A.Akstinavičius. Kašpirovskizacija (15)

Arvydas Akstinavičius | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Arvydas Akstinavičius | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Internete galima susirinkti pakankamai informacijos apie Anatolijaus Kašpirovskio veiklą. Tai kas pastaruoju metu vyksta Lietuvos politikoje, nori nenori, bet primena šią perestroikos laikų įžymybę.

Pamažu ryškėja būsimos Vyriausybės kontūrai, galimos programos kryptys, nuotaikos ir nuostatos dėl keleto Seimo narių, kuriems iškeltos bylos, imuniteto panaikinimo.

Savaitgalį palydėjo pirmosios po Seimo rinkimų visuomenės nuomonių apklausos paskelbimas. Nenuostabu, kad reitingų viršuje atsidūrė daugiausia vietų parlamente gavusios partijos. Ir be apklausų buvo galima prognozuoti Prezidentės populiarumo kritimą. Paskelbusi viešą karą politikos kriminalizacijai (kas po tuo gali slypėti – atskira tema), D.Grybauskaitė palietė ne tik Darbo partijos, bet ir ką tik išrinkto Seimo legitimumo klausimą. Pradėta traktuoti, kad taip Prezidentė lyg tai pasisako prieš tuos, kurie laimėjo rinkimus – tai yra prieš tuos, už kuriuos rinkėjai balsavo.Tas traktavimas ir atsispindi reitinguose.

Jau pirmosios nuomonės dėl kriminalizuotų rinkimų sulaukė agresyvaus puolimo. O kuomet trys partijos sukirto rankomis dėl būsimos koalicijos ir postų dalybų, buvo paleista psichologinė ataka pavadinumu – „žmonės balsavo“. Ataka suveikė. Paveikė net Konstitucinį teismą, kuris galiausiai susipainiojo savo funkcijose.

Nenuostabu, kad ši psichologinė ataka turėjo tokį poveikį. Žmonės keikia partijas, politikus, tačiau dažnai pasiduoda jų įtakai. Prieš pora dešimtmečių, kuomet 1990-1995 m. kadencijos savivaldybių tarybų veikla pradėjo kelti visuomenės nepasitenkinimą, į žmonių užduodamą klausimą, kaip pagerinti vietinės valdžios darbą, dalis politikų šabloniškai atsakydavo: „reikia tiesiogiai rinkti merus“. Šiandien gi jau kalbama, jog lyg tai pati visuomenė nori tiesioginių merų rinkimų. Esu tikras, kad jei rinkimai Lietuvoje vyktų sąžiningai, demokratiškai ir kam nors iš Darbo partijos tikrų oponentų būtų suteikta galimybė tiek pat kartų ir laiko pasakyti bei paaiškinti, jog V.Uspaskich kalba netiesą, Darbo partija ne tik neturėtų 29 savo atstovų Seime, bet vargu ar būtų įveikusi 5% barjerą. Tas kašpirovskinimas „žmonės balsavo“ dar primena sukčių ir nusikaltėlių psichologines atakas, kuomet patiklūs žmonės patys, be žiaurių grasinimų, kankinimų ar kraujo praliejimo, atiduoda aferistams savo santaupas ir pan.

Apskritai kašpirovskinimas tampa neatsiejama šio amžiaus Lietuvos rinkimų dalimi. Tuo naudojasi ne tik V.Uspaskich. Prisiminkime 2011m. savivaldybių tarybų rinkimus Vilniuje. A.Zuokas žadėjo ketvirtadaliu ar net trečdaliu sumažinti šildymo kainas, europinius atlyginimus ir t.t. Niekas iš tikrų oponentų tuomet taip pat neturėjo jokios galimybės tiek laiko ir kartų pasakyti bei paaiškinti, jog šie pažadai yra netiesa. Ir A.Zuokas vėl tapo Vilniaus meru, nes žmonės balsavo. Ačiū Dievui, pakako vieno šildymo sezono su fantastinėmis kainomis, kad A.Zuoko „TAIP“ būtų pasakyta – „Ne“. Skambės žiauriai, bet norint Lietuvą išvaduoti nuo V.Uspaskich cinizmo ir demagogijos (jei tai nepadaroma teisinėmis priemonėmis) jam taip pat tikriausiai reikėtų atiduoti valdžią. Manau, nereikėtų 1111 dienų, kad V.Uspaskich susidegintų savo paties cinizmo ir demagogijos lauže ir nebevedžiotų daugiau Lietuvos už nosies.

O dėl reitingų, tai po kelerių mėnesių valdymo labai tikėtina, jog dabartinių valdančiųjų jie kris, o D.Grybauskaitės turėtų vėl pamažu kilti. Kaip sparčiai – priklausys ir nuo to ar Prezidentės darbotvarkėse bus tik valstybės reikalai ar ir užsienio kalbų egzaminai ar pan.

Išvada lyg tai, atrodo, aiški: jei iš tikro norime gyventi taip, kaip norėtume, o ne taip, kaip gyvename, tai pirmiausia turime nepaklusti kašpirovskiniams seansams iš TV ekranų, o privalome siekti sąžiningų demokratinių rinkimų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

15 komentarų

 1. G pavardės nesakysiu:

  O ką? Nebalsavo? Jeigu tomis pačiomis sąlygomis būtų laimėję konservatorių/socdemų tandemas – tylėtų Akstinavičius kaip užrauktas. Dar antisistemininkais skelbėsi… Vos tik dalis netokių prognuozuojamų/valdomų žmonių į seimą pateko (taip – tie žmonės vargiai dirbs Lietuvai, bet labai tikėtina, kad prie lovio uoliai stumdysis ir dabartiniams putros tai mažiau liks) – „antisistemininkus“ kaip nuo lenciūgo paleido, kad tik status quo atstačius ir tą pačią sistemą išsaugojus. Įdomu kodėl Songaila ir Akstinavičius tyli, kai prezidentė iš lietuvių kalbos tyčiojasi? Nė necyptelėjo nei vienas. Na aišku – nurodymo nebuvo.

 2. Pikc:

  “Įdomu kodėl Songaila ir Akstinavičius tyli, kai prezidentė iš lietuvių kalbos tyčiojasi?” – apie ką čia? Aš ne ironizuoju – tikrai, matyt, būsiu kažką pražiopsojęs.

  • Arūnas:

   Ne tik Prezidentė tyčiojasi iš lietuvių kalbos.
   Štai ir KTU lietuvis lietuviui e-laišku atsako angliškai, suprask – tokie strateginiai universiteto tikslai. O registruojantis viename universiteto mokslo žurnale, pažymint savo lytį, yra tokie štai pasirinkimai: vyras, moteris, kita. Ir kokia gi dar įmanoma “kita” lytis???

 3. Griežtas:

  Įsakau komentatoriams nebambėt. Šiuo straipsniu A.Akstinavičius teisus ir taškas.

 4. Pensininkas:

  Gerbiamas Akstinavičiau, nenumarinkite koalicijos Už Lietuvą Lietuvoje. Jos laikas dar ateis, jei stiprisite ją.

 5. Ona Voveriene:

  Gerb. p. AKSTINAVIČIAU,
  Visiškai pritariu JUms, kad jau keleri metai Lietuvoje vyksta kašperovizacija. Ji čia atrado palankią dirvą – kolchozninkų mentalitetą. Juk kolchozosuose – ką nors pavogti, net ir visiškai namams nereikalingą daiktą, skaitėsi – būti šauniu; mokėti gyventi. Vogimas, sukčiavimas, melagystės įaugo į pasąmonę, todėl 271 500 ar dar daugiau ir balsavo už sukčiavimą, apgavystes, melą ir kitas nedorybes, kaip jų savastį, kaip priimtinus jiems dalykus ir savo balsais “leido” – tas nedorybes iškelti į valstybės “vertybių” lygmenį. Tai yra baisiau, negu žmogaus kūno žudymas. Nes tie žmonės, kurie nedorybes laiko savo vertybėmis, – jau potencialūs nusikaltėliai. Stribo mentalitetas veda tik į bedugnę. Ir tokioje Lietuvoje, valdomoje kriminalizuotos valdžios, jau darosi gyventi baisu. Socdemai, pritariantiems kriminalinėms vertybėms, patys vertintini taip pat: toks tokį pažino. Intelektualai, tarp jų ir Jūs, p. Akstinavičiau, yra kalčiausi; nešviečia tų vargšų mūsų kolchoznikėlių, kuriems prie ruso buvo geriau – profesoriai ir docentai su studentais visus jų darbus nudirbdavo, o jie galėdavo leisti sau “kombinuoti”,kaip geriau pragyventi. Kelias į dvasinį atgimimą bus ilgas. bet jeigu niekas nedirbs ir nesistengs šviesti savo jau gerokai degradavusios tautos, tarp kurios didelę dalį sudaro “linksmos vakarienės vaikai”, tada tauta XXII amžiaus tikrai nesulauks. Dabar jau reikia dirbti ne dėl savo šlovės ar priėjimo prie valdžios, bet tik dėl to, kad dar keliais dešimtmečiais pratęstume Tautos buvimą šioje žemėje. Žūname – per išsigimimą. Pagarbiai. Ona Voverienė, Vilnius, 2012. 12. 02.

  • G pavardės nesakysiu:

   „…vargšų mūsų kolchoznikėlių, kuriems prie ruso buvo geriau – profesoriai ir docentai su studentais visus jų darbus nudirbdavo…“. Hmm… Na… Nenoriu įžeisti. Jūsų žiniai – tinginio „kolchoznikėlio“ da

  • G pavardės nesakysiu:

   arbo diena buvo skaičiuojama ne valandomis, o nuo aušros iki sutemos. Nes gyventi reikėjo ne iš atlyginimo, o iš 60 arų sklypelio. Ir gyveno žmonės. Ir dar „profesorius su studentais“ dešromis ir lašiniais pašerdavo. Tik retas dėkui pasakė.

 6. Kemblys:

  Ona Voverienė:
  “kolchozninkų mentalitetą, potencialūs, Stribo mentaliteta, kriminalizuotos, Intelektualai, “kombinuoti”, degradavusios,…”
  “Žūname – per išsigimimą.” – tiek svetimžodžių prispjaudyti į kelis sakinius tikrai, kad išsigimimas.

 7. kaunietis:

  O ka sitas ponas nuveike Lietuvos labui? Kokie jo nuopelnai? Ir labai įdomu ka nuveiktu laimejas rinkimus. Turbut ir 111 dienos nereiketu kad snipstas gautusi. Jei konservai ispardave, isporcialiavo Lietuva per tuos 22 metus. Tai ka daryti Lietuvos zmonem? Tenka kreiptis i Viktora gal jis sustabdys Lietuvos isnykima. O gal zinot kitu varijantu?

  • Na:

   Ką Akstinavičius nuveikė – nesunku sužinoti, jo veikla vieša. Bet klausimas – ar ką nors panašaus nuveikėtė Jūs? Ar kada nors bent pademonstravote principingą poziciją? Tas kas tikisi Viktoro pagalbos, atrodo, nei skaityti, nei klausyti, nei mąstyti nesugeba.

 8. Li Bo:

  Tai ką čia šitas ponaitis norėjo pasakyti, galų gale? Sąžiningi demokratiniai rinkimai?! Kada ir kur tokie buvo? Kaip makaronų kabinimas iš visų be išimties dalyvių gali sietis su sąžine? Kuo skiriasi balso įsigyjimas už bambalį ir už iš mūsų atimtai pinigais išsileistus blizgančius plakatus, kuriame net veidai prasilenkia su sąžine, nes beveik 100% nufotošopinti? Kuo skiriasi Akstinavičiaus vapėjimas nuo Uspaschio ar prezidentės veblenimų? Ir kam jūs apskritai reikalingi? Kuri partija nors per plauką pagerino Lt žmonių padėtį? Tik nepradėkit čia apie “nuveiktus darbus” skiest. Už visus jūsų darbus Lietuvos žmonės sumokėjo tris kartus daugiau, nei jie verti, o didesnės jų dalies apskritai niekam nereikėjo. Kam reikalingas tu, Akstinavičiau? Sau pačiam, savo artimiesiems ir gal dar keliems partiniams draugeliams, ar verslo sėbrams, štai ir viskas. Kas sumokėjo už tavo brangų kaklaraištį, kas sumokėjo už ELTOS paslaugas? Galiu garantuot, kad visų finansinių pavedimų, išmokų ir dotacijų pradinis taškas yra nieko apie tamstą nenutuokiantis žmogelis, vargiai besuduriantis galą su galu, kurį apiplėšinėja visi kas tik gauna galimybę dėt parašus ir skirstyt pinigus. Nekenčiu šitų kostiumuotų siurbėlių.

  • Na:

   Ir ką, Li Bo, palengvėjo paburnojus bile ką? Čia Ona Voverienė sako, kad kaltas Akstinavičius, kad nešvietė tautos. Bet atrodo, kiek Akstinavičius berašytų, beaiškintų, tokiems kaip tamsta supratimo nesužadins. Nes tamstos neapykanta visiems ir sau yra užgožusi bet kokį blaivų mąstymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: