Vilniuje protestavo armėnai (0)

Armėnijos vėliava

Armėnijos vėliava

Šiandien, rugsėjo 6 dieną, Vilniuje prie Vengrijos ambasados buvo surengtas protesto mitingas. Buvo piktintasi prieš Azerbaidžano kariškio Ramilio Safarovo, Vengrijoje kirviu užkapojusio Armėnijos karininką, perdavimą Azerbaidžanui ir malonės jam suteikimą.

Į mitingą susirinko kelios dešimtys žmonių ir laikė Armėnijos vėliavas bei plakatus su užrašais lietuvių ir anglų kalba: „Gėda Vengrijai“, „Sąžiningi vengrai – su mumis“, „Azerbaidžaniečių nafta nupirko Europą“ ir t.t.

Vėliau mitinguotojai persikėlė prie Azerbaidžano ambasados. Čia protestuojantys armėnai susilaukė opozicijos – kitoje šalia esančios sankryžos pusėje susirinko apie pora dešimčių azerbaidžaniečių, laikiusių tik savo šalies vėliavas.

Policija akylai stebėjo susirinkusias abi barikadų puses – incidentų pavyko išvengti ir mitinguotojai po kurio laiko išsiskirstė.

2004 m. vasarį Azerbaidžano kariškis R. Safarovas Vengrijoje kirviu užkapojo miegantį Armėnijos kariškį Gurgeną Margarianą ir už tai Vengrijos buvo įkalintas iki gyvos galvos. Abu kariškiai į Budapeštą buvo atvykę tobulinti anglų kalbos žinių pagal NATO programą „Partnerystė vardan taikos“.

2012 m. rugpjūčio pabaigoje Vengrija priėmė sprendimą išduoti kalinamą kariškį Azerbaidžanui. Nors Baku užtikrino Budapeštą, kad jis atliks savo bausmę, Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas suteikė jam malonę. Be to, R. Safarovui buvo suteiktas majoro laipsnis, namas ir aštuonerių metų vertės atlyginimas.

Rusija pareiškė didelį susirūpinimą dėl R. Safarovo ekstradicijos ir malonės suteikimo, o JAV prezidentas Barackas Obama teigė esantis nusivylęs dėl tokio Azerbaidžano valdžios sprendimo ir prašė paaiškinti jį.

Praėjusį penktadienį Armėnija nutraukė diplomatinius santykius su Vengrija, o sekmadienį Budapeštas iškvietė Azerbaidžano ambasadorių pareikšti protestą dėl Baku sprendimo.

Tarp Armėnijos ir Azerbaidžano ilgą laiką tęsiasi konfliktas dėl ginčytino Kalnų Karabacho regiono.

Parengta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: