G. Songaila: antilietuvišką ir antivalstybinį frontą palaiko dviejų kaimyninių valstybių politikai ir kitos tarnybos (29)

Lietuvos lenkų mitingas prie Amerikos ambasados | V. Morkevičiaus nuotr.

Lietuvos lenkų mitingas prie Amerikos ambasados | V. Morkevičiaus nuotr.

Šiandien rugsėjo 23 d. prie Seimo pirmą kartą po 2009-ųjų sausio 16-osios riaušių Lietuvos lenkų rinkimų akcijai inicijuojant lenkų tautinės mažumos atstovų protesto mitingą dėl Švietimo įstatymo. Ta proga prie Vilniaus rajono savivaldybės Partijos Tvarka ir teisingumas atstovai ruošiasi  mitinguoti atkreipdami visų vilniečių bei rajono savivaldybės dėmesį į grėsmę, iškilusią lietuviškoms mokykloms Vilnijos krašte.

Šiandien Seimo narys Gintaras Songaila išplatino pareiškimą dėl šių abiejų rengiamų mitingų. Skelbiame šį dokumentą:

Seimo nario Gintaro Songailos viešas pareiškimas

Dėl įvairių rugsėjo 23 d. akcijų

Vilnius, 2011-09-23

(Lenkų) Rinkimų akcijos organizuojamas beatodairiškas puolimas prieš Lietuvos įstatymus šiandien vainikuojamas prie Lietuvos Respublikos Seimo. Į šią akciją aktyviai kvietė internetiniai portalai, veikiantys iš Rusijos – regnum.ru ir kiti. Melagingas akcijos turinys ir veikimo būdai dar kartą atskleidžia, jog mėginama stiprinti antilietuvišką ir antivalstybinį frontą, kurį palaiko dviejų kaimyninių valstybių politikai ir kitos tarnybos.

Apgailėtina, kad į šį chorą įsijungia ir kai kurie lietuviškos viešosios erdvės veikėjai. Kviečiu juos susimąstyti, ant kokio malūno jie pila vandenį ir kokią Lietuvos ateitį jie projektuoja. Atskiro politinio įvertinimo, manau, reikalauja Kultūros ministerijos pareigūnų, atvirai provokuojančių Lietuvos tautines bendrijas nesilaikyti Lietuvos įstatymų, veikla.

Maloniai nustebino partijos „Tvarka ir teisingumas“ politinis posūkis į patriotizmo pusę. Norėtųsi tikėtis, kad ši partija neapsiribos protesto akcijos prie Vilniaus rajono savivaldybės organizavimu, tačiau visų pirma išsiaiškins su savo frakcijos Seime nariais, kurie atstovauja Rinkimų akciją. Nuoširdžiai viliuosi, kad nuo šiol visi Tvarkos ir teisingumo partiją atstovaujantys Seimo nariai teisingai balsuos dėl teisės aktų, susijusių su Lenko karta, su vardų ir pavardžių rašymu, neatsisakant lietuvių kalbos.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

29 komentarai

 1. suomis:

  Tvarka ir Teisingumas, tai Trojos Arklys patrijotiniame judėjime. Siūsti juos kuo toliau, tuos valstybės išdavikus.

  • Vytautas:

   Su TT smarkiai bičiuliautis nebūtina, bet protingas akcijas palaikyti reikia.

    • Pikc:

     Manau, chebra jaučia, kad stiprėja tautinis-patriotinis sąmoningumas ir bando tuo naudotis. Kiek ten iš tikrųjų patriotizmo ir kiek – paprasčiausio bandymo pajot ant populiariu tampančiu arkliuko – kitas klausimas. Į ką tikrai vertėtų atkreipti dėmesį – tai kad nė vienos patriotinės organizacijos reakcijos į atviras prieš valstybę nukreiptas akcijas nė velnio nesimato. Po velnių, net paksistai kažką daro, o kur patriotai??? Šiandien buvau Vilniuj, bet Pakso šaikos nelabai buvo noro palaikyt, o alternatyvų nebuvo. Gal nereiktų vien tik Kovo 11 apsiribot?

 2. Ku Klux Klan:

  Šūdlenkai laimės, o lietuviai apsišiks eilinį kartą išsirieję tarpusavyje dėl niekų…ir tada plazdės Gedimino pily gaidys 🙂 Kol valdžioje nebus radikalių nacionalistų, tol šūdlenkiai valysis kojas į jūsų tėvus, jūsų moteris ir jus pačius. Žaiskit ir toliau toleranciją ir demokratiją,… kol dar galite 🙂

 3. Algis:

  Ku Klux Klan esi pesimistas, lenkai jau pralaimejo tad usikisk.

 4. Algis:

  Deja cia tik rasinejimai ir pesiojimaisi, lenkams ikalsim i sikna basli ir gales sau kukuoti, perdaug stresuoji zmogau… 🙂

 5. Algis:

  Jo, dirbu vienoje Vikaviskio gimnazijoje energetiku, uzejau pas ukvedi i kabineta, jo aisku tuo metu nebuvo, tai nusprendziau palukti, pradejau dairytis po kabineta ziu antspintos kokia tais maza juoda dregmes gavusi knygike dulka, panu i maldaknyge, atsiverciu akurat, kaip tik atsivertes buvau ta vieta, kazkas tais apie sermenis kokios tais maldos ir man isimine tokia maldos dalis, kaip po prasoma per prievarta taip vadinamo dievo is krikscioniu pasalio, kad jis skubintusi padeti tam kuris praso, o skamba taip “skubinkis dieve man ateiti i pagalba” cia jau neprasymas, o reikalavimas, kad dievas tam nelaimeliui padetu, o turetu skambeti visai kitaip… patys zinot kiekvienas pagal savo supratima kaip tai turetu skambeti, nes kiekvienas savaip pagal savaji supratima praso pagalbos… Taip Divas ir dievai ir proteviu dvasios padeda, kai zmogaus tikejimas yra stiprus ir kai zmogus daro darbus, tada padeda, o nepadeta tiems kurie bile snekagraziom frazem, bet jokiu darbu nedaro.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Tu tą Vilkaviškio vyskupijos ūkvedį pasek – ar tik nebus jis mažesnio kalibro koks Breivikas, ar koks Racingerio dangstomas pedofilas.
   Nes, kai pas žmogų tokia judaistinė literatūra, tai žinok, kad ten – kažkas tikrai ne taip.

 6. Algis:

  Nu Vilmantai as ta zmogu tik is matymo tepazystu pas baznytinkus nesilankau ir su jeis jokio kontakto nepalaikau ir ner tikslo ji sekti, uz gyvenimo klaidas daromas aukstesnes jegos atlygina, nes jeigu zmogus pazeidineja visatos desnius tada prasideda jo gyvenimo griutis, ji gali atrodyti maloni, bet ateina laikas malonumas dinksta, nes zmogus pradeda jausti skausma pradeda klausineti kodel taip ir anaip jam kazkas tai nutiko ar liga prikipo ir panasiai…

 7. Algis:

  Nu Vilmantai as ta zmogu tik is matymo tepazystu pas baznytinkus nesilankau ir su jeis jokio kontakto nepalaikau ir ner tikslo ji sekti, uz gyvenimo klaidas daromas aukstesnes jegos atlygina, nes jeigu zmogus pazeidineja visatos desnius tada prasideda jo gyvenimo griutis, ji gali atrodyti maloni, bet ateina laikas malonumas dinksta, nes zmogus pradeda jausti skausma pradeda klausineti kodel taip ir anaip jam kazkas tai nutiko ar liga prikipo ir panasiai… Ukvedys nera kriscionis matyt rado pamesta ir uzmete ant spintos…

 8. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA: LIETUVOJE NĖRA LENKŲ TAUTINĖS MAŽUMOS,YRA LIETUVOS
  LENKŲ BENDRUOMENĖ IR LENKIJA.Teisiškai Lietuvoje
  negali būti įvardinta “lenkų tautinė mažuma”.Yra Lietuvos lenkų
  bendruomenė.. Lenkija yra lenkų valstybė,todėl Lietuvoje negali būti
  lenkų tautinės mažumos,kaip ir Lenkijoje negali būti lietuvių tautinės mažumos.Čia prasideda pusiau neraštingų politikų
  sukčiavimas,provokacijos.Tomaševskiai drąsiai manipuliuoja
  antilietuviškais stereotipais,sušaudė lietuvišką Draučių kaimelį.Yra
  įrodymų,kad signataro R.Ozolo sūnų prie Vilniaus žiauriai nužudė
  pritvinkęs neapykanta lietuviams fanatikas pasiutlenkis
  tuteišas…Lietuviai ,lyg medžiojami tetervinai,nereaguoja į
  pasiutlenkių siautėjimą Rytų Lietuvoje..20 Vilniaus lenkiškos
  okupacijos ir 50 rusiškos okupacijos metų gerokai išplovė lietuviams
  smegenis.Būtina uždrausti tautinius partijų pavadinimus(lenkų rinkimų akcija,rusų aljansas).Buvę okupantai tyčiojasi iš tetervinais tapusių lietuvių.Arvydas
  Damijonaitis

 9. Getautas:

  Įdomiausiai tvarkiečių mitingą parodė LTV ar kitas oficialus TV. Fone mitingavo tvarkiečiai, tačiau didžiąją ekrano dalį užėmė iš kažkur atsivežto šūdlenkio galva, kuri aiškino apie šūdlenkių “problemas”.

  • Egis:

   Kuo šūdlenkis nuo šūdlietuvio skiriasi? Niekuo. Ir tie ir anie apie tą patį kvarksi, tik iš skirtingų dumblynių. Šūdlenkis- o tu šūdlietuvis, tu toks- o tu anoks, didi Lietuva- didi Lenkija, istorija mūsų pusėj- ne, mūsų, ach jūs, niekšai- o jūs išdavikai… O tuo tarpu Lietuvoje… (įrašykit bet kokią realią problemą, konkrečiai liečiančią visus žmones)… Lenkija man kol kas tik vienintelę problemą kelia- labai ilgai reikia važiuot per ją. O daugiau kas, na, lenkaitės pasiutusiai dailios, autoservisų meistrai lygiai tokie pat meistrauni kaip ir mūsiškiai, kartais dar gudriau ką nors susuka, labai skanų maistą ruošia paprastose pakelės užeigose, kur fūristai sustoja, ir su kuo bepasikalbi, visi į šuns dienas deda savo valdžią su visais prezidentais ir ministrais. Ir niekam ta Lietuva ir tas Vilnius nerūpi, visi savų reikalų turi pakankamai. Čia ką sukėlė dabar bangas, tai tik oro gadinimas, nes ne to žmonėms reikia ir ne žmonės čia bujoja, o politinės šiukšlės tiek iš Lietuvos, tiek iš Lenkijos pusės. Matai gi, “Tvarka ir teisingumas” suskėlė mitingėlį, tautininkėlis pareiškimą sukurpė… Na ir kas iš to? 90% gyventojų kasdien galvoja ką ant stalo padėt, kaip reiks mokesčius mokėt, kur nežeminantį darbą rast, o čia, matai, Lenkija puola. Utėlės jūsų galvose puola…

   • Varguolis:

    Tokio termino kaip šūdlietuvis nėra. Na, o tamsta, Egi, kaip suprantu esi mankurtas, t. y. niekas, smiltelė, pustoma visų pasaulio vėjų. Tad, čia ne tavo forumas – varyk į kokį nors http://www.pigu.lt, iš kur ir atėjai.

    • Egis:

     Kaip tai nėra tokio termino?! Lietuvių išmintis liudija: “Kas ant kito sako, pats ant savęs pasisako”, arba “juokiasi puodas, kad katilas juodas” ir t.t., t.y. kas svaidosi “šūdlenkiais”, pats yra “šūdlietuvis”. Taškas.
     Jeigu pats net nesupranti, kad čia yra ne forumas, o žinių portalas, tai ką tu gali suprast apie kitą žmogų? Nors, tiesa, tautininkams žmonės ir nerūpi tad ir suprast nėra juos nėra jokio reikalo, jie tik tautos interesu gyvi….

   • Getautas:

    Alke, ar komentatorius Egis, vartodamas necenzūrinius žodžius, nepažeidžia svetainės taisyklių?

 10. arvydas damijonaitis:

  Gineso rekordas – lietuviai savižudžiai:

  Lietuvos lenkų bendruomenė – jokia tautinė mažuma. Gerbiamieji, Tarptautinė teisė tautines grupes, turinčiais išorinę valstybę( pvz. lenkai -Lenkiją), nevadina “mažumomis”. Lietuvoje yra karaimų, totorių tautinės mažumos, rusų, žydų, lenkų tautinės bendruomenės. Jeigu Lietuvoje būtų lenkų tautinė mažuma, Kremlius būtų įkūręs” Šalčininkų respubliką”, kurią Rusija okupuotų ( Abchazijos pavyzdys Gruzijoje). Gerbiamieji, naiviai vartodamas terminą “tautinė mažuma”, darote meškos paslaugą Lietuvai…Kada lietuviai bus atsargesni? Chamiškam „tuteišų“ lenkinimui – STOP. Gineso rekordas – lenkų bendruomenė Lietuvoje turi 120 lenkiškų mokyklų, išlaikomų iš valstybės biudžeto, pvz. JAV nėra nei vienos tokios lenkiškos mokyklos, Rusijoje – tik 9 lenkiškos mokyklos išlaikomos iš valstybės biudžeto. Tuteišų lenkinimas – lietuvių savižudybė,o tai prieštarauja Dievo valiai. Lietuvoje – 3,Lenkijoje – 40,Rusijoje -150, USA – 300 milijonų gyventojų… Lenkai nevardina savęs „tautine mažuma“ jokioje kitoje šalyje, išskyrus Lietuvą. Kodėl lenkai yra chamai tik Lietuvoje? Todėl, kad negauna tinkamo atsako..

  Balandžio 28 d.,14 val.,Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo įvyks mitingas dėl pasipriešinimo LLRA antivalstybinei politikai.

 11. arvydas damijonaitis:

  Vagiama Lietuvos istorija.
  Kodėl Lietuvos istorikai nutyli, bijo(?) liesti siaubingus masinius Lietuvos gyventojų žudymus,genocidą, 17 amžiaus viduryje(„Tvanas“)? 1655 m. rusų caro kariuomenė nužudė 70 proc. (apie 2 milijonai) beginklių Lietuvos gyventojų,fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas,sugriautas iki pamatų.

  VYTAUTO TRAGEDIJA:
  1.Po mūšio prie Tanenbergo ( Žalgirio mūšis) ,ordino sostinė nebuvo užimta, jokių strateginių pranašumų lietuviams nebuvo skirta, atskirtis nuo Vakarų Europos padidėjo;
  2.Penkiolikto amžiaus pradžioje Rytų Europoje vyko tautų formavimosi laikotarpis, lietuviai turėjo istorinį šansą įsitvirtinti Europoje, kaip krikščioniškų Vakarų sąjungininkai. Vytautas , augęs ir auklėtas ordino aplinkoje, nesugebėjo savo galybe sutriuškinti vasalus maskolius, busimus engėjus rusus. Tai yra Vytauto tragedijos priežastis – Lietuvių imperijai nuo Baltijos iki Juodosios jūros sąlygas pradeda diktuoti Vytauto proanūkis Maskvos caras Ivan Grozni , toliau sekė siaubingas karas su Maskvos DK, “Tvanas“, kurio metu Lietuva neteko 60-70 % savo gyventojų, fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas iki pamatų;
  3.Tolimesnė įvykių raidos istorija parodė , kad Žalgiris tapo klastingų okupantų smegenų plovimo sistemos mechanizmo dalis, pragaištingos Lietuvos orientacijos į Rusiją , į “Stalino saulę” ,trėmimus, masines lietuvių žudynes.Net „Žalgirio” sporto klubas propagandos tikslu buvo įkurtas Maskvoje, 1943 metais;
  4.Rusijos imperija yra ne tik blogio(R.Reiganas) ,bet ir melo imperija, nes jos istorija yra parašyta pagal politikų scenarijų. Pavyzdžiui, epas “Slovo o polku Igoreve”, yra falsifikatas, pagamintas Prahoje 19 amžiaus pradžioje. Šio epo ir kitų klastingų pasakų pagrindu sukurta imperinės ,totalitarinės Rusijos „istorija“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: