Planetariume pristatyta J.Vaiškūno knyga „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško Zodiako pėdsakais“ (video) (3)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. Vilniaus Planetariume žinomas etnokosmologas Jonas Vaiškūnas pirmą kartą plačiai visuomenei piristatė neseniai išleistą savo knygą „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško Zodiako pėdsakais“, kurią išleido leidykla „Dominicus Lituanus“.

Susirinko pilnutėlė salė ištikimų baltų kultūros puoselėtojų. Renginyje dalyvavo knygos iliustratorė dailininkė Martyna Kašinskaitė, astrologas Naglis Šulija ir leidyklos „Dominicus Lituanus“ direktorė Ramunė Landsbergienė, grupės „Ūtara“sutartinių giedotojos.

Vakaras iš tiesų buvo labai šiltas ir džiuginantis. J.Vaiškūnas išsamiai ir suprantamai pristatė rekonstruotą lietuviškąjį zodiaką. Mitologas Dainius Razauskas po pristatymo įvertino autoriaus darbą vertą vadinti šimtmečio darbu.

Knygų vos vos užteko įsigyti visiems norintiems. O tiems, kas negalėjo ateiti, bet norėtų paklausyti autoriaus gyvo žodžio bei pasiginčyti su juo, žinoma, ir įsigyti knygą, dar bus galimybė artėjančioje Knygų mugėje.

Artimiausias susitikimas numatytas gruodžio 5 d., trečiadienį, 17 val. kavinėje „Zodiakas“ (Molėtų r., kelio Vilnius-Utena 72-as kilometras prie posūkio į Molėtų Observatoriją). Dalyvaus knygos autorius, Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė ir Molėtų Viešosios bibliotekos direktorė Virginija Reišienė

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Rimgaudas Sinkus:

  Peržiūrėjau, Jonai, knygą ir manau, kad ji labai gera. Visų pirma tuo, kad kaušo piešinių pavyzdžiu daiktiškai parodyta, jog mes, lietuviai, turėjom savus Zodiako žvaigždynų ženklus. Kitur, gal ne Gardino aplinkoje, tuos ženklus galėjome žymėti ir kitaip. Observatorijas (stebyklas) irgi turėjom. Pritariu knygoje pateiktiems samprotavimams su pastaba, kad 1 uolektis paprastai imama 60 cm. dydžio. Tai nepaneigia nuostatos, kad uolektis gali būti ir kitokio dydžio. Tamstos knyga informatyvi, tolerantiška, labai reikalinga.
  Sveikinu dailininkę Martyną Kašinskaitę – puikus darbas, praturtinantis tekstą, su juo susiliejantis.
  Džiaugiuosi ir aukšta Jaunesniojo Landsbergio su žmona spaustuvės klase. Tiražas, aišku, labai jau mažas, tačiau tikiuosi, kad bus išleista papildoma serija.
  Rašyk, Jonai, toliau ir nepavark!

 2. lyvis:

  Paskaičiau, Jonai, tavo knyga pasirodo pačiam sunkiai sekasi rasti lietuvoje zodiakus. Pačiam jų galiu pasiūlyti neviena. Tai būtų papildymas kitam pakartotiniam leidimui. Lietuvoje zodiakų yra tiek daug reikia tik trupučiuką pakeisti ieškojimo paieškos būda ir gali turėti stulbinančius atradimus. Šios knygos kaušo zodiakai tikrai verti padėkos žodžio už įdėtą triūsą, bet juose kur jau reiškiasi paties įvairūs išvedžiojimai tai neverti netgi pradžiamokslio moksleivio lygio. lyvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: