Mergaitės gynėjams Garliavoje įteikta nominacija „Už pilietiškumą“ (audio, video) (52)

Alkas.lt stop kadras iš tiesioginės transliacijos internetu

Kunigas R.Grigas įteikia nominaciją V.Narvilui

Balandžio  24 d. vidudienį Garliavoje, Klonio gatvėje prie Kedžių namų įvyko laisvų Lietuvos menininkų įsteigtos nominacijos „Už pilietiškumą“ įteikimas.

Į Kedžių namo kieme įrengtą sceną virš kurios iškabintas šūkis – „Mes už teisingumą!“ pakilo  režisierius Vytautas V.Lansbergis, kunigas Robertas Grigas, disidentė Nijolė Sadūnaitė, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas, aktoriai Šarūnas Puidokas ir Audrius Nakas, poetai Erika Drungytė ir Robertas Keturakis, režisierius Arūnas Matelis ir kiti kūrėjai, atvykę palaikyti Mergaitę saugančių žmonių.

Šį neformalų apdovanojimą „už mergaitę ir Lietuvą budinčiai Garliavos bendruomenei“ visų Garliavos Mergaitės gynėjų vardu priėmė įvykius Garliavoje nuolat filmuojantis Viktoras Narvilas. Būtent dėka V.Narvilo filmuotos medžiagos visas pasaulis pamatė, kaip buvo naudojama fizinė prievarta, siekiant šiuo metu Lietuvą valdančioms struktūroms perimti mergaitę.

V.Narvilui buvo įteiktas apdovanojimo raštas su nominacijos steigėjų parašais, tačiau vėliau ketinama įteikti ir statulėlę. Verslininkas, mokytojas lituanistas Arvydas Vaičiūnas parodė būsimos nominacijai skirtos statulėlės eskizą, ir sakė, kad granitinę širdies su kryžiumi statulėlę jau sutiko pagaminti menininkas Gitenis Umbrasas.
Prieš įteikiant apdovanojimą aktorius Audrius Nakas perskaitė kunigo Roberto Grigo žodžius, kurių pasirodymas spaudoje ir paskatino menininkus įkurti šį apdovanojimą:

Garliavos bendruomenė… Tie žmonės, kaimynai, budėję ir budintys prie mergaitės namų ne už atlygį, be jokio savanaudiško intereso, niekinami politikų, teisėsaugininkų, pravardžiuojami nesąžiningos žiniasklaidos, yra iš tiesų ryškiausias pastaraisiais metais lietuviško pilietiškumo pavyzdys. Prezidentė, aukšti pareigūnai sykiais kartoja tą pilietiškumą kaip magišką formulę, o iš tikrųjų – štai jis, tas retai aplodismentais pasitinkamas, dažniau pašiepiamas autentiškas pilietiškumas – iš kurio kilo mūsų savanoriai, partizanai, pogrindžio savilaida, Sąjūdis. (Kunigas  Robertas Grigas).

Po to kai kunigas R.Grigas įteikė nominaciją, budinčiųjų Garliavoje palaikyti atvykę menininkai ir visuomenininkai tarė padėkos žodžius žmonėms, negailintiems savo laiko ir jėgų, kad apsaugotų mergaitę nuo prievartos. Kalbėjo V.V.Landsbergis, A.Nakas, kunigas Robertas Grigas, iš Garliavos kilęs poetas R.Keturakis, A.Matelis, Š.Puidokas, N.Sadūnaitė.

V.V.Landsbergis pritardamas gitara dainavo, poetai deklamavo eiles. Renginio pabaigoje  scenoje pasirodžiusi Deimantė Kedytė fleita sugrojo širdį veriančią melodiją.

Apie 15 val. į  Venckų namus buvo atvykusios Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja ir psichologė. Užtrukusios apie 20 minučių jos išėjo iš Kedžių namų nieko neaiškindamos  D.Kedžio teta Audronė Skučienė sakė nežinanti, koks buvo šio apsilankymo tikslas.

19 val. Klonio gatvėje laukiama Nacionalinio dramos teatro aktoriaus Šarūno Puidoko monospektaklio „Kontrabosas“.

Klausykite nominacijos „Už pilietiškumą“ įteikimo renginio garso įrašo (Alkas.lt atsiprašo už garso kokybę ir trikdžius):

Tiesioginę transliaciją iš Klonio gatvės internetu galite žiūrėti čia:

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

52 komentarai

 1. Mindaugas:

  Kaip angliakalbiai pasakytų – Oh come on, are you serious?

  Esu visiškai tikras, kad visos tiesos ar bent konkrečių faktų apie šią istoriją beveik niekas nežino, o ypač nežino ta visa masinio stogo važiavimo kamuojama minia. Sakau “jei”, nes gal to niekad ir nenutiks. Bet jei kada nors paaiškės tiesa, ir ji bus visai ne tokia, kokią sau leidžia jau “žinoti” ne tik provincialai, ten besiburiuojantys metus, bet ir šitie visuomenės veikėjai, tai tada bus galima skirti premijas patiems kapelius išsikasti ir pasilaidoti, nes neįsivaizduoju žmogaus, galinčio aklai dalyvauti tokiuose kliedesiuose, paremtuose tik bandos instinktu ir baudžiauninko mentalitetu (“visi priešai, niekšai ir iškrypėliai, kurie daugiau uždirba, daugiau sprendžia arba tiesiog tie, kuriems sekasi labiau), kuris pats nenumirtu iš gėdos, suvokęs, kokį mėšlą drabstė ir skleidė…

  • Mačiau tokių žmonių kaip šis „Mindaugas“ 1987-1992 jie smerkė ir laukė kol paaiškės kas teisus. Kai paaiškėjo – verslininkais ir bankininkais įsidarbino. Dabar vėl laukia.

  • Aferistams:

   N.Venckiene – žudiko,narkomano bendrininkė..2012 04 26 23:01,Arvydas. Negalima skatinti žmones nepasitikėti teismais – vertinu tai kaip valstybės pagrindų griovimo veiksmą. Ypač seimo nariai – plepiai turėtų tai įsisąmoninti, nes seimo narys – pilietis, davęs priesaiką. Skatinkim pagarbą teismams, bažnyčiai, seimui ir kitoms valstybės institucijoms. Lietuvi, nelaidyk liežuvio, neprovokuok pesimizmo, skleisk šviesą, apie kurią kalba Lietuvos himnas..Nepasiduok melui, kurį sąmoningai skleidžia Linčo teismo atgyvenos Pakaunėje, Garliavoje. Aferistė „teisėja“ Venckienė, kaip pažymėjo prezidentas Valdas Adamkus, suvienijo Linčo teismo rėmėjus Lietuvoje, o tai yra valstybės pagrindų griovimas, neteisinės, totalitarinės sistemos kūrimas. Posovietinėje Lietuvoje yra problema: Ar galima leisti siautėti primityviems žudikams narkomanams kedžiams, ar galima leisti siautėti žudiko seseriai, klastingai pagrobusiai žudiko aukos vaiką? Ar galima leisti, vykstant tyrimui, viešai skelbti žeminančią informaciją apie įtariamus asmenis? Ar galima pataikauti kraujo ištroškusiai, Pakaunės miniai, ją sąmoningai klaidinti, kaip tą daro narkomano žudiko bendrininkė , teisėjo vardą žeminanti aferistė Venckienė? Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

 2. Mindaugas:

  Jonai, manau, kad lyginate nesulyginamus dalykus. Jei ne ranką, tai bent porą pirštų duočiau nukirsti (jei neteisus), kad dauguma “palaikytojų” ten jei ne garsiai, sau mintyse pasakytų, jog “prie ruso buvo geriau”. Jei Sąjūdžio metais žmones vienijo tautiškumo ir patriotiškumo idėjos, tai šią minią bent iš dalies masina ne tik pedofilijos skandalas, teisėtvarkos bejėgiškumas, kiek galimybė pakovoti prieš menamus priešus – kaip rašiau, prieš visus, kurie uždirba, sprendžia daugiau arba šiaip gyvena geriau. Juk tik Lietuvoje (na gerai, ir kitose baudžiauninko savimonės neapleidusio mentaliteto šalyse) net ir dorai dirbantis verslininkas, doras politikas ar pareigūnas yra sumalamas kartu su tikrai nedorais žmonėmis, jau vien dėlto, kad jam sekasi geriau, nei kokiam sovietmečiu stovėjusiam prie staklių, ir dabar prie tų staklių bestovinčiam, nes neturinčiam jokios motyvacijos tobulėti, juodadarbiui. Tai ir čia, matyt, šitai daro didelę įtaką. Juk visi tokie žmonės “žino”, kad dorų pareigūnų, politikų ar teisėjų tiesiog “nebūna”. O jei dar kažkas paklykauja, kad kažkas iš jų dar ir pedofilas (nors kiek man žinoma, niekas to dar neįrodė), tai va ir gaunasi tokios akcijos.

  Protingi, pilietiški žmonės gali ir turi išreikšti savo nuomone ar net imtis veiksmų, bet tik tada kai jie ŽINO, kad buvo taip ir taip. O dabar tai tik “duona ir žaidimai” tamsiosioms masės, pilkiems juodadarbių tamsuolių minioms pramogą sukurti.

  O Sąjūdžio metais buvo visai kitaip, tautai nereikėjo “išrasti” ar “išgalvoti”, kad lietuviai yra Tauta, kuriai priklauso Lietuvos valstybė. Tai buvo faktas. Faktas, dėl kurio abejoti nereikėjo.

  • Jūs visiškai teisius:

   Malonu skaityti blaivaus proto žodžius. O ponas Jonas tik temoka visiems primint kas ką darė 1988 m. Labai mėgsta žmogus kitus smerkt. Stovėti patvory ir būti apsvaigintam kliedesio jam dabar yra didesnis didvyriškumas negu tada prieš rusų tankus.

  • suomis:

   Pats, kartais ne Mėslitos direktorius būsi? 😀

   • Mindaugas:

    Suomi, o Tu ar stovėjai? Ar tikrai? Taip, aš nestovėjau. Mano Tėvai saugojo Sitkūnus, taip, tai nebuvo TV bokštas. Bet jie ten vyko stovėti, kad ir kas nenutiktų.

    Ir šiaip, mielieji pseudo-patriotai (skiriu tiems, kurie tokie ir yra), Hitlerio garbintojai, gal jūs baikite apeliuoti į kitų patriotiškumą, patys iki ten kokių trylikos klausę rusiško popso, o paskui nusprendę savo polinkį į smurtą nukreipti “patriotizmo” puoselėjimui. Nes kai pasigilini į jūsų patriotizmo šaknis, arba pačių šaknis, tai paaiškėja, kad eilinis Lietuvos tamsuolis, sakantis, jog “prie ruso buvo geriau”, dar net didesnis patriotas, nei tamstos.

    • suomis:

     Matai Mindaugai teko mums su draugu vežti sužeistąjį į ligoninę kuriam, БМД, buvo sutraiškitos kojos. Stovėjau šalia profesoriaus Tylos, kai jam karininkas “prikladu” praskėlė galvą ir jei ne mano draugas, kuris nutempė mane, tai tiek profesoriui, tiek man galėjo liūdniau baigtis – nedaug trūko. Karininkas apsiribojo, tuo kad “paauklėjo” “prikladu” profesorių Tylą. Taip, kad nemalk čia šūdo, nes aš, elementariai, skersą dėjau ant tokių “išminčių” kaip tu.

  • Zenonas:

   Man tavęs Mindaugai nuoširdžiai gaila. Suaugęs vyras, jei jam tas įdomu ir rūpi, turėdamas akis, ausis, protą – bei petarpiškai (ilgai) imdamas informaciją iš pirminių šaltinių , supranta kas kaip. Jei pats manai, kad šito supratimo mažai – o info spragą gali užpildyt lietuviška nūdienos “teisėsauga” – absurdas ir tiek. Tiesėsauga save parodė daugeliu atvejų – pasitikėjimas LT mastu ja – niekinis.. Ja (teisėsauga) pasitiki 2 žmonės iš dešimt.. Išvada (mano sau) – arba pats esi dar nesuaugęs vyras, be gyvenimo patirties, arba keistų interesų vedamas bandai įrodyt neesamas tiesas.. Tamstos valia, pas mus demokratija. Tik man keista, kad tokius tamstos kliedesius tenka skaityt garbinkam ALKAS portale.. Va kokiam vaikiškam delfy – kuriam niekada nebūnų – velniai nematė..rašytum sau kiek lenda bele ką…. Su pagarba, Zenonas

   • suomis:

    Zenonai. Mindaugas, kaip tikras vyras, prisipažino, kad jam apie dvidešimt metukų. Dėl to mes galime į jį žiūrėti atlaidžiau. Jam dar daug druskos teks suvalgyti, kad bent kažkokį supratimą turėti. 🙂

 3. Mindaugas:

  Jonai, nesupraskite neteisingai – aš kažką galiu manyti, bet aš NEŽINAU, kaip ten buvo iš tiesų, ir nepalaikau nė vienos pusės. Jei Jūs tikrai kažką ŽINOTE, tai pasidalinkite savo žiniomis su skaitytojais.

  Pats pagalvokite, o kas jei tarkim jus apšauktu pvz. Tėvynės išdaviku, nes kas nors norėtų pasisavinti jūsų žemę ar turtą, ir daug kas tuo pradėtų tikėti, nes suinteresuoti žmonės tiesiog turėtų daugiau ryšių, laiko ir lėšų šmeižtui. Kaip tada jaustumėtės? Na galbūt Jūs ir būtumėt Tėvynės išdavikas, bet šiaip ar taip, ar to neturėtų nuspręsti tam tikslui skirtos institucijos, o ne masės, kurių nuomone nesunku žaisti*?

  O teisėtvarkai išspręsti šį Gordijaus mazgą nuo to tikrai ne lengviau, juolab, kai net menkutė išvada, kuri “nedera” su masių nuomone, yra nubaubiama. Tai apie kokį teisingumą mes čia šnekam?
  ________
  * Tikrai nesunku – pvz. Uspaskichas ir jo partija tikrai pateks į Seimą vėl ir vėl, nors kito tokio šunsnukio dar reiktų paieškoti – vagis (mokėjimai vokeliuose, nesueinantys partijos biudžeto galai) , smetimautojas (nors vedęs, turėjo meilužę ar net meilužes), klastotojas (diplomą pirko) ir kt. Ir viso to jis net neslepia. Bet žmonės jį renka. Vat kaip veikia viešieji ryšiai.

 4. Mikas:

  Net sunku patikėti, kad Lietuvoje tiek daug lengvai manipuliuojamų žmonių. Rodos, buvo ir pokaris, ir sovietai, – visi tartum jau ir žinotų, kad reikia turėti ir savo galvą ant pečių ir nepasiduoti mulkinamam. Na, kad ten visokie aktoriukai, šoumenai, bobutės lengvai mulkinamos – tai dar galima suprasti. Bet ir kai kuriems, rodos, ir galvotiems vyrams taip protas pavažiuotų – sunku net patikėt. Kiekvienam reikėtų labai atidžiai įsiskaityt į Mindaugo žodžius. Ir pasakyti sau aiškiai ir paprastai: toliau taip negalima, aš gi vis dėlto savo valstybės pilietis ir negaliu pasiduoti tai tamsybei.

 5. Algirdas Patackas:

  “V.Narvilui buvo įteiktas apdovanojimo raštas su nominacijos steigėjų parašais, tačiau vėliau ketinama įteikti ir piniginę premiją”
  Turiu patikslinti, kad apie pinigines premijas Klonio gatvės bendruomenės nariams nebuvo kalbos. Už verslininko paaukotas lėšas bus sukurtas meno kūrinys – nominacija ir įteiktas bendruomenei.

 6. Rytas:

  Sakai, viešieji ryšiai. O keturios (4) Televizijos kasdien kala prieš Venckus ir tik TV3 neutrali arba kitoje pusėje, o kai tik apklausa, tai 95 proc. už Venckus. Vat tau ir viešieji…

  Dar. Niekas nepavydi turto nei Saboniui, nei mokslininkams ir kt. Tik džiaugiamės ir gerbiam. Bet jei lenkišką dešrą su asfalto druska pardavinėji suvyniojęs į blizgutį, tai.. paskaityk ką viršuj apie kitus parašei ir pritaikyk sau.

  Šiap tai daug kas išplaukia iš liberalų teorijos. Jų aukščiausi teoretikai man įrodinėjo, kad VISKĄ SUREGULIUOS RINKA, PINIGAI. Ta prasme turėsi pinigų, tai nusipirks teisėją, pasisamdysi apsaugą ir t.t. VALSTYBĖ NEREIKALINGA,- man įrodinėjo Filisofijos instituto liberalai. Aš jų klausiu,- o jei žmogus pinigų neturi? Jie atsako, tai tavęs niekas nepuls, tai tau nereikės pirkti nei teisėjo, nei apsaugos (atsieit, jie valstybinę policiją visai panaikins). Tai dalis jų dabar seimūnai, bet kol kas to garsiai nepropaguoja.

   • Mindaugas:

    Prisipažinsiu, aš TV beveik nežiūriu, tad pastebėjau tik TV3 Krivicko, Janutienės ir Co. purvasklaidą. O ji tokia kupina “žinojimo”, jog net koktu. Taip koktu, kad, kaip esu rašęs, tai turėtų būti prilyginta visuomenės kiršinimui, o pastarasis – valstybės išdavystei. TV3 tikrai nėra neutrali, dėl reitingų pataikauja masinei isterijai.

    Jei sakote, kad yra keturios laidos, kurios juodina Venckus, prašyčiau jas įvardyti. Pasidomėsiu turėdamas laiko. Tačiau – primenu, jei ten pateikiami įvykiai ir kokie nors žinomi FAKTAI, bet be formuojamos nuomonės, tai yra normali žiniasklaida. O ji iš principo neturi ir negali formuoti nuomonės, pataikauti tamsuomenei. Ji turi INFORMUOTI.

    Cituoju: “Niekas nepavydi turto nei Saboniui, nei mokslininkams ir kt.” Sabonis – tai Sąjūdžio atitikmuo sporte. O kadangi sportą vertiname labiau nei mokslą ar kultūrą (tik nesakykit, kad pamenate kokį nors šių sričių atstovą, sutiktą su dešimt tūkstantinėmis miniomis), tai nėra ko stebėtis, kad jam daug kas atleidžiama.

    O su mokslu tai net nejuokaukit, būtų nerealus dalykas, jei sugebėtumėt įvardyti bent tris mokslininkus, kurie pagarsino Lietuvą, o jei dar bent penki artimieji/draugai juos žinotų, tai išvis būtų fantastinis dalykas. Mokslas išvis didžiajai daliai lietuvių neįdomus, nes iš domėjimosi juo cepelinų neišvirsi, ir baltarusiškų cigarečių nenusipirksi. Tokie bandos instinkto protrūkiai (kaip ir kitos nesąmonės) ir kyla iš tamsumo, nes domėjimasis mokslu (ir mokslininkais) ugdo kritinį mąstymą, kurio pas mus beveik nėra.

 7. Algirdas Patackas:

  Mindaugui ir Mikui – sakote, kad nežinote, kaip ten yra, kas teisus. Tai sužinokite! Seku įvykius nuo pradžios, ir atsekti, kas teisus, visai nesunku, nereikia prašytis, kad kas paaiškintų. Ar nebus čia taip, kai po II-jo pasaulinio karo vokiečiai sakėsi nieko nežinoję apie konclagerius. Tačiau jie žinojo, kad užtenka pasukti radio rankenėlę ir įsijungti Londoną, ir tada būtų viską sužinoję. Bet žinoti jie nenorėjo, nes tada būtų reikėję apsispręsti…
  O tie, kuriuos įžeidinėjate, vadindami minia ir tamsybėmis, yra visa galva aukščiau už šitaip rašančius. Esu tikras, kad nei vienas nebuvote ten, Klonio gatvėje, bet leidžiate sau spręsti ir įžeidinėti.

 8. Petras:

  Ačiū Jums, dori ir graž0s, žmonės.

 9. Algirdas Patackas:

  Dėkojame alkas.lt ir jo redaktoriui Jonui Vaiškūnui už operatyvią ir objektyvią informaciją. Jūs atliekate tą patį vaidmenį, kurį sovietmečiu atliko pogrindžio spauda, nes diduma žiniasklaidos priemonių skaudžiausius Lietuvai dalykus arba nutyli, arba iškraipo.

  • tikras lietuvis:

   Jei pogrindžio spaudos buvo ta pati nauda, tai nebuvo iš to jokios naudos – Lietuva yra absoliučiame pate.
   Tamsta kaip signataras turėtum kasdieną melstis ir prašyti lietuvių atkleidimo už jūsų nustekentą Lietuvą.

   • Zenonas:

    – tokie absoliutūs pesimizgo korifėjai kaip tamsta ir nustekena valstybes… :-)) Vietoj čia niurzgėjęs eikit valdžio ir mūs šalis klestės… (O kodėl ne ??)
    Niekada nebūtų užgimus tokia šalis kaip JAV – jei į ją būtų atplaukę panašūs amžini niurgzliai “tipo tikri lietuviai”.. Nepykit – bet man už jus gėda, kad vis dar naudojat ne tą vardą savo niekingiems tekstams šiame portale..

 10. Rytas:

  dar dėl liberalios teorijos. Deja, ji įgyvendinama.
  Tai turi pinigų, tai perki ką nori, tai vaikus, teisėjus, policiją ir kt.
  Vienas proluroras berods ir buvo komentuojamas “baisiai čia, palaižė vaiką” (suprask- atsiskaitė). Tai jis nuoširdus LAISVOSIOS RINKOS IŠPAŽINĖJAS.

  Jų pasiūlymai:
  Masiulis – prostitucijos įteisinimas (be abejo už pinigus)
  Steponavičiaus ministerijoje skandalas (dviejų princų šeima)
  Burba (eutanazijos įteisinimas) ir kt.

  Liberalų teoretikų paklausus, o kaip bus jei ginčas kils tarp dviejų turtingųjų? Sako, kad teisėjaus teisėjas -privatininkas, kuris nusprės turtingesniojo iš jų pusėn, nes jei jis turtingesnis, tai natūraliai ir protingesnis, veiklesnis, darbštesnis ir t.t.

  Sava kultūra, kalba jų visai nedomina. Išliks stipriausia.

  Beje, 95 proc. Vyriausybės su KLB yra liberalai (jie šiek tiek suskilinėję teorine prasme).

 11. Zenonas:

  Atsiprašau kad neturiu laiko ilgiems išvedžiojimams. O jų ir nereikia, nes kas yra Klonio gatvėj nuo 2010 05 24 d. ir seka įvykius, bendrauja su žmonėmis ten vietoj – supranta kur tiesa.
  Apgailėtini parašymai ir nuomonės nesusivokusių, daugelis kurių kažkodėl slepia savo vardus ir pavardes (KODEL ?) , yra tik darantys gėda mūsų visuomenei.
  Turiu pasakyt, kad sovietinis raugas matau paliko velniškai gilius pėdsakus mūsų istorijoj, užkrėtė vėžinėm lastelėm ne kuriuos protus ir net persidavė jų palikuonims. Bet aš optimistas ir tikiu, kad Lietuva pasveiks. Matau daug gero ir doro mūsų jaunimo. Ateitis jų rankose.

  • Zenonas:

   Prisidedu prie savo bendražygio nuo 1988 metų , gerbiamo Algirdo Patacko palinkėjimų portalui Alkas.lt ir jo redaktoriui Jonui Vaiškūnui. Ačiū, kad Jūs esat ten, kur Lietuvai dabar svarbu, kur Lietuvai skauda. Ačiū, kad esat tikri patriotai. Būkim visi kartu.

 12. Zenonas:

  teismai kalba viena – gatvė senai kalba ką kita – reikia visų įsiklausyt – ane….
  velgi seni žmonės sako – gandai neatsiranda iš nieko… aš tik priimu info…
  išvadas mūsų teisinėj valstybėj vis vien daro juk tik prokurorai…
  ———————————————————————————————— iš interneto platybiu matyta –>>

  296. nepatogus komentarai
  2012-04-18 12:21
  IP: 92.96.18.176
  1
  -1
  Vakar,pasirodžius šiai publikacijai “Laisvas laikraštis” ,interneto portale,jis buvo užblokuotas ir lieka neprieinamas iki šiol. Galima daug diskutuoti apie leidinio vyr.redaktorių Aurimą Drižių ir jo reputaciją,tačiau stebina operatyvumas,kaip greitai portalas buvo užblokuotas,tik pasirodžius šiai publikacijai. Prokurorų melą išsprogdina netik Diržius “Laisvame laikraštyje”,bet ir TV laidos “Akistata” kūrybinė grupė,suradusi liudininkę,mačiusią J.Furmanavičiaus nužudymą ir žudikus,tarp kurių Kedžio nebuvo. “Laisvas laikraštis” rašė:
  ________________________________________

  303. nepatogus komentarai (2dalis)
  2012-04-18 12:23
  IP: 92.96.18.176

  -1
  „Kur tik nesikreipė, visur jam kelias buvo užkirstas, kol galiausiai patį Drąsių Kedį ėmė persekioti, – LL pasakojo viena šios tragedijos liudininkė, – tuomet ir D.Kedys nutarė, kad laikas jam pačiam veikti ir ieškoti to Aido. Jis mūsų paprašė, kad padėtume ieškoti to Aido, nes kaip kaimynai matome, kokios mašinos prie Violetos namų stovi. Taip, sakiau D.Kedžiui, kad Violeta, matyt, turi kažkokį kavalierių, nes ėmė pati rengtis gražiau ir jos dukrelė buvo gražiau apsirengusi. Dar su kaimynais pasikalbėjome, kad, matyt, Violeta gerą turtingą draugą susirado. Mes pradėjome užsirašinėti numerius tų automobilių, kurie sustodavo prie Violetos namų, tai aš, tai mano vyras užsirašydavo. Ir siuntėme tuos numerius telefonu D.Kedžiui“.
  ________________________________________
  302. rEALIZMAs
  2012-04-18 12:22
  IP: 92.251.187.122
  308. nepatogus komentarai (3dalis)
  2012-04-18 12:24
  IP: 92.96.18.176

  „Spalio 5 d. D.Kedys atvažiavo prie Violetos namų ne taip jau anksti ir mes kaip tik buvome kieme, – pasakojo moteris, – Drąsius paklausė, ar ne mes skambinome ir pasakėme, kad važiuok staigiai pas Violetą, nes Aidas kaip tik atvažiavo. Oi ne, mes atsakėme su vyru, kad neskambinome. D.Kedys paklausė, tai kaip čia dabar suprasti. Mes pasakėme, kad tu žiūrėk – prie Violetos namų stovi tokia pat mašina, kaip tavo. D.Kedys pasakė, kad išsiaiškins. Jis įsėdo į savo automobilį ir pradėjo pamažu važiuoti link Violetos namų. Sustojo netoli jos namo, ir mes žiūrime, kad D.Kedys rankose laikė ginklą. Nu kas čia dabar bus? D.Kedys priartėjo prie tos mašinos durų, kaip staigiai iš jos išlipo du vyrai ir pribėgę sako: „rankas aukštyn“. Jie staigiai užlaužė D.Kedžiui rankas ir surakino antrankiais bei įsodino į savo automobilį.
  ________________________________________

  319. (4 dalis) nepatogus komentarai
  2012-04-18 12:26
  IP: 92.96.18.176
  1
  -2
  Po to vienas iš tų dviejų, toks apypilnis mažo ūgio pribėgo prie D.Kedžio automobilio, matyt, pažiūrėti, ar ten nesėdi kas nors dar. Jis įsėdo į D.Kedžio automobilį ir dideliu greičiu nuvažiavo. Aš sakau, nu eisiu, iškoliosiu Violetą, kad su savo išdaigomis padarė D.Kedžiui pasalą, kad jį suimti. Tačiau mano vyras neleido to daryti, todėl abu parėjome namo. Papasakojau apie šį įvykį kaimynei, tai ji ir sako, ot mergos prisidarė. Mums bekalbant prie Violetos namų pradėjo viena paskui kitą važiuoti policijos mašinos, ir taip sužinojome, kad Violeta nušauta. O viešpatie, tai Aidas nušovė su savo kitu neužauga, ir D.Kedį pagrobė. Tačiau policininkai mums liepė eiti, netrukdyti.
  ________________________________________
  322. (5 dalis) nepatogus komentarai
  2012-04-18 12:27
  IP: 92.96.18.176

  -1
  ________________________________________
  322. (5 dalis) nepatogus komentarai
  2012-04-18 12:27
  IP: 92.96.18.176

  -1
  Parėję namo, per radiją išgirdome, kad D.Kedys nušovė teisėjus ir Violetą. Pagalvojome – kas čia darosi, juk jis net iki Violetos durų nebuvo nuėjęs, jį patį pagrobė nežinia kokie gangsteriai, Aido pasamdyti. Ir iš vis ar čia Aidas, tokie žmonės tikrais vardais nesivadina. Kai kitą dieną per televiziją parodė, kad žurnalistai klausinėja kaimynų, tai vėliau atėjo moteris, prisistatė, kad iš kriminalinės policijos ir mums liepė nieko nepasakoti, net žurnalistams. Nes paskui būna nemalonumų. Todėl tylime, kad nieko nematėme, esame įbauginti ir kur kreiptis, papasakoti, kad bent prokurorais pasitikėtume. Tačiau sekame, kas vyksta, ir matome, koks tai melas.
  ________________________________________
  ________________________________________

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: