Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ „Lietuvos Ryto“ TV apskundė VRK (11)

Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ Politinės tarybos pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ Politinės tarybos pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

2012 m. spalio 5 d. rinkimuose dalyvaujanti 4-ių partijų koalicija Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl „Lietuvos Ryto“ TV transliuojamo „Lyderių forumo“ laidos, vertindamas šią laidą kaip neteisėto politinių partijų finansavimo būdą.

Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ kreipimesi teigiama, kad „Lietuvos Ryto“ televizijoje transliuojamos laidos „Lyderių forumas“ kūrėjai diskriminuodami kitas partijas diskutuoti tiesioginiame eteryje kvietė atrinktinai, remdamiesi esą objektyviomis neoficialiomis būsimų rinkimų rezultatų apklausų duomenimis.

„Tokios aplinkybės sudarė situaciją, kad tam tikros tariamai populiariausios, galimai pateksiančios į Seimą, partijos gavo papildomą eterio laiką, kuriame gali skleisti savo politinę propagandą – t. y. šios partijos gavo nepiniginę auką, nes eterio laikas partijoms buvo suteiktas neatlygintinais, neaiškiais pasirinkimo pagrindais, taip pažeidžiant visų politinių partijų lygiateisiškumo principą, propaguojant tik tam tikras subjektyviai populiarias partijas“, – rašoma Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ kreipėsi į VRK.

„Lietuvos Ryto televizijos teikiamos neatlygintinos paslaugos televizijos laidoje „Lyderių forumas“ turėtų būti laikomas neteisėtu politinių partijų ir jų kampanijų finansavimo šaltiniu, nes pasirinktinoms partijoms yra suteikiamos neatlygintinos paslaugos, kurių pagrindu yra propaguojamos tik tam tikros politinės partijos ir jų programos, o tai reiškia, kad joms, palyginti su kitomis partijoms, yra suteikiamas papildomas eterio laikas, kurio metu jos gali skleisti savo politinę propagandą ir formuoti savo elektoratą, — teigia Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ Politinės tarybos pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila.

Įstatymuose nėra numatytos galimybės juridiniams asmenims finansuoti politines partijas, taip pat – teikti neatlygintines paslaugas (t. y. nepinigines aukas) politinėms partijoms. Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatyme yra nustatytas imperatyvus reglamentavimas, kokius finansavimo šaltinius gali gauti politinės partijos ir jų kampanijos, ir joms negali būti teikiamas joks kitas finansavimas, negu yra nustatytas įstatymo.

VRK yra konstatavusi, kad Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymas nenumato, kad politinės kampanijos dalyvius galėtų finansuoti juridiniai asmenys, todėl, Vyriausiosios rinkimų komisijos nuomone, juridiniai asmenys politinės kampanijos dalyviams negali neatlygintinai teikti jokių paslaugų, perduoti daiktų, sudaryti panaudos sutarčių, tame tarpe ir neatlygintinai leisti įsirengti bei skleisti išorinę reklamą ant juridiniam asmeniui priklausančios žemės, statinių ar kitų objektų arba juridiniam asmeniui priklausančiuose objektuose.

Į Nacionalinį susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“ prieš 2012-ųjų metų Seimo rinkimus susivienijimo 4 nesisteminės partijos ir būrys visuomenininkų. Šiam susivienijimui prikluso priklauso Lietuvos centro partija (pirm. Eugenijus Skrupskelis), Lietuvos socialdemokratų sąjunga (pirm. Arvydas Akstinavičius), Tautininkų sąjunga (pirm. Gintaras Songaila), Tautos vienybės sąjunga (pirm. Algimantas Matulevičius).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. pensininkas:

  Labai logiškas sprendimas.Komjaunuoliai žino tik savo įstatymus. Lietuvos įstatymai jiems negalioja.

 2. Pensininkas:

  Reikėjo skųstis anksčiau. Bet geriau vėliau, negu niekada. Bus truputį triukšmo, ir tai gerai.
  Atkreipiu dėmesį, kad aš ne tas pensininkas, kurio ornamentas rudas. Mano, berods, mėlynas.

 3. Pensininkas:

  Mano pasirinkimas būtų toks:
  1. Naujamiesčio – Neringa Venckienė DK
  2. Senamiesčio – Gintaras Songaila ULL
  3, Antakalnio – Aurelija Stancikienė DK
  4. Žirmūnų – Liudvikas Jakimavičius LS
  5. Fabijoniškių – Daugardas Gruodis DK
  6. Šeškinės – Valdas Vasiliauskas DK
  7. Justiniškių – Vytautas Matulevičius DK
  8. Karoliniškių – Alvydas Medalinskas ULL
  9. Lazdynų – Vytautas Budnikas DK
  10. N.Vilnios – Rolandas Boravskis DK
  11. Šilainių – Alvydas Butkus ULL
  12. Aleksoto – Rytas Kupčinskas TS
  13. Centro – Gintaras Dručkus DK
  14. Žaliakalnio – Algirdas Patackas DK
  15. Kalniečių – Stanislovas Butkevičius JL
  16. Dainavos – Saulius Stoma DK
  17. Pramonės – Dainius Danilevičius DK
  18. Panemunės – Jonas Varkala DK
  Rinkčiausi sąrašą UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE, jam gi reikia ne mažiau kaip 7 procentų balsų.

 4. Ku Klux Klan:

  S.Stoma yra niekinga šliundra, neverta net prostitutės vardo, o tamsta jį dar seiman ketini rinkti…atsipeikėk žmogau…
  N.Venckienė už svetimą raidyną asmens dokumentuose – reikia rinkti Paukštę.
  Žirmūnuose – Panką,
  ULL sąraše:
  1. Songailą
  2. Čekutis
  3. Panka
  4.
  5.

  susivienijime ULL yra “spalvingų” asmenybių, kurios garbės jam nedaro

  —————–
  Ku Klux Klan

 5. Marija:

  Balsuosiu už ,,Lietuvą Lietuvoje”, nes jie dar nėra tokie melagiai ir prisivogę bei prisigrobę kaip kiti niekadėjai, vadinantys save ,,žmonių draugais”.Tik kokiais – akivaizdžiai matome ir pajutome. Ypač veidmainingi socdemai, liberalai ir darbistai. Fu, koktu nuo jų…

  • Getautas:

   Liberalai nemeluoja – jie tiesiai šviesiai sako savo programoje sako, kad tie, kurie gauna virš 3500,00Lt pajamų per mėnesį, mokesčių nemokės. Vadinasi, valstybines įstaigas, mokyklas, darželius ir pan. turės išlaikyti “runkeliai”, kuriems mokesčiai dar bus padidinti.

 6. skaidra:

  Siuo metu labiausiai pasitikiu Tautininkais ir A.Matulevicium- beda ta, kad bijau savo balsa paleisti i ora. Buvau apsisprendusi uz Lietuva Lietuvoje .

 7. skaidra:

  Tautos vienybes sajunga greiciausiai rinkciausi del A.Matuleviciaus,o Tautininkus del G.Songailos asmenybiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: