„Savaitės pjūvis“ apie neteisėtą švietimo ministro įsakymą ir JAV Silicio slėnį (video) (2)

Č.Iškauskas, „Savaitės pjūvis“ Šioje „Penki TV“ Rasos šventės išvakarėse parengtoje apžvalginėje laidoje – ne šventinės temos. „Savaitės pjūvis“ laidos vedėjas, apžvalgininkas Česlovas Iškauskas su Seimo nariais Stasiu Šedbaru, Gintaru Steponavičiumi ir Valentinu Stundžiu kalbasi apie Vyriausiojo administracinio teismo sprendimą panaikinti Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymą dėl palengvinto lietuvių kalbos egzamino tautinių mažumų mokyklų abiturientams, nes jis prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam lygybės principui. Bendrovės „Penki kontinentai“ Tinklo operacijų skyriaus vadovas T.Okmanas dalijasi įspūdžiais iš aplankyto JAV Silicio slėnio.

Daugiau laidų ir straipsnių galite rasti www.iskauskas.lt bei „Penki TV“ kanalu „YouTube“ ir portale www.alkas.lt.

Penki TV Savaitės pjūvis

Tai apžvalginė laida, kurios kūrėjai drauge su pašnekovais aptaria Lietuvos politikos aktualijas, komentuoja įvykius užsienyje bei padeda nepaklysti svarbiausių naujienų sūkuryje.

Laidos vedėjas: apžvalgininkas Česlovas Iškauskas.
Turite klausimų, pageidavimų ar pasiūlymų? Susisiekite su mumis redakcija@penki.tv arba tel. (8 5) 266 4522

Kategorijos: Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Kažin:

    Laidoje dėl Pavalkio įsakymo nučiuožta paviršiumi – teisinės atsakomybės klausimas nepaliestas. Juk akivaizdu, kad tokiu įsakymu Konstitucijos pažeidimas ministro gali būti padarytas sąmoningai. Todėl būtina ištirti įsakymo išleidimo aplinkybes, ypač susijusias su galimu sąmoningu Konstitucijos pažeidimu, ar jos nebuvo sąmoningos, ir priklausomai nuo gautų tyrimo duomenų imtis atsakomybės ministrui, įsakymą vizavusiems valstybės tarnautojams taikymo.
    Tai labai svarbus ministerijos lygio institucijos atsakomybės klausimas, apskritai klausimas, kur baigiasi politinės ir prasideda kitų rūšių atsakomybės taikymai valdžios institucijose.
    Deja, laidoje atsakomybės klausimas liko apeitas. Keista, kad taip paviršiumi nučiuožė tokiu valstybės valdymui svarbiu klausimu toks patyręs žurnalistas. Pasirinkti kalbėtojai tokie, kad jų pasirinkimo ir pakalbėjimo kitaip negu kaip “pačių pagraita, pačių pašokta” nepavadinsi.

  2. tampax'as:

    Man rodos, pašnekovai atsakė į klausimą dėl ministro – tai jam bus pamoka. Nemanau, kad koalicija leis jam pasitraukti, juk jis jai patogus. O laida man pasirodė nebloga, netgi įdomiau Silicio-Saulėtekio slėnių paralelės ir Debesų IT. Apskritai tokių analiutinių laidų yra ir tikrose TV, bet jos kažkokios, nu tik imitacija, kad žurnalistas, – ė (turiu galvoje Pumpricko dukrą Nemyrą) temos imasi iš esmės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: