Policijos generalinio komisaro prašoma pasiaiškinti dėl protestuotojų prieš Armijos krajovos minėjimą sulaikymo (22)

www.alkas.lt

Saulius Skvernelis | atn.lt nuotr.

Saulius Skvernelis

Šiandien, liepos 18 d. Seimo nariai Vida Marija Čigriejienė, Rytas Kupčinskas, Gintaras Songaila ir Kazimieras Uoka pateikė paklausimų Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos policijos generaliniam komisarui Sauliui Skverneliui, prašydami atsakyti, kokiu pagrindu liepos 13 dieną buvo sulaikyti šalies piliečiai Paulius Peciulevičius ir Mindaugas Pukšta.

Tądien šie jaunuoliai Vilniaus rajone, Kriaučiūnuose, taikiai protestavo prieš čia vykstantį Armijos Krajovos karinių operacijų minėjimą, kurį surengė Vilniaus rajono savivaldybė ir Lietuvos lenkų sąjunga. P. Peciulevičius ir M. Pukšta nekėlė jokios grėsmės viešajai tvarkai, jiems net nebuvo leista priartėti prie minėjimo vietos. Jaunuoliai protestavo, išreikšdami savo pritarimą 1993 m. Armijos Krajovos veiklą Lietuvoje tyrusios istorikų ir teisininkų komisijos išvadoms. Jose konstatuota, kad Rytų Lietuvoje Armija Krajova padarė nusikaltimų žmoniškumui, slopino lietuviškumą, nepripažino Vilniaus grįžimo Lietuvai.

Taikiai protestuojantys jaunuoliai sulaukė neadekvačios policijos pareigūnų reakcijos – buvo suimti, nepateikus motyvų.

Seimo nariai prašo išsiaiškinti, kodėl, sulaikius P. Peciulevičių ir M. Pukštą, buvo atliktos kratos jų namuose, paimti asmeniniai daiktai. Generalinio komisaro klausiama, kodėl sulaikymo metu nebuvo paaiškinti tokių veiksmų motyvai, sulaikytųjų teisinis statusas, o į policijos komisariatą jie buvo gabenami surakintomis rankomis.

Generalinio komisaro S. Skvernelio prašoma atsakyti, kaip jis šiuos policijos veiksmus vertina Lietuvos Respublikos Konstitucijoje užtikrintų Lietuvos Respublikos piliečių teisių požiūriu.

www.alkas.lt

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Jonas:

  Na, Skverneli, reikia išmokti ne tik skvernais plasnoti, bet ir savo pareigas tinkamai vykdyti.

 2. eurika:

  kiek suprantu ir matau,kad policijoje dirba labai daug lenku ir baltarusiu tautybiu zmones,gal todel,,,o gal kazkas paprase,,,visad kai policija sustabdo,tai vos vos lietuviskai kalha,,tai idomu,,,o siaip mums reikia reikalauti lenku atsakomybes uz nusikaltimus Lietuvai,,kaip zydai daro ,reikia mokytis,,ir dar paprasyti materialines kompensacijos,nes mus nuskriaude,tai ir turetu buti vienas is Lietuvos darbu.

 3. Redkolegijai – pataisykite klaidą pavardėje:

  – pareiškime keliose vietose klaida – turi būti ne Paulius Peciukevičius, o Paulius Peciulevičius.

  Lietuvių Tautinis Centras
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvi%C5%B3_tautinis_centras

 4. Rytas:

  Šaunu tautininkai. Kelkite problemas, kasdien. Demonstruokite poziciją.

 5. Nagi:

  Taigi, po šitokio akibrokšto, mažiausiai policijos Generalinis Komisaras privalo besąlygiškai atsistatydinti, bet prieš tai jis privalo pateikti visuomenei visus motyvus kokiu pagrindu šie du Lietuvos piliečiai buvo suimti ir surakinti su antrankiais nuvežti į areštinę. Plius visuomenė taip pat norėtų žinoti kokiu pagrindu ir kokiais motyvais remiantis pas šiuos Lietuvos valstybei lojalius piliečius buvo vykdoma krata. Keista padėtis vystosi dabartinėje Lietuvoje, turime lyg tai savo valdžia ir jėgos šiokias tokias struktūras kurios privalėtų ginti mūsų visuomenę ir valstybę, bet kažkaip gaunasi viskas priešingai, valstybė spjauna į savo piliečius ir juos ima terorizuoti, o tuos kurie ardo valstybę ir remia buvusius okupantus ima juos ginti ir saugoti. Nejučiom iškyla savaime toks klausimas, ar kartais valdžia nėra išdavusi savo tautos.

 6. Nagi:

  Lietuvos vidaus reikalu ministras kartu su generaliniu komisaru privalo nedelsdami atsistatydinti kaip praradę tautos pasitikėjimą. Juk negali tokiose svarbiuose valstybės postuose dirbti žmonės kurie išduodą savo valstybę, o gal jie nieko neišduoda, o tarnauja tai valstybei kuriuos turi korta, aš tik tai galiu suprasti šį policijos akibrokštą prieš Lietuvą.

 7. Albinas Vaškevičius:

  „…nacionalizmas Kolumbijoje keturis kartus stipresnis nei Lietuvoje“, – po susitikimo su užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu žurnalistams kalbėjo A. Mockus.“
  http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/poziuris/S-20134/straipsnis?name=S-20134&l=2&p=1

 8. suomis:

  Kartojasi 1940ieji metai. Tokia pat, parsidavusi, pasiruošusi kolaboruoti, valdžia, lygiai taip pat PASIMETUSI tauta, taip pat suaktyvėję komunistuojantys elementai. Ne prieš gerą, ne prieš gerą…

 9. Nadomas:

  Trauktis toliau jau nėra kur. Visi ,kam dar rupi Lietuvos likimas ,kitamet prisidekime prie jaunimo eitinių kovo 11.Grb. Čekuti ruošk kalbą.

 10. Nagi:

  Tai laisvai Lietuvoje dabar esantys kgbešninkai ims pilti purvo komentarus ant visų Lietuvos vadovų ir tautos. Na tokie suskiai kaip save įvardija “Kęstas” ir į jį panašūs Kaip jiems gerai kad Lietuvoje tas yra leidžiama, niekas jiems netrukdo ir nebaudžia. Jei būtų kitaip kaip kad yra svečiose normaliose valstybėse, jei jie gerą parą būtų skandinami ir vis negalėtų nuskęsti, matytumėte kaip visi tie Lietuvos šnipai įgautų kultūros ir liktų daug mandagesni. Dabar kgbešnikai ką nori tą ir daro Lietuvoje, dirba taip kaip liepia jiems Maskva pagal visas instrukcijas, kaip nedirbs, jei prokurorai Lietuvoje kai kurie su jais išvien dirba. Prisiminkite E Kusaitės bylą ir prokurorą J Laucių.

 11. Vytas:

  Policijos generalinis komisaras galvoja, kad jam nebūtina laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų.

 12. Vytas:

  Skverneli, ar tu reikalauji, kad tavo pavaldiniai laikytųsi LR įstatymų, ar tu galvoji, kad policija jų neturi laikytis?

 13. Paminklas “armijai krajovai” pastatytas nelegaliai?
  Tada kodėl valdžia iki šio laiko jo nenugriovė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: