Prezidentė padėkojo kadenciją baigiančiai H.Klinton už paramą Lietuvai (5)

D.Grybauskaitė ir H.Klinton | lrp.lt nuotr.

D.Grybauskaitė ir H.Klinton | lrp.lt nuotr.

Sausio 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už paramą Lietuvai bei asmeninį indėlį plėtojant JAV ir Lietuvos santykius padėkojo kadenciją baigiančiai JAV Valstybės sekretorei Hilari Klinton (Hillary Clinton).

„JAV visuomet buvo svarbi Lietuvos partnerė ir rėmėja siekiant įtvirtinti 1990 metais iškovotą valstybingumą, siekiant sugrįžti kaip visateisei narei į tarptautinę valstybių bendriją ir įstoti į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. Todėl man ypač džiugu, kad per pastaruosius metus JAV ir Lietuvos ryšiai sustiprėjo kaip niekada iki šiol. Būtent šiais metais glaudūs ir artimi santykiai tarp mūsų šalių virto konkrečiais projektais ir iniciatyvomis saugumo ir gynybos, transporto, energetikos ir kitose srityse“, – teigia Prezidentė.

Savo laiške šalies vadovė taip pat prisiminė Vilniuje, Astanoje ir Niujorke įvykusius susitikimus su JAV Valstybės sekretore bei paminėjo kartu įgyvendintą iniciatyvą – 2011 metais Lietuvoje surengtą aukšto lygio moterų pasaulio lyderių susitikimą, kuriame lygių galimybių ir lyčių lygybės klausimus svarstė daug iškilių moterų iš įvairių pasaulio šalių bei tarptautinių organizacijų.

Prezidentė taip pat palinkėjo H.Klinton kuo didžiausios asmeninės ir profesinės sėkmės.

JAV valstybės sekretorės pareigas H.Klinton 2008 m. paskyrė JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama). H.Klinton artimiausiu metu turėtų pasitraukti iš pareigų. Jos vieta dabar atiteks JAV senatoriui Džonui Keriui (John Kerry).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Vilmantas Rutkauskas:

  Vertingiausia parama – pigiais rūbais.

 2. Vaidilosvainis:

  Jo, pažiūrėkit tos šlykštynės, saldžiagalio Bilo Klintonienės, “žmogiškumo” grimasas, pasigūglinkit tos pačios vaikžudės vaidmenį Teksaso gyvenvietės Waco įvykiuose,- jau vien to turėtų pakakt suvokimui, su kuo mūsų prezidentė draugauja, šalia ko šalia šypsosi, kam ranką spaudžia… Po tokios jos padėkos tai “veikėjai” aš asmeniškai mūsų prezidentei rankos paduoti jau nebeprisiversčiau…

 3. Kažin:

  Mano akis rodo, kad nuotrauka elektroninėmis priemonėmis sumontuota iš atskirų nuotraukų propagandai varyti.
  Tačiau Lietuva turi būti dėkinga tiek H.Klinton, tiek ir jos vyrui Prezidentui už tai, kad JAV nesutiko palikti Lietuvos po Nepriklausomybės atkūrimo Maskvos įtakos zonai.
  Taip pat, akivaizdu, kad tokia JAV pozicija Lietuvos atžvilgiu verčia Lenkiją susilaikyti nuo pilsudskinių “siautėjimų” Lietuvoje…, juk Lenkija taip pat suinteresuota išlaikyti artimo pasitikėjimo santykius su JAV.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: