A.Akstinavičius. Tegyvuoja „Vieningoji sistema“!? (20)

Arvydas Akstinavičius | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Arvydas Akstinavičius | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Prieš mėnesį viename rajoniniame laikraštyje perskaičiau prieniškės Marijos išsakytą nuomonę. Anot jos, „Pas mus beveik visi daro kažką nelegalaus. O kai patys užsiima nešvariais reikalais, tai ir prieš valdžią tyli – tu manęs nematai, nejudini – aš tavęs.“ Nežinau kokį sprendimą rinkimuose priėmė ponia Marija, tačiau pastarųjų rinkimų rezultatai patvirtino jos mintis. Sukrėtimų neįvyko, valdžia vėl liko nejudinama, o daugiamandatėje apygardoje laimėjo nešvariais reikalais – balsų pirkimu ir pan. rinkimų metu įtariama partija, kurios pirmininkas yra teisiamas baudžiamojoje byloje. (Kuomet vairuotojas pakiša 50 ar 100 litų kupiūrą kelių policininkui – tai pagal BK traktuojama kaip kyšio davimas. Kai 50 Lt kyšis duodamas už balsą – tai, anot VRK pirmininko Z.Vaigausko, tik smulkus pažeidimas). Dalį atsakomybės privalo prisiimti ir pati visuomenė, nes dalis žmonių visgi buvo nusikalstamos rinkimų kampanijos bendrininkais.

Dar vienas paradoksas – tai, kad balsai atiduodami tiems, kurie iš tautos tyčiojasi tiesiogiai, kaip Darbo partijos pirmininkas, arba netiesiogiai, kaip TS-LKD ar LSDP savo valdymu skurdindami žmones, o ne tiems, kurie vykdo tautos valią, pagal jos norus suformuoja vieningą antisisteminį sąrašą, parengia programą. Nežinau kaip baigsis antrasis rinkimų turas, tačiau, jei po šių rinkimų konservatoriai nedalyvaus valdžios postų dalybose, tai labai tikėtina, jog per kitus rinkimus rinkėjai juos pagal švytuoklės principą vėl patupdys į valdžią.

Štai tame pačiame rajoninio laikraščio numeryje išspausdintos kitų prieniškių mintys: „Pas mus tik tarpusavyje visi pašneka, pakeikia valdžią, bet niekas nieko nedaro, tik svarsto kada bus dar blogiau“. „Džiaugiamės, matydami tuos, kurie bando keisti esamą situaciją. Gaila, kad tokių mažai. Netikiu, kad rinkimai ir naujas Seimas ką nors pakeis. Manau, reikia mažiau dejuoti, daugiau galvoti ir veikti, nes situacija jau tokia, kad sėdėti rankų sudėjus daugiau nebegalima. Piktina seimūnai… Mes, lietuviai, labai patiklūs – tikime nerealiais pažadais, nors viskas tik blogėja“. Atrodo žmonės problemą supranta, kalba teisingai, tačiau rinkimų rezultatai rodo ką kitą. Jei renkami tie patys, metų metais keikiami seimūnai, galima manyti, kad tautai iš tiesų visai nėra blogai ir pokyčiai jai nereikalingi. Kyla pagrįstas klausimas: nejaugi reikia būti politiniu veidmainiu, ciniku, chamu, vagimi, kad už tave balsuotų?

Ir dar vienas pastebėjimas. Spalio 14 d. Rusijoje vyko vietos valdžios rinkimai. Pergalę vėl šventė „Vieningosios Rusijos“ partija. Lietuvos žiniasklaidos aprašymuose teigiama, kad dalis rusų žiniasklaidos ir nepriklausomi stebėtojai rinkimus įvertino kaip nešvarius, kuomet pažeidimų mastas – tiesiog pribloškiantis: balsuotojai buvo organizuotai vežami balsuoti į rinkimų apylinkes, už balsą žmonėms buvo siūloma 500-1000 rublių ir t.t., o Rusijos centrinės rinkimų komisijos pirmininkas V.Čiurovas tiesiog užsimerkė prieš masinius pažeidinėjimus. Žodį „Rusija“ pakeiskime  į „Lietuva“, partiją „Vieningoji Rusija“ – lietuviška dominuojančia politine-partine „Vieningąja sistema“, o  V.Čiurovo pavardę – į Z.Vaigausko, ir viskas tiks Lietuvai.

P.S. Jei dar neatsisakome minties dėl teisingumo, sąžiningų demokratiškų rinkimų, tai tokioje situacijoje objektyviausias sprendimas būtų anuliuoti rinkimų rezultatus, skelbti pakartotinius rinkimus, eliminuojant iš rinkimų nusikaltusias partijas ir politikus. Nenukirtus tokios veiklos šaknų dabar, tolesnis kelias – valdžios pirkimas už dar didesnius pinigus. Didesni pinigai, deja, ne Lietuvoje. O tai jau gali lemti valstybės sunaikinimą. Jeigu kada vėliau susiprasime, galimybės atitaisyti galime ir nebeturėti.

Arvydas Akstinavičius yra Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Vytautas:

  Šis ponas – viena iš Tautininkų pralaimėjimo priežasčių.

  • suomis:

   Tokie kaip pats, yra pagrindinė, tautininkų pralaimėjimo priežastis.

  • Joana:

   Nieko blogo šis ponas Lietuvai nepadarė, kad dėl jo pralaimėjo ULL. Susivienijimas per rinkiminę kampaniją tylėjo, atrodė, kad jo iš viso nėra, nerodė jokios gyvybės. Koalicijoje yra signatarų, sąjūdiečių, ar jie per visą agitacinį laikotarpį buvo nuvažiavę nors į kokį Lietuvos užkampį, ar pakalbėjo su žmonėmis? Aš bent nieko negirdėjau, nors buvau apsisprendusi ir balsavau už šį politinį darinį. Pinigų trūko, bet tai nepasiteisinimas. Žinau, žmogų, kuris savo asmeninius studijų pinigus panaudojo rinkiminei kampanijai, aišku, vistiek nepapuolė į seimą, nes Viktoras pakišo daugiau. Reikėjo aukotis ir aukoti savo asmenines santaupas. Kita mūsų blogybė – pasipūtimas, arogancija nenorėjimas jungtis vienų su kitais. Rezultatas toks, kad turėsime kelis Drąsos kelio mandatus seime, kuri tūnos, kaip pelė po šluota, opozicijoje.

   • Taigi:

    Susivienijimas per rinkimų kampaniją ir su gyventojais kalbėjo, ir važinėjo, ir po gatves vaikščiojo… Tik kai nuvažiuoji į “užkampį” ir kalbi su žmonėmis, kito “užkampio” gyventojai nieko apie tai negirdi. Kai įlendi į TV, tai sužino visų “užkampių” gyventojai. Tam, kad įlįsti į TV, santaupų nepakanka, ypač jei jas aukoji ne tik prieš rinkimus, o ištisų 10 metų veiklai. Ir nereikia kaltinti “šito pono”, kad nenorėjo jungtis. Tam ir buvo sudaryta koalicija, apskritas stalas, kviečiama DK partija, tačiau rinkimų rezultatai parodė, kad žmonėms to nereikia, jie kalba vienaip, o daro kitaip. Ir teisingai parašyta – patys esame verti to, ką išsirinkome. Pokyčių nori tik 12000 gyventojų. Kitiems tinka viskas kas buvo anksčiau. Pažiūrėkite į išrinktųjų seimūnų pavardes – visi tie patys, net reitinguoti patingėta.

    • Mintis:

     žmonių nereiktų kaltinti.Kas norėjo rasti tautininkus jų nerado.Aišku nieks nepagalvojo apie VRK kad iškrės kiaulystę,bet žmonėms tai tapo sudėtinga suvokti kas tai per darinys,nes ne vienas klausė kas tai yra.Pavadinimų grūstis klaidino ir trūko aiškumo.
     Todėl reikėjo kur kas didesnių pajėgumų ir eiti eiti pas žmones.Po tokio teismo sprendimo reikalinga buvo gyva jėga ir bendravimas su žmonėmis.Gyvybiniai resursai buvo labai riboti.Žmonėms labai ,labai reikėjo mūsų,labai labai-jiems padėti suprasti.Kas nėjo pas žmones prarado patys labai daug.Ir kaip dabar skaitai filosofuojančių rašinius atrodo jie kaip iš dangaus nukritę.

   • Vytautas:

    aš nerašiau ULL pralaimėjimo priežastis (ji iš kart buvo žlugusi), rašiau Tautininkų.

 2. Ona Voveriene:

  Tol, kol nebus pakeistas rinkimų įstatymas, arba bent nustatytas seimūnui kadencijų skaičius, ne daugiau dviejų, tie patys valdo jau 20 metų, jie valdys ir 60 metų. Juk iš tų 73 jau išrinktų – valdo mus – jau kelias kadencijas. Susibičiuliavę, susbruderšaftavę, nežiūrint blagai slepiamos vaidybos, jie remia vienas kitą, nes vos tik prasižiojus, jau žino, ką tas kitas pasakys.Labai patogu ir saugu. Prasideda jau ir gentinis valdymas – jau turime du mazuronius, tėvą ir sūnų, šiuose rinkimuose kandidatavo du Pinskai – žmona ir vyras; dar – du Ačai, žmona ir vyras. Dėl to, kad pakliuvę į Seimą ir faktiškai tik rankeles pakylodami, dar po blizgančius užsienius valdiškais pinigais prisivažinėję – gyvena, kaip rojuje, nes tokių pinigų – niekur negausi. Be to galima ir posėdžiū nelankyti, juk matome, kad posėdžiuose dalyvauja 30-40, o kartais ir dar mažiau išrinktųjų. Todėl nereikia nieko kaltinti. Gudručiai apgavo Tautą savo rinkimų įstatymu, įtvirtinusiu jiems amžiną rojų žemėje, o mes nesugebame, kad tas veidmainiškas ir melagingas rinkimų įstatymas, pridengtas šydu, kad toks yra ir užsienyje, tiems trejetukininkams, jau nustekenusiems Tautą iki bado ribos, yra kaip jų neįveikiama tvirtovė
  Tik niekas nenori pažvelgti į “šaknį”, leidžiančią seimūnams karaliauti Seime iki pat jų saulėlydžių – amžinieji dievai Lietuvos Olimpe. O.V.2012.10.18.

 3. Rytas:

  O kas prie to privedė, kad Tauta už duonos kriaukšlę ir alaus butelį atiduoda balsą? Kas blogai jei laisvos rinkos vagis pakeis mažesni vagys? Skirtumas toks, kad vieni kaulą iš žmogaus atiminėjo, o kiti numes žmogui tą kaulą.
  Kas Vaigauskui neskyrė lėšų, kad jis turėjo į rinkimų komisijas skirti bedarbius ir pašalpų gavėjus?
  Kodėl 4 metus nebuvo piketo prie laukinės rinkos partijų būstinių?

 4. Gaila,:

  kad nesugebėjote susitarti tarpusavyje. Visi norite būti pirmininkais, suskaldėte arba nesijungėte į vieningą sąrašą, padalijote balsus į kelias dalis, o dabar kaltinate paprastus žmones. Jeigu net jūs nemokate susijungti, susitarti, vieninga jėga tapti, tai ko norite iš paprastų žmonių? Venckienės pavyzdys parodė, kad ir be pinigų galima šį tą nuveikti. Aišku, jeigu ir ji būtų supratusi, kad ne skaidytis, o jungtis reikia, gal ir valdžią kitokią turėtumėm, ir kai kuriuos įstatymus būtų galėję pakeisti. Dabar…turim, ką turim. O gaila!

  • A:

   Gaila, kai žmogus nesuprasdamas technologijų rašinėja tokius dalykus.Bet tai greičiau daroma specialiai, siekiant klaidinti visuomenę.Į “Už Lietuvą Lietuvoje” koaliciją įsijungė 4 politinės organizacijos, signatarai, sąjūdiečiai, kiti visuomenininkai.Tai čia jungimasis ar skaldymas?Tikriausiai tamsta būsi provokatorius skaldytojas, kad taip rašinėji.O dėl Drąsos kelio, tai bent Vilniuje stovėjo virš 30 jų stendų.Vieno parai kaina 6-7 tūkstančiai Lt.Svetimų pinigų neskaičiuoju, bet 30×7 000=210 000Lt.Tai čia pinigų neturėjimas?Dar pridėkime Kauną, Klaipėdą…

   • Mintis:

    žmogus parašė kaip supranta ir atrodo nuoširdžiai.Reikia pagarbos žmonėms ir čia tuoj nereikia pulti vadinti provokatoriais.Reikėjo labai rimtai dirbti rinkimuose visoms keturioms partijoms ir signatarams.Dirbo tautininkai ir nuoširdžiai ir tai ne visi.Tinginystė ir puikybė yra vienos iš skaldymo formų ir čia komentatorius teisus.

 5. Skaitytojas:

  Komentat. 16:14. Matomai, kad skaiciuojat svetimus pinigus, bet ne visu. Venckienes partija savo kandidatu lesom reklamavosi. O kodel nesakot apie kitus, kurie milijonus varte? Todel ir laimejo. Nes reklamavosi visur, kur tik buvo galima. Nei vienai naujai partijai neskyre pinigu, ar tai teisinga, pagal jus, kaip manot? As nemanau, kad cia demokratiski rinkimai tokiu atveju, todel ir turi buti anuliuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: