Spaudos konferencija: „Už Lietuvą be melo ir smurto. Ką gali visuomenė?“ (video) (23)

A.Medalinskas | lrs.lt video stop kadras

A.Medalinskas | lrs.lt video stop kadras

Balandžio 10 d. 11 val. įvyks Seimo nario Naglio Puteikio spaudos konferencija „Už Lietuvą be melo ir smurto. Ką gali visuomenė?“.

Joje dalyvaus iniciatyvinė grupė „Už teisingumą“ nariai Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai: Romualdas Ozolas, Bronislovas Genzelis, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys, visuomenės veikėjai – Audrius Nakas, Šarūnas Valentinavičius.
Spaudos konferencijoje bus kalbama apie Atvelykyje, šeštadienį, balandžio 14 d., 13 val., Vilniuje prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje iniciatyvinės grupės „Už teisingumą“ rengiamą renginį „Už Lietuvą be melo ir smurto!“, jo tikslus ir pagrindinius obalsius:
– Kaip piliečiams susigrąžinti Valstybę?
– Ar Lietuva sulauks jaunimo revoliucijos?
– Ar jaunimas susigrąžins Tėvynę ir tiesą?

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginę transliacija ČIA.

Klausimus spaudos konferencijos dalyviams galima užduoti internetu ČIA (nuoroda bus įjungta prieš prasidedant renginiui).

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas (lrs.lt video). Atsiprašome už įrašo pabaigoje dėl techninių trukdžių įvykusį pertrūkį:

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

23 komentarai

 1. sb:

  ka čia lietuviu tautinės mokyklos žudikas buv antilietuviško ,,šveitimo,, ministras veikia ?

 2. Kažin:

  Iš tikrųjų norint pasiekti kokio nors teisingumo, visų pirma reikia siekti teisingo rinkimų organizavimo. Pirmasis žingsnis tame būtų pasiekti, kad Rinkimų komisijų pirmininkai nebūtų Seimo partijų ir valstybės institucijų deleguoti amenys, taigi Seimo rinkimų įstatymo pakeitimo būtina kuo skubiau pasiekti. Va tada būtų nors kokia teisingumo siekimo prasmė.

 3. Meta:

  manau konferencijos pavadinimas skamba klaidinanaciai, nes apacioje paskelbti klausimai skamba lyg kvietimas riausems. pav. “ar Lietuva sulauks jaunimo revoliucijos?” apie kokias revoliucijas turima omeny? juk visos revoliucijos zinome kuo baigesi? net ir pacios “jauniausiois” revoliucijos kurios vyksta siuo metu pasaulyje pilnos smurto ir zmoniu supriesinimo? gal galetu ne Nakas, o Genzelis atsakyti? tai nera asmeniskumas, tiesiog manau Genzelis labiau patyres “revoliucionierius” negu Nakas?:) aciu.

 4. antikedofilas:

  uz koki teisinguma sitie veikejai? garliavos banditu-zudiku sekta palaikantys, norintys sugriaut teismu sistema ir ivest violetine landsbergio-grybauskaites diktatura? aciu valinkit i patvori zudikes ir ten politikuokit

 5. suomis:

  Dar nuo 1996 m., galvoju, kad geriausias prezidentas Lietuvai būtų Romualdas Ozolas. Ir manau, kad aš esu teisus.

 6. Kažin:

  Kokia prasmė tų mitingų, jeigu juose kalbama apie tuos pačius dalykus, kaip žiniasklaidoje. Juk dabar niekas netrukdo skaityti, ar girdėti žiniasklaidos kalbų, Kalbėk, ką nori, reikš savo nuomonę, bet į ją jokia valdžia nereaguoja, nes neprivalo reaguoti. Tai laikoma tik vieno ar dalies žmonių nuomone, visada galima atsakyti, kad kiti galvoja kitaip. Tai žodžio laisvės reiškimosi paradoksai. Tokie, kaip dabar mitingavimai yra tuščias laiko gaišinimas dar d . Neveltui yra sakoma – sauso niekas neklauso. Tai va taip laisvas žodis paverčiamas – balsu tyruose, fetišu.
  Tokie, kaip dabar mitingavimai yra tuščias laiko gaišinimas..
  Turi būti parengtos ir pateiktos konkrečių sričių valdymo pertvarkymo gairės, įstatymų projektai. Ir tuo atveju, jeigu žiniasklaida nesuteiktų tinkamų galimybių su jais supažindinti žmonių arba supažindinus yra reikalingas Tautos pritarimas, va tada tai galima būtų bandyti atlikti mitinguose.
  Artėja rinkimai, taigi pirmiausia yra būtina pakeisti Seimo rinkimų įstatymą, priešingu atveju mitingavimai ir liks tik jais. Senoviškai vykdomi rinkimai nieko nepakeis. Todėl ir skuba juos surengti pirmalaikius, kad nieko nepakeitus būtų galima juos organizuoti senoviškai.
  Dabar yra taip, kad rinkimų komisijų pirmininkais yra skiriami Seimo partijų ar valdžios institucijų deleguoti asmenys. Taigi turime buvusią sovietinių laikų situaciją, kai patys valdžioje ir jos partijose esantieji kandidatuoja, patys balsus skaičiuoja, patys rinkimų apylinkių anspaudais ir balsavimo biuleteniais disponuoja.
  Tauta kaip suverenas nuo to yra visiškai nušalinta. Taigi pirmiausiai pasiekime, kad būtų dar šiems rinkimams pakeisti Rinkimų įstatyme nors šie dalykai. Nustatyti, kad Komisijų pirmininkais yra skiriami tik bendromenių deleguoti joms patikimi asmenys. Panašiu principu būtų sudaromos visos rinkimų komisijos ir ypač VRK.
  Pasiekime iki rinkimų teisingumo labui nors tiek.

  • suomis:

   “Turėtų būti, reikia padaryti, tauta nušalinta”. Tai gal žinai, kaip tai padaryti nemitinguojant, – pasidalink žinojimu. O jeigu nežinai, nevaryk demagogijos.

   • Kas tas LIONS? Čia Melianas, Kūris, Sadeckas...:

    Vilniaus Sostinės LIONS klubas

    Ankstesni klubo prezidentai:
    Egidijus Kūris 2009-2010

    Klubo nariai: Gintautas Babravičius, Romualdas Bakutis, Gintautas Bareika, Stanislovas Batkovskis, Alvydas Bieliauskas, Algimantas Blažys, Rimantas Busila, Pranas Dailidė, Alfonsas Daniūnas, Juozas Galginaitis, Vaidotas Grinčikas, Rimgaudas Kalvaitis, Antanas Zenonas Kaminskas, Virgilijus Kaupas, Kostas Kozlovas, Vytautas Kupliauskas, Eugenijus Laurinaitis, Arūnas Mažonis, Artūras Melianas, Mindaugas Mikaila, Jogaila Morkūnas, Evaldas Nekrašas, Vytautas Pliuskus, Alvydas Sadeckas, Jonas Saladžius, Arvydas Skernevičius, Rimantas Stankevičius, Algis Vaičeliūnas, Deivis Valiulis,Vidmantas Venckūnas.

 7. Atgalinis pranešimas: Kvietimas dar į vieną mitingą | Pagėgiai Laisvi

 8. Kažin > suomiui:

  Taigi, ponuli “suomi”, mano aiškiausiai juodu ant balto yra pasakyta, kad į rinkimų komisijų, ypač į VRK pirmininkus asmenis deleguotų ne Seimo partijos ar jų suformuotos valstybės institucijos, kaip dabar yra, bet bendruomenės. Tad telieka paimti Rinkimų įstatymą ir jame padaryti tai reglamenuojančių straipsnių pakeitimus pagal šį principą ir pateikti Seimui peticiją dėl Rinkimų įstatymo pakeitimų. Toliau mitingais galima spausti Seimą, reikalauti jo priimti siūlomus pakeitimus.
  Manau, kad kultūringas žmogus į dalyką, kurio neišmano paprasčiausiai nesikištų, pasieškotų sričių, kuriose galėtų būti lygiu pašnekovu. Matyt, pats nesi iš tokių.

  • suomis:

   Pirmiausia, valdžia, elementariai “dėjo skersą”, “tris kartus”, ant visokių peticijų ir visokių naivuolių, tikinčių peticijų “galia” ir t. t., ir panašiai. 🙂 Toliau nenoriu plėstis, nes nenoriu naudoti nenormatyvinės leksikos. Žodžiu, – mane supratai. 🙂

 9. Naglis Puteikis:

  Reikalavome demokratijos tik 1987-1989 ir 1990-92, kol išėjo SSRS kariuomenė.
  Po to nieko nereikalavome, todėl ir turime rezultatą: jokio teisingumo, nei teisminio, nei socialinio, nei apskritai kokio nors.
  Tuo tarpu europinės kilmės parlamentinėje demokratijoje rinkėjai tarp rinkimų “pasiima”/išsireikaluja viešumo ir atskaitomybės iš politikų per piketus ir mitingus.
  Visur taip, tik ne LT. Mes bandėme kitaip – be mitingų.
  Kai po vieną ar po keliolika bandome žmonėms, kurie persekiojami už reikalavimus valdžiai dirbti skaidriai, padėti, tai nieko gero iš to neišeina, nes REIKIA KEISTI VISĄ SISTEMĄ.
  Sistemos ir valdžios požiūriai bei poelgiai tarp rinkimų keičiami mitingais ir piketais. Ir nieko naujo europinėje demokratijoje nuo 11 amžiaus islandų/anglų apvalių riterių stalų niekas neišrado, net LT nepavyko.
  Todėl siūlau grįžti prie 100 metų Europoje, 50 metų JAV, ir 1987-1992 metais Lietuvoje išbandytų mitinginės demokratijos formų. Nes LT politikai kitokios kalbos , deja, nesupranta.
  Iniciatyvinėje “Už teisingumą” grupėje keli žmonės, o procesų, panašių į Jūsų, Gediminai, daug ir kuriose, skirtingai nei Jūsų, valdžios atstovai, policininkai TAIKĖ FIZINĮ SMURTĄ, SUŽALOJO ŽMONES: vien Kaune vienu metu mažiausiais 5 tokios bylos – dvi Hermano-Žaltausko , ir A.Ramanauskienės policijos atlikto žiauraus sužalojimo iki komos, Vilniuje – Albinos Kavaliauskaitės (medic.profsąjungos), piketuotojų prie Kariotiškių sąvartyno sužalojimo policijos smurto metu ir t.t.
  O dar yra žmogaus teisių pažeidimo bylos, pvz. L.Palmaičio.
  O dar Šiauliuose, Klaipėdoje, Pagėgiuose it pan. Visų ir pats nežinau.
  Fiziškai neįmanoma visur suspėti, žmonės dalinasi, kooperuojasi.
  Bet jei vis taip manytų, kaip kad Jūs komentuojate po raginimais ateiti į mitingą (“viešai prašau to ir to paramos, jeigu jos nebus, tai ir aš nematau prasmės remti jų ir jų kalbų, žodžių, jeigu nėra darbų ir manau gali būti galimas populizmas”), tai nebūtų kam nei procesus, nei į mitingus vaikščioti.
  Paradoksas , bet taip yra : batsiuvys basas – Vilniuje KOL KAS nėra teismų stebėjimo grupės, kai visuose kituose didmiesčiuose ir kai kuriuose rajonuose yra ir kai kur nemažos. Reikia kantrybės ir atkaklaus darbo – susikurs ir Vilniuje tokia teismų stebėjimo grupė, kuri žiūrės, kad nebūtų pažeidžiamos konstitucinės teisės.

  P.S.: tuoj prasidės Ozolo, Genzelio ir Medalinsko teismai už neva pažeistą mitingo laiką ir vietą. Jiems tokius administracinės teisės pažeidimų protokolus surašė LT VRM su “šlovingąja” baltarusiško KGB mentaliteto Vilniaus apskrities policijos vadovybe. Ten buvęs ilgametis URM darbuotojas Kęstutis Lančinskas grasino MUŠTI mitingo prie Seimo dalyvius, jei jie lips per tvoreles. Žmonės susirinko palaikyti Seimo kovoje dėl FNTT vadovų sugrąžinimo, o jis grasina mušti. Blogiausios “mentų” tradicijos iš sovietmečio.

  • suomis:

   Šiaip, tai PASAULINIO lygio skandalas, kai filosofai yra baudžiami už savo tiesioginį darbą. Europoje to nebuvo, greičiausiai nuo Sokrato laikų. Ant kiek Lietuvos valdantieji yra apgailėtini. Tikras ” Gyvulių ūkis”.

   • suomis:

    Jeigu šį reikalą (filosofų nubaudimą) išreklamavus-ištransliavus į kultūringąjį pasaulį, tai Lietuva ir jos valdantieji, apturėtų tokios gėdos, kad net nežinau. Skandalas tikrai pasaulinio lygio (na bent jau europinio, tai tikrai). Lietuvą valdo laukiniai.

 10. Kažin > suomiui:

  Patį supratau.
  Peticiją siūliau tik, kaip demokratinę priemonę, būdamas 120 % įsitikinęs, kad, kaip pats sakai, ant to bus “dėtas skersas”. Tačiau tokiu atveju visgi žmonės sužinotų, ant ko jis dedamas. Juk netoli rinkimai… Tai siūliau ir būdamas įsitikinęs kitkuo, t.y. tuo, kad mitingai gali būti efektingi tik tokiu atveju, jeigu rinkimų “durys” neliktų ir toliau atviros…, kai patys kandidatuoja patys balsus skaičiuoja. Kaip tik esu įsitikinęs, kad kol tos „durys“ atviros, tol ir bus ant visko bus „dedama skersas“. Todėl manau, kad mitinge kelti reikalavimą pakeisi rinkimų įstatymą – pirmiausiai VRK sudarymo, apsktritai Rinkimų komisijų pirmininkų skyrimo tvarką, yra labai konkretus, daugeliui žmonių suprantamas ir aktualus klausimas. Dėl to efektingesnis, veiksmingesnis esamu atveju.

 11. arunas:

  antikedofilas:
  2012 04 10 11:04
  :))) Vaiku gynejus “kai kas” vadina kedofilais, reiskia tavo “partija” pries vaikus, panasiai kaip gumites vuo vaiku, kurios parsiduoda vaistinese:). Kalbos komisija turetu apsvarstyti naujadara “antikedofilas”, o ne prezervatyvas ar komdomas:))).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: