Apkaltinęs N.Venckienę smurtu D.Valys paprašė Seimo leidimo ją suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę (video) (12)

N.Venckienė, D.Valys | Alkas.lt nuotr.

N.Venckienė, D.Valys | Alkas.lt nuotr.

Sausio 15 d. dėl Seimo narės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys.

Baigiantis rytiniam posėdžiui D.Valys Seime perskaitė pranešimą, kuriame N.Venckienė apkaltino pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Pasak generalinio prokuroro N.Venckienė 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose savo pasisakymu viešai pažemino teisingumą vykdžiusį teismą (BK 232 str.). N.Venckienė taip pat įtariama nevykdžiusi Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei (BK 245 str.). Taip pat teigiama esą Seimo narė trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą (BK 231 str. 1 d.). N.Venckienė taip pat kaltinama, esą 2012 metų gegužės 17 d. piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis, psichiškai gniuždė savo velionio brolio Drąsiaus Kedžio dukrą (BK 163 str.) ir netgi smurtavimu prieš prieš policijos pareigūną bei L.Stankūnaitę (BK 286 str.).

„Antstolės nurodymu, policijos pareigūnams laikant N. Venckienės rankas, kad vaiko motina L. Stankūnaitė galėtų atitraukti nuo jos vaiką, N. Venckienė priešindamasi vaiko paėmimui tyčia ne mažiau kaip penkis kartus spyrė L. Stankūnaitei į pilvą, kojas ir taip padarė nežymų sveikatos sutrikdymą“, – teigė generalinis prokuroras D.Valys.

„Kai vaikas jau buvo perduotas motinai, panaudodama fizinį smurtą N. Venckienė pasipriešino valstybės tarnautojui – tyčia sudavė kumščiu du smūgius į galvą policijos pareigūnui“, – tvirtino D.Valys.

Po generalinio prokuroro pranešimo buvo paskelbta Seimo posėdžio pertrauka iki 15 val.

Po pertraukos susirinkę Seimo nariai balsavo dėl laikinosios komisijos sudarymo.

Komisiją nutarta sudaryti iš 13 Seimo narių: Albino Mitrulevičiaus, Vytauto Saulio, Marijos Aušrinės Pavilionienės (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija), Vilijos Filipovičienės, Ričardo Sargūno, Mečislovo Zasčiurinsko (Darbo partijos frakcija), Liutauro Kazlavicko, Kęstučio Masiulio, Antano Matulo (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Petro Gražulio (frakcija „Tvarka ir teisingumas“), Dalia Kuodytė (Liberalų sąjūdžio frakcija), Povilo Gylio (frakcija „Drąsos kelias“), Vandos Kravčionok (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija).

Komisijos pirmininku paskirtas Seimo narys Vytautas Saulis, pirmininko pavaduotoju – Seimo narys Petras Gražulis. Komisijai tyrimą atlikti pavesta iki 2013 m. kovo 25 d.

N.Venckienė neigia savo kaltę ir teigia, kad generalinis prokuroras D.Valys meluoja ir stebisi iš generalinio prokuroro sužinojusi apie jai pateikiamus naujus kaltinimus tariamu smurtu prieš L. Stankūnaitę.

„Generalinis prokuroras visiems meluoja. Pasirodo, aš dar L. Stankūnaitę spardžiau. Viso to nėra. Manau, jam reikėjo kartu su pareiškimu atnešti vaizdo įrašą. Mes visi matytume, kaip buvo vykdomas tas teismo sprendimas“, – žurnalistams po rytinio Seimo posėdžio teigė Seimo narė N.Venckienė ir sakė prašysianti, kad laikinosios Seimo komisijos posėdyje būtų paviešintas Garliavos šturmo vaizdo įrašas kurį pažiūrėję patys Seimo nariai galės patys apsispręsti ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą ar ne.

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti). Šiais atvejais generalinis prokuroras apie tai nedelsdamas praneša Seimui.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. hm:

  laukiam filmuko premjeros:) gaila eiliniam piliečiams nerodys, o galėtų. Tada būtų aišku, kas meluoja.

 2. et:

  Gen. prokuroras bebeturi ką veikti? Jau visos svarbios bylos išaiškinos ir liko tik ši? Lietuvą baigia užvaldyti mafija, o mūsų gen prokuroras užsiima gažkieno munduro gelbėjimu.

  Kodėl Venskienė nesikraipia į kokį nors Europos teismą. Ne Starsburo, o tikrojo Europos teismo, Tai jau nebejuokinga.
  O gal gen, prokuroras jaučia pareigą galutinai diskredituoti save, šion vieton jį paskyrusią Prezidenyę ir pačią prokuratūrą? man neaišku.

 3. Algirdas Onaitis:

  Nu labai jau viskas gedinga.Po generalinio Prokuroro Prasymo,Seimo nariai jam klausimu -“neturi”.Kad komisija jau “reikia” steigti -jau nuspresta.Bet tai tik pradzia kvailumo demonstravimui: -Neringa Venckiene,spardziusi ir mususi,reikalauja parodyt video,meluojantis Murkis tikrai neparodys.Ar yra kita nuomone?

 4. Prusas:

  prasideda masines ir viesos represijos pries tiesos ieskancius zmones LIETUVIUS kaip kad tarpukariu Vilnijoje ar pokariu Lietuvoje…

 5. Prusas:

  Dar 1926 m. profesorius Stasys Šalkauskis straipsnyje „Lietuvių tautos ugdymo uždaviniai“ kalbėdamas apie gerąsias lietuvio valstiečio savybes sielojosi dėl blogųjų. Išmintį lietuvis kartais supranta kaip atsargumą, atsisakymą nuo drąsių sumanymų ir ateities perspektyvų. Buvęs baudžiauninkas linkęs lenktis prieš jėgą, turtą ir grasinti silpnesniam, kai yra pats gavęs galios ir pralobęs.

 6. zemaiciu zydas:

  Idomu butu kad kas paskaiciuotu kiek sita sunauja laiko skiria savo tiesioginiam darbui, ty valstybes gelbejimui, o kiek tarpusavio santykiu aiskinimuisi. Komisija mat sukure…:D

 7. klanas bijo Venckienes:

  tas nenutrukstamas bylu fabrikavimas Venskienei tik parodo, kad klanas bijo jos. Tuo paciu tai tik didina zmoniu nepasitikejima teisesauga, o prokuratura aiskiai tampa pajuoku objektu.

 8. Modė:

  Nors ir kruopščiai bei akylai saugoma kaukėtųjų vyrų, Stankė sugeba išlįsti į eterį tai prismaugtu kaklu, tai nubalnota nosimi, visiškai lyg obuolys suknežintu veideliu. Šįkart Generalinis Prokuroras, šmaikščių komentatorių pramintas, Cementiniu ( Naujosios Akmenės garbei) atvykęs į Seimą drebančiu balsu išlemeno, kad jam reikia Neringos Venckienės neliečiamybės. Reikia tai ir bus, kasosi pakaušius seimūnai. Juk Neringa Venckienė tai ne kokie rubikoniniai pacanai….
  D. Valys nelabai drąsiai pamini ir priežastis, kodėl jam tos neliečiamybės prireikė, išpoškina net šešis epizodus. Vienas iš jų Laimutės Stankūnaitės pilvas. Akylai saugotas pilvas keturių kaukėtųjų jau nuo 2009 spalio 5, gintas 240 VST robokopų, anstolės S. Vaicekauskienės užsakytų, ir VRM ministro A. Meliano ( kovotojo su interneto šaipūnais, užkabinėjančiais Akropolių garbę) atsiųstų į Klonio gatvę Gegužės 17 rytą. Taigi visai Lietuvai brangus ( įvertinant apsaugai skirtais pinigais) ir grupelei žmonių šventas pilvas buvo niekingai suspardytas.

  Teisme daugelis minėjo matę keistas lyg smaugimo, lyg pjovimo ant kaklo žymes, nors moteris dažnai dėvi palaidines aukštu kaklu ir vengia klausimų apie tai. Klausimai apie kaklo žymes siutina ir basagalvį jos advokatą. Apkaltintųjų dėl kaklo sužalojimų po kol kas nėra.
  Savaime suprantama peršasi klausimas: tai kaip ją saugo, jei muša kas netingi, spardo, gal net smaugia, ruošiasi apkandžioti ir dar gainiojasi bei gąsdina visko mačiusius apsauginius? (copy iš Tiesiaišviesiai)

 9. Ką darysim, Lietuvos piliečiai?
  Nei valys su savo prokurorais, nei teismai nežino, kas yra logika. Tai kaip jie gali dirbti tose vietose?
  Neringos žodžiai apie teismus, yra laikomi, kaip įžeidimas teismams ir, jai, kaip teisėjai, pateiktas kaltinimas. Jei tie žodžiai būtų nuskambėję iš paprasto žmogaus lūpų, niekas net dėmesio nebūtų kreipęs. Ar tai logiška?
  Antras pavyzdys su Neringa. Čempijonas užlaužė teisėjai Neringai ranką jos tėvų namuose ir dar turėjusiai teisinės neliečiamybės imunitetą. Šį atveją teisės sauguotojai aiškina, kad veiksmai prieš Neringą buvo panaudoti ne kaip prieš teisėją, bet kaip prieš paprastą pilietę. O čia nors kiek kvepia logika? Juk ir pirmu atveju ir antru Neringa tuo laiku buvo teisėja ir dar tebeturėjoteisinės neliečiamybės imunitetą.
  Kai smulkutė Neringa, užlaužus jai rankas, neišlaikiusi skausmo, nevalingai sudavė galiūnui. Galiūnas ją apskundė, o prokuratūra palaikė jo skundą. Neringa ir čempijonas! Tikrai logiška!
  Įdomu, kaip dabar jaučiasi čempijonas? Gal jau invalidas? Ar jam ne gėda prieš Lietuvos žmones, savo šeimą, draugus?
  Reikia naujos mokyklos ar kokių kvalifikacijos kėlimo kursų tiems nemokšoms. Ir be abejo reikia naujų įstatymų.
  Neringa, suburkite aplink save sąžiningus teisininkus ir teisės žinovus; kartu ruoškite naują įstatymų paketą. Kuo greičiau, tuo geriau!

 10. suvalkietis:

  Jeigu ir reikia ka suimti , tai Vali;pulini;ir visus valdzioje esancius kgb

 11. arvydas damijonaitis:

  2013-04-12 – 00:19. Posovietinėje Lietuvoje yra problema: Ar galima leisti siautėti primityviems žudikams narkomanams kedžiams, ar galima leisti siautėti žudiko seseriai, klastingai pagrobusiai žudiko aukos vaiką? Ar galima leisti, vykstant tyrimui, viešai skelbti žeminančią informaciją apie įtariamus asmenis? Ar galima pataikauti kraujo ištroškusiai pakaunės miniai, ją sąmoningai klaidinti, kaip tą daro narkomano žudiko bendrininkė , teisėjo vardą žeminanti aferistė Venckienė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: