„Apskritojo stalo“ sambūris šaukia nacionalinį mitingą „Už Lietuvių Tautą, Kalbą ir Valstybę“ (nuotraukos) (30)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Balandžio 10 dienos vakare Seime įvyko nuolatinis, nesisteminių partijų ir visuomeninių judėjimų atstovų susibūrusių į neformalią „Apskritojo stalo“ grupę, posėdis.

Svarbiausias posėdžio klausimas buvo organizuojamas mitingas prie Seimo, skirtas priminti politikams apie pareigą ginti Lietuvos valstybingumą, kalbą, tautiškumą.

Nagrinėtas ir Rinkimų kodekso konstitucinio įstatymo projektas, taip pat Valstybės turto fondo sprendimas parduoti geoterminę jėgainę Klaipėdoje,  tęsta diskusija dėl žemės pardavimo užsienio piliečiams.

Sueigoje dalyvavo: Romualdas Ozolas, Rytas Kupčinskas, Vytautas Radžvilas, Algimantas Matulevičius, Vytautas Sinica, Šarūnas Valentinavičius, Irena Bunickaitė, Skrupskelis Eugenijus, Julius Panka, Kazimieras Garšva, Paulius Stonis ir kiti.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Nutarta balandžio 28 d. 14 val., prieš išvykstant Lietuvos ir Lenkijos parlamentinės asamblėjos Lietuvos delegacijai, vadovaujamai Gedimino Kirkilo gegužės 3 d. į Lenkiją pasirašyti neteisėtų įsipareigojimų Lenkijai įgyvendinimo grafiko, prie Seimo surengti nacionalinį mitingą „UŽ LIETUVIŲ KALBĄ, TAUTĄ IR VALSTYBĘ“ kviečiantį Tautą stoti mūru už valstybinė lietuvių kalbą, Lietuvos teritorijos ir lietuviškos švietimo sistemos vientisumą.

Jau kovo 28 d. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės rūmų buvo surengtas įspėjamasis mitingas, kuriame Vyriausybė buvo raginta nepasiduoti autonomininkų spaudimui įgyvendinant savo programą, nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei Valstybinės kalbos įstatymo.

Tai buvo tik pirmasis Lietuvos piliečių pasipriešinimo antivalstybiniams valdžios užmojams veiksmas. Nesulaukus jokio dabar valdančiųjų Lietuvą atsako ir buvo nuspręsta surengti nacionalinį mitingą „UŽ LIETUVIŲ KALBĄ, TAUTĄ IR VALSTYBĘ“.

Mitingo dalyviai iš Lietuvos valdžios pareikalaus laikytis Konstitucijos, įstatymų, vykdyti teismų sprendimus, nekurti teritorinės autonomijos su trimis valstybinėmis kalbomis, nedarkyti istorinių Lietuvos vietovardžių ir gatvių pavadinimų, Lietuvos piliečių vardus ir pavardes Lietuvoje rašyti valstybine lietuvių kalba. Visose Lietuvos mokyklose rengti vienodą valstybinės kalbos egzaminą, nepažeisti Tautos ir tautinių bendrijų teisių.

Šie reikalavimai Lietuvos valdžiai yra išdėstyti peticijoje Reikalavimas ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą.

Po šiuo Reikalavimu jau yra pasirašė virš dvidešimt vieno tūkstančio Lietuvos piliečių. Jį galima vis dar pasirašyti ir internete: www.peticijos.lt/visos/71086. Internetinę peticiją yra pasirašę 8 000 piliečių. Nors reikalavimas su parašais jau buvo įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidentūrai, Seimui bei Vyriausybei. Tačiau parašų rinkimo vajus dar tęsiamas.

Tačiau iki šiol valdančiosios koalicijos atstovai į piliečių protestą nereaguoja.

Nacionalinis mitingas „UŽ LIETUVIŲ KALBĄ, TAUTĄ IR VALSTYBĘ“ Feisbuke.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

30 komentarų

 1. suomis:

  Šaunuolis Ozolas, kad truputuką davė naganiai. Reikia, reikia. 😉

 2. pensininkas:

  Šaunuoliai. Bet kada tas mitingas bus?

 3. Kažin:

  Reikia pareikalauti, kad Kirkilas paskelbtų viešai kokių Lietuvos valdžios įsipareigojimų Lenkijai vykdymo grafiką jis veža tvirtinti į Lenkiją mums neprimtiną kaip simbolinę gegužės 3 d.

 4. Pranciškus Šliužas:

  Graudu ir apmaudu, kad toliau skaidomos jėgos ir tokiu būdu padedama partinei diktatūrai klestėti. Dar niekas nepasiūlė geresnės veiklos būdo, nei referendumo struktūros kūrimas ir ėjimas šia linkme. Visada pasiruošęs apginti šios veiklos prasmę… Pranciškus Šliužas

  • suomis:

   Nėr geresnio poveikio už langų daužymą. Referendumas yra graži utopija. Deja.

  • Referendumas nieko nereiškia.Tai įrodė valdžios sprendimai dėl AE.Tautos balsas valdžios nedomina,gal tik jai toks garsas gražus:) Aukštesnieji žemumai kilniai leidžia pasvaigti…Tuo tarpu demokratijos apraiškų likučiai galutinai nyksta…

   Gal jau laikas baigti žaisti skystus žaidimus imituojant didelius dalykus ir pažvelgti kraupiai tikrovei į akis?

 5. pensininkas:

  Į Vilnių žemaičiai, į Vilnių aukštaičiai, į Vilnių visa Lietuva (balanžio 28 d. 14 val.) ginti Lietuvos nuo keturgalvio slibino siekio padaryti Lietuvą Lenkijos protektoratu.

 6. Jonas:

  Kur bus violetinio kvapo, ten zmones i mitingus neis!..Ka ten daro Matulevicius?

 7. Būtinai atvyksim, palaikome šią idėją, nes mums visiems turi būti gyvybiškai svarbu. Platinkim bendraminčiams – balandžio 28d.(sekmadienį), 14val. Nepriklausomybės aikštėje.

 8. Inga:

  Už Lietuvą, lietuvišką žodį, Žemę!

  • Nepolitikas:

   Aš noriu atkreipti dėmesį(į faktus) : „Šie reikalavimai Lietuvos valdžiai yra išdėstyti peticijoje Reikalavimas ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą.“ Ir „Po šiuo Reikalavimu jau yra pasirašė virš dvidešimt vieno tūkstančio Lietuvos piliečių. Jį galima vis dar pasirašyti ir internete: http://www.peticijos.lt/visos/71086. Internetinę peticiją yra pasirašę 8 000 piliečių. Nors reikalavimas su parašais jau buvo įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidentūrai, Seimui bei Vyriausybei. Tačiau parašų rinkimo VAJUS(!?) dar tęsiamas.“ , t.y. žymiai mažiau nei balsavo už DK partiją. Kiekvienas mąstantis ieškos priežasties, kodėl nepasirašo…

 9. Kažin:

  Jeigu vėl bus kalbama bendrais žodžiais, kaip kad kovo 28 d. mitinge Kudirkos aikštėje, tai bus tik organizatorių kompromitavimasis ir apskritai mitingų kaip priemonės neveiksmingumo pademonstravimas. Ką valdžia ir norėtų žinoti – kiek mitingai dar yra galimi, kaip kiek nors veikmingesnė politikos piemonė, į kurią būtų priversta valdžia atsižvelgti šiuo metu Lietuvoje, ar galima į tuos mitingus numoti ranka, kaip yra daroma iki šiol.
  Antai šią savaitę ministras Olekas su atvykusiu Lenkijos gynybos ministru turėjo pasirašyti kažkokį memorandumą dėl bendrų su Lenkija specialių pajėgų veiksmų. Kas čia per bendras karinis konstruktas su Lenkija, kai yra, akivaizdu, kad įsileidus Lenkijos kariuomenę į Lietuvą jos neiškrapštysi ir su žiburiu, Lenkija visada suras pretekstą arba jį netgi kurs, organizuos, kad turėtų pagrindą Lenkijos kariuomenę laikyti Lietuvoje.
  Ką apie tai žino mitingo organizatoriai, kokios yra nuomonės apskritai dėl memorandumų su Lenkija karinėje srityje sudarymų?!
  Visi mitingo reikalavimai turi būti tik konkretūs, adresuoti konkretiems asmenims, ypač dėl santykių su Lenkija Tauta turi pareikšti, kad ji nesilenkis ir valdžios to siekiančios nepakęs.

 10. Artūras Gotautas:

  LITPOLUKRBRIG, LITPOLBAT ir t.t.
  Viskas susidėlios 2018m.
  Žaidimo sąlygos aiškios,kurie pirmesni to ir aukščiausios pirminės sąlygos ..
  Lenkijoje tai vyksta valstybiniu lygmeniu,Lietuvos valstybė iki šiol išlieka Lenkijos (sukurtas/kuriamas) prieangis..
  Lietuvos valdžia puikiai žino visa tai ir toliau gerina to prieangio sąlygas Lietuvos nenaudai,Lietuvą išlaikant amžiname prieangyje,su visomis ATR sutartimis rašytomis svetur..
  Arba 2018m. jų arba 2020m. mūsų ..

 11. et:

  būtų naivu manyti, kad tai tik Lenkijos valstybės ar ES interesas. Tai viršvalstybinių internacionalistų (neotrockistų?) tinklo interesas.
  Panašūs dalykai vyksta ir ne ES valstybese. Pvz., Ukrainoje jau siūloma dvikalbystė ar net trikalbystė. Netgi jei Ukraina būtų padalinta į rusiškąją ir lietuviškąją (istorinę) dalis – taip kalbėjo vienas Ukrainos rašytojas vakar per radio Svoboda, tai net tai nesulaikytų tendencijos trupinti tas dalis į dar mažesnes vengrų, lenkų, rumunų mažumas. Taigi, reiktų pirmiausia išsiaiškinti kas tas tikrasis tautų priešas, kuris naudojasi pseudoliberalais su neokairiaisiais?

 12. Kažin:

  Išsiaiškinti (suprasti) “kas tas tikrasis tautų priešas”, anot, „et“, iš tikrųjų labai svarbu. Bet tai nėra taip ir sunku. Kieno naudai yra priešinamos tautos, tas ir yra “tautų priešas”. Matome, kad tai daroma ne bet kur, o labai strateginėse, bet paveikiose, regiono vietose – Lietuvoje ir Ukrainoje. Taigi tokiu atveju ieškotina ne apskritai “tautų priešo”, o konkrečiai buvusios LDK teritorijoje sudariusios – lietuvių, ukrainiečių, rusinų atgijimo priešų. O jais yra tie patys imperiniai kaimynai tiek iš kairės, tiek iš dešinės. Tik vienas veikia atvirai valstybės lygmenyje, kitas paslėptai per nevalstybines nacionalistinių ar ekonominių interesų grupuotes, įtakingus asmenis. Bet taip buvo ir bus, juk ne šiltnamyje gyvename, todėl turime sutelktai veikti, būtent veikti ir sakyti atvirai, neapsimetinėjant ir tylint, tarsi, būtume nesuprantantys kas yra kas, o esant reikalui nevengiant pasakyti garsiai – papūskite mums į uodegą. Taigi, darykime savo, nesidairydami į tokius kaimynus ir nesikuklinant atmauti jiems, kai to reikia …

  • Nepolitikas:

   Na, tai parodyk pavyzdį : „todėl turime sutelktai veikti, būtent veikti ir SAKYTI atvirai, neapsimetinėjant ir tylint, tarsi, būtume nesuprantantys KAS yra KAS, o esant reikalui nevengiant pasakyti garsiai – papūskite mums į uodegą.“, o tai tik „aplink“ – „O jais yra tie patys imperiniai kaimynai tiek iš kairės, tiek iš dešinės.“ , o dar yra iš priekio ir iš ……

 13. Lietuvos pretenzijų Lenkijai
  KATALOGAS

  1. Lenkija 1228-04-23 pakviečia Kryžiuočių ordiną kovoti prieš baltų gentis Lenkijos naudai. Buvo sunaikinti prūsai ir vakariniai jotvingiai (dzūkai). Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijos yra baltų etnografinės žemės. Šių žemių gražinimo Lietuvai klausimas.
  2. Lietuvių ir prūsų kalba turi būti rašomi vieši užrašai visoje Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijų teritorijose.
  3. Lenkija 1430 metais pavagia LDK Vytauto karališką karūną, 1931 metais ir pačius LDK Vytauto palaikus iš Vilniaus Katedros.
  4. Lenkija 1569 metais atima iš LDK Palenkę ir Ukrainą – Liublino unija prievartą įjungia Lietuvą į dviejų valstybių sąjungą;
  5. Lenkija 1791-05-03 savo konstitucijoje įrašo, kad LDK nebėra nepriklausoma valstybė, o tampa viena iš Lenkijos provincijų – faktiškai tai yra pirmasis oficialus Lietuvos valstybės likvidavimo dokumentas. Vėliau, 1791-10-20 Lietuvą šias nuostatas ištaiso ir ATSTATO savo valstybės nepriklausomybę;
  6. Masinė lietuvių polonizacija LDK žemėse XV – XIX amžiuose ir 1920-1939 metais.
  7. Suvalkų sutarties sulaužymas 1920m. spalį ir Vilniaus krašto okupacija ir smurtas prieš žmones, save laikiusius lietuviais Vilniaus krašte 1920-1939m.
  8. Antrojo pasaulinio karo metu “Armija krajova” Vokietijos okupuotoje Lietuvos teritorijoje žudė lietuvių tautybės civilius asmenis vien dėl to, kad jie buvo lietuviai.
  9. …
  10. …

  Su Lenkija normalūs santykiai ir strateginė partnerystė, kai:
  1. Lenkija gražins Lietuvai užgrobtas baltų etnines žemes – dabartinės Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijos Lenkijoje;
  2. Kai bus baigtas Lenkijos pradėtas 1920 metais karas prieš Lietuvą ir kaip minimum bus išvesta Lenkijos okupacinė armija iš Augustavo ir Suvalkų – Lietuvos valstybės teritorijos;
  3. Kai Lenkija sumokės Lietuvai Prūsų kalbos atkūrimo išlaidas;
  4. Kai bus depolonizuotos lietuviškos etninės žemės dabartinėje Baltarusijos teritorijoje – kurias sulenkino kunigai lenkai iš Lenkijos, tam tikslui turėdami suderinimą su popiežiumi Romoje. Depolonizacijos išlaidas turi apmokėti Lenkija kartu su Vatikanu;
  5. Kai Lenkija apmokės depolonizacijos išlaidas Lietuvoje – sulenkintų lietuviškų pavardžių originalo atkūrimą (naujų asmens tapatybės dokumentų išdavimo išlaidos).

 14. edf:

  Talibu susibegimas….Lietuva ne Tora Bora. Net kaip ir stengtis reiketu…

 15. Lietuvių Tauta sukūrė Nepriklausomą Lietuvos Valstybę, o 20 amžiuje tris kartus (1918 m. vasario 16 d., 1941 m. birželio 23 d. ir 1990 m. kovo 11 d.) atkūrė šią Nepriklausomybę tam, kad garantuotų Lietuvybės klestėjimą Lietuvių Tautos Valstybėje, Lietuvių istorinėse-etninėse žemėse bei išeivijoje.

  • Tie, kas niekina Lietuvybę, propaguoja nutautėjimą ir Nepriklausomybės praradimą, turi būti teisiami kaip valstybiniai nusikaltėliai – Tautos ir Valstybės išdavikai.

  • Kemblys:

   Žygeivis:
   ,,garantuotų, propaguoja, realybę, agentai, realybę, spec., elementarią, apeliavimai, absoliutus marazmas, praktiškai, reguliariai, nomenklatūrą, imituojant, standartinė, faktiškai, absoliutų…………..”

   Patiko lietuvių kalbos išdaviko išsireiškimas – ,,masinė Tautos partija” – 😀 😀 😀

 16. Papildymas:

  Esminis dalykas, kurio niekaip Lietuvoje nenorima suvokti ir pripažinti – laikas visiems įsisąmoninti akivaizdžią realybę: Lietuvos Valstybę jau virš 20 metų valdo Lietuvių Tautos, Lietuvių Kalbos, Lietuviškos Šeimos ir Nepriklausomos Lietuvos Valstybės aršūs priešai, užsienio jėgų valdomi, apmokami bei įtakojami įtakos agentai.

  Tai tie patys asmenys, kuriuos dar sovietmečiu (o kai kuriuos ir vėliau) užverbavo KGB ir kitos tarnybos, o vėliau “perėmė” arba įvairios Lietuvybei priešiškos užsienio spec. tarnybos vadinamuosiuose Vakaruose (įskaitant ir Lenkiją bei Izraelį), arba tos pačios KGB “įpėdinės” “persidažiusioje” Rusijos imperijoje bei Baltarusijoje.

  Kol Lietuvių Tauta nesuvoks šią elementarią tiesą, tol visi apeliavimai į dabartinę Lietuvos valdžią bei valdžioje sėdinčią “didžiųjų” partijų nomenklatūrą, kaip į kokį “gerą carą”, yra visiškas ir absoliutus marazmas.

  Tautiškai mąstančių žmonių yra praktiškai visose Lietuvos “didžiosiose” partijose – deja, visos šitos “stambiosios” Lietuvos partijos buvo sukurtos ne lietuviško tautiškumo pagrindu.

  O dabar reguliariai vyksta rinkimų “spektaklis”, imituojant valdžių pasikeitimą, nors realiai niekas iš esmės nesikeičia.

  Pvz., Brazauskas visą laiką nuo pat Sąjūdžio įsikūrimo buvo “antra” Landsbergio pusė – jie juk taip ir “žaidė”, kas kartą valdžioje “apsiversdami”.

  Arba imant kitą palyginimą – moneta, kurią mėto, ir žmonės pamato arba “Landsbergio portretą” valdžioje, arba jau “Brazausko”…

  Tai juk standartinė “partinė lazda” – vienam gale viena “galva”, kitam – kita.

  Tik esmė tame, kad tą lazdą visą laiką laiko ta pati “plaukuota ranka”, nekenčianti bet kokių Lietuvybės pasireiškimų.

  Akivaizdu ir tai, kad išsibarstę į įvairias partijėles, organizacijas bei judėjimus, faktiškai veikdami pavieniui, valdžioje įsitvirtinusių paršų-kyšininkų ir užsienio jėgų įtakos agentų iš jų didelių kėdžių neiškrapštysime.

  Todėl tiesiog gyvybiškai būtina susivienyti visiems, kam jau seniai gerklėje stovi šita “žydrai-ružavų, jievro konservų-socdemų” jau virš 20 metų besisukanti “politinė karuselė”.

  Nepriklausoma Lietuvos Valstybė, Lietuvių Tauta ir Lietuvių Kalba labai nuosekliai ir atkakliai jau 20 metų “persidažiusių komsomolcų-liberalų” varomi į absoliutų išnykimą.

  Ir tokiu lemiamu mūsų Tautai ir Valstybei momentu privalome susivienyti visi, nepaisant mūsų ankstesnių įvairių nesutarimų.

  Kaip tik todėl Lietuvoje yra būtina masinė Tautos partija, sukurta Lietuvybės – lietuviško tautiškumo – išsaugojimo ir puoselėjimo pagrindu.

  ——————————————————————————————————————

  Tautos partija – naujasis Lietuvių Tautos Sąjūdis

  Privalome kuo greičiau sukurti Tautos Sąjūdį “Lietuva – Lietuviams, Lietuviai – Lietuvai!”

  1. Visada būtina atsiminti aksiomą – politinės partijos kuriamos tik tam, kad laimėtų rinkimus.

  Priešingu atveju net neverta prasidėti.

  Todėl rinkimuose mūsų partijai gyvybiškai būtina surinkti ne 1 ar 2 procentus, kaip kad visus pastaruosius 22 metus, bet ne mažiau 10-15 procentų dalyvausiančių balsavime balsų.

  Ir tai visiškai realu, nes netgi mums ypatingai priešiškų leidinių ir organizacijų rengiamos apklausos parodo, kad visuomenėje ne mažiau 15 procentų žmonių tvirtai palaiko šūkį: “Lietuva – Lietuviams, Lietuviai – Lietuvai!”

  2. Todėl partijoje būtina suburti labai plačią koaliciją žinomų visuomenėje, tautiškai mąstančių, asmenų, nepaisant jų požiūrių skirtumo įvairiais ekonominiais, finansiniais-monetariniais, religiniais, valstybės valdymo formos bei struktūros, ir kt. klausimais (įskaitant ir asmeninius tarpusavio santykius).

  Socialiniai, monetariniai, valstybės valdymo tvarkos ir įvairūs kiti klausimai nėra vienareikšmiškai suvokiami įvairių asmenų bei jų grupių ir kažkokiu stebuklingu būdu išsprendžiami taip, kad visiems patiktų (jei būtų tokie universalūs metodai, tai juos visame pasaulyje seniai visi ir naudotų).

  Šiuos požiūrių ir pažiūrų skirtumus galėtų atspindėti įvairios frakcijos – tai irgi iš karto būtina numatyti įstatuose.

  Kaip tik todėl šiais klausimais kiekviena Tautos partijos frakcija (ir net atskiri nariai) gali turėti savo atskirą nuomonę. O kokie būtent pasiūlymai bus vertingesni bei pasiteisins realybėje – parodys pats gyvenimas.

  3. Visus vienijanti bendra idėja.

  Ta idėja apibūdinama vienu trumpu žodžiu – Lietuvybė.

  Plačiau – lietuviško tautiškumo – Lietuvybės – išsaugojimas ir puoselėjimas.

  Dar plačiau – Lietuvių Tautos, kalbos, tarmių, kultūros, gamtos, paveldo, šeimos ir doros išsaugojimas bei puoselėjimas Lietuvos Valstybėje, lietuvių etninėse žemėse ir išeivijoje.

  _______________

  Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo – Tautos klestėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: