Seime – konferencija apie tremties padarinius ją išgyvenusiems asmenims (tiesioginė transliacija) (1)

Lietuvių tremtiniai Sibire | GAM fonfų nuotr.

Lietuvių tremtiniai Sibire | GAM fonfų nuotr.

Birželio 12 d., 13 val. Seime (Konferencijų salėje III r.) vyks mokslinė-praktinė konferencija „Tremties istorinė ir socialinė atmintis: gyvenimas po lemties ženklu“.

Konferencijos rengėjai – Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Igarkiečių brolija, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė džiaugiasi, kad Lietuvoje pradedama kalbėti apie tremties padarinius senatvėje: „Mokslininkų atliktų tyrimų dėka galime nagrinėti socialinius tremties aspektus, turime aiškiai įvardintas pasekmes bei galime spręsti, kam, kokia pagalba reikalinga ir kiek tai kainuotų valstybei.“

Konferencijos tikslas – pažvelgti į tremtį, remiantis ją išgyvenusių asmenų patirtimi, aptarti tremties padarytą įtaką asmenybei ir buvusių tremtinių gyvenimo kokybei senatvėje. Pranešimus skaitys įvairių sričių mokslininkai. Pranešimuose bus pristatomi atliktų tyrimų duomenys, atskleidžiantys tremtinių patirtį, supažindinama su archyviniais dokumentais, analizuojamas pagalbos poreikis trauminius įvykius patyrusiems žmonėms. Ši konferencija – tai bandymas pažvelgti, kaip vaikystėje ar jaunystėje patirti išgyvenimai tremtyje paveikė asmenybės raidą ir psichosocialinę savijautą senatvėje, kokia pagalba turėtų būti teikiama siekiant įveikti tremties padarinius.

Prie Konferencijų salės bus eksponuojama paroda „Viduramžių Lietuvos Valdovai ir Kunigaikščiai” (dail. Artūras Slapšys).

Seimo I rūmuose bus eksponuojama Gedulo ir vilties dienai paminėti skirta paroda „Kraslagas’12 Prezidentas Aleksandras Stulginskis“.

Tiesioginę konferencijos transliaciją galėsite matyti ČIA.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: