E. Drungytė. Dar kartą apie nacionalizmą ir piliečių teises (32)

Vasario 16-osios eitynės | rengėjų nuotr.

Vasario 16-osios eitynės | rengėjų nuotr.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“ atliko gyventojų apklausą DELFI užsakymu. Šios apklausos tikslas – išsiaiškinti, kiek Lietuvos gyventojų pritaria ar nepritaria Kovo 11-osios eitynėms Vilniuje. Kokioms eitynėms? Štai čia ir atskleidžiama tyrimo esmė, nes klausimas suformuluotas taip: „Ar Jūs pritariate kasmetinėms nacionalistų eitynėms Vilniaus Gedimino prospekte Kovo 11-ąją?“ Klausime jau užkoduotas negatyvus požiūris į eitynių dalyvius, nes Lietuvoje, kuri vis dar priskirtina prie pilietiškumą mažiausiai demonstruojančių valstybių, nacionalizmo konotacija tebevelka sovietinį šleifą – nacionalizmas yra blogis. Iš tiesų nacionalizmas kaip universali doktrina teigia, kad aukščiausioji kiekvieno žmogaus pareiga yra ištikimybė savo tautai. Bet politinė savišvieta taip pat nebūdinga mūsų visuomenei, o inercija yra labai stipri.

Ką gi konstatavo  „Spinter tyrimai“ ir kokią žinią paskleidė naujienų portalas Delfi.lt per visas žiniasklaidos priemones? Tyrimų rezultatai teigia, kad „didžioji dalis Lietuvos gyventojų nepritaria nacionalistų eitynėms, kurios kasmet Kovo 11-ąją rengiamos Vilniaus centre“. Kas kartą, kai paskelbiami įvairių tyrimų rezultatai, tiek aš asmeniškai, tiek daugybė mano draugų piktinasi – niekas niekada nėra paklausęs mūsų nuomonės. Ar mes nesame Lietuvos gyventojai? Tyrimų kompanija neatskleidžia, kokio miesto ar regiono gyventojai buvo apklausti. Pasako tik skaičių – „apklausė 1004 respondentus nuo 18 iki 75 metų“. Bet ir šis konstatavimas yra iškalbingas. Jie apklausė 1004 žmones ir paskelbė rezultatus „didžioji dalis Lietuvos gyventojų nepritaria“. Iš tiesų, nepritaria daugiau kaip 400 piliečių, tačiau nežinome, kas jie, koks jų išsilavinimas, kokia tautybė ir pan.

Ką norėta tokia apklausa įrodyti? Ką norima pateisinti? Kokią nuomonę norima suformuoti? Juk jei būtų paklausta, ar pritariate Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos organizuojamai eisenai Gedimino prospekte, tikėtina, kad atsakymų rezultatai būtų buvę kitokie. Ar šia apklausa norima visiems Lietuvos piliečiams pasakyti, kad nacionalizmas yra blogis ir labiausiai prilygsta fašizmui? Tikėtina, kad būtent tai. Ar šia apklausa norėta pateisinti Vilniaus valdžią, kuri leidimą eitynių organizatoriams išdavė ne Gedimino prospekte, o Upės gatvėje, motyvuodama oficialiais renginiais? Tikėtina, kad būtent tai. Ar šia apklausa siekiama pristabdyti kylančią tautinės savimonės ir pilietiškumo raišką Lietuvoje? Tikėtina, kad taip.

Portalas Delfi.lt akcentuoja mokslininkės Vitos Petrušauskaitės nuomonę, kuri, nors ir pripažįsta, jog „2006 m. Konstitucinis Teismas (KT) savo nutarime yra išaiškinęs, kad Konstitucijoje minima tauta – ne lietuvių etninė grupė, o Lietuvos piliečių bendruomenė. Pasak KT, tautos vardu priimami sprendimai apima visą piliečių bendruomenę“, vis viena kelia klausimus, kuriuose daug baimių ir numatomų grėsmių. Mokslininkė mano, kad „nesant atsvaros Kovo 11-osios eitynėms, etninės grupės gali jaustis ignoruojamos“. Labai atsargiai, terpiant žodelį „gali“, jaunoji mokslininkė iš tiesų siunčia signalą išvardintų tautų atstovams, kurie tai priims kaip teiginį, ir supras sakinį be žodelio „gali“.

Taip pat ji teigia, kad „Vokietijoje žygiuoja neonaciai, aplink susirenka daug jiems nepritariančių žmonių. Tuo metu Lietuvoje tokios eitynės didesnio pasmerkimo nesulaukia, jas kritikuoja tik pavienės etninės grupės.“ Tačiau Lietuvoje žygiuoja ne neonaciai! Kam daromos tokios prielaidos? Kam reikalingi tokie palyginimai? Kaune Vasario 16-osios eitynėse matėme ne vieną kitos tautos atstovą, prisijungusį prie kolonos savo noru. Kauno žydai ėjo drauge ir teigė, kad yra drauge, nes yra Lietuvos gyventojai ir jau kelintos kartos kauniečiai.  Tačiau fonetiškai panašūs (pagal skambėjimą) žodžiai „nacionalistai, neonaciai“ apklausos rezultatus pateikiančioje apžvalgoje yra aiškus, tendencingas negatyvios konotacijos primetimas. Ir visą šią užsakomąją apklausos medžiagą vainikuoja teiginys: „Vasario 16-ąją Kaune vykusias analogiškas eitynes aštriai sukritikavo Simono Vizentalio (Simon Wiesenthal) centro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zurofas.“ Ar DELFI dirba Vizentalio centrui? Žvelgiant į tokiu būdu pateiktą informaciją, labai tikėtina.

Taigi nacionalizmas, kuris prieštarauja marksizmo ideologijai, teigiančiai, kad „proletariatas neturi tėvynės“ ir kosmopolitizmui, kurio atstovai yra pasaulio piliečiai, nepaisantys savo ir kitų tautų tradicijų, kultūros, patriotizmo, vadinasi, ir globalizmo, Lietuvoje mėginamas sulyginti su kažkuo, kas yra labai baisu, atmestina, grėsminga, pavojinga. Bet šią užduotį sumanę įgyvendinti  Lietuvos piliečius siekiantys įbauginti asmenys dar kartą suklupo ant kalbos akmenėlio. Nes „nacionalistas“ iš tiesų yra „tautininkas“, kadangi tarptautinis žodis kilęs iš pamatinio lotynų kalbos žodžio natio, reiškiančio tautą. Kraštutinių pažiūrų nacionalistai, arba naciai, buvo Vokietijos nacionalsocialistai. Atkreipkite dėmesį į antrąjį sudurtinio žodžio dėmenį – socialistai! Asmeninė Hitlerio ideologija, vėliau įvardyta fašizmu, neturi nieko bendra su įvairių pasaulio tautų individualumu, t. y. jų tautiškumu ir to tautiškumo pagrindu sukurtomis valstybėmis. Bet šiandieninė situacija Lietuve turi labai daug bendra su jau minėtaisiais marksiszmu – kaip puikiai mums jį įskiepijo! – ir kosmopolitizmu, kuris drąsiai ir be skrupulų braunasi blizgiais reklamų pavidalais.

Taigi, tautieti (žr. aukščiau išdėstytą Konstitucinio Teismo išaiškinimą), pilieti, ar Tu tikrai esi toji didžioji Lietuvos gyventojų dalis, kuri pasisako prieš tautininkų eitynes? Prieš Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas pačių piliečių organizuotas eitynes, kuriose nėra klerkų, kurios neprimena Gegužės 1-osios paradų, kuriose savęs nedemonstruoja valdančių partijų atstovai, kuriose negirdėti trafaretinių žodžių ir metai iš metų kartojamų tų pačių kalbų? Ar Tu tikrai manai, kad šie savo valstybę gerbiantys bei mylintys žmonės, pilietinis jaunimas, visuomeninių organizacijų atstovai, Lietuvos regionų atstovai, neturi teisės švęsti Kovo 11-osios eidami su Trispalvėmis Gedimino prospektu? Taip, mes jau neturime beveik jokių teisių – nei protestuoti, nei išreikšti savo valios (kurios nepaisoma net ir įvykus referendumui!), nei džiaugtis nepriklausomybe, nei gerbti savo valstybinės kalbos, vėliavos, tautinės kultūros, nei saugoti ir tausoti savo žemės gamtinių išteklių, nei pasirinkti gyvenimo būdo… Mes neturime beveik jokių teisių. Ar dar turime valstybę?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

32 komentarai

 1. Genta:

  visi žinome, kad tokius tyrimus, ir tokius straipsnius gaidžiai nusiperka…………….

 2. tampax'as:

  Jeigu suvoksime nacionalizmą kaip supranta Kremliuje, tada mūsų apklaustieji ir balsuos; o jeigu išversime šį tarptautinį žodį, tai bus tik “tautininkai” ir taip nerėš ausies… Taigi, DELFI samoningai parenka tokius terminmus ir klausimus, argi neaišku?

 3. Li Bo:

  Tai gi rinkimai parodė kiek žmonių pritaria nacionalistams, ko čia purkštaut. Susitaikykit su faktu, pagaliau. Ir ne terminuose čia esmė, vadinkitės nors ir šventais balandžiais, ir vis tiek liksit už borto, nes žmonės nėra kvaili, mato kas darosi, atsimena kas buvo pasakyta. Čekutis, Panka, Kundrotas, Žygeivis ir kiti nacionalistų veikėjai tiek prisidergliojo ir prisiskeryčiojo, kad padoriam žmogui nebėra jokio noro pakliūt į tą draugiją.
  O eisenos išstūmimui į pašalius aš nepritariu. Man šlykštu, kai tariamos savivaldybės pingvinai riboja žmonių saviraišką.

  • Vytautas:

   ir kaip tokių Li BO vis dar užgimsta?

  • Nepolitikas:

   Tu tvirtinį – „Tai gi rinkimai parodė kiek žmonių pritaria nacionalistams, ko čia purkštaut.“ Tačiau ar tai yra tiesa? Rinkimai parodė, kokios yra socialinio teisingumo Lygis Lietuvoje ir tiek. Pagrindinis Tautos tikslas yra išgyventi Lietuvoje, nors valdžia varo lauk iš Lietuvos….

  • Marta:

   Pritariu Li Bo. Nacių svastika sukasi į prišingą pusę nei arijų. Todėl ir jos reikšmė yra priešinga. Jei arijų svastika yra spirale besivystančio gyvenimo/amžinybės simbolis, tai nacių svastika tą gyvenimą nukerta.

   O visa tai, kam prilipdytas žodelis “neo” – neokonservatoriai (neokonai), neokairieji, neoliberalai, neonaciai yra vienai ir tai pačiai politinei jėgai tarnaujantys judėjimai. O ta jėga yra (neo)trockistai. JAV neokonai skelbėsi kariauną prieš komunizmą, padėjo griauti Sovietų sąjungą, bet ne tam, kad sugriautų komunizmą, o tam kad sugriautų Stalino statytrą komuni9zmą. Mat jie iki šiolk tiki, kad Stalinas padarė klaidų, kad jas reikia ištisyti grįžtant į NEPĄ, kaip darė Leninas… tam ir buvo sugalvota “perestroika” su “laukiniu “banditų” kapitalizmu, kad po to, kai ekonomika atsigaus, žmonės patys pasiprašytų socializmo “su žmonišku veidu” ir, kadangi komunizmo eksperimentas labiausiai poavykjo Kinijoj – su viena komunistų partija, viena ideoliogija ir šiek tiek ekonominių laisvių, tai visokie chazariški Kiissingeriai tikisi įdiegt šį modelį pasauliui ir patys jį valdyt… proletariato diktatūrą šiems neotrockistams atstoja SOCIALINIAI TINKLAI. NEPAPRASTAI LENGVAI VALDOMI PER INDOKTRINUOTAS SMEGENIS:)

  • Kemblys:

   Pritariu Li Bo.
   Manau, Čekutis, Panka, Kundrotas, Žygeivis ir kiti nacionalistų veikėjai sąmoningai pūdo tautiškumą savo perdėtu ‘nacionalizmu’. Kažkam naudinga lietuvius atgrasyti nuo tautinių jausmų. Juos lengva pažinti pagal panieką lietuviškiems žodžiams. Pvz., jau gal dešimt metų romuviai tiesiog nenori suprasti, kad lietuvių kalbos bjaurojimas prieštarauja protėvių pasaulėžiūrai!?

   • tikras lietuvis:

    Seniai sakiau, kad, norint ką nors pasiekti rinkimuose, reikia mesti visokias kvailystes (pvz., tokias kur nuolat pateikia žiniasklaida kaip Čekučio kalbas), o užsiimti rimtais dalykais – šalies ekonomika ir pan., t.y. plikas patriotizmas yra nulis ir ant to, kaip taisyklė nuolat joja konservkrikdeminiai, po kurių valdymų Lietuvai tenka ilgai ir ilgai kriaukšėti.
    Tautininkams dera savo kalbose iš viso atsisakyti nacionalistų vardo (jei kam tarptauitinėje erdvėje to reikės, tai jie patys tą tarptautinei erdvei skirtą vardą tevartoja) – dera vadintis tautiniais patriotais ir mesti nuolatinį kalbėjimą vien apie tai, o dera kasdieną nagrinėti ekonomikos kėlimo klausimus.

    • Kemblys:

     Čekutis, Panka, Kundrotas, Žygeivis dabar jau gali vadintis kaip tik nori – žiniasklaidos nuomonė apie juos jau nepasikeis. Beje, jie neturi to, ką tu įvardinai ‘plikas patriotizmas’. Jie neturi ką pasakyti žmonėms, kad surinktų pakankamai šalininkų. ‘Ideologija’ partijoms tai tas pats, kas statybininkams brėžiniai. Ne kiekvienas sugeba teisingai projektuoti.

 4. Kažin:

  Apklausų atlikimas priskirtinas viešųjų paslaugų teikimo kategorijai. Akivaizdu, kad šiuo atveju apklausos klausimas suformuluotas metodiškai nekvalifikuotai, tendencingai.
  Už tai atsakomybė tenka kompanijai „Spinter tyrimai“, tokiu atveju turėtų būti atliktas metodologinis šio tyrimo instrumentarijaus auditas ir priklausomai nuo audito išvadų sprendžiamas klausimas dėl kompanijos teisės teikti viešosios nuomonės tyrimo paslaugas.
  Kitaip padėtis nuomonių tyrimo srityje nesikeis, manipuliavimo visuomenės nuomone ir iš to politikos darymo neišvengsime….

 5. “Spinter Tyrimai” yra “Maksimos” vadeivu imone …

 6. Artūras:

  Gerbiama autore, puikus straipsnis. Į gale užduotą retorinį klausimą “Ar dar turime valstybę?” yra vienintelis atsakymas – “taip”, nes cituoju iš Vikipedijos: “Valstybė – tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę valdžią, nuolatinius gyventojus, apibrėžtą teritoriją ir suverenitetą.”
  Taigi, konkrečioje teritorijoje (Lietuvos etninėse žemėse) gyvuoja sau politinė Uspaskicho ir Pakso politinė organizacija, turi nuolatinę valdžią ir mus – gyventojus. Ir ką nori, tą ir daro su mumis 🙂 Nes patys juos ir išsirinkom

  • Kažin:

   Ar galima laikyti rinkimais, kai Seimo partijų ir Vaigausko pateiktieji rinktis visi yra jų kandidatai. Sakykite, kaip galima iš pateiktų daržovių išsirinkti pomidorą, jeigu visos pateiktos daržovės yra tik agurkai…
   Tokiu atveju sakyti, kad “patys juos ir išsirinkom” nėra teisinga. Gal jūs galite iš krūvos, kurioje tik agurkai, išsirinkti pomidorą, aš – ne…

 7. Algimantas:

  “Sprinter tyrimai” komercinė įmonė – kas moka pinigus tas ir užsako muziką. O čia juk ta pati kompanija ir delfi ir sprinter tyrimai. Tas pats smegenų plovimo aparatas. O kad delfis dirba kitos valstybės piliečiams, ar organizacijoms – jau nebenuslėpsi – ausys vis tiek kišo :).

 8. hans:

  Ar galima laikyti ,,normaliais žmonėmis” tokius tolerastus kaip LiBo, tikrai retorinis klausimas…
  O apklausa – dirbtinis konstruktas. Kas moka, tas muzika užsako. Tokią pačią apklausą gali ir Tautinis jaunimas padaryti, tik viskas į finansus atsiremia…

  • senis šaltis:

   kodėl atsiremia į pinigus. Pvz.: po eitynių Kaune vasario 16 dieną, prie Kauno Rotušės, per garsiakalbį koks Panka pareiškia, kad nori surinkti analitinius duomenis. Ir paprašo visų dalyvaujančių užpildyti anketas. Duomenis pateikiame viešai. Hmmm va čia problema, viešai tai siaurame internetiniame ratelyje. Didiesiems informacijos skleidėjams tokie duomenys “nelimpa” dėl jų nuomonės nesutapimo. Bet kas liečia apklausą, tai štai jums ir rezultatai.

 9. Nepolitikas:

  Straipsnis geras ir 100% palaikau autorės išvadą. Tačiau, vėl gi negaliu susilaikyti(toks jau charakteris) dėl melo, o gal tiesiog dėl „nesupratimo“: „Taigi nacionalizmas, kuris prieštarauja marksizmo ideologijai, teigiančiai, kad „proletariatas neturi tėvynės““… Bet pagalvokit: rašom apie nacionalizmą ir jį lyginam su proletariatu(dirbantis ir nieko neturintis žmogus), panašiai kaip drambliuką su zuikiu. Be to kas yra nacija? Nacija, nuo lat „Natio“, arba lietuviškai „Tauta“, yra – gentis, žmonės – istorinė žmonių bendruomenė, išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius. LR Konstitucijoje parašyta: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai(2 str.).(…)“ ir tai – „gali būti pakeista tik referendumu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę(148 str)“. Bet tai nėra „tas pats“, kaip Tauta. Taigi, kada galima likviduoti Lietuvos valstybę? Tada, kada tikrų lietuvių liks mažiau nei ¼. Todėl visada palaikau „tautininkus“, nors jos ir kritikuoju. Visi – lenkai, rusai, ir t.t. turi suprasti, kad lietuvius reikia saugoti ir gerbti , jeigu norim gyventi „Lietuvoje“, bei nedovanoti „lietuvos pilietybę“ į dešinę ir į kairę. „Neonaciai“ – yra rasinės teorijos pagrindas(santuoka tik tarp lietuvos rases asmenų). O „Nacionalizmas“ traktuoja tautą, kaip virš istorinės ir virš klasinės aukščiausios formos bendruomenė(pvz. tik lietuvis gali būti vadovu, lietuviai atleidžiami nuo mokesčių ir t.t.), t.y. tik tautinę socialinę vienybę ir harmoniją. Akivaizdu, kad piliečių skurdas gali privesti kaip prie nacionalizmo, taip ir prie fašizmo(„neonacių“). Pavyzdžiui : šūkis – „Lietuva – lietuviams“(sudaryti sąlyga ir teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – nepriklausomoje Lietuvos valstybėje) yra normalus, ir atitinka LR Konstitucijai, tačiau „„Lietuva – TIK lietuviams“, jau yra nacionalizmo apraiška.

 10. Marta, turiu ir gerą naujieną:

  Uch, senai noriu atsitraukti nuo politikos ir pasimėgauti gyvenimu. Bet sąžinė neleidžia – kas atpudruos kokios nors įtūžusios ant Prezidentės Rūtos Janutienės užpudruojamas smegenėles? Jei mes, anoniminiai internautai nusiplausim?:)

  Išklausiau va ką tik per Nacionalinę TV visą diskusiją su Europos Tarybos Prezidentu Rompuy’jum ir taip ramu pasidarė. Dingo visi įtarimai ir nepasitikėjimas, kad su ES gali pasikartoti kažkas panašaus į Tarybų Sąjungą ar netgi dar baisiau.
  Nors po Kirkilo paskaitytos iš popierėlių kalbos apie vis didėsiančią Europą, (nuo Madrido iki Vladivostoko, V.Andriukaičio sena svajonė) ir po Linkevičiaus “ištarmių” apie kuriamą Euraziją ir Muitų sąjungą, su kuria jis tikisi suartėsiant ES, buvau bepradedanti vėl nerimauti.

  Labai geras kalbas, anglų kalba ir be popieriuko, rėžė Kubilius, Prezidente Grybauskaite bei žurnalistas M.Spurga. O Ažubalis tai tiesiai šviesiai, be jokio politkorektiškumo, paklausė apie mums opiausią reikalą – apie Europos tautų likimą ES, netgi pacituodamas iš kažkokio laikraščio Romney žodžius, kad Europos sąjungoje tautų nebeliks. Į ką ES Prezidentas atsakė, kad tokius žodžius, kurių jis niekada nėra sakęs, galėjo “cituoti” laikraščiuose tik kokie nors jo priešai ir jis tikrai norėtų pamatyti tą šaltinį. Ir tuoj pat užgarantavo, jog tiki, kad Europos tautos turi savo istoriją ir todėl jos NIEKADA NETAPS JAV, kurios susikūrė iš emigrantų. Europos tautos turi suartėti neprarasdamos savojo identiteto. Tiesiog taip kaip po “suvalkietis” eina “lietuvis”, po “lietuvio” eis “europietis” aukštėjančia tvarka … natūrali tautų integracija nesuvalgant ir nepraryjant vienai kitos, bet tampriai bendradarbiaujant. Man tai patiko.

  O su Muitų Sąjunga ar Eurazija ES gali turėti tam tikrų susitarimų, tačiau šių abejų sąjungų su Europos sąjunga NIEKAS NEJUNGIA Nes tai yra VISIŠKAI SKIRTINGOS STRUKTŪROS.
  Tiesa dar kai Dalia Grybauskaitė savo kalboje paminėjo, kad jei valstybės narės prisiimtų daugiau politinės atsakomybės, jos daugiau nuveiktų Europos naudai. Į ką Romney replikavo , kad daugiau politinės atsakomybės gali privesti prie didesnio susiskaldymo. Nors, neva, diktatūros taip pat negali būti, tik derybos…
  Puikus susitikimas. Galėtų dažniau tokių būti, kad mūsų medija nenusifantazuotų, o mums, komentatoriams, nekurtų kurti sąmokslo teorijų.
  Gal nurims ir socdemai su darbiečiais pagaliau su tuo savo persistengimu įsiteikti Rusijai, integruoti ją į ES, pradedant Ukraina? ES artimiausi rūpesčiai visai ne tie.

  Šiaip Romney kalba daugiau kaip filosofas, nei ekonomistas. Jis daug tikisi iš naujos Bankų sajungos, pačios ES kontroliuojamos, nes “krizės atėjo iš už jūros” – sakė jis. O kad jis žinotų kaip reikia kad dažniau mums apie tai būtų kalbama iš pirmųjų lūpų.

  Kažkodėl iš visos dabartinės koalicijos mačiau tik du žmones – Kirkilą ir Linkevičių.

 11. Galindas:

  Jei naudosite komunistų-bolševikų primestus terminus: nacionalistas, fašistas, tai nieko nepasieksite, visą laiką tautinikams primes šiuos pavadinimus. Todėl reikia pasakyti, kad 20 a. dodžiausių nusikaltėlių -sovietų komunistų primestų terminų nenaudosime. Juk nenaudojame kriminalinių nusikaltėlių, kalinių terminų.
  Siūlau naudoti pagal lotynų kalbos žodį “natio”, žinoma jei reikia, – “nacionalas” vietoj “nacionalistas”, juk liberalais vadiname, o ne liberalistais. O geriausia vadinti tautininkais ir neužmiršti, kad Lietuva 1934 m., kai valdė tautininkai, pirmoji pasaulyje nuteisė nacius – nacionalsocialistus.
  Taigi tik Tautininkai – nacionalai!
  Lietuvoje beveik nėra etninių grupių, nes dauguma yra maišytos tautybės ir jei patikrinti jų genų kodus tai dauguma turės baltiškąjį genetinį kodą R1a, t.y. asimiliuoti baltai. Todėl jie visi, kurie gerbia lietuvių kultūrą ir Lietuvą, yra kviečiami būti tautininkais – nacionalais, net tie, kurie dabar gyvena už Lietuvos ribų. Tautinikams yra priklausančių ir rusų tautybės žmonių.

 12. Galindas:

  Atsiprašau, bet taip rašiau dėl to, kad ir nukrypę, ir iškrypę suprastų. Dabar taisau: komunistų-bolševikų, 20a nusikaltėlių, primestų pavadinimų, žodžių reikia atsikratyti ir pulti, o ne aiškintis, t. y. žodžio “Nocionalistas” nevartoti, o “tautininkas” verčiams į lotynišką žodį “nacionalas”. Juk kitokių nusikaltėlių, kalinių žodžių nevartojame, vadinasi ir nusikaltėlių – komunistų-bolševikų primestų žodžių nevartokime.
  Amelija, ateikite į Tautininkus ir Jūs suprasite, kad tautų išnykimo akivaizdoje, kuo kvepia 21 a., vienintelis kelias būti tautininku, kuris rūpinasi savo kultūra plačiaja prasme ir gerbia kitų tautų kultūras. Tokie yra 21 a. Tautininkai – Nacionalai. Netikiu, kad Jūs vis dar esate komunistų suformuotos (įpavidalintos) sąmonės vergė.

 13. Vilna:

  Manau, kad tautininkai Tautos akyse yra susiprimityvinę. Nei patrauklaus, išmanančio lyderio, nei iki reikiamo lygio išvystytos partinės filosofijos jie neturi. Dėl nei šiokios, nei tokios veiklos tautininkai yra tapusi partija su neprestižiniu šleifu ir nesimato, kad jis galėtų išsisklaidyti.
  Antai, dabartinė valdžia atvirai sako, kad Lenkijai reiklaujant savo rankomis vykdys ir jau vykdo Lietuvos lenkinimosi politiką. Tačiau dėl to tinkamo politinio sujudimo tautininkai nerodo.
  Akivaizdu, kad per Kovo 11-osios maršus būtų smagu valdžiai viešai sakyti, kad Lietuva n e s i l e n k i s, raginti konkrečiai lietuvius, tūteišus, gudus, rusus, kitus n e s i l e n k i n t i .
  Tačiau nesigirdi, kad tautininkai tokius šiandieninius šūkius keltų, gal vėl pasitenkins kažkokio senuko vaikogališku paerzinimu…, tai imi galvoti, kad gal tautininkų ir yra tik tokia paskirtis.
  Žodžiu, reikalinga partija kitu vardu, su laikmetį atitinkančia filosofija ir prestižą turinčiu ar galinčiu jį įgyti lyderiu.
  Man atrodo, kad laikas kelti a i s č i ų vardą, aiškinti, kas jie buvo, kas gali būti laikomi jų palikuonys ir t.t. bei šiuo vardu įkurti politinį judėjimą.

 14. vaje:

  Puikus straipsnis. Reikėjo paklausti “ar jūs pritariate nacistų eitynėms”, juk niekam nepaslaptis, kad šitos vadinamųjų nacionalistų eitynės maskuoja homofobiją, ksenofobiją, antisemitizmą prisidengiant tautos ir valstybės gerove. Tai akivaizdu net iš eitynių organizatorių agitacijos į eitynes – maždaug neleiskime iškrypėliams žygiuoti miestų gatvėmis. Šitie vadinamieji nacionalistai – tautos ir valstybės gėda. Nieko nesugeba, be rėkavimo gatvėse.

 15. hans to vaje:

  tolerastai yra valstybės gėda..tokie kaip tu. O ką tu sugebi, turbūt net vėliavos iškelti per šventes…..

 16. Atgalinis pranešimas: T.Skorupskis. Tautinės valstybės šalininkų per metus išaugo daugiau, negu trečdaliu | Alkas.lt

 17. pensininkas:

  Perskaičiau komentarus. Supratau, kad visi protingi? Bet visumoje: malamas šūdas.

 18. Žemaitis:

  Tiesiog nemalonu, kai LIETUVIAI VARTOJA BARBARIZMUS – ne lietuviškus žodžius, kuriuos pasigauna mūsų tautos priešai ir pradeda skleisti nesamones apie mus – tartum fašistus ar dar kokius -istus. Ar blogiausiais žydšaudžiais, kurių jei ir buvo kelioliką prievartinių, tik ne visa lietuvių tauta … tuo labiau kai jei kurie prasikaltusieji buvo – tai dabar – jau seniai po velėna. Tiesa, kad laikas atsisakyti kitatauučių, mums primestų BARBARIZMŲ – kaip BALTAI, PAGAN-ys, LITUANISTAS, LITUANISTINĖ , kaip lietuviai privalėtume sakyti Aistis ar Aisčių palikuonis, ar paprasčiausiai – LIETUVIS ; Krikščionimis buvo mūsų senoji – PRIEŠ JĖZUSINĖS – prieš KATOLIKSINĖS RELIGIJOS – visa lietuvių tauta ir visos kitos senosios pasaulio tautos. Ir PAPIEŽ-ius – lenkiškas barbarizmas lietuvių kalboje, kai visame pasaulyje jį vadina PAPA…o lietuvškai reikėtų vadinti tik šv.Tėvu. Mūsų IŠRINKTŲJŲ patakavmas didžiataučiams net LIETUVOS RESPBLIKOS PAVADINIMĄ, JAU SENIAI VERČIA visus tauutiečius VARTOTI “REPUBLIC OF LITHUANIA” ar “LITUANICA””. Per 600 metų okupacijų mūsų lietuvių tautoje okupantai įdiegė VERGIŠKĄJĮ SINDROMĄ SMEGENŲ LYGMENYJE, ir vis negalime išsivaduoti, nors jau 23 metus galvojame esą LAISVAIS … VERGAIS. Net tarybiniais laikais Lietuvos niekas nevadino LITHUANIA, o kai išsivadavome – bemat savųjų padlaižių pagalba “sutarptautėjome”. O tikriau – didesniais padlaižiais tapome.
  Reikia tautinio susivienijimo , kad ir AISČIŲ – mūsų protėvių, kad niekas mūsų nepravardžiuotų ir SAU IR SAVO VAIKAMS garbnguosius protėvius kasdieną primintume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: