R.Maceikianecas. Aš šios „malonės“ nepriimu (13)

R.Maceikianecas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

R.Maceikianecas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Iš vakarykštės per televiziją girdėtos Juozo Bernatonio kalbos galima spręsti, kad Lietuvos lenkams faktiškai bus primestas dvigubas pavardžių rašymas asmens dokumentuose, o vietovėse aplink Vilnių, kurios tarpukario laikotarpiu buvo jėga prijungtos prie Lenkijos, užrašai bus rašomi dviem kalbomis – lietuvių ir lenkų, todėl neįmanoma tylėti, žinant, ką tai lems vietos gyventojams.

Tai, mūsų nuomone, bus toliau vykdomas šių teritorijų ir čia gyvenančių žmonių izoliacijos procesas ir visiškas jų palikimas elgtis kaip tinkama tamsiausiam ir priešiškam pasaulėliui, sukurtam akcijos veikėjų ir sovietinių kolchozų „deržimordų“,veikiančių prisidengus demokratijos ir lenkiškumo gynėjų kaukėmis.

Ir, matyt, ne atsitiktinai Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininku buvo išrinktas Lenkų rinkimų akcijos veikėjas, buvęs kolūkio „Lenino priesakai“ pirmininkas Leonardas Talmontas, o Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vicepirmininku – Michalas Mackevičius, buvęs laikraščio „Czerwony Sztandar“ partijos komiteto sekretorius, Maskvos visuomeninių mokslų akademijos prie SSKP CK auklėtinis. Regis, tam, kad būtų užtikrinta visiška teritorijos kontrolė ir prie pat ištakų užgniaužiamos bet kokios, net menkiausios, nepasitenkinimo reakcijos.

Tokie iš anksto pokomunistų primetami sprendimai lems gilėjantį priešiškumą kiekvienam Lietuvos lenkui netgi be jo kaltės, bus sudaryta atviro ir slepiamo permanentinio konflikto atmosfera, taip dar labiau stabdant šio ilgus metus apleisto, Rinkimų akcijos veikėjų valdomo regiono plėtrą, sukuriant lauką, tinkamą tiktai „patriotiniams pasirodymams“, kuriuos rengs dar sovietmečiu įkurta Lenkų sąjunga ir „Vilnija“.

Tokios „malonės“ iš Juozo Bernatonio, Valdemaro Tomaševskio, Gedimino Kirkilo, Viktoro Uspaskich ir į juos panašių veikėjų rankų, teikiamos dalijantis grobį po rinkimų, kai siekiama įgyti paramą tolesniam valstybės užvaldymui, priimti negaliu, ji įžeidžia mano orumą, tad šiuo būdu išreiškiu savo protestą.

Tokie sprendimai etniškai mišrioje aplinkoje šiandien gali būti priimami ne „padarant laimingus“ iš anksto sovietiniu pavyzdžiu, o tiktai abišaliu diskusijose apsvarstytu susitarimu ir tokiomis sąlygomis, kai pasiektas tam tikras kultūros lygis ir konkrečios tautinės grupės pajuto poreikį plėtoti kultūrinį kūrybingumą viena ar kita kalba. Viešieji užrašai šioje situacijoje galėtų būti tiktai pasiekto tam tikro kultūros lygio rezultatas ir įrodymas, o ne atvirkščiai.

J. Bernatonio nuomonė, pateikta aiškiai visų Lietuvoje dabar valdžią perimančių pokomunistų vardu, kelia nemalonius jausmus ir dėl kitos priežasties. Jo teiginys, kad šie veiksmai bus derinami su kaimynine Lenkija, įrodo, kad Lietuvos lenkų jie nelaiko visateisiais Lietuvos piliečiais, tad ir toliau į juos bus žiūrima kaip į įkaitus tarpvalstybinėse varžybose. Tai liudija ir tą dalyką, kad pokomunistai ir koalicija nelaiko savo šalies, Lietuvos Respublikos, suverenia valstybe.

2012.12.13

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Ku Klux Klan:

  ne “primesta”, o “išsikovota”….

  Dar ilgai žaisime “demokratiją” ?

 2. Wee:

  Perskaičius šį rašinuką tampa aišku, kad autorius yra tik viskuo nepatenkintas, kažkada nuskriaustas ir ant visų pykstantis asmuo. Visą tai primena man bambeklį senuką, kuriam tai dieną saulė per ryškiai šviečia, tai naktį per tamsų.
  Daugiau optimizmo gerbiamasis Maceikianecai – nėra viskas taip blogai kaip jums atrodo.
  Linkiu labiau tikėti žmonėmis ir Valstybe, kurioje mes visi kartu gyvename.

  • Mindaugas:

   Bet ir kreivas pačio mąstymas!Argi R.Maceikianecas viskuo,kas vyksta Lietuvoje,yra nepatenkintas? Nesamonė!O gal,pagal tave,jis turėtų absoliučiai viskuo būti patenkintas,šypsotis ir jaustis tarsi gyventų ne Lietuvoje,bet danguje? Tarp kiko,Bernatonio, V.Tomaševskio,G.Kirkilo,V.Uspaskich sukirpimo žmonės tai-ne visa Lietuva ir dauguma Lietuvos žmonių jais taip pat yra nepatenkinti.
   O R.Maiciakenecui už jo užimtą teisingą pilietinę poziciją Lietuvos lenkų klausimu galima išreikšti tik pagarbą.Būtent toki lenkų tautybės zmonės (arba lenkakalbiai lietuviai),kaip gerbiamas R.Maicekianecas,yra taikdariai šiame jautriame lietuvių-lenkų klausime,bet ne tomaševskininkai – DIDIEJI TAUTŲ KIRŠYTOJAI.

 3. Galindas:

  Tomaševskio tipo kiršintojai su komunistine praeitimi ir šleifu bus patraukti teisminėje atsakomybėje už Konstitucijos pažeidimą, o Gerb. R. Maceikianecas bus pagerbtas, kaip tikras Lietuvos pilietis. Garbė Jam. Mes neleisime Tomaševskio užgaidoms įsitvirtinti, o vykdytoją Bernatonį pavadinsime priesaikos laužytoju ir kalobarantu.

 4. Jonas:

  “Tai, mūsų nuomone, bus toliau vykdomas šių teritorijų ir čia gyvenančių žmonių izoliacijos procesas ir visiškas jų palikimas elgtis kaip tinkama tamsiausiam ir priešiškam pasaulėliui, sukurtam akcijos veikėjų ir sovietinių kolchozų „deržimordų“,veikiančių prisidengus demokratijos ir lenkiškumo gynėjų kaukėmis.”

  “Tokie iš anksto pokomunistų primetami sprendimai lems gilėjantį priešiškumą kiekvienam Lietuvos lenkui netgi be jo kaltės, bus sudaryta atviro ir slepiamo permanentinio konflikto atmosfera, taip dar labiau stabdant šio ilgus metus apleisto, Rinkimų akcijos veikėjų valdomo regiono plėtrą, sukuriant lauką, tinkamą tiktai „patriotiniams pasirodymams“, kuriuos rengs dar sovietmečiu įkurta Lenkų sąjunga ir „Vilnija“.”

  Ką bepridėsi.

 5. Jonas:

  “J. Bernatonio nuomonė, pateikta aiškiai visų Lietuvoje dabar valdžią perimančių pokomunistų vardu, kelia nemalonius jausmus ir dėl kitos priežasties. Jo teiginys, kad šie veiksmai bus derinami su kaimynine Lenkija,…”

  Žinojau, kad Bernatonis šiek tiek paplaukęs, bet, kad ant tiek nesitikėjau…

 6. pritariu:

  teisingas straipsnis, kaip ir daugelio komentatorių mintys, ypač pritariu Mindaugo teiginiams.

 7. Atas:

  Kas tas Bernatonis?Piktas asmuo,labai konfliktiškas(prisimenant jo pirmininkavimą seime).

 8. Marta,:

  Ar jums, kolegos, ši situacija neprimena Gebelso propagandos vokiškai kalbančioje Austrijoje prieš anšliusą? Kartojasi visiškai toks pats “nacių” rūpinimasis “mažumomis”, vienas prie vieno Gebelso propaganda sklinda dabar jau iš “lenkų” pusės. Bet ar tai tikrai lenkų darbas? Nieko panašaus. Lenkai mulkinami ir jais naudojamasi.

 9. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 10. Atgalinis pranešimas: Prisiminimai apie sociologinės vaizduotės klajones po uostamiestį | Sociali sociologija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: