikalų ministrą Stasį Lisauską, tuo metu buvusį ne Vilniuje, o Maskvoje, paskiriant į jo vietą pastiprinimą iš KGB – Marijoną Misiukonį. Lygiai tas pats yra ir su Sausio 13-osios byla – aibė ir byloje, ir viešų patvirtinimų, kad įvykius sankcionavo TSRS Prezidentas Michailas Gorbačiovas. Tačiau mūsų prokuratūra to nemato. Nesigirdi, kad šioje byloje būtų tiriamos ir kolaborantų veikos, neatsakoma į š.m. sausio 13-ąją Seimo tribūnoje pateiktą klausimą, kurių kolaborantų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas tuo pretekstu, kad jie patys nešaudė.

Trims Seimo narėms, dalyvavusioms šiame renginyje, palinkėčiau būti kuklesnėms, vertinant savo drąsą. Neskanu tuo girtis, kai esate saugomos ne tik savo statuso, bet ir dešimteriopai gausesnės policijos. Drąsą ir auklėtojų pavyzdį jūs galėjote mums parodyti, pvz. 1988 m. birželio 21-ąją pirmajame Sąjūdžio nesankcionuotame mitinge prie Aukščiausiosios Tarybos. Tada milicija mus (A. Juozaitį, A. Skučą ir Z. Vaišvilą) ne saugojo, o bandė sulaikyti. Štai tada jūsų parama būtų tikrai pravertusi. Gal jau laikas įsidrąsinti ir pabandyti rasti kompromisą su kolega P. Gražuliu?

Bet apie tai – ne šį kartą. Šiandien kviečiu ir Petrą Gražulį, kad ir kaip jam būtų skaudu, nenukreipti savo dėmesio tik į eilinius policininkus, vykdžiusius išankstinius nurodymus. Manau, šie jaunuoliai žinojo, kad Petras Gražulis yra Seimo narys, bet nežinojo, kad yra ir paskutinis Lietuvoje 1988 m. nuteistas tarybinio laikotarpio politinis kalinys, prieš kurį tuometinė milicija prievartą demonstravo ir teismo salėje.

Kviečiu Petrą Gražulį, tris ponias Seimo nares, dalyvavusias politiniame „Lietuvos gėjų lygos“ renginyje, Lietuvos liberalų sąjūdžio, delegavusio savo partiečius į šį renginį, Seimo narius, ministrą V. Mazuronį, reikalaujantį generalinio policijos komisaro atsistatydinimo, Seimo Pirmininką V. Gedvilą ir Seimą sušaukti neeilinę Seimo sesiją, skubos tvarka priimti nutarimą dėl parlamentinės komisijos šiuo klausimu. Nepakanka pakeisti generalinį policijos komisarą, rasti atpirkimo ožį eilinių policininkų gretose. V. Gailius atvirai ir viešai įvardino Prezidentės D. Grybauskaitės veiksmus dėl FNTT ir Snoro banko skandalo. Todėl reikia išsiaiškinti ir tirti tikrąsias priežastis. Kodėl Seimas stabtelėjo ir netęsia šių tyrimų, nesteigia nepriklausomo prokuroro instituto, būtino tokiems atvejams tirti? Atidėkite į šoną prioritetinį ES direktyvų akceptavimo Lietuvoje užsiėmimą ir atsigręžkite į savo rinkėjus.

Seimas neturi būti kaltinamas ne dėl savo veiksmų. Tačiau tam, kad Seimas atgautų Lietuvos žmonių pasitikėjimą, pradėkite juos gerbti. Pradžiai, nebeatidėliodami priimkite dar 2012 m. lapkrityje Seime įregistruotas įstatymų pataisas dėl 2012 m. spalio 14 d. referendumo sprendimo įgyvendinimo. Pradėkite nuo šių, Tautos valią ir interesus atspindinčių sprendimų, bet ne nuo beatodairiško Europos Sąjungos valios diktato priėmimo faktiškai visais klausimais. Sustabdykite Europrokuratūros institucijos taikymą Lietuvai. Paskelbkite, kas tai Lietuvos vardu palaimino.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

204 komentarai

 1. medus:

  džiugu girdėti, bet kodėl rūpi tik Vaišvilai? kodėl iš signatarų (ir sąjūdiečių?) beliko tik vienas, kuriam Lietuva dar rūpi? ar visi kiti jau pasavo ir susiruošė ramiai mirčiai ar kitokiam “laimingam suvartojimui”? ar tai neturėtų būti jungtinė spaudos konferencija su bent keletu pasisakymų ir kokiu dokumentu / kreipimuisi / peticija, kuri būtų pateikta visuomenės pasirašymui ar įpareigotų kažkokiam veiksmui? nebegalime tik kalbėti, nors ir tai daryti būtina. ačiū Vaišvilai, bet kur kiti, kur mes patys? žmonės, mirti spėsime, dar ką nors padarykim:)

  • Signatarai tam ir gauna rentas,kad nuolat dirbtų,budėtų valstybės sargyboje kaip garbės kariai,kurie stebėtų ar neperimama valdžia ir turtas iš Tautos ir ar laikomasi priesaikos Konstitucijai.Taip savo pareigą atlieką dalinai tik keli signatarai,kiti galimai taip ir nesuprato savo pareigos ir jiems suteiktos garbės???.

   • pareigos:

    tai, kad didžioji dauguma ramiai tylinčių signatarų nesupranta savo pareigų (tiesa, jos formaliai neprivalomos, bet yra dar toks dalykas- sąžinė)- tai akivaizdu jau daug metų. Signatarų Klubas, vadovaujamas “eilinės” Valionytės (ir kas sugalvojo ją išrinkti?!)- gyvas lavonas, tereikalaujantis gauti dėmesio ir pagarbos iš šiandieninės valdžios. Ar neturėtu Klubas dažniau ir aktyviau dalyvauti visuomeniniame ir politiniame Lietuvos gyvenime, teikti pasiūlymus, įstatymų projektus ar pataisymus, atvirai vertinti Seimo, Vyriausybės, prezidentūros veiklą? Deja…
    O gerbiamam Vaišvilai, kaip visada, nuoširdi pagarba už aktyvią veiklą.

    • tikras lietuvis:

     Kodėl negalėjo visi signatarai išeiti į Gedimino gatvę ir nepalikti vieno Gražulio?

     • patikslinu:

      šiuo atveju net neturėjau minty, kad signatarai leistų sau dalyvauti cirko šou numeriuose, kurie “aukštosioms EuroVertybėms”- puiki nemokama reklama.

      • Nepolitikas:

       Tu padarei didelę klaidą – tai ne gėjų portalas. Antra – tavo „pamastymai“, kas ką „turėtu“ daryti. Dabar klausimas kodėl tu gėjas todėl kad „kaip radikalai, elitistai ir pseudoekspertai parduoda mums korupciją kaip laisvę“, taip ir tu. O nusikalstomos grupuotės(gėjų) paradą(žinoma, kad AIDS plinta ne tik lytinių santykių metu, bet ir per kraują, seiles ir t.t., todėl masiškai sergantys homoseksualai tapo tiesiogine grėsme visuomenei), tu vadini cirko šou numeriais.

       • manau:

        ko tie ligoniai ardosi ir ieško kažkokių teisių? Ar ne reklamos jiems reikia? Ar ne jie bando vaidint vargšus beteisius ir skriaudžiamus? Ar ne jie provokuoja protesto akcijas prieš juos, kad poto dar garsiau galėtų bliauti dėl kažkokių spec teisių? Kuo labiau juos pulsit tokiu PRIMITYVIU BŪDU, tuo jiems geriau- “nuskriausieji” cirko artistai galės dar labiau ardytis. Ar to mums reikia? Gal galvokim apie subtilesnę kovą su tom atmatom.

        • medus:

         pritariu jūsų nuomonei – jie ieško atviro tiesioginio konflikto – jis jiems gyvybiškai būtinas. todėl kritiškai žiūrėjau į kviestas 27 d. “anti eitynes” ir juose nedalyvavau – mačiau, kad “suvežtiniai gėjai” to troško, toks iš esmės ir tikslas buvo, tam ir reklamavosi. dabar ilgai skambės dejonės ir iš to kylanti naujų įstatymų leidyba – juk Lietuva gina “nuskriaustuosius”… ar ne? ar yra teroristų globėja? labai baisus kaltinimas – kertinis 🙂 žiniaskalida tam jau dirba labai aktyviai. nieko kito ir nesitikėjau – lyg žiūrėčiau daug kartų matytą filmą.

   • medus:

    signataro renta niekuo neįpareigoja – jie savo jau padarė, todėl ir signatarai. bet galėtų įpareigoti Tėvynė – kodėl įsipareigoja tik Vaišvila? puikiai suprantu kokioje šalyje gyvename, kokie “nelaimingi atsitikimai”, “avarijos” ir “dingimai” atsitinka. bet visų neuždarys, nepervažiuos, nepradangins – ypač jei būsime kartu. pagaliau – mirsime tik vieną kartą ir mirtis nėra baisiausia kas gali atsitikti. juolab, kad tai ne pabaiga, tik kitokia būsena. daug baisiau gyvbenti tokiame pasaulyje ir nieko nedaryti. ko vertas toks gyvenimas?

   • Ar Signatarai turi dirbti Lietuvai todėl, kad gauna rentą? Kažkaip keistai skamba…

 2. A:

  Vadai bijo. Kaip keturiasdešimtais. O eiliniai žmonės be vadų, tai kūnas be galvos.

 3. neprieko:

  visi kiti. nors kiek protingesni pabego (juos isvare nusibode pazadai, ir tai buvo daroma manau kad tycia) I uzsieni. like: arsiausi ir organizuociausi uzdaryti i kalejimus uz smulkius nusikaltymus(cia atskiea tema, bo Lietuvoje organizuotas nusikalstamumas organizuojamas paciu sauhumiesiu. paziurekite uz ka dedamos sankcijos sulaikymui… tyngiu net raslevot).o kas ne ten mato kas darosi, tik bando pasipriesinti gauna atsaka guminemis kulkomis, dar po to metus kitus tampo per visas instancijas. viskas kaip prie ruskio, pasipriesinsi sistemai, busi jos baudzemas.
  juk nera ko stebetis valdze pas mus gi rusiska, todel kas prie lovio tas ir tyli :).
  pasikeite tik lietvems galvoje ta nepriklausomybe. cenaristas liko tas pats, tik aktorei pakeiati. zmones turejo jau sukylti visi po guminiu kulku, dar kai buvo “valdovas” gyvas.

 4. Kita problema:

  Štai kovo pradžioje Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė : Gedimino prospektu kovo 11 d. patriotams žygiuoti neleidusi savivaldybė buvo teisi. Kitaip sakant, teismas nusprendė, kad Bevertės Tautos teises galima paminti ir neleisti švęsti Kovo 11-osios Gedimino prospekte.
  Dabar paaiškėja, kad teismai stačia galva puola ginti “aukštesniųjų europos vertybių Klasę”, priversdami Savivaldybę užleisti Gedimino prospektą , matyt, reikia suprasti- aukščiausios prabos “EuroVertybėms”.

  Taigi, su kuo ir kam Lietuvoje dirba teismai?

 5. tikras lietuvis:

  Medalinskas minėjo matęs, kad pederastai nešė plakatą “Mes įvaikinsime jūsų vaikus”, kas, manau, yra visų ribų peržengimas ir nesistebėčiau, jei to veiksmo iniciatorius, kas yra, labai panašu, žydas Rudomanskis, būtų susektas ir jam būtų pritaikyta aukščiausia bausmė. Žinoma, jo iš karto nekartų – palauktų teismo sprendimo. 🙂

 6. kuklukslkanas:

  LVAT’as davė LGL leidimą suvaržyti LR Piliečių teises ir laisves ir įpareigojo LR Policiją tai užtrikrinti.
  Buvo aproibota judėjimo laisvė nepadarius jokio prasižengimo. Kyla klausimas, nuo kada ir kodėl LVAT’as turi teisę nekaltai ir visiškai nepagrystai bausti Lietuvos gyventojus, piliečius ir svečius apribojant judėjimo laisvę viešoje vietoje Vilniaus širdyje Gedimino prospekte? Vaišvila, prašom išsiaiškinti, kodėl buvo apribotos piliečių konstitucinės teisės viešoje vietoje taikos metu.

  kukluksklanas

 7. Rytas:

  Liberalai, kai juos liečia, tai jie diktatoriai
  Be to man labai juokinga liberalų pozicija. Jei jie tokie liberalūs (šaukia, kad nereikia valstybės, policijos, viską sutvarkys pinigas), tai galėjo eiti be policijos apsupties. Bet pasirodo, kai juos liečia, tai reikalinga ir valstybė ir policija. Kai policija žmonių kišenes kraustė (ne liberalų žinoma), žirgai žmones trypė, ar demonstravo jėgą, tai jie nei kiek nepergyveno dėl žmogaus teisių, dėl laisvės. Tai jie tikriausi DIKTATORIAI.

 8. Nepolitikas:

  Įdėmiai klausysiu spaudos konferencijos. Tačiau turiu klausima: Kodėl visas televizijos nutilo ir rodo tų įvykių? Ar šiknos demonstravimas monsinjorui, asmens niekinimas (net Seimo nario) tampa dorovė ? Ar tai patvirtino faktą, kad visos televizijos yra gėjų rankose ir daugiau kaip skraidančios vaivorykštines karvės nėra ką rodyti?

 9. Kažin:

  Signatarai yra jokios institucinės valstybės valdymo sprendžiamosios galios neturinti organizacija. Jų balsas yra tik nuomonė, į kurią valdžią turintieji privalėtų kokiu konkrečiu būdu atsižvelgti, o bijoti, kad dėl viešai reiškiamų nepalankių nuomonių gali būti neišrinkti, turint nuolatinėms Seimo partijoms rinkimų sistemoje pasiliktas “praviras duris”, taip pat nėra ko.
  Tų “durų pravirumo” tam, kad Seimo partijos pasiliktų vadžioje gali “neužtekti” vieninteliu atveju, jeigu rinkimuose dalyvautų apie 80% tautos dalis ir turėtų tinkamus į valdžią asmenis, už kuriuos juose balsuotų.
  Taigi, užuot vis dar trypčiojus aplink valdžios jaučio mėtomą uodegą, jis griebtinas už ragų, t.y. imtis rinkimų reikalų – pirmiausiai Prezidento, Seimo, savivaldybių ir kitų. Manau, kad tiek sukviesti 80% dalyvavimą rinkimuose, tiek surasti 100 tinkamų (kitokių negu dabar esantys valdžioje) asmenų, esame dar pajėgūs.
  Vis dar propaguojamas vien tik nuomonių viešas reiškimas bei ypač apsiribojimas, pasitenkinimas tik tuo – yra gryniausias tautos vedžiojimas už nosies. Gal viešai reiškiamos nuomonės galėtų būti kiek veiksmingos rinkimose tokiu atveju, jeigu nebūtų tų pasiliktų “pravertų durų” rinkimų sistemoje. Beje, kaip žinome, pagal esamus įstatymus pasitvirtinamoje pagrindinių Seimo partijų būrelio.
  Taigi, valstybės valdyme, valdžių ir visuomenės santykyje susidarė atvejis kuomet yra sakoma: pats groja, pats šoka…

 10. h:

  Pora, laikanti šlykščiausią plakatą MES ĮSIVAIKINSIM JŪSŲ VAIKUS yra Milda ir Vytenis Daubarai, žolininkai, gaminantys “Žalčio arbatą”. Kanopos, o ne rankos gali laikyt tokį šlykštų šūkį. Tokia ten ir arbata tokių surinkta.

  • tikras lietuvis:

   O kas jiems įdavė tą plakatą?
   Ar ne Rudomanskis, Simonko, Platovas ir pan. žydopederastijos mašinieriai?
   Plius.
   Gal kas turi nuotrauką to plakato su nešikais?

  • tikras lietuvis:

   Jie patys sau pakenkė – reikia dabar visada, kada tik tie siūlys kam savo arbatas, prieiti ir žmonėms pasakyti, kad tai – pederastų arbata.
   Kas norite tapti pederastu, tas gerkite? 🙂
   Arba gudriau: ateini ir garsiai, kad visi girdėtų, paklausi: ar tai ne ta pati arbata, kurią jūs reklamavote per pederastų maršą? 🙂
   Sakys – ką mes reklamavome (ir nutaisys nepatenkintus snukius)?
   Atsakote: kad pederastai pasiims savo malonumams normalių žmonių vaikus. Ir parodot tą nuotrauką, kur jie neša minimą plakatą.
   Pažiūrėsim ar liks jie patenkinti.
   O gal jie yra iškrypėliai ir jiems viskas do lampočki? 🙂
   Tuomet dar labiau negalima vartoti jų arbatų.

 11. Marijus:

  Prieš ar po siūlau pasižiūrėti rusų paskaitą apie informacinio karo priemones http://www.youtube.com/watch?v=YqnHqjczlWY

  Manau reikia daryti išvadas ir taip pat susirūpinti savo informacinio karo / gynybos priemonėmis. Patiko palyginimas civilių žmonių su “trimis paršiukais”, kuriems informacinio karo priemonėmis sakoms, kad “nereikia statyti namelio, nes miške visi draugai”.

  Kištis į valstybės ideologiją užsienis neturi teisės.

 12. pensininkas:

  Portalo ekspertai skaitytojai renka prezidentą. Pirmauja N.Puteikis, D.Kuolys, A.Stančikienė. Z.Vaišvila, berods, ketvirtas. Siūlau portalo alkas skaitytojus, kas ten nebalsavo, tai padaryti. O dabar lauksime spaudos konferencijos pradžios.

  • Vėl sugriausite:

   jeigu pradėsite į tai įtraukti violetinius. Vieno ištvirkėlio, kuris tvirkino nuo 15 metų merginą, užtaisė jai vaiką, ir liepė daryti abortą, filmavo savo mažametę dukrą pornografiniame filme versdamas ją vaizduoti oralinį seksą, darymas didvyriu, sugriaus visą kovą su sekso pramonei dirbančiais homoseksualais. Negi nesuprantate, kad patekote į aferistų, stengiančių išsisukti nuo atsakomybės tinklą? Žmonės dėl tų violetinių iškart nusisuks nuo Jūsų. Aš tik už Vaišvilą ir tai, jeigu jis ne su violetiniais. Arba už Medalinską.

   • medus:

    būkite malonus, neneškite šitos temos į šitą šventą reikalą. puikiai žinote, kad tai labai jautri lietuviams tema ir žmonės skaldosi. savo nuomonės nesakysiu – ji nesvarbi, kaip ir kitų. ar galime vieną kartą vardan bendro tikslo palikti nuomonių skirtumus “už durų”? žmonių susiskaldymu ir nesibaigiančiais “grožio konkursais” naudojasi tie, kuriems principas ‘skaldyk ir valdyk” yra gyvenimo motto. taigi, “vardan tos Lietuvos?” – ši kartą patylėkim? 🙂

 13. pensininkas:

  Kodėl nėra garso. Kas kaltas? Ar ir kitiems nesigirdi?

 14. AklasKurciasNebylys:

  Cia man vienam ar ir kitiems garso nera???

 15. medus:

  10:39 konferencija vis dar be garso. Parašiau seimui, bet reakcijos – jokios. Turbūt ne atsitiktinai 🙂

 16. ???:

  sveiki,transliacija vyksta-garso nėra.Gal tik pas mane problema,kaip kitiems?

 17. Marijus:

  Transliacijos garsas atjungtas?

 18. Marijus:

  Suverenumo pažeidimas – teisingai pasakyta. (Garsas atsirado 🙂 )

 19. Marijus:

  Vaišvila šaunuolis. Klausimą uždavęs jaunuolis buvo akivaizdžiai gėjų atstovas, be to susidarė įspūdis, kad pagyvenusi moteriškė irgi šitiems troliams atstovauja(gal net LGL užsakymu).

  • Pagyvenusi moteriškė yra visuomenės bei politinė veikėja Rūta Gajauskaitė, ji neatstovauja tiems apie kuriuos čia kalbate.

   • Marijus:

    Ačiū, Jonai. Atsiimu apie ją negerus žodžius.

   • Kažin:

    Iš kur žinai, kad “moteriškė”, kad “neatstovauja”, juk galima ir apsimesti.
    Be to, akivaizdu, kad Simonenko į naudą yra vien šios temos begalinis eskalavimas viešojoje erdvėje. Ypač nieko esminio nepasakant, kasgi yra tas gėjumas, lesbiejumas medicinos mokslo žiniomis, ypač kuo skiriasi gėjaus, lesbės ir nesančių jais psichika, psichologija, logika, elgesys, pažiūros į visuomenę, kokio pobūdžio darbų dėl to netiktų jiems patikėti, kaip medicina ojektyviai gali nustatyti, kas gėjus, lesbė, kas ne ir t.t. ir pan.
    Žodžiu, kad visuomenė ir toliau negautų mokslinių žinių, nebūtų šviečiama.

 20. Joana:

  Gerb. p. Zigmai,

  ačiū Jums už konferenciją. Jums pritariame ir Jumis tikime, bet pasakykite, kodėl Jūs dirbate vienas? Kur kiti signatarai, kur pažangūs vilniečiai, juk žinome, kad vienas lauke – ne karys. Reikia burti šviesuomenę, nes visiems aišku, kad iškilo Lietuvai dideli pavojai. Palikite visi ambicijas, skirtingumus, turime būti tvirti, kaip kumštis. Dabar, arba niekados.

  • medus:

   aš irgi už “skirtumų” atsisakymą – nors laikinai. kol priešų ieškosime dėl nelabai reikšmingų dalykų (iškenčiamų, pakenčiamų, nuryjamų kartu su nuoskauda), kas ateis kovoti dėl reikšmingų? tai mano vienintelė kritika Z. Vaišvilai (oi, jei nuoširdžiai, yra dar viena, bet nesvarbi:)

 21. medus:

  tiesioginė transliacija su garsu prasidėjo tik 10:41, o ir po to nuolat trūkinėjo. atsitiktinumas? laukiame įrašo, nes neįmanoma suvokti visumos. bet ir iš tų kuklių epizodų, kuriuos teko girdėti, galima pasakyti tiek:

  Gerb. Signatare, šis pranešimas gerokai peržengia nuolankiųjų pasisakymų ribas, todėl šiek tiek neramu, kad Jūs kur nors „netyčia nepaslystumėte“. jau galima susidaryti įspūdį kokiais būdais ES tvarkosi. bet kol esate Jūs, niekas neprarasta, o jeigu taip atsitiktų, nemanau, kad policija ar kariuomenė dar sugebėtų Lietuvoje kontroliuoti padėtį. ačiū, labai Jumis didžiuojuosi. geriausi linkėjimai, Jūs nesate vienas:)

 22. VELNIOP TOKIĄ ES !!!!!!!!!!:

  Kodėl olandas, pasitzčiojęs iš katalikų, nebuvo nubaustas taip, kaip kažkada tie, kurie pasityčiojo iš žydų religinių jausmų? Kodėl Lietuvos valdžiažmogiai naikina mūsų valstybės pamatus? Panieka.
  Lietuva jau visai paversta kumetynu. Su mumis svetimšaliai daro, ką nori.

 23. iš L. Medelio straipsnio alkas.lt:

  “…Štai Lietuvos gėjų ir lesbiečių internetiniame puslapyje į klausimą „Ar dalyvausite „Baltic Pride“ eitynėse Vilniuje?“ gauta tokių ir tiek atsakymų: tikrai dalyvausiu – apie 13 proc. balsų; kategoriškai nedalyvaus – 40 proc. atsakymų (atsakinėti į klausimus buvo galima vėl ir vėl kas antrą dieną, didelė tikimybė, kad į juo atsakinėjo tik patys aktyviausi tinklalapio skaitytojai); dalyvausiu, jei galėsiu arba norėčiau, bet negalėsiu, pažymėta – beveik ketvirtadalis . Taigi, atrodo, jog per 60 proc. balsų atiduota „parade nedalyvausiu“ dėl vienų ar kitų priežasčių. Be abejo, duomenys negali pretenduoti į tikslumą, nepaisant, jog surinkta vos kiek daugiau nei 800 balsų liepos 25 d. duomenys). Peršasi išvada, kad didžioji dauguma netradicinės lytinės orientacijos žmonių nepageidauja viešumos. Beje, tik 16 proc. anketos atsakymų kalbama apie baimę pasirodyti viešai.
  Kitas aspektas – parama eitynėms. Minėtame tinklalapyje išvardinta apie 30 parado partnerių ir rėmėjų. Tarp jų Norvegijos Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Ispanijos, Airijos atstovybės, JAV ambasados Vilniuje ir Taline, Atviros visuomenės (Sorošo) fondas ir kiti. Be abejo ir Lietuvos URM. Galima įsivaizduoti ne tik, koks spaudimas buvo daromas valstybės institucijoms, bet ir kokia finansine parama išsiliejo rėmėjų gausa. Kaip gi, juk tai ne koks „Vilnius Pride“ ir net ne „Lithuanian Pride“, o visas „Baltic Pride“! Prie to dar pridėkime metinę Lietuvos vyriausybės dotaciją gėjų lygai – 200 tūkst. litų..”.

 24. Ala:

  Pritariu tekstui. Šaunu. Reikia pasakyti griežtą STOP brukamiems įškrypimams.

 25. bravo! Jis išdrįso:

  Reikia rengti mitingus, palaikančius šiuos žmones. Nes jie mus išgaudys po vieną. Susivienykime!

 26. tikras lietuvis:

  Gerai Zigmas pastebėjo – politinė veikla.

 27. ???:

  Ar bus išspausdintas konferencijos tekstas? Garsas nekokybiškas.

 28. pensininkas:

  Mano galva Z.Vaišvila būtų tinkamiausias Lietuvos prezidentas. Dabartinis prezidentas neatstovauja lietuvių Tautos. Anksčiau koloboravo su SSSR dabar su netradicine Europos sąjunga.

 29. turbo:

  viskas pagal kremliaus scenarijų – tai kol kas “iškiliausias” pirmininkavimo ES renginys!

 30. LOLO:

  VAIŠVILA YRA VISAI TEISUS,BET KODĖL Į TAI NIEKAS NEKREIPIA DĖMESIO,O TAIP BUSIM GRAŽIAI SUVISTYTI

 31. Dėl diplomatų išsiuntimo iš Lietuvos:
  Šalia paminėtų diplamatų reikia papildomai ištirti galimybę išsiųsti iš Lietuvos Olandijos studento Michiel Hennink tėvą, jei jis dirba Olandijos ambasados Lietuvoje antruoju sekretoriumi.

 32. Dėl diplomatų išsiuntimo iš Lietuvos:
  Šalia paminėtų diplomatų reikia papildomai ištirti galimybę išsiųsti iš Lietuvos Olandijos studento Michiel Hennink tėvą, jei jis dirba Olandijos ambasados Lietuvoje antruoju sekretoriumi.

  • paaiškėjo,kad:

   tėvas nėra antrasis ambasadoriaus sekretorius, bet, matyt, nepadori šeima, jeigu svetimoje valstybėje, prie šventovės jų vaikas, matant tėvams, nusimauna kelnes ir rodo užpakalį besimeldžiantiems. Lietuvoje net bomžas to nepadarytų.

 33. Getas:

  Šaunuolis Vaišvila, kad iškėlė šio jovalo politinę pusę ir teisinę atsakomybę. Dabar reikia nepalikti šio reikalo savaiminei tėkmei, bet organizuoti mitingą ir reikalauti iš prokuratūros kuo greičiau atlikti tyrimą ir nubausti G.lygą bei kitus. Vaišvila, pasitelk aktyvistus ir rugpjūčio 23 d. organizuok mitingą prie prezidentūros, reikia spausti aukščiausią ir teisinę valdžią.

  • pensininkas:

   Rugpjūčio 23 d. 18-21:30 val numatytas minėjimas-koncertas-mitingas Vingio parke prie estrados. Leidimas V.Guobienei, J.Pankai ir Š.Valentinavičiui išduotas dar birželio mėnesį. Tai 100- tūkstantinio Sąjudžio mitingo 25-mečio paminėjimas ir Tautos skaudulių iškėlimas. Tikiuosi Zigmas ten bus pagrindinis kalbėtojas. Ten turėtų būti įsteigtas Lietuvos gelbėjimo komitetas bei pasiūlytas nesisteminis kandidatas į prezidentus. Čia mano paprasto pensininko nuomonė.

 34. medus:

  o video įrašo nebus šį kartą? klausimai-atsakymai, mano nuomone, šioje konferencijoje yra ne mažiau svarbūs kaip ir pats tekstas.

 35. Čia tai signataro kalba,tikro signataro.Pastebėti ir įvardinta tai nuo ko ir reikia pradėti:kas tai yra,kaip atsirado ir kodėl vadovauja:”aš laukiu…”,”analizuosim…”-taip ir nesuvokia jau daug kas, kas čia suteikė tą teisę “vadovauti” Lietuvoje?.Lyg nerinkom tokio asmens.Jei visuomeninė organizacija-paprastai būna santūresnė.Dėl nesusipriešinimo su policija ir seimo- išmintinga.Gerai kad išminties atsiranda vis daugiau.

 36. Nukopijuota:

  https://www.facebook.com/KlonioDiena
  Sodomistų eitynių belyčiai dalyviai nevengė ir grąsinimų mums.
  Užrašas plakate- ,,Mes įsvaikinsim jūsų vaikus”

 37. Visiškai teisingai:

  Sutinku su Jūsų kiekvienu žodžiu p. Vaišvila, tačiau, kol mes neišsirinksime tinkamo prezidento ir Seimo, tol turėsime nepagarbą valstybei visais atvejais.

 38. Šaunuolis Vaišvila! Kviečiu visus, kurie pritaria Zigmui Vaišvilai, pasirašyti po savo komentarais. Tai bus galimybė perkelti mūsų parašus tiesiogiai po Z.V. straipsniu. Aš nei kiek nesvyruodama, pasirašau po straipsnyje keliamų reikalavimų.
  Gražina Palukaitienė

  • medus:

   gera idėja. pasirašyti išreiškiant savo pritarimą galima ir norėtųsi, tik turėtų būti pasirašymui skirta vieta. šiuo atveju kol kas jos nematau. o komentarai, šiaip ar taip, daugiausiai yra anonimiški)

 39. Kažin:

  Perskaičiau Vaišvilos pranešimą (vieno asmens nuomonėlę). Teisiškai tiek silpnai parašyta, kad visas rašinys atrodo tarsi “Izbūška tam na kūrich noškach”… Bet gal ir rašyta yra tik dėl vaizdo. Juk kokia prasmė rašyti, rašyk nerašęs visakas nubėga, tarsi, nuo žąsies vanduo. Šuo loja, o karavanas eina, t.y. kiekvienas dirba savo.
  Tačiau dėl Euoroprokuratūros kūrimo reikia pasakyti, kad tai akivaizdžiai prieštarauja LR Konstitucijai ir be jos pakeitimo prokuratūros funkcijos ar jų dalis negali būti perduota ES. Mat, pagal Konstituciją (IX skrsnis, Teismai) prokuratūra yra Teismų, teisminės valdžios dalis, o pagal Konstitucijos 5 str. Teismas yra valstybės valdžios dalis, t.y. valstybės teisminio suverenumo vykdymo institucija. Taigi, atiduodant dalį prokuratūros ES kompetencijai, būtų atiduodama ir dalis valstybės suverenumo, kuris, kaip nustato Konstitucijos 2 str., priklauso Tautai. Pagal Konstituciją suverenių galių perdavimas nėra suteiktas nė vienai iš valstybės valdžių, taigi nepakeitus Konstitucijos bet koks prokuratūros ar jos dalies perdavimo įvykdymas yra negalimas. Tad šiuo atveju, jeigu yra duotas Lietuvos valstybės valdžių pritarimas perduoti prokuratūros dalį ES kompetencijai, tai jis yra neteisėtas – niekinis. Tokiu atveju yra nedelsiant vilktini į dienos šviesą tokį pritarimą davuosieji valdžios asmenys. Čia yra ne kokie žurnalistiniai, politiniai, o teisinėmis nuostatomis grįsti aiškinimai.
  Apskritai, Vaišvilos pranešimai pagal formą ir turinį man primena buvusius TASS’o pareiškimus, darytus pasauliui. Bet, kaip žinome, TASS’as darė savo pareiškimus, o laisvasis pasaulis gyveno savo gyvenimą, nekreipdamas į juos dėmesio.
  Taip yra ir su Vaišvilos pareiškimais, valdžia, nekreipdama į tai dėmesio, valdo šalį, kaip jai naudinga. Ateina rinkimai ir ta pati valdžia, dėl kurios darbelių Vaišvila darė pareiškimus, tampa vėl išrinkta. Tai kur čia protas, tai tęsti ir tęsti… Mano supratimu – tas atrodo kažkaip nerimtai.

  • Nepolitikas:

   „Perskaičiau Vaišvilos pranešimą (vieno asmens nuomonėlę). Teisiškai tiek silpnai parašyta, kad visas rašinys atrodo tarsi “Izbūška tam na kūrich noškach”…“ Protelis tavo „na kūrich noškach“ ir t.t. Kiek teismų tualetų esi baigęs? Ar priklausai tai gėjų „draugijai“, ir vykdai jų „marketingą“ – „Mums nesvarbu, ar mūsų teiginiai melagingi, ar ne. Jei ir melagingi, tai mes juos naudojame etiškai geram tikslui“. „Etiškai geram tikslui“ turbūt reikėtų priskirti ir tai, kad vienas strategijos metodų yra bandyti kiek įmanoma homoseksualizuoti istoriją.“ – todėl ir sulyginai „man primena buvusius TASS’o pareiškimus“? Vaišvila pasakė viskas teisingai, išskyrus vieną „vietą“ – „Prezidentė yra konstitucijos garantas“. Pagal Konstituciją – „Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas. Valdžios galias riboja Konstitucija.“ Tai teisiškai „niekas negali būti savo byloje teisėjų“, valstybės valdžia negali būti Konstitucijos garantų. Garantas yra vienas – KT, todėl jis teisiškai nepriklauso valdžiai. Sveikintinas dalykas, kad vis daugiau kalbama apie ES ir Lisabonos sutartį, kad tai yra neteisėti dalykai. Tačiau Vaišvila vienas, kur kiti ? Ar ambicijos neleidžią „susidraugauti“ vardan Tėvynės ir Tautos?

   • Nepolitikui:

    Kodėl iš karto pradedate įžeidinėti? Tai tiesiog tapo būdinga lietuviams, kuo nors įtikėję, jie tampa fanatikais ir aklai tiki kokiu nors vaduku, kad ir sukčiumi. Vaišvilai aš pritariu, tik noriu pasakyti, kad sutinku, jog Europrokuroro institucijos įvedimas prieštarauja Konstitucijai. Bet pastebėjau, kad kai kuriems politikams ypač trūksta teisinių žinių (dėl to yra susimovusi Grybauskaitė, Landsbergis ir kiti politikai). Labai gaila, kad jie nenori paklausyti specialistų profesionalų, nes teisininkai besivadinančių (atseit teisės mokslus baigė) yra nemažai, bet ne visi turi gerą teisinį išpusimą ir kaip sakoma, teisinę sąmonę. Tokie “teisininkai” dažnai suklaidina, nes stengiasi įtikti, o ne pasakyti tiesą.Tačiau melo kojos trumpos, kaip ir nemokšiškumo, po to būna gėda. Todėl patariu keliant kokią nors teisinę idėją visada pasitarti su tikrais profesionalais.

  • medus:

   Kažin, aš jau ne pirmą dieną skaitau jūsų komentarus ir matau atkaklų realių, materialių ir tik gerai apčiuopiamų išeičių iš susidariusios padėties ieškotoją. tai gerai. tik jūsų “kritika” kartais yra ne visai vietoje, o kartais dar labiau – nesuprantama. pirma, jeigu jūs jaučiatės toks kompetentingas kalbų rašyme ar galite pasigirti smulkmenišku teisės aktų žinojimu, gal jūs pasisūlykite Vaišvilai rašant kalbas padėti – geranoriškais pagrindais 🙂 antra, Vaišvilos tekstas pirmiausia yra pilietiškas – tai nėra nei teisės aktas, nei teisininko kalba – tai yra susirūpinusio Nepriklausomybės signataro tekstas. paruoštas per rekordiškai trumpą laiką, savanoriškai. ir puikūs atsakymai į klausimus tam nepasirengus. suprantu, jums norisi veiksmo – man irgi, daug kam – irgi, bet nebus dūmų be ugnies, o Vaišvila ir yra ta ugnis. ar jūs to nesuprantate? ar visgi turite kokių esminių priekaištų signatarui?

   • Nepolitikas:

    Kažin, Nieko neturi… ir proto irgi. Yra tik noras „save“ parodyti. Ciklopas.

   • Kažin:

    O kaip ta ‘ugnis” gali kilti. Kalbėk iki ateis rinkimai, kalbėk po rinkimų iki ateis kiti rinkimai, kalbėk, kalbėk … Kalbėk, tai tavo nuomonė, tai tavo teisė ją reikšti. Valdžia nėra durna, kad už nuomonės reiškimus pradėtų imti Vaišvilą už kalnieriaus ir tokiu būdu uždegtų taip laukiamą ugnį, kuri iškeltų Vaišvilą tarkim į Prezidentus. Tam valdžia galbūt ryžtųsi, jeigu Vaišvilos reitingas prilygtų Grybauskaitės ir tai vargubau, nes tokiu atveju dar būtų reikalingas 80% dalyvavimas rinkimuose, priešingu atveju valdžioje esantiems pralošti rinkimus pavojaus nėra.
    Taigi priekaištas Vaišvilai yra dėl pasirinktos netinkamos taktikos, kaip minėjau, naivu tikėtis, kad iš tų šiaudų būtų grūdų. Naudojama ta pati taktika, kurią tautininkai su koalicininkais naudojo Seimo rinkimuose. Laikas buvo pasimokyti iš to.
    Reikalingas Žalgirio mūšio taktikas Vytautas, bet jo nėra. Tikėtis, kad Vaišvila zulintais nuzulintais degtukais uždegs laukiamą ugnį parasčiusiai nerimta, be to, tai būtų tik nedidelio savojo ratelio laukta ugnis, ne daugiau…
    Platesnius savo siūlymus tuo klausimu esu pokalbiuose jau išdėstęs, todėl juos kartoti nėra prasmės.

    • medus:

     „Kažin“, jūs taip užsiėmęs savo pasiūlymais, kad nebematote kas vyksta tiesiai jums prieš akis. ar jums tinka tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje, Vilniuje? kas įvyko 27 d? ar tenkina, kai mūsų „valdžia“ ir prezidentė tyli, nes bijo išsižioti (gi populiarumas prieš rinkimus – ant kortos) ir savo, bei svetimų šalių interesus stato aukščiau savo šalies interesų, tautos žmonių? tik tegu prezidentė nemano, kad jos tylėjimas padės jos reitingams.
     manęs netenkina – gėdinga, nepakeliama tyla. todėl Vaišvilos pasisakymas, kai visi guli galvas įkišę į smėlį, yra labiau negu svarbus ir lauktas. net jeigu, kaip visada, nebus jokio rezultato. signataras padaro tai, kas priklauso nuo jo, o tai, kad nesimato rezultato, tik įrodo valdžios ir teisinės sistemos impotenciją. kam jų iš viso reikia?
     todėl ypač šiuo atveju Vaišvilos pasisakymą laikau nepakeičiamu – bent jau tuo atžvilgiu, kad jis simboliškai nuplovė mūsų visų gėdą už tylėjimą. manau, kad labai daugeliui Lietuvos žmonių, kurie žinojo ir turėjo galimybę klausytis Vaišvilos, tai buvo vilties žodžiai. man buvo ir tebėra – net jei eilinį kartą prezidentė pati bus „ne prie ko“. tylėti, kai taip tyčiojamasi iš tautos prisidengiant demokratija ir lygiomis teisėmis, apverčiant visų žodžių prasmę, ciniškai taikant brutualią jėgą, yra nusikaltimas. todėl palaikau Vaišvilą daugiau nei 100 proc. taigi „tinkama“ ar „netinkama“ taktika šiuo atveju tikrai yra „ne prie ko“ – pasakyti, tai ką pasakė Vaišvila, buvo būtina.

  • nepolitikui:

   Tu ne tik nepolitikas, tu paprasčiausias liurbis.

 40. Rytas:

  tautininku sajunga FB spausk “Patinka”, jei
  Juvenalinė justicija ir homoparadai – STOP
  Seniūnų rinkimai – TAIP
  Kubilinis VAE projektas – Rusijos interesų Trojos arklys
  Ypatingojo prokuroro institucija TAIP
  Kai kurių privatizuotų objektų reprivatizacija TAIP
  Žemės nepardavimas užsieniečiams TAIP
  Ševronus – LAUK
  Progresiniai mokesčiai TAIP
  Valstybinis komercinis bankas ir visų valstybės institucijų sąskaitos jame TAIP
  Minimali alga jau dabar – 1300 litų ir toliau didinama TAIP
  Visos Lietuvos švietimo įstaigos lietuviškos, visiems vienodos TAIP
  Tautininkai VISADA sausio 13 duoda kraują
  Tautininkai organizuoja ir dalyvauja akcijoje “Darom”
  Tautininkai vaikų namuose veda paskaitas, žaidimus apie patriotizmą
  Tautininkai kasmet pagerbia Plechavičiaus armiją ir vadus, Armijos krajovos aukas ir t.t.
  Tautininkai veda stovyklą “Mūsų šaknys – Baltai” , eiseną “Lietuvos himną giedosiu Punske”, prisideda prie Šaulių stovyklos Turgeliuose ir t.t.
  Tautininkai bendrauja su Latvijos ir kt. šalių tautininkais
  Tautininkai gina Tautą, Kalbą Žemę
  Tautininkai užjaučia prancūzus dėl D. Venero mirties ir duoda atkirtį Lenkijos šovinistams
  Tautininkai – tai kovo 11 eitynės ir šimtai kitų renginių

 41. medus - apie gėjus ir kitus:

  manęs nedomina gėjai. teisingiau – jie man nerūpi, tiksliau – man vis tiek kas su kuo miega. mano kirpėjas – gėjus – geros širdies ir jautrios sielos žmogus, apie daug ką pasikalbame. apie lovos reikalus jis manęs neklausia, o aš – jo. mandagu apie lovą nekalbėti su mažais pažįstamais žmonėmis, o ypač miela tai yra pasilaikyti sau. tai tiesiog privatu. man žmonės – visi – tik dvasios, įspraustos kūnuose ir aš nespręsiu, kuris iš jų švaresnis. todėl gėjai manęs nejaudina. bet šį kartą „gėjų klausimas“ man labai rūpi, nes man ne vis vien kai:
  1. kai homoseksualumas yra atnešamas į mano šalį kaip nekvestionuojama vertybė;
  2. kai homoseksualų „vertybes“‘ pristato ne mano pažįstami žmones, o užsienio šalių pareigūnai ir atstovybės;
  3. kai homoseksualų paradui ir apsaugai naudojami visos šalies mokesčių mokėtojų pinigai;
  4. kai homoseksualų „šventei“ savaitgalį yra atitveriama svarbiausia sostinės gatvė, o žmonės, kaip gyvuliai, suvaromi „gėrėtis ir džiaugtis“;
  5. kai eitynių dalyviai įžūliai pašiepia senų žmonių, kuriems tokios „naujovės“ yra visai nesuprantamos, jausmus ir požiūrį;
  6. kai užsienio homoseksualų atstovai gali nebaudžiami viešoje vietoje pasityčiodami demonstruoti savo išeinamąją. kyla stipri abejonė ar mano šalyje veikia teisėsauga ir egzistuoja teisingumas;
  7. kai mano artimieji, mano tautiečiai ir jų vaikai priversti tai stebėti;
  8. kai viešai niekinami politiniai kaliniai ir pagyvenę religingi žmonės. kai teisėsaugos institucijoms nerūpi apginti silpnesnius savo šalies piliečius;
  9. kai seimo nariai ir kiti tam nepritariantys tautiečiai bloškiami veidu į grindinį ir laikomi, kad pasijustų neabejotinai paniekinti;
  10. kai homoseksualai neša provokuojančius plakatus kaip „mes įvaikinsime jūsų vaikus“ ir tvarką saugančiai policijai ir teisėsaugos institucijoms tai nerūpi;
  11. kai heteroseksualai yra verčiami jaustis antrarūšiais savo mylimame mieste, savo Tėvynės sostinėje;
  12. kai matai, kai aukščiau išvardinti žingsniai turi kitą tikslą ir slaptą reguliuojančią ranką, nes kitaip žmonės savo iniciatyva taip nesielgtų. mano tautiečiai, mano pažįstami homoseksuali taip nesielgtų, ir nesielgė.
  dar daug kitų „kai“… net gyvenant JAV nemačiau tokios nepagarbos asmeniui, jo laisvei ir orumui – bet kokiam asmeniui, BET KOKIAM. todėl pritariu kiekvienam Vaišvilos žodžiui ir padarysiu viską, kas mano jėgose, kad tokia situacija nesitęstų. mano Tėvynė verta daugiau.

  • Nepolitikas:

   Medus , ar tai rimtai : „manęs nedomina gėjai. teisingiau – jie man nerūpi, tiksliau – man vis tiek kas su kuo miega. mano kirpėjas – gėjus – geros širdies ir jautrios sielos žmogus“ ? Ar nežinai(nesuvoki) : „kad AIDS plinta ne tik lytinių santykių metu, bet ir per kraują, seiles ir t.t., todėl masiškai sergantys homoseksualai tapo tiesiogine grėsme visuomenei.“ Ar parašai Melą, tam kad linksmiau išdėstyti savo teoriją?

   • medus:

    Nepolitike, kadangi taip negailėdamas jėgų stengiatės įsijungti į pokalbį (vienas jūsų pastebėjimas mane iš tiesų pralinksmino, ačiū:), ši kartą pasiaiškinsiu:
    turėjau progų pažinti gėjų asmeniškai (tiek, JAV, tiek Lietuvoje – visiško atsitiktinumo dėka), tai negaliu jų veidmainiškai išsižadėti. tie, kuriuos teko proga pažinti, man nieko blogo nepadarė, įvairūs žmonės – kaip ir visi kiti. teisti ir keikti nenoriu ir negaliu – tai beprasmiška. aš su jais nesimyliu, nesibučiuoju ir krauju nesikeičiu – ir jums nerekomenduoju 🙂 taip, mano požiūris į gėjus toks. bet aš nepritariu ir jokiomis sąlygomis nepritarisu jų vardu ar jų pačių bandomam įvykdyti Lietuvos ateities naikinimui.
    taigi, jūs nesupratote ESMINĖS mano minties – tai, kas vyksta Lietuvoje, yra politiška (Vaišvilos taiklus pastebėjimas), t.y. apgalvota, suplanuota ir gerai apmokėta akcija, skirta Lietuvos destabilizavimui, žmonių suniekinimui ir tautos suskaldymui ir, žinoma, ilgalaikių planų Lietuvos genetinėje situacijoje realizavimui. ir tai labai mažai turi bendro su tikrais, gyvais Lietuvoje gyvenančiais homoseksualais…todėl neskatinkime nereikalingos neapykantos tarp savų – manau, tai irgi vienas iš globalistų planų. neapykantą pasėjęs, neapykantą ir pjausi. ar dar mažai jos Lietuvoje? aš atsisakau nekęsti, tai beviltiška. renkuosi viltį – ką nors pakeisti. ir jums rekomenduoju 🙂

    • Nepolitikas:

     Na, na … Jokėsi puodas…. „vienas jūsų pastebėjimas mane iš tiesų pralinksmino, ačiū:“ Na supratau, tai buvo nujautrinimas((desensitizing), Be reikalo manote –„jūs nesupratote ESMINĖS mano minties“. Jog tavo tas: „turėjau progų pažinti gėjų asmeniškai (tiek, JAV, tiek Lietuvoje – visiško atsitiktinumo dėka), tai negaliu jų veidmainiškai išsižadėti. tie, kuriuos teko proga pažinti, man nieko blogo nepadarė, įvairūs žmonės – kaip ir visi kiti. teisti ir keikti nenoriu ir negaliu – tai beprasmiška“ – yra tiesiog smegenų „plovimas“, t.y. „Reikia apie save kalbėti tol, kol žmonėms tai nusibos tiek, kad net nustos erzinti. Visada būkite ten, kur kažkas vyksta, būkite matomi“. Tačiau aš noriu pasakyti, kaip ir ne butu tau nemalonu, atskirk „pažinti“, nuo gyventi, ar dirbti šalia gėjų – panašiai, kaip dirbti ar gyventi užkrečiamų ligų dispanseri! Visada laikytis saugumo priemonių. Jog jie nepraneša kad serga AIDS, sifilio ir t.t., bei nenešioja individualaus apsaugos priemonių? Kam visuomenei tokia našta? Ar neskaitai pranešimu apie lytinių ligų protrūkį(t. sk. ŽIV) tarp jaunų žmonių (nuo 15 m.)? Tai nereikia čia „dainuoti“, jeigu gėjas ėsi.

     • medus:

      “Nepolitike” – jūs esate beviltiškas… bet aš jums atleidžiu už tai, kad nieko nesuprantate, bet vistiek rašote – man tiesiog šiandien gera nuotaika 😉
      patarimas: skaitykite, galvokite, ne tik skubėkite bet ką parašyti bet ką.

    • medui:

     Puikiai mastote. Esate labai išmintingas, tikras Lietuvos patriotas.

     • medus:

      ačiū už gerus žodžius, bet mano asmuo čia visai nesvarbus. dabar svarbu kas vyksta ir ką darysime. jei labai norite, dėkokite Vaišvilai – iš jo išmokau nebijoti ir mylėti Tėvynę – net ir tokią, kokia ji dabar.

 42. Romuvis iš Vilniaus:

  ASMENIŠKAI MENE KIEK ERZINA VISUMOJE PUIKIAME TAUTINIAME PORTALE “ALKAS” GAN DAŽNOKAI PASIREIŠKIANTIS ATSILIKĖLIŠKAS PSEUDOPATRIOTINIS RADIKALUMAS

  Iš tiesų Lietuva yra perdėtai konservatyvi ir jaunimui nuobodi šalis. Mūsų atsilikimą iliustruoja kad ir faktas, kad sekso paslaugos Lietuvoje vis dar nėra legalios ir apmokestintos. Tokia situacija iš ES narių yra dar tik Švedijoje. Švedijoje – dėl perdėto konservatyvumo, o Lietuvoje – dėl buko konservatyviai puritoniško provincialumo.
  Na, o šiap jau neblogam ALKO portalui rekomenduočiau tapti modernesniu, liberalesniu. nereikia tarnauti atsilikimui, konservatyvumui. Mūsų BALTIŠKASIS IDENTITETAS – INDIVIDUALISTINIS IDENTITETAS. Senoji mūsų protėvių religija išsiskyrė individualiomis religinėmis praktikomis nedidelėse bendruomeninėse grupėse (skirtingai nei kitų kraštų, kuriuose buvo gerokai labiau centralizuotos). Net ir šiandien lietuvių (ypač ž žemaičių) mentalitete reiškiasi individualizmas. Tiesa, dėl itin sudėtingos istorijos, paveiktas slavizmo, įgijęs pseudosocialistinių – kolektyvistinių apraiškų, tačiau jos neįstengė įveikti prigimtinio baltiškojo individualizmo.
  Tad visi “urapatriotai”, “tautininkai”, diktatoriaus Smetonos ir polonizuotų Lietuvos kunigaikščių garbintojai – yra slavizmas, svetimybė.
  Esu heteroseksualių pažiūrų (myliu tik gražias moteris), tačiau gėjai man nei kiek netrukdo. Pagaliau galima vadovautis logika “kuo daugiau gėjų, tuo daugiau moterų heteroseksualiems vyrams lieka”
  Na, o didieji gėjų priešininkai griečiausiai taip pat yra užslėptos homoseksualios orientacijos žmonės, taip bandantys kovoti su savo tapatumu. Na, pagaliau ir Lietuvos bajorų draugijoje patys aktyviausi yra tie, kurie “tik per Marytės plauką” įrodė savo bajorišką kilmę. O ir Vokietijos Adolfas, kaip teigiama, turėjo taip jo nemėgtos tautos kraujo… Taigi, viskas dėsningai Taip, kad gerb. gėjų priešininkai – pirmiausia giliau pažvelkite į save ir nekovokite tokiais būdais su savuoju tapatumu.
  O dėl tokių Įstatymo pažeidėjų, kaip Gražulis ir į jį panašūs – tai manau, kad jie turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, teisiami ir (įrodžius kaltę), teisingai nubausti.
  Tai geros vasaros visiems, nesipykim 🙂

  • Marijus:

   Prašom į propagandistus dėmesio nekreipti, o jų žinutes adminams reikėtų trinti. Ačiū.

   • Nepolitikas:

    Kodėl? Manau gėjas irgi gali atskleisti savo svajonės – „Esu heteroseksualių pažiūrų (myliu tik gražias moteris),“. Jog malonu, kad sergantis psichinis ligonis(o gal ir AIDS) svajoja turėti „heteroseksualinius“ ryšius. Gaila, kad liga jau skaičiuoja jo dienas…. Tegul rašo….

  • S:

   Klausyk, neerzink žmonių, dėstytojau sumautas. Parašė šiek tiek normalesnį vieną komentarą, tai dabar bus “copy-paste” po visais straipsniais? 🙂 Ar čia taip Alko reitingus keli? Tada būtų suprantama. Bet kur tavo originalumas, pažanguoli? Aš matau mūsų dėstytojų lygį, mokyt dar ir jus, ir mokyt – pažangos… 😀

  • Romuviui:

   Yra tiesos Jūsų žodžiuose, kad Lietuva dar konservatyvi šalis, tik niekada nepritarsiu legaliam sesksui. Tai reiškia, kad moters kūnas būtų padarytas mokesčio objektu. Tai amoralu. Taip pat nesutinku, kad didieji gėjų priešininkai yra užslėptos homoseksualios orientacijos žmonės. Tai gėjų skelbiama ideologija, Jūs, moterų mylėtojau, jai pasidavėte. Man, pvz. gėjai nepatinka dėl ištvirkimo propagavimo (iš tiesų taip ir yra, jie patys pasakojasi, kaip nuolat keičia partnerius ir kokios orgijos vyksta uždaruose jų klubuose), nors patys man jie tik žmonės, į kuriuos smalsiau pasižiūriu. Man nepatinka ir perdėtas seksualumo propagavimas su visokiomis pupytėmis, o-lia-lia mergaitėmis ar svingeriai (tai ypač šlykštu).Visa ta gėjų, o-lia-lia pupyčių ir kt. sekso propaganda. Tai yra sekso pramonės biznis, į kurį įtraukti nori ir Lietuvą (jau ir įtrtaukė). Geriausiai gėjų klausimu pasisako komentatorius po pseudonimu “Medus”. Tai yra tikra tiesa.

   • Romuvis iš Vilniaus:

    Na, čia jau mūsų skirtumas 🙂
    Man seksas – vertybė. Ir jo tikrai nėra per daug 🙂 Gėjai manęs nedomina, tačiau gražios moterys – tikrai taip 🙂 Esu vedęs, tad tuo nepiktnaudžiauju. Bet progai pasitaikius – neatsisakyčiau 🙂 Tik nenorėčiau jokių įsipareigojimų. Tik sekso. Žinoma, tam geriausiai tiktų viešnamiai. TAČIAU JIE TURI BŪTI LEGALŪS. Tikrai esu doras, sąžiningas Lietuvos Respublikos pilietis, todėl gerbiu jos įstatymus ir nelegalia veika užsiimti neketinu!
    O kaip Lietuvos patriotas seikiu gerbūvio ir išlikimo savo Tėvynei, todėl raginu legalizuoti prostituciją, pornografiją, taip kontroliuoti ir rinkti mokesčius. Juk taip jau yra visose ES šalyse (išskyrus Lietuvą ir Švediją). Švedijoje vis dar nelegalu – dėl perdėto feminizmo, Lietuvoje – dėl ultrakonservatyvaus moralinio atsilikimo.
    O kas vyksta, kai prostitucija nelegali:
    1) Dalis iš šio kol kas nelegalaus verslo pajamų ATITINKA ŠIUO METU DAŽNIAUSIAI PROSTITUCIJOS VERSLĄ KONTROLIUOJANČIOMS NUSIKLALSTAMOMS STRUKTŪROMS;
    2) Sekso paslaugas teikiančių asmenų privaloma sveikatos patikra, jų socialinės garantijos ir valstybės apsauga;
    3) Lietuva negauna papildomų pajamų iš užsienio turistų. Neabejotina, kad legalizuota prostitucija pritrauktų jų daugiau ir jie būtų dosnesni. O iš čia ne tik tiesioginės pajamos (ir mokesčiai valstybės biudžetui), tačiau pajamos ir iš susijusių veiklų (apgyvendinimas, muziejai, transportas, ryšiai ir t.t.)
    4) Dalis Lietuvos piliečių lėšas, kurias išleidžia užsienio šalyse (kur prostitucija legali) galėtų išleisti Lietuvoje.
    5) Legalizavus prostituciją, tikrai daugiau Lietuvos žmonių pasinaudotų šia paslauga. Pirmiausia nemažai lietuvių (kaip ir aš) nenori nusižengti Įstatymui, todėl jo pedantiškai laikosi ir nesinaudoja šiomis paslaugomis. Jai būtų legalu – naudotusi. Net ir mažesnes pajamas gaunantys. Tiesiog pasitaupytų, ir pvz. kartą metuose galėtų sau leisti nueiti į viešnamį.
    6) Sekso paslaugomis galėtų pasinaudoti ir neįgalūs asmenys, kurie neturi partnerio.

    Yra ir daugiau sekso paslaugų ir pornografijos legalizavimo pliusų. Tiesa, šioje srityje turėtų būti leista dirbti tik pilnamečiams asmenims.

    O dėl moralės – TAI JI KIEKVIENAM INDIVIDUALI. Liberalioje visuomenėje moralė negali būti bendra. Tarkim Jums laisvas seksas – amoralu, o pvz. mėsėdystė (o ypač – gyvulių žudymas, medžiokė) – “moralu”. Man – atvirkščiai. Laisvame sekse nieko amoralaus nematau, o va mėsėdystė, neišvengimai susijusi su gyvų būtybių žudymu, tikrai amoralus aktas.
    Bet, ta “lietuviška moralė” yra absurdiška grimasa. Pas mus net kunigai medžiotojais patampa… (kažkada skaičiau apie vieną tokį kunigą iš Žemaitijos). Tuomet ką jau bekalbėti apie tą mūsų “moralę”…

    Tai va, būkit liberalesniais ir neprisiriškit prie nuvalkiotų bei abejotinos vertės klišių.

    Pagarbiai, Romuvietis iš Vilniaus

    • medus:

     „romuvi“, būkite malonus, įvardinkite tuos Vaišvilos “su sveiku protu prasilenkiančius sąmojus”. tiesiog taip – „iš bendro išsilavinimo“ – neplušant po google pusę dienos 🙂 kertu lažybų, kad nieko nesugebėsite argumentuotai pagrįsti.
     paprastai aš prieš ad hominem komentarus, bet jūsų atveju net nesinori gadinti savo laiko – iš jūsų pasisakymų ryškėja vien seksualinių potraukių ir neišsipildžiusių svajonių tampomas žmogutis, kuris norėtų, kad visi tautiečiai (ir ne tik) nusiristų iki jo lygio – tada būtų drąsiau pačiam nesijausti …………………., atleiskite. asmuo, be kitų individualybės požymių – žinoma, išskyrus jūsų „aukščiausias vertybes“ – seksą ir mėsos nevalgymą 🙂 tą jau girdėjom vakar. sakote, jus dar domina įstatymai ir teisėtumas (kaip jūs deklaruojate kitame “aukšto lygio” komentare!)? tokiu atveju Vaišvilos tekstas turėtų jums labai patikti, nes būtent apie tai ir kalba. nesupratote net tiek? tingiu net rašyti jums – paskaitykite kitus mano komentarus. neįdomu su jumis, baisiai neidomu, tai sorry, nebeskirsiu jums dėmesio.

     • Romuvis iš Vilniaus:

      Tai ir neksiatykit, nekomentuokit 🙂
      Visi mes turime savo nuomonę ir ją giname. Jei nepatinka – gali prieštarauti. nenori prieštarauti – ignoruok 🙂
      Visas OK!, Gerbiamasai 🙂

      • medus:

       tai kad jūsų nuomonės nesimato…paprašiau argumentų prie tos “didelės” jūsų minties, bet tai kad nėr 🙂

       • Romuvis iš Vilniaus:

        Tingiu ten to į valdžią besiveržiančio signataro neikinius nusišnekėjimus komentuoti…
        kažkokia “politinė veika” jam vaidenasi. Tuomet gal jau ir pirstelėjimas yra politinė vaika, nes nepriimtiną kvapą užuodusiam kaimynui gali kilti idėja priimti politinį sprendimą (pvz, įstatymą, neleisti bezdėti mažesniu nei 10 m atstumu nuo kitų asmenų).
        Kur čia politinė veikla? Kaip ji pasireiškė? Jei Vaišvilai kažkas pasivaideno (apmaudu, nes kažkada gerbiau šį politiką) – tai dar nereiškia, kad tai – politinė veikla. Tokia “politine veikla” užsiima kiekviena organizacija. Tuomet profsąjungos – jau itin aktyvi politinė organizacija… Tad kodėl Vaišvila šitų … (profsąjungų) atžvilgiu neragina imtis priemonių?
        Dėl “nesikišimo į valstybės vidaus reikalus”. Manau, kad tai atgyvena. Jei valstybėje pažeidžiamos žmogaus teisės – tai ne tik būtina, bet ir REUIKIA kištis. Šaunuolė JAV, kad pašalino Talibaną, Afganistane, Huseino rėžimą Irake, prisidėjo prie Kadafio nuvertimo Libijoje. Šaunu būtų, kad dar pašalintų ir Sirijos Asadą, Irano rėžimą, ir (be abejonės) – Šaiurės Korėjos nutukusio paršo rėžimą 🙂
        Na, o čia – tik diplomatinis, švelnus raginimas, gerbti žmogaus teises. Ko ir turi laikytis ES narė – Lietuva.

        Be, ką čia rašinėti. Žmogus nusikalba, veržiasi į valdžią, siekia tamsesnių visuomenės sluoknių paramos… Apgailėtina, žinoma. Agituosiu, kad niekas už jį (ir į jį panašius) nebalsuotų. Tą galiu padaryti. tai tiek 🙂

        • medus:

         džiugu, kad pabandėte porą argumentų pateikti, tik kad skystokai – juk pats Vaišvila straipsnyje į juos atsako, neatidžiai skaitote. laiko daug neturiu (darbas visgi), pasistengsiu trumpai.

         1. dėl „politinės veiklos“ cituoju:
         „Asociacijos vadovas Vladimiras Simonko renginio dieną pats viešai tai patvirtino žiniasklaidai: „Tai buvo ne gėjų paradas, o politinė akcija“. Organizatoriai mitinge Lukiškių aikštėje iškilmingai pranešė, kad eitynes organizuoti Gedimino prospekte jiems buvo svarbu politiškai: “Tai mums svarbu politiškai“. Tai, kad vyko ne visuomeninis, o politinis renginys, patvirtina jo dalyvių politiniai reikalavimai, renginyje dalyvavusios Lietuvos Respublikos Seimo narės (Aušrinė Marija Pavilionienė, Dalia Kuodytė, Giedrė Purvaneckienė), Liberalų sąjūdžio politinės partijos atstovai, tokiu būdu viešai ir aktyviai reklamavę savo politinę veiklą, suderinę tai su renginio organizatoriais. Žiniasklaida pranešė, kad renginyje dalyvavo ir Švedijos Europos Sąjungos reikalų ministrė Birgitta Ohlsson, kuri viešai pasisakė ir mitinge Lukiškių aikštėje, išvakarėse viešai tai politiškai komentavo.“ darykitės išvadas.

         2. dėl “nesikišimo į valstybės vidaus reikalus” – jeigu jūs atidavėte mūsų suverenitetą užsienio šalims, tai jūsų tai nestebina. mes (Lietuvos piliečiai) dar neatidavėme ir Konstitucija dar nepakeista, taigi visos save gerbiančios valstybės turėtų reaguoti kaip sako signataras. atidžiai perskaitykite šitą straipsnį: http://alkas.lt/2013/07/31/j-jasaitis-pilietiskumo-nuvertinimo-issukis-i/ gal ateis kokia kitokia mintis, ne tik nuolankaus vasalo?

         o kad jūs pavyzdžiu pateikiate amerikos vykdomą agresiją prieš laisvas šalis- žmogaus teisų niekintoją ir naikintoją matote kaip pavyzdį? žmogau, skaitykit užsienio spaudą,klausykit radiją – gal atsibusit, nes dabar jums koma.

         p.s. kad „veržtųsi į valdžią“ Vaišvila, aš labai norėčiau (manau, ir daugelis), tik gaila, kad jis nesiveržia.. kaip paragint? sutarkime, aš raginsiu už, o jūs darykit ką jums reikia, nedomina 🙂

        • Kaip gerai išsikalbėti, nes tada atsiskleidžia kas yra kas.Jums svarbiau seksas, kitam susilaikymas. Ar žinai tamsta, kad iššvaistai savo proto potenciją vardan potencijos, esančios žemiau pilvo. Todėl iššvaisčius potenciją ir Vaišvilos iniciatyva Tamstai atrodo neprotinga ir atsisakyti legalizuotos prostitucijos malonumų neprotinga ir apskritai – Jūsų mastyme tik cinizmas (manau, esate jaunas, todėl). Bet kai Lietuvos žmonės stovėjo prie parlamento ir bokšto, jie nemanė, kad atkovojus nepriklausomybę lietuviams reikės tik pilvo ir kūno malonumų gerovės: tai parodo ir daugumos komentatorių komentarai visuose portaluose. Skaičiau- didžioji dauguma smerkia ne homoseksualus, o Simonko UAB-ą už tai,kad propaguoja ištvirkimą. O dėl Vaišvilos spjauk per petį: nepriklausomybės pradžioje niekas negalvojo, kad Lietuva bus tas akmenėlis, kuris sugriaus Sovietų Sąjungą. Kad tik Vaišvila nebūtų tuo akmenėliu, išjudinant pilietinę visuomenę, kuri išvaikys ES homoseksualistų desantą.

         • Kažin:

          Jūsų supratimas dėl “potencijų” man atrodo lėkštokas arba sąmoningai tendencingas.
          Tiek protas, tiek seksas energiją semia iš to paties kūrybingumu vadintino šaltinio.
          Todėl yra būtina darna tarp šių abiejų energijų naudojimų.
          Šios darnos pažeidimas išderina vyro ir moters gyvenimo grožio pajautimą ir yra žmonių nelaimingo gyvenimo priežastimi.
          Žodžiu, žmogaus (tiek vyro, tiek moters) kūrybiškumo ir erotiškumo potencijos yra neatskiriamos, gyvenimo normalumui išlaikyti yra būtina dermė jas naudojant.
          Priešinti jas, kalbant apie susilaikymą nuo lyties poreikių, reiškia iškreipti pasaulio dėsningumą, netgi – tai, kad Dievas -yra meilė.
          Manau, Jūsų minimos prostitucijos, cinizmo, kūno ir nekūno malonumų problemos yra šios dermės pažeidimo tiek tiesioginės, tiek netiesioginės (istorinės) pasekmės.

    • rusne:

     o savo dukra ar seseri leistum i toki “prestizini” darba ???????

    • S:

     “Pasisekė” tavo žmonai… 🙂

 43. medus:

  “romuvi”, regis, jums sekso tema yra svarbiausia ir turbūt ne be priežasties. patarimas – jeigu niekas jūsų šiuo metu nemyli, galima ir nusipirkti tokias paslaugas – kaip pats taikiai pastebėjote, Lietuvoje – kol kas nelegaliai. bet nelegalumas buvo antras vardas šio renginio, kurį taip aktyviai ginate, visais būdais juodindamas Lietuvą ir jos žmones, tad jums tai neturėtų sudaryti jokių sunkumų. gero vakaro 🙂

  • Romuvis iš Vilniaus:

   Seksas (mano atveju – su moterimi), žinoma, yra puiku. Tačiau ne dėl to čia taip baltiškas liberalias individualistines vertybes ginu.
   TIESIOG NENORIU, KAD LIETUVOJE BŪTŲ SUKURTOS ŠILTNAMIO SĄLYGOS ĮVAIRIEMS RADIKALAMS. kaip žinia – perspektyvoje tokios šalelės, įvertinus demografinę situaciją Lietuvoje ir Pasulyje, bus itin patrauklios radikalesnių konservatyvių pažiūrų imigrantams iš trečiųjų šalių. Taigi, NEGINSIME INDIVIDUALISTINIŲ LIBERALIŲ VERTYBIŲ ŠIANDIEN – ATEITYJE GYVENSIME PAGAL ŠARIATO TEISĘ… AR TO, GERBIAMIEJI RADIKALAI “TAUTININKAI” NORITE??? Jūsų “patriotizmas” nevertas to vardo. taigi, tai ne meno, o jūsų socialistinės-kolektyvistinės konservatyvios pseudovertybės kelia DIDŽIAUSIĄ PAVOJŲ LIETUVAI IR MŪSŲ TAPATUMUI. Taip jos prisideda prie tokios konservatyvios “draudimų” aplinkos nepernešančio jaunimo emigracijos, taip jos suformuoja palankią kultūrinę terpę ultraradikalių viduramžiškų “vertybių” plitimui ir įsitvirtinimui.
   Taigi, NENORIU, KAD MANO VAIKAI GYVENTŲ PAGAL ŠARIATO TEISĘ, KAD LIETUVOJE JIEMS TEKTŲ KALBĖTI VIENA IŠ RYTŲ TAUTŲ KALBŲ… Todėl, BŪDAMAS TIKRU LIETUVOS PATRIOTŲ, šiandien ginu individualizmą, liberalias vakarietiškas vertybes, individualistinį baltiškąjš tapatumą ir prigimtinį mūsų liberalizmą, ginu mažumas, “kitokius” (religinės orientacijos, rasės, tautybės ir t.t.) žmonės, kurie laikosi Vakarietiškų vertybinių normų ir ptritarių tokių dalykų, kaip prostitucija, legalizavimui.
   Taigi, SUSIMĄSTYKIT VIENĄ KART, KUR JŪSŲ PRIMITYVUS TRUMPAREGIŠKUMAS VEDA! KĄ TAI REIŠKIA LIETUVAI IR AR TAI DERA SU TIKRUOJU PATRIOTIZMU?

   • medus:

    paskutinę jūsų frazę nuoširdžiai adresuoju jums – tai vienintelis vertas dėmesio dalykas, ką parašetė, susimąstykite. su tautininkais dar neteko susipažinti, gal susipažinsiu. aš ginu savo teisę būti žmogumi savo šalyje – net tada, kai manęs nebegina policija, prezidentė, teisėsaugos institucijos ar teismai.
    p.s. o “išangės (sako, su prikibusiu šikpopieriu) civilizaciją” ir “liberalų individualizmą” su panieka kiekvienam savo požiūrį turinčiam asmeniui neškite kur nors kitur, aš turiu geresnių civilizacijos, modernumo, kultūros ir liberalumo pavyzdžių 🙂

   • Nepolitikas:

    Jo, vargšas „Romuvis iš Vilniaus“ , bet gera gėjų idėją – Velniškai gerai skamba – „Seksas (mano atveju – su moterimi????)MŪSŲ TAPATUMUI.“ O AIDS MŪSŲ Tėvynė! Ar ne homikas…? . 🙂

   • Sėlis:

    Glušius, grynai apsirūkęs paisto nesąmones. Prasiblaivyk, pederaste.

   • Studentas:

    Pritariu Romuviui! Puiku, kad Lietuvoje vis dar yra mąstančių žmonių. O tai ir girdime tik apie visokias Venskienes, Gražulius…

 44. ATSIPRAŠAU "nepolitiko", tai skirta "kažin":

  “kažin”, tu paprasčiausias liurbis.

 45. GĖDA BAISI GĖDA DĖL LIETUVIŲ TAUTĄ IŠDAVUSIŲ , ĘSAMOS IR VISŲ BUV. VYRIAUSYBIŲ IR ” KIŠENINIŲ ” SEIMŪNŲ DAUGUMOS…DORI IR SĄŽININGI PATRIJOTAI NET NUŽUDOMI , KAIP VSD PULK.POCIŪNAS.IR KT.
  BŪTI LIETUVIU LYGU BŪTI FAŠISTU…MANKURTŲ IR KOLABORANTŲ VALDOMA LIETUVA – ŽŪSTA AMŽIAMS.

 46. Getas:

  Liberalusis Romuvi, tai kaip tik Šariatas ateis iš vakarų, nes tavo idėjos veda prie Europos gyventojų išnykimo. Kas ir vyksta dabar- Europa nyksta, o įsigali Rytų kultūra. Visokie politiniai gėjizmai, kraštutiniai liberalizmai ir feminizmai veda prie Europos sunykimo. Manau, kad šiuos politinius gėjizmus finansuoja Rytų išminčiai-šeikai ir pan.

 47. h:

  Tolerastas tu ne romuvis, kaip ir tavo draugė Amelija Mlenikaitė, Aišku galima šių ,,vonokurininkų-demagogų” sapaliones trinti, bet tegu mekena, kaip ta ožka SIMONKO..
  Šunys loja, karavanas eina ir keli judošiai šio portalo medaus statinės nesugadins…

 48. Arunas:

  Na ir kvailys, ar jis gyvena savo urve viduryje misko? Zverys ir tie susieja ir priklauso vieni nuo kitu. Pasaulis gyvena kartu ir zengia pirmyn kartu! Vieni nenueisime niekur!

 49. vabene:

  aciu. saunuolis! daugiau tokiu. didziule pagarba

 50. vimba:

  Pagarba signatarui Vaišvilai, pagarba Svarinskui, Gražuliui ir kitiems didžiavyriams. stojusiems ginti Tėvynės nuo rotšildinio-rokfelerinio maro epidemijos.

  • Romuvis iš Vilniaus:

   Visas Lietuvos “pažibas” įvardinot. Dar reikėjo Patacką, Venskienę, Uoką, Šustauską pridėti :)))

   Gaila, kad mūsų runkeliai tokius į Seimą išrenka. Dėl to ir sėdime “skylėje”… Estai jau toli nušiuoliavo, o jau ir kaimynai latviai mus lenkia.
   Na, gal pas juos mažiau tokių netikusių rėksnių-politikų, kuriuos ką tik įvardinot, o aš dar papildžiau.
   taigi, pirmiausia ką turi me padaryti – nebalsuoti už tokius išsišokėlius, kaip Gražulis ir t.t.

 51. pensininkas:

  Kodėl tik vienas Vaišvila. Kur kiti signatarai? Kur Landsbergis. Po medžiu įsikasė į žemę? Europos sąjunga išpindėjo, ar tai daro rusai, kad sunaikinti ES. Net V.Jasiukaitytė pasisakė šiuo klausimu: “Stebina ne šis renginys, kuris vadinamas Gėjų paradu, stebina – kodėl taip lengvai valdžia sutiko paaukoti savo piliečių teises bei dalyvauti savo vertybių paniekinimo akte vardan kažkokių atvykusių žmogėnų atrakcijos. Ir stulbina, kad niekas neišdrįsta pasakyti tiems keliems garbiems Briuselio gėjams, kad kol kas tai pas mus nepriimtina, kad kol kas Lietuvoje tai “per anksti”, kol kas esame “nepribrendę”, primityvūs… Juk sovietiniais kukurūzų laikais Sniečkus vienintelis visoje didelėje TSRS taip išsaugojo dobilų sėklas. Tiesiog keliolika metrų palei kelius sėdavo kukurūzus…”

  • Romuvis iš Vilniaus:

   Vaišvila bando reklamą padaryti. Gal į Europos Parlamentą bandys bolotiruotis 🙂 Dėl to ir svaidosi čia savo su realijomis ir sveiku protu prasilenkiančiais “sąmojais” :)))

   • LosAngeles:

    Aktyvus darotes, ‘romuvi’ 🙂 Neisizeiskite kad is mazosios, bet Romuvis negali nesuprasti apie ka kalba vyksta. Nors siaip tai panasu esate eilinis provokatorius. ‘Latviai ir estai toli nusuoliavo…’ Negi daugiau nera apie ka demagogijos ‘pavaryti’, kad belieka tokie pigus fintukai: kaip gerai kur musu nera. Nu jo, aiksu kad gerai… Bet kai nueisime i ta ‘sviesu rytoju’, tai mes ten jau busime… Ir kas tada, vel ‘kaip gerai kur musu nera’? Kazkur girdeta. Ir kas jau kas, o Romuvis(kaip tautos paveldo sergetojas) tikrai turi suprasti apie ka kalba vyksta. Nemanote, ‘romuvi’?

 52. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:

  Tautieciai, ne komentarus rasykim, o renkim protesto mitingus. Ko mes bijom?!!!!!!!

  • medus:

   mes nebijom, aš nebijau, bet reikia kas pakviestų, reikia organizuotų daugelio tautiečių, ne keleto, kurie netyčia paskaitė alką..
   beje, aš irgi turėjau kiek švelnesnį pasiūlymą, tad perkeliu iš kito savo komentaro: pasiūlymas – siūlau organizuoti ir informuoti savivaldybę apie renginį – eitynes -”Už šeimų ir visų heteroseksualių asmenų lygais teises. Už lygybę visiems!”. visgi kaip gražu būtų – eitume dideliu būriu visi su šeimomis, mylimaisiais ir mylimosiomis, draugais ir kitais artimaisiais – dainas dainuodami ir smagius plaktus nešdami (galima ir pašūkauti choreliu;), pvz. “MYLIU SAVO VYRĄ (ŽMONĄ)!”, “GALIU BE DIDELIŲ PASTANGŲ SUSILAUKTI VAIKŲ”, “MANE TUOKDAMAS Į KALĖJIMĄ NIEKAS NESĖDO” ir pan. 🙂 manau, tik fantazijos reikalas (o jos mums netrūksta). visgi smagu būtų.
   iš kitos pusės, po gėdingos valdžios ir prezidentės tylos, galbūt jau reikėtų ir kitokio pobūdžio protestų.

  • Romuvis iš Vilniaus:

   Bet gi rengiat 🙂 Kiekvieną Kovo 11 prasienat 🙂 O kad nedaug tesusirenka – tai čia jau kita tema 🙂

  • pensininkas:

   Nori mitingo? Ateik (ar atvažiuok) ir kitus pakviesk į Mitingą, kuris vyks rugpjūčio 23 d. 18 val. Vingio parke prie estrados Vilniuje.

   • Romuvis iš Vilniaus:

    O cirkas bus? 🙂 Kas šį kartą dizinfekciją atlikinės? Gal Petrą samdysit? 🙂 O ką meškos kailiu peerrengsit ir šokti liepsit? 🙂

    • Studentas:

     Ne, dabar viskas bus atvirkščiai. Pirmiausia Petras fantomu alsimetęs iš dangaus nusileis, o po to visiems susirinkusiems dizinfekciją atliks 🙂
     Važiuotų jis į savo Gargždus ir ten cirkintusi. O sigantarui Vaišvilai nederėtų į vieną dūdą pūst su tais provincialais.

  • Kažin:

   Manau, kad veiksmingas protestavimas tegali būti tik masiškas (80%) dalyvavimas rinkimuose, visais atžvilgiais tinkamų kandidatų turėjimas ir balsavimas už juos. Mitingai jau bandyti organizuoti, jie jokio efekto nedavė, netgi atvirkščiai tik dar daugiau nuvylė žmones, parodydami, kad jie yra negausūs, kad nieko negalima pakeisti, valdžia ir toliau liaudį laiko grybo vietoje…Taigi tik per masinį dalyvavimą rinkimuose, tinkamų nepartinių kandidatų prikalbinimą dalyvauti rinkimuose ir balsavimą už juos galime pasiekti pasikeitimų.
   Tad dairykimės neatidėliodami savo aplinkose, šalyje tinkamų kandidatų, pirmiausiai galinčio laimėti prezidento rinkimus ir apsispręskime masiškai dalyvauti rinkimuose.

 53. Kažin:

  “Medau”, tai kas vyksta puikiai matau. Matau tai, mažiausiai nuo tuo tada, kai Grybauskaitė ruošėsi į prezidentus, kai premjeras Kirkilas leidosi “paspjaudamas” komisarės iš Briuselio, kai Kubilius į klausimą, kodėl į prezidentus nekelia Landsbergio, atsakė – mums reikalingas laimintis kandidatas ir t.t.
  Visa tai, kas vyksta, vertinau ir vertinu, kaip Valdžios jaučio mėtomą uodegą, o visuomenės reakcijas, kaip trypimą prie šio jaučio uodegos, užuot griebus jį už ragų. Radžvilas tai vadina “gaisrų gesinimu”. Galima tai vadinti darželio vaidinimu valstybės valdymo lygyje ar dar kitaip, esmė lieka ta pati – dalyvavimas valdžios organzuotuose žaidimuose… Žaisti ne valdžios užvestus, o savo žaidimus, įtraukiant į ratelį nors pusę tautos, neišeina.
  Jau sakiau, kad Grybauskaitė daro savo, o Vaišvila – savo. Vaišvilą palaikau tik iš principo, nes manau, kad vien priekaištaujančiais pareiškimais tokio efekto, kuris yra būtinas norint sudaryti lygiavertę konkurenciją prezidento rinkimuose, pasiekti negalima.
  Jau anksčiau esu užsiminęs, kad Vaišvila turi žaisti va bank jau dabar, t.y. pirmiausiai kiek įmanoma viešiau turi pasiskelbti, kad jis kandidatuos į Prezidentus ir išdėstyti, kodėl taip nusprendė ir ką jis darytų konkrečiais atvejais, na, tarkim ES gėjumo pagrindu vykdomos politikos, konkrečiai gėjų eitynių organizavimo klausimu. Be abejonės visa, kas būtų dėstoma, turi būti teisiškai nepriekaištinga.
  Imkime dar, pvz., klausimą dėl ES prokuratūros kūrimo, kai akivaizdu, kad pritarimas ją kurti prieštarauja Lietuvos Konstitucijai, kai gali būti, kad kitų šalių Konstitucijoms tai neprieštarauja. O kodėl būtinai dalį savo prokuratūrų galių turėtų perduoti ES prokuratūrai visos šalys iš karto, juk tai galima pirmiausiai padaryti keliose šalyse, kurių Konstitucijos tam neprieštarautų. Be to, šiuo atveju yra būtina vilkti į dienos šviesą valdžios asmenį, kuris davė pritarimą atiduoti Lietuvos valstybės prokuratūrinių galių dalį ES prokuratūrai. Tačiau šio svarbiaus suvereniteto klausimo Vaišvila kažkodėl aštriai, deramai teisiškai pagrindžiant, neiškelia.
  Taip sakyti, ką Vaišvila sako, yra būtina, bet tas, kaip minėjau, yra tik trypimas prie jaučio uodegos, kuo, manau, tenkintis nepakanka, be to, net ir „prie uodegos trypti“ būtina kitoniškiau, moderniau „apsirėdžius“, šiuo atveju Gorbačiovo bizūno iš viršaus neturima…

  • medus:

   “Kažin”, labiausiai sutinku su jūsų mintimi, kad reikia žaisti savo, o ne valdžios (sistemos) primestus žaidimus. tai būtina. taip, kaip būtina ir nuolat ginti tautos interesus (kaip tai daro Vaišvila) ir sistemai bent priminti, jog jos veiksmai ar neveikimas yra puikiai matomi – net jei šiuo metu negalime nieko pakeisti. arba galvojame, kad negalime. kartais aš manau (jaučiu), kad galime, bet čia jau plėtota mūsų „voliuntarizmo“ (ir ne tik) tema, tai nesikartosiu. bet žinau, kad ne viskas prarasta.
   o su Vaišvila ir kitais geros valios žmonėmis, kiek aš tai matau ir suprantu, yra įvykęs rimtas skilimas (ne vienas ir turbūt ne vienu kampu), ko jie negali vienas kitam atleisti ir rasti naujų bendradarbiavimo taškų, net vardan didesnio tikslo. kodėl negali? tai labai liūdna ir nėra atsakymų. kartais labai neramu, kad tai gali rimtai pakenkti mums visiems, o ypač Lietuvai. nes Lietuvai priešiškos jėgos kasdien rikiuojasi ir persirikiuoja savo ilgalaikių tikslų pasiekimui, o mes, mūsų inteligentija ir šiaip šviesūs žmonės, nešiojamės savyje kažkokias nepašalinamas kliūtis. ar jos tikrai nepašalinamos? neatidedamos? pagaliau – būtų galima joms bent moratoriumą paskelbti:) ok, dabar jau juokauju, bet aiškiai prisimenu dar paauglystėje matytas ir išgyventas visas „moratoriumo kančias“. jau tada norėjau Vaišvilos paklausti, nes nieko nesupratau ir visgi ironiška, kad panašūs klausimai kyla ir daugiau nei po 20 metų. belieka konstatuoti, jog mūsų šiesuomenė moratoriumų nemėgsta:)

 54. Gintautė:

  didžiausia pagarba Z. Vaišvilai

 55. Gintautė:

  Romuviu apsiskelbęs provokatorius 🙂 atpažintas pagal darbus 🙂

  • Romuvis iš Vilniaus:

   Visi, kurie Jums nepritaria, jau “provokatoriai” 🙂
   Kažkur girdėta. Fioletavo patvorio gerbėjai visus kitaip manančius “pedofilais” vadino.
   Na, jau girdėta, “tipiškai lietuviška” retorika. Tingiu apie tai toliau aiškinti…

 56. Pasikartosiu.
  Gėjų eitynės Vilniuje (būtent statant reikalavimus pasidemonstruoti prestižinėje centrinėje Vilniaus m. gatvėje buvo inspiruotos ir finansuotos iš užsienio gautais pinigais) . Suvaldyti šias provokacijas ir šių procesų pasikartojimą ateityje ir galima ir būtina pateikiant egocentriškai nusiteikusiams Lietuvos gėjų lyderiams pinigines sąskaitas (apmokant visas išlaidas susijusias su jų ir jų kviestinių svečių egocentriškumo , saugumo ir apsaugos užtikrinimu). Tegul pinigus moka patys gėjai ir juos remiantys iš užsienio seksualinių mažumų atstovai – bet ne Lietuvos eiliniai mokesčių mokėtojai. Esu įsitikinęs, kad visi Vilniaus viešbučiai ir ateityje nesukeldami problemų apgyvendins visus atvykusius demonstrantus į tokias eitynes. Spręskite problemas per sąskaitų apmokėjimą, o ne ambicijų ar emocijų pagalba.. Tegul susimoka už jiems suteikiamas galimybes ir malonumus.
  Klausimas? Ar Zigmas Vaišvila yra pajėgus atstovaudamas savo pozicijas paduoti atitinkamą ieškinį teismui – kol kas lieka be atsako. Mūsų valstybės biudžetas nėra guminis ir mes negalime sau leisti taip išlaidauti .

 57. @:

  gerb. Vaišvila visada buvo padorus žmogus,atsimenu , kaip tarybiniai kareiviai bandė sumušti sunkvežimyje 1991m.- tikras kovotojas! Padorūs žmonės nusivyle valdžiažmogiais, nėra kuo tikėti,labai reikia Lietuvai tokių vedlių. Ištvermės Zigmai !

 58. Rytas:

  Trys autoriaus išskirtos jaunimo grupės:
  1. liberalusis jaunimas, kurį autorius lygina su pokario stribais
  2. racionalusis jaunimas (TS- LKD), kurie veidmainiauja ir atėjus rinkimams tampa liberaliuoju jaunimu, o patriotus vadina kvailiais Citata(Kitaip tariant : jeigu ožiuko ir pedofilo santuoka duos ekonominės naudos Lietuvai, tebūnie).
  3. tautinis jaunimas, kurį autorius lygina su pokario partizanais. Ši jaunimo dalis pasiryžusi kovoti dėl kiekvieno Tėvynės lopinėlio

  http://rukaslt.blogas.lt/nepriklausomos-lietuvos-jaunimas-viltis-ar-dar-viena-kova-58.html

  • medus:

   kadangi TV jau labai seniai nebežiūriu ir net „dėžės“ nebeturiu, šiek tiek neaišku kokio pobūdžio ir ilgumo buvo ši laida. nes beveik per visą interviu su Vaišvila (8 min.) nuolat metamas tekstas „EITYBĖS BAIGĖSI, PSICHOZĖ – NE“. ar tai buvo kokia ilga laida apie psichozę ar kokias psichotines apraiškas kažkur? gal kas matė viską ir gali patikslinti? nes be platesnio laidos konteksto, galima spręsti, jog tas tekstas taikomas būtent signataro pasisakymui ir žiūrovui siunčiama žinutė maždaug tokia: kalbėsite apie gėjų eitynių teisėtumą ir to pasekmes, ieškosite teisybės – tai – psichozė, o jūs – psichinis ligonis. labai daug pasako toks užrašas ir, tiesą sakant, manęs nė kiek nestebina. jeigu nevyksta „avarijos“ ar „paslydimai“, belieka žmogui susirgti „sunkia psichine liga“ – kaip kitaip nutildysi? bet tai tik įrodo, kad Vaišvilos bijoma. o „teisybės ieškotojų“, kaip psichinių ligonių, apibūdinimą jau matėme tame pačiame Delfyje skelbtame straipsnyje apie tai, kaip atpažinti „pavojingus psichinius ligonius“ – jie paprastai „kovoja už tiesą“ 🙂
   p.s. Vaišvilai šiek tiek trūko pasiruošimo (aiškaus argumentų susidėliojimo galvoje), todėl mintis porą kartų buvo „pasiklydusi“. žinoma, dar susijaudinimas- žmogiška. bet tai – nedidelė bėda – didelis pliusas už drąsą ir iniciatyvą:)
   o pamoka tokia, kad iš Lietuvoje dabar veikiančių TV objektyvaus požiūrio negalima tikėtis – prisidengiant „objektyvios informacijos pateikimu“, viskas bus apverčiama – kaip paskutiniu metu matome daugelio žodžių prasmes „apverstas“ (absoliuti prievarta vadinama demokratija, žmogaus paniekinimas – žmogaus teisėmis ir laisvėmis ir pan). ką gi, tai daug pasako apie tai, kas tos TV tikrasis šeimininkas. mums reikia objektyvios TV ir atrodo, kad greitai ji turėtų atsirasti – kai buvau dėl žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatyvinės grupės susitikime Vingio parke, girdėjau kalbant, jog greitai ekspertai turės savo TV. nežinau, gal tai tik kalbos, bet būtų gerai.

   • medui:

    tas užrašas per visą laidą ir man krito į akis ir supratau, kad taip veikiama pasąmonė. Man Vaišvilos pasisakymas patiko, retai taip ramiai ir korektiškai, argumentuotai pasisako koks nors politikas. Matosi, kad tai labai nuoširdus žmogus, jo nuoširdumas paperka.Mačiau kaip daug didesniais ir svarbesniais politikais laikantys save darė daug rimtesnes klaidas, todėl Vaišvilos sutrikimas, jeigu jis buvo, yra tiek nežymus, kad ne visi tą ir pastebi (aš bent nepastebėjau). Žinoma propaganda viską darys, kad apversti atvirkščiai, bet žmonės jau pradeda suprasti, todėl sniego griūtis gali išsivystyti labai netikėtai ir nežinia iš kur, kaip kalnuose.

    • medus:

     bet kokiu atveju – gerai, kad Vaišvila pasirodė ir televizijoje – žmonės bent jau matys, kad ne viskas yra ok ir ne visus tenkina tai, kas vyksta. žinia, ne visi naudojasi internetu – kaimuose kur apskritai vienintelė “kultūrinimosi” priemonė yra TV, o gal ir to nėra.
     neabejoju, kad pasąmonė veikiama ir ne tokiomis akivaizdžiomis priemonėmis kaip tas užrašas. visgi būtų įdomu sužinoti kokia visa ta laida buvo – ar tikrai tas tekstas sąmoningai buvo taikytas tik signatarui, ar vyko dar kokie kiti pokalbiai?

     gerb. Vaišvilai jokių priekaištų neturiu, tik padėką ir palaikymą – mano pastebėjimas buvo dėl to, kad “priešams” norisi nepalikti jokių galimybių prikibti. todėl vakar sąmoningai žiūrėjau “priešo akimis” ir žinau, kad rasčiau ką pasakyti, kad signataro pozicija pasidarytų ne tokia aiški. vakar mačiau ir bandymą tai padaryti – pašnekovas “gaudė” signataro žodžius, todėl sakomi žodžiai (argumentai) turėtų būti apgalvoti iš anksto temos ribose. tokio malonumo neturėtume jiems suteikti.

     • Zigmas Vaišvila:

      Ačiū Jums už gerą žodį ir teisingas mintis.

      TV laida – visiškas ekspromtas, nes tave įveda ir iškart sodina ant kėdės prieš pat tiesioginį eterį. Ir be jokio pasikalbėjimo prieš tai. Man pokalbis jo metu nepatiko, nes jaučiau bandymą nukreipti pokalbį nuo esmės į konkrečias detales. Matyt, todėl viduje buvau pyktelėjęs. Tačiau vakare, pažiūrėjęs įrašą, supratau, kad beveik pavyko gražinti pokalbį į norimas vėžes. Deja, daugiau laiko tam pritrūko.

      Noriu padėkoti Jums ir kitiems šioje svetainėje diskutuojantiems (ir oponuojantiems), kurie šioje diskusijoje kaip niekad diskutavo prasmingai, turiningai ir nuoširdžiai.
      Beje, Jūs ir kiti diskutuojantys šiose tarpusavio diskusijose dėl mano elgesio ir jo motyvacijos priartėjote prie esminių klausimų. Didele dalimi Jūs ir net Jums oponuojantys mintyse krypsta teisinga linkme.
      Norėtųsi su Jumis mielai tai padiskutuoti. Deja, visiškai viešai to kol kas negaliu dar daryti (bent man taip atrodo). Viešumas turi būti tikras, o ne pagrindinių žiniasklaidos priemonių perpasakotas, pakomentuotas be tavo teksto, kurį nežinai kas po to komentuoja. Pvz., panašiai nutiko su Delfio “perpasakotomis” mano mintimis Šiauliuose apie žemės drebėjimą.
      Tačiau kryptingai į tai artėju. Pagal galimybes.

      Pagrindinė problema – oponentų rato dydis ir mano užimtumas, kurį “užsiprogramavau” savo elgesiu dar 1992 m. vasarą (kai kuriuos – ir anksčiau). 2009 m. vasarą (po pavasarinių iniciatyvų) prie tiesioginių oponentų, manau, suprantate, kas prisijungė. Apie tiesioginius reikalus teismuose ir pan., jų apimtis ir pagrindinius užsakovus galima būtų labai ilgus serialus kurti. Trilerius taip pat.
      Tačiau gynybos būdai – kiekvieno žmogaus apsisprendimas. Ir dabar viena pagrindinių problemų – laiko trūkumas.

      Manau, naujienų bus. Nes tyčiojamasi ne tik iš manęs, bet ir iš visų.
      Manau, š.m. liepos 27 dienos įvykiai ir vis sveikėjančios, drąsėjančios diskusijos yra labai sveikas šaltas ir sveikas dušas. Visiems.
      Mirtina valdžios tyla tai tik patvirtina.
      Bandysime ją prakalbinti.

      Gero vakaro.

      • TV:

       Kas dėl laidos- žurnalistas buvo pasiryžęs apversti kiekvieną Vaišvilos mintį “aukštyn kojom”, bet jam tas visiškai nepavyko. Beto, ne kartą Signataras sėkmingai tą berniuką “nusodino”. Visa laimė, kad laida buvo tiesioginė. Šiais laikais žurnalistika pasitikėti neįmanoma visiškai. Tai labai primena 1988-uosius… Šiandien, matyt, būtų šiokia tokia išeitis- visus netiesioginių eterių interviu arba pokalbius kitokio pobūdžio susitikimuose, susirinkimuose ir pan.- filmuoti, įrašinėti ir skelbti. Kad ir youtube. Idaelu būtų visą koncentruotą informaciją bei visa kita skelbti ir asmeniniame tinklapyje. Tik labai gaila, kad senokai nebeveikia dar 2009 metais įkurta gerb. Vaišvilos svetainė. Žinoma, svetainėse platinamos info prieinamumas neprilygs televizijoms ar spaudai. Tačiau kažkokios išeities link neiškraipytos informacijos skleidimo ieškoti reikia.

       Sėkmės, ištvermės ir stiprybės Jums, gerb. Signatare.

      • medus:

       ačiū Jums, signatare.
       labai padėtų Jūsų nuomonė vienu klausimu, tik viešai gal ne vieta klausti. jei galėsite, būtų puiku, jei man parašytumėte el paštu. jį turbūt galite gauti iš tinklapio? iš anksto dėkoju.

      • matome:

       Ačiū, gerb.Signatare. Mes puikiai Jus suprantame. Kova už tiesą ir sąžiningą gyvenimą (ypač mūsų mėšlinoj politikoj) nėra lengva niekam. Situaciją Lietuvoje matom ir suprantam. Stiprybės Jums.

 59. rusne:

  o kas tave,Zigmuk,isgirdo !!! Teisingai rasai, bet tuom uzsitrauki ant saves debesi.

 60. psichozė?:

  Tai ką, draugai vėl grįžta prie senų metodų – kas ne į jų dūdelę pučia, padarys psichiniu ligoniu? Patys būdami pakrikusios psichikos. Nes draugų logika tikrai ne sveiko žmogaus.

  Ar tam gynėme LTV, kad ten vėl sulįstų raudoni, blė?!

 61. wikswa:

  Nemanot, kad tuo viskas ir pasibaigs? Politikai turi atidirbtą praktiką – kai kuriuos klausimus ignoruoti, kai kuriuos eskaluoti. Dabar ES ant bangos pederijos klausimas. O tautiniai reikalai – arba “neonaciai”, arbai visai tyla.
  Apie ką nekalbi, to nėra.

 62. Atgalinis pranešimas: Kaip Z. Vaišvila gėjus politikais pavertė… | Karolio tinklaraštis

 63. medus - Karoliui:

  Karoli, jūsų straipsnis turėtų vadintis „Vagie, kepurė dega“ – turint mintyje jus patį 🙂 va kaip išsivartote su žodžiais kai reikia – kartą, dar kartą, o paskui pakartot. nuo veidmainystes, išvartytų žodžių ir melo visai Lietuvai jau bloga. o jūs tikėjotės, kad to nereikės pamatyti ir pajusti? atrodo, visgi skaudžiai užkabino žodžiai, atgavę savo tikrąsias reikšmes. taigi – welcome! – taip jau beveik savaitę jaučiasi visa Lietuva. no comments. mano deklaraciją “apie gėjus ir kitus“ galite pasiskaityti komentaruose po gerb. Vaišvilos straipsniu – čia tam, kad suvoktumėte kad šiaip gėjai man – no problem. bet tai, kas daroma su Lietuva – nepraeis, net tokių „šaunuolių“ kaip jūs dėka. taigi tikrai – ne jums spręsti.

 64. .......:

  Didelė klaida atskirti Garliavos tragediją ir gėjų judėjimo negatyvų poveikį Lietuvai.Tai vieno ištvirkimo medžio šakos.Juk sunaikinus Garliavą,atsivėrė keliai gėjų lobizmui ir tautos prievartavimui.Apetitas auga bevalgant.Jei būtų buvusi sustabdyta pedofilija,tai ir gėjų eitynės nebūtų tokios brutalios arba jų visai nebūtų.Briuselio ranka?Keista,kad kažkas bando atskirti Briuselio palaidą politiką gėjų klausimu nuo pedofilijos.Reikia reikalauti ištirti pedofiliją iš naujo.Tai valios,ryžtingos ir padorios valios klausimas.Tik pasiryžimas ir moralinis pranašumas yra išsigelbėjimas.

  • Romuvis iš Vilniaus:

   Vav va, visuomet sakiau, kad Garliavos patvorio veikėjai ir aršiausi gėjų priešininkai yra vieno lizdo paukšiai… Tai to paties primityvaus provincialaus mentaliteto žmonės, savotiški “moraliniai daltonikai”, kurie mato tik dvi spalvas – juodą ir balta. Viduramžiai. manau, kad tai jau daug šimtmečių ugdomos dualstinės pasaulėžiūros pasekmė… Tuo tarpu Tolimųjų Rytų kraštai, senoji baltų pasaulėžiūra šiuo požiūriu buvo gerokai ivairylipškesnė, spalvingesnė. Ne veltui tuomet buvo ir nepalyginamai daugiau išminties, kurios šiandien taip trūksta fioletaviems patvorių trintukams ir dezinfekcijas viešose vietose atliekantiems spaidermenams 🙂

 65. Vyga:

  Ačiū Tau – Zigmai, 100 kartų ačiū 🙂

 66. Kažin:

  Mano supratimu eitynės analizuotinos tik kaip viešųjų ryšių akcija. Šiuo atveju svarbus klausimas tik toks, kodėl Lietuvos valdžios sutartinai leidžia Lietuvą naudoti poligonu tokioms akcijoms. O leidžia, galima manyti, todėl, kad turima iš to naudos. Taigi gali būti, kad valdžia daro tą patį, kas vyko tarpukariu. Tuomet valdžia užuot konkrečiai sprendusi Vilniaus atsiėmimo klausimą, iš vienos pusės lietuvius guodė viešųjų ryšių akcija – dainavimu: “Mes be Vilniaus nenurimsim” bei iš kitos – baugino svieto lygintoju Tadu Blinda…
  Dabar viešųjų ryšių akcija – eitynėmis- bauginama ES gėjizmu, pasauliniu fašizmu, o guosti bandoma Gražulio priešinimosi scenomis ir …, kaip nebūtų paradoksalu, Vaišvilos spaudos konferencijų pranešimais.
  Išeitis iš to – vienintelė – kitokio “sukirpimo” asmenų valdžia. Taigi imkimės rinkimų klausimų, ieškokime savo ir šalies aplinkoje tinkamų į valdžią asmenų, visų pirma tinkančio ir galinčio nugalėti Grybauskaitę kandidato į prezidentus. Tai, kad valdžia netinkama yra žinoma 80% visuomenės, tai patvirtina ir reitingai. Vien tik pasakoti, rodyti, kad valdžia bloga, bet neieškoti tinkamų į ją asmenų yra Lietuvos reikalų išdavimas.
  Tokia yra mano supratimu išeitis iš susidariusios padėties. Bėdavojimais, verkšlenimais ar raštiškais nuomonės pareiškimais nieko pakeisi, laimėti negalima – nuomone, esant žodžio laisvei, tegalima tik bendraminčius paguosti.

 67. medus:

  „Kažin“, pasiguodimas nėra pats blogiausias dalykas pasaulyje:) kartais tai padeda atrasti bendraminčių ir padeda pradėt daryt prasmingus dalykus. apskritai bendruomeninis žmonių pagrindas yra vienas iš stipriausių žmonijai likusių dalykų, o kartu ir didelė viltis. štai kodėl taip stengiamasi naikinti bet kokias bendruomenes, žmonių pasitikėjimą vieni kitais, kurti priešiškumą tarp įvairių žmonių grupių: kad ir heteroseksualai-homoseksualai; Venckienės šalininkai – Venckienės priešininkai; „tikri“ sąjūdiečiai-„netikri“ sąjūdiečiai ir t.t. paimk bet kurią šių grupių, primink kitai apie kitą ir turi amžinus nesutaikomus priešus. nežinau ar matėte filmą „matrica“? berods 3 dalyje yra iškalbingas epizodas, kur Trinity ateina į priešininkų stovyklą ir derybomis bando išgelbėti mylimąjį Neo. staiga kažkas įvyksta ir po to įvykio derybų patalpoje nelieka nė vieno žmogaus, kuriam į smilkinį nebūtų įremtas pistoletas ir kuris to paties nebūtų padaręs kitam. panaši situacija ir pas mus Lietuvoje – mesk vieną iš šių paminėtų „bombų“ ir turėsi ne geranoriškus tautiečius, o mirtinus priešus – net šiame tinklapyje, net šioje diskusijoje. skaldyk ir valdyk – geriausias pavyzdys. apie šią schemą pagalvoti siūlyčiau jums – žmogui, kuris labai mėgsta dalykus atkirti ir tyrinėti juos siekiant pokyčio kiekvienoje srityje atskirai. bet turėti planą yra gerai, šitą užskaitau.
  beje, paradoksalu, tačiau jūs, ką tik pabrėžęs dalykų atskirumą ir matydamas tik „akcijas“ siekiant kokios nors naudos, paminite vieną labai įdomų dalyką (prisipažinsiu, užkibau iš karto:) „Dabar viešųjų ryšių akcija – eitynėmis- bauginama ES gėjizmu, pasauliniu fašizmu, o guosti bandoma Gražulio priešinimosi scenomis kaip nebūtų paradoksalu, Vaišvilos spaudos konferencijų pranešimais“.
  čia jūs jau kalbate kaip gryniausias „konspiracijos teorijos“ arba, teisingiau, tiesiog konspiracijos (realiai egzistuojančios) šalininkas, kuris pirmiausia atkreiptų dėmesį į tai, kad pasaulio galingieji (illuminati, masonai ar dar kaip) turi paranojišką poreikį visiškai valdyti abi puses- t.y. poziciją ir opoziciją, jeigu taip galima pasakyti. tai matant jų ranką jau aktyviai veikiančią Lietuvoje, logiška būtų teigti, jog jie valdo tiek Grybauskaitę ir jos „poziciją“, tiek Vaišvilą ir jo (bei kitas) „opozicijas“. leidžiant sau savaitgalio proga pafantazuoti, tai yra visai įmanomas scenarijus. „naujasis pasaulis“ jo kūrėjų nėra kuriamas ant nežinomybės slenksčio – viskas apskaičiuota ir kontroliuojama, kad galutinis rezultatas būtų toks, kokio reikia. bet žinoma, jūs tuo netikite, nes nematote pasaulio sąmokslo ir susijusių gijų. o kad netyčia skaitantys neužmėtytų manęs virtualiais akmenimis, skubu pasakyti, jog yra ir kita medalio pusė – jau minėta bendruomeninė žmonių jėga, laisvų dvasių darinys, kuris paprastai formuojasi pasitikėjimu ir intuityviu žinojimu arba, paprasčiau, nuojautos pagrindu. taigi mano nuojauta sako, kad Vaišvila nėra galingųjų liaudžiai skirtas „paguodos prizas“ 🙂 šito mano protas klausimo klausė ne sykį, bet nuojauta sakė, kad ramu. taigi, nebijokite, tautiečiai, taip nėra:)
  gerai, baigiu fantazuoti, nes piktinu jus tokiais abstrakčiais dalykais. penktadienis, atsijunkim truputį. o jums, kaip „netikinčiam tokiomis nesąmonėmis“, siūlau neilgą filmuką iš visiškai materialaus pasaulio – tyrimas kaip veikia pasaulinė bankų sistema, kas yra pasaulio galingieji ir pan. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NzyOtl4MDC4

 68. medus:

  pažiūrėjau į alko „popiliariausių lentelėje“ vis dar aktyviai kylančias Ligitos Juknevičiūtės „Tapau homofobe. Ir tuo didžiuojuosi“ straipsnio peržiūras ir komentarų skaičių. neatsidarau šio straipsnio alke sąmoningai – jau anksčiau skaičiau ekspertuose, mačiau komentarus ir ten šiek tiek įsitraukiau. o alke nebežiūriu, nes nebegaliu matyti kaip žmonės draskomi priešpriešos ir neapykantos – gėjams, vieni kitiems ir apskirtai turintiems kitokią nuomonę. ir dėl ko? dėl dirbtinai sukurtos problemos? neapsirikau – tikrai dirbtinai, šios problemos Lietuvoje nėra ir nebuvo. žinoma, homoseksualumo klausimas buvo ir yra, kaip ir daugelis kitų visuomenėje kylančių klausimų, tačiau tai, kas padaryta dabar, sukurta dirbtinai ir peržengia bet kokias ribas. kaip lengvai mes esame valdomi, kaip kažkam reikalingos žmonių per kraštus besiveržiančios neigiamos emocijos ir susiskaldymas, kai tuo tarpu tiems patiems piliečiams už nugarų daromi svarbūs tautai dalykai. tyliai, kol mes riejamės. kodėl mūsų tauta turi taip nedaug analitinio mąstymo ir savarankiškumo? gal jau laikas atsitraukti ir ieškoti išeičių? bendrumo, generuojančių idėjų? pagaliau – taupyti savo sveikatą. taip rašau, nes atrodo, kad šiomis dienomis Lietuvą prarijo pripūstas gėjų slibinas – tauta išnyko ir paskendo mažos grupės, atsiprašau, kelnėse.

 69. pensininkas:

  Pranešu, kad tinklapio ekspertai apklausoje nauju prezidentu norėtų matyti Naglį Puteikį, o antroje vietoje minimas Zigmas Vaišvila. Siūlyčiau sudalyvauti minėtoje apklausoje.

 70. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime rugpjūčio 6 d. 10.30 val.:

  2013 m. rugpjūčio 6 d., antradienio,
  SPAUDOS KONFERENCIJA SEIME 10.30 val.
  įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ar Lietuvos valdžia jau tapo homoseksualizacijos įrankiu?“
  Spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojamos internetu. Stebintiems transliacijas yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys el. paštu po spaudos konferencijos.
  Internete galima rasti ir spaudos konferencijų garso įrašus.
  Seimo Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6210

 71. Atgalinis pranešimas: Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Ar Lietuvos valdžia jau tapo homoseksualizacijos įrankiu? (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: