Vilniaus Gabijos gimnazijos pirmokai švęs Jorę (2)

Jonas Aleknavičius, www.alkas.lt

2011 m. gegužės 18 d. Vilniaus Gabijos gimnazijos pirmokai kartu su mokytojais ir viešąja įstaiga „Gyvenimo akademija“ švęs pirmosios pavasario ir gamtos atbudimo šventę Jorę – „Kartu su pavasariu“. Šventė vyks Vilniaus Vingio parke, prie kavinės „Lakštingala“ nuo 10 val. iki 14 val.

Vilniaus Vingio parke vaikai su mokytojais skins pirmąją pavasario žalumą (jorę) ir puoš šventinius vartus ir eis pro juos į Vilniaus botanikos sodą Vingyje. Čia sužinos daug paslapčių apie gėles ir kitus augalus, po to aplankys ir naminius paukščius bei gyvulėlius Vingio Zoo.

UAB „Vilniaus parkai“ direktorius Alvidas Raškauskas pačiuose Vingio parko estrados rūmuose iš ketvirtojo aukšto vaikams parodys Vingio parką ir papasakos, ką vaikai visą vasarą veikia Vingio parke. Iš ten – kartu visi keliaus Vingio parko pažinimo takais, susipažins su vaistiniais ir kitais augalais, prisilies prie stebuklingo gamtos grožio, pro kurį dažnai praeinama nieko nepastebėjus.

Vėliau Vingio parkas taps vaikų kūrybos parku: bus surengta vaikų piešinių valandėlė „Piešiu pavasarį“, bus deklamuojami Jorei, pavasario žalumai, gamtai, protėviams ir artimiesiems skirti eilėraščiai, veiks „Vaidilučių mokyklėlė“.

Šventė gaivins tautinę savimonę, paskatins domėtis gamta, tradicijomis, istorija, tautosaka, mitologija.

Vaikai įsitrauks į gamtos gyvenimo ritmą, geriau jį pažins. Lietuviui žmogaus gyvenimas tolygus gamtos gyvenimui. Beveik kiekvienoje kalendorinėje šventėje pastebimi akcentai – ugnis, vanduo, žaluma, medis, valgymas, gėrimas, mirusiųjų minėjimas, dangaus šviesulių (Saulės, Mėnulio ir kt.) stebėjimas ir pagerbimas.

Žymus etnofotografas Vytautas Daraškevičius savo albumo „Trumpiausios nakties paslaptis“ įžangoje rašo, kad „Įdomu stebėti, kaip daugelis pirmosiose šventėse dalyvavusių vaikų po kokio dešimtmečio šventėn renkasi poromis, o dar po kiek metų jau vedasi ir savo atžalas. Buvę jauni tėvai, žiūrėk, glaudžia prie savęs anūkus …“
Šventės dienotvarkė

10:00 – 11:40 Ekskursiojs vaikams po Vingio parką ir Botanikos sodą Vingyje
11:40 – 12:20 Vaikai „Piešia pavasarį“.
13:00 – 13:20 Vaikai deklamuoja eilėraščius („Lakštingaloje“)
13:20 – 13:50 Vaikai prie aukuro, degant ant jo ugnelei, vaidina „Vaidilučių mokyklėlę“ („Lakštingaloje“)
13:50 – 14:10 Eilėraščių deklamuotojų, piešinių ir „Vaidilučių mokyklėlės“
autorių apdovanojimas („Lakštingaloje“, prie aukuro)
14:10 – 14:30 Mokytojų, renginio „Kartu su pavasariu“ organizatorių bei svečių pasitarimas dėl šios šventės
rezultatų pateikimo Gabijos gimnazijai, visuomenei bei tolesnės veiklos.

Išsamią Jorės dienotvarkę rasite ČIA.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: