Prie Seimo mitingavę piliečiai iš vyriausybės ragino pašalinti antivalstybines jėgas (nuotraukos,video) (19)

Nacionalinis mitingas „Už mūsų žemę, kalbą, valstybę!“

Nacionalinis mitingas „Už mūsų žemę, kalbą, valstybę!“

Šiandien Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje įvyko mitingas prieš Lenkų rinkimų akcijos antikonstitucinę veiklą ir reikalavimus. Lietuvos rašytojai, aktoriai, kompozitoriai, akademikai bei signatarai į mitingą „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“ prie Seimo sukvietė dalyvauti virš 2 tūkstančių žmonių.

Anot mitingo rengėjų, šiandien susirinkti ir priešintis Lietuvos piliečius paskatino šalies valdžios vykdoma neapgalvota pataikavimo visiems kaimynams politika bei neatsakingi valdančiųjų veiksmai, tenkinant antikonstitucinius Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) partijos primetamus reikalavimus.

Mitinge pasisakiusieji rašytojai, žurnalistai bei visuomeninių organizacijų atstovai tvirtino, kad ši protesto akcija nėra nukreipta prieš lenkakalbius Lietuvos piliečius, bet prieš antivalstybinę veiklą vykdančią ir lenkakalbių interesais besidangstančią LLRA partiją ir jos siekius Lietuvos valstybėje įtvirtinti dvikalbystę.

„Jeigu Lietuva sutiktų išsižadėti dalies jai nuo amžių priklausančios savo žemės, leistų sumenkinti ir paniekinti savo kalbą, ji prarastų teisę vadintis suverenia valstybe, o mes patys – laisvais ir oriais tos valstybės piliečiais. Tokie procesai turi būti sustabdyti, o tai galime padaryti tik mes patys“, – mitingo metu kalbėjo signataras Romualdas Ozolas.

Mitingo metu paskelbta rezoliucija, adresuota Lietuvos prezidentei, premjerui bei Seimo pirmininkui. Joje teigiama, kad patenkinus nepagrįstus LLRA keliamus reikalavimus būtų dar labiau išplėsta ir juridiškai sustiprinta faktiškai jau dabar egzistuojanti Pietryčių Lietuvos autonomija ir sukurtos prielaidos  ateityje įgyvendinti autonomininkų prieš du dešimtmečius nepasiektą tikslą – atskirti nuo Lietuvos jos teritorijos dalį.

Patenkinus LLRA siekį oficialiuose dokumentuose rašyti asmenvardžius ne tik valstybine, bet ir kitomis kalbomis, būtų paneigtas konstitucinis lietuvių kalbos kaip valstybinės statusas, o Lietuva taptų šalimi, kurioje pradėtų veikti kitų šalių valstybinių kalbų jurisdikcija. Vietovardžių ir gatvių pavadinimai ne valstybinėmis kalbomis  iš esmės paneigtų Lietuvos valstybės teritorinio vientisumo principą, faktiškai pripažįstant, kad Pietryčių Lietuva nėra istorinių Lietuvos etninių žemių dalis. Pagaliau neribotam laikui atidėjus suvienodintą lietuvių kalbos valstybinį egzaminą visų šalies mokyklų abiturientams, valstybinę kalbą gerai mokantys šalies moksleiviai būtų diskriminuojami stodami į aukštesnės pakopos lavinimo įstaigas ir šalies darbo rinkoje.

Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

„Pirma, siūlomas tautinių mažumų įstatymas yra pritaikytas vienintelei mažumai – patiems LLRA manipuliuojamiems lenkams. Antra, pritaikytas dar nereiškia naudingas, nes juo numatomos teisės ne apsaugo mažumos tautiškumą, o tik skatina atskirtį ir izoliaciją. Įsivaizduokime, kad vadovaujamės nelietuviškais viešaisiais ženklais, gauname paslaugas nevalstybine kalba, mokomės palengvintam egzaminui – jausimės ne Lietuvos piliečiais ir patys atskirsime save nuo valstybės  gyvenimo“ – sakė mitinge dalyvavusi VU kultūros istorijos ir antropologijos antro kurso studentė Viktorija Ivančenko.

Mitinge kalbėjo Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, rašytojas Regimantas Tamošaitis, jaunimo sambūrio „Pro Patria“ atstovas Paulius Stonis, Šalčininkų tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius, publicistė Vaiva Žukienė, Lietuvos mokinių parlamento pirmininko pavaduotoja Gabija Gaučytė, kalbininkas Kazimieras Garšva, Klaipėdos Sąjūdžio pirmeivis Dionizas Varkalis, aktorius Gediminas Storpirštis, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos vadovas Julius Panka, teisininkė Sandra Česnulevičiūtė.

Mitingo dalyviai valdžios pareikalavo netenkinti antikonstitucinių Lietuvos valstybei keliamų LLRA reikalavimų. Taip pat dar šiais metais įvykdyti suvienodintą baigiamąjį valstybinį kalbos egzaminą visiems šalies abiturientams. Teisinėmis priemonėmis užkardyti prieš Lietuvos Respubliką nukreiptą ardomąją LLRA veiklą. Panaikinti jos atstovų neperžengus koaliciniams sąrašams galiojančio 7 proc. rinkiminio slenksčio neteisėtai įgytus LR Seimo narių įgaliojimus ir LLRA kaip legaliai veikiančios antivalstybinės politinės partijos juridinį statusą.

„Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas turi prisiimti politinę ir teisinę atsakomybę ir būti atleistas iš pareigų už šiurkščius LR Konstitucijos ir Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis turi būti nedelsiant atleisti iš užimamų pareigų už Lietuvos valstybės ir jos piliečių  interesams kenkiančius veiksmus ir tautos bei valstybės garbės ir orumo žeminimą savo šalyje ir užsienyje“, – rašoma rezoliucijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

19 komentarų

 1. Leonas M.:

  Šaunuoliai, labai geras ir reikalingas mitingas. Tai tikrai teikia vilčių, kad tauta dar turi balsą ir bet kuri Vyriausybė privalo ir privalės į jį įsiklausyti. Geros kalbos, priimta stipri, dalykinė rezoliucija. Kad ir kaip sunku buvo pakviesti žmones dalyvauti, nes žiniasklaida visaip ignoravo mitingo rengimą, bet susirinko gerokai virš tūkstančio žmonių. Tai teikia vilties lietuvių tautai išlikti visoje jos žemėje, išsaugoti valstybės konstitucinį vientisumą.

 2. Nepolitikas:

  Atėjau, bet kaip išgirdau kalbančius, tai spjoviau ir išėjau. Ne mitingas o nesantaikos kurstymas. Nors ir Ozolo: „Jeigu Lietuva sutiktų išsižadėti dalies jai nuo amžių priklausančios savo žemės, leistų sumenkinti ir paniekinti savo kalbą, ji prarastų teisę vadintis suverenia valstybe, o mes patys – laisvais ir oriais tos valstybės piliečiais.“ Ir dauguma palakė! Bet „išsižadėti dalies jai nuo amžių priklausančios savo žemės“ jau įvyko, žemės pardavimas (yra Konstitucinis įstatymas – pardavimui) užsieniečiams. „Leistų sumenkinti ir paniekinti savo kalbą“ – tai jau įvyko LIETUVIAI dainuoja anglų kalba, automobiliai su mūsų registracijos numeriais – važinėja su angliškais, ar vokiškais užrašais, Gedimino prospektas(per pavadinimus) atiduotas anglų kalbai ir t.t., net mūsų Prezidentė, ministro pirmininkas (po anglų kalbos egzaminų) OFICIALIAI kalba tik angliškai, tai rodo nacionalinis transliuotojas(LRT). Toliau „ji prarastų teisę vadintis suverenia valstybe“ , na šimts pypkių, kokia suverenia (t.y. nepriklausoma) valstybė? Jog nespėjom vykdyti visų ES nurodymu, Konvencijų ir t.t. tik ne LR Konstituciją. Ir kaip išgirdau kad mes dar esam(!?) Laisvi ir orumą turintieji PILIEČIAI(kada pirmaujam pagal savižudžių, skurde gyvenančių ir t.t.)… ir dėl to kalti nepagrįsti LLRA reikalavimai… supratau – idiotizmas. Patys apsiš…. , o ant kitu verčiam.

  • jo:

   Tai kokia Jūsų išvada iš to ką pasakėte? Pagal Jus, dabar reikia vykdyti Lenkijos diktatą ir priimti tamoševskininkų paruoštus įstatymus?

   • suomis:

    Nekreipk dėmesio į PMS kankinamo piliečio paistalus.

   • Nepolitikas:

    Na ir mintis. „Pagal Jus, dabar reikia vykdyti Lenkijos diktatą ir priimti tamoševskininkų paruoštus įstatymus“ Ar verta varnus varinėti, dar ir kaimynus į „talka“ kviesti, kada namą baigia apvogti? Su „tamoševskininkų“ yra KT. O va kada namą pradėsim gelbėti?

    • Geriau nieko nedarykit, eikite namo ir miegokite toliau. Ką esate padaręs vardan Tėvynės?

     • Nepolitikas:

      Jeigu nežinai, savo proto neturi- tai geriau nedaryk. Yra tokia patarlė – „ D… ir g … , bažnyčioje muša“. Tai gal pradėkim, kaip kinai, žvirblius gaudyti, kad jie nenaudoja valstybinės kalbos. Ne lenkai, nei kiti, pavojaus valstybei nekelia. Kadangi visus tamoševskininkų paruoštus įstatymus, galima atmesti per Konstitucinį Teismą. Patys pagalvokit, kaip ir kodėl atsitiko, kad LLRA pakliuvo į valdžią? Skurdas, nedarbas ir galų gale vilties praradimas- tai yra Lietuvos bėda. Valstybė Lenkija kišasi į mūsų reiklaus(vėl gi atsiradus skurdui), tai ir reikia kovoti su Seimu, kad nutrauktu šį procesą. Reikalaukim, kad partijos aplamai nebūtų šėrimuos iš užsienio. Ar nematot, kad kenkiat mūsų Tėvynei, per ambicijos, stumdant įvykius prie Sirijos varianto? Kuris bus naudingas Lenkijai ir Vokietijai, o vėliau ir Rusijai („išspręs tranzitą į Kaliningradą“). Ir vėl į miškus?

  • mintis:

   Ar po purvus išbraidytus batus,padėvėtas kojines ir švarius baltinius dedate į vieną lentyną?Jei taip, purvas laimi.Tai gal to nedarykime ir rasis tvarka ir švara.

  • Jonas:

   Jei esate nepolitikas, tai ir nelįskit ne į savo sritį, nes chroniškai nusipliurpiate.

 3. bardas:

  Susirinko žmonių gal arti 3 tūkstančių, gėda tai žiniasklaidai, kuri meluoja, kad buvo 300 ar 500. Gal socdemai, darbiečiai ir tvarkiečiai supras , kad laikas išmesti iš valdančiosios koalicijos priešvalstybinę lenkų akciją.

 4. Raigardas:

  Nesu girdėjęs iš buvusių ir esamų LT vadovų palaikymo, padrąsinimo žodžių [būtent žodžių] Vilniaus krašto, Baltarusijos, Lenkijos lietuviams. Matyt nelabai suprantama jų tikroji padėtis. O ko verta šeima, kur tėvai nepalaiko savo vaikų? Lietuva suskaldyta? Kada, kur? Tegul atsako mokslo žmonės. Už ką jie pinigus gauna? Atsakius į anuos klausimus, galima naikinti priežastis? Kol kas per 20 – mt nepriklausomybės metų nesimato aukščiausių Lt valdininkų esminių darbų vienybės reikalams. Opozicinės partijos nedirba Lietuvai, o viešai naikina viena kitą, palikdami svarbius reikalus ateičiai. Lietuvi – TU KANTRUS. Dar pakentėk, kaip kentėjo proseneliai ir išsaugojo mūsų kalbą. Bent jau turėk omeny netoliese esantį tautietį. Jei matai ,kad skriaudžia jį – netylėk. Aš taip pat pasielgsiu.

 5. je je:

  Delfis pranešė kad susirinko apie 500 žmonių. Štai kokia “tiksli” mūsų žiniasklaida. Ne šiaip sau iš delfio “pirmųjų puslapių” neišnyksta neokairiųjų propagandiniai straipsniai. Gerą straipsnių ciklą apie neokairiųjų sąmokslą šiuo metu spausdina ekspertai.lt. Mano giliu įsitikinimu, būtent per “mažumas” veikia neokairieji. Pavyzdys – Latvija. Ten buvo panašus scenarijus. Pirma okupuota Rygos savivaldybė, o po to neobolševikai inicijavo dvikalbystę. Gerai, kad referendumas šios iniciatyvos nepatvirtino.

 6. Artūras:

  Šį šeštadienį, balandžio 4 d., tamašausko gauja rengia “lenkų” eitynes Vilniaus gatvėmis. Pakviesti lenkų fašistai iš lenkijos. Visas šitas gaivalas 11 val. pajudės nuo Seimo Gedimino prospektu, po to Vilniaus, Vokiečių gatvėmis iki Aušros Vartų. Ar reikia kaip nors reaguoti į šią eilinę tamašausko separatistų ir lenkijos fašistų provokaciją? Mūsų žmonės turėtų pasitarti.

 7. archyvaras:

  Puikus mitingas. Lietuvių tauta bunda… Buvo susirinkę tikrai VIRŠ TŪKSTANČIO žmonių, sakyčiau apie 1,5 tūkst. (pats mitinge buvau, prie tribūnos nutaikęs progą užlipau ant kelių laipstelių nužvelgti mitinguotojus). Malonu buvo vėl pirmose gretose matyti savanorius kūrėjus (dėvėjo juodas beretes su kokarda). Teisingi užrašai ir geri kalbėtojų pasisakymai (vien kuo verta Juliaus Pankos kalba). Dabar lauksim, ką “pažadės” LR Seimo delegacija Varšavoj… (bus mandagūs ir patylės, ar prisižadės už tautą, jos vėl neatsiklausę?)

 8. ...:

  Tegul Kirkilas sočiai pasivaišina Lenkijos iškilmėse ir pažada, kad lenkiškas raides įves Kubilius, kai vėl konservatoriai laimės rinkimus.

 9. arvydas damijonaitis:

  DĖL KLAIDINANČIO TERMINO „lenkų TAUTINĖ MAŽUMA“
  (turi būti TAUTINĖ BENDRUOMENĖ,TAUTINĖ GRUPĖ):
  1.Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos, yra lenkų tautinės grupės bendruomenė, nes terminas „tautinė mažuma” tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka. Tuo tautinės grupės iš esmės skiriasi: Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija – 40 milijonų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai gyventojų), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą;
  2.Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „ Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Konvencija ,numato tautinių mažumų ,t.y. tik tautinių grupių, neturinčių išorinės valstybės, apsaugą, kitaip būtų pažeisti pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Lenkų bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei, t.y. prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams. Lenkijos vulgarus agresyvumas yra reali tikrovė – lietuviai nežudo lenkų, nebuvo okupavę Varšuvos, nebuvo užėmę trečdalį Lenkijos teritorijos;
  3.Buvusių okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, “poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS (Guinness world record). Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos;

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: