TS-LKD sprendimas sudaryti koaliciją su „Tomaševskio bloku“ skundžiamas teismui (6)

Gintaras Songaila, TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininkas

Gintaras Songila

Šiandien balandžio 18 d. Seimo narys, TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininkas Gintaras Songaila įteikė teismui ieškinį dėl TS-LKD Vilniaus sueigos tarybos sprendimo sudaryti koaliciją su „Tomaševskio bloku“ panaikinimo.

Vilniaus miesto 3-iosios apylinkės teismui įteiktame ieškinyje G.Songaila prašo „panaikinti 2011 m. balandžio 12 d. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Vilniaus miesto skyrių sueigos tarybos sprendimą „pritarti ketinimui Vilniaus miesto savivaldybėje koaliciją sudaryti su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio bloku“.

Taip pat teismo prašoma pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – laikinai sustabdyti minėtą sprendimą, kol teismas išnagrinės ieškinį.   

Ieškinyje G.Songaila pateikė nuostatas iš TS-LKD Įstatų bei Programos, o taip pat – iš Lenkų rinkimų akcijos (LRA) programos bei šios partijos pirmininko V.Tomaševskio pareiškimų citatas. Jo nuomone TS-LKD principinės nuostatos, kurios remiasi pagarba valstybei, jos Konstitucijai bei įstatymams, valstybinės kalbos puoselėjimu, iš esmės prieštarauja LRA nuostatoms, kurios neatitinka pamatinių Lietuvos Respublikos Konstitucijos principų.

Pareiškėjo nuomone, TS-LKD Vilniaus sueigos taryba peržengė savo kompetencijos ribas. Pagal LR CK 2.81 str. 3 d. juridinio asmens dalyviai turi teisę kreiptis į teismą su ieškiniu,  prašydami uždrausti juridinio asmens valdymo organams ateityje sudaryti sandorius, prieštaraujančius juridinio  asmens veiklos  tikslams  ar  peržengiančius juridinio  asmens   valdymo organo kompetenciją.

Tuo remiantis Gintaras Songaila ir pateikė ieškinį teismui, anot jo, kaip paskutinę priemonę išsaugoti jungtinės partijos vertybines nuostatas bei piliečių pasitikėjimą partijų deklaruojamais principais. G.Songaila ir jo atstovaujama TS-LKD Tautininkų frakcijos Taryba yra ne kartą pareiškusi, kad koalicija su „Tomaševskio bloku“, kuris pastaruoju metu pasižymi nuolatiniu Lietuvos Respublikos šmeižimu, jos pamatinių principų niekinimu, rimtai pakenktų  tiek pačiai TS-LKD, tiek Vilniaus miestui, tiek ir visai valstybei, jos politinei sistemai.

„Jeigu TS-LKD pažeisdama savo partijos Įstatų ir Programos pagrindines politines nuostatas sudarys koaliciją su agresyviais Lietuvos šmeižikais, kurie nuolat provokuoja Lenkiją kištis į Lietuvos vidaus reikalus ir kenkia dvišaliams Lietuvos bei Lenkijos santykiams, tai bus duotas ženklas, kad Lietuvos spaudimo ir šmeižimo priemonės yra priimtiniausias santykių su Lietuva būdas. Toks žingsnis rimtai pažeis TS-LKD rinkėjų pasitikėjimą, pamins ne tik tautininkų, bet ir daugelio kitų TS-LKD narių išpažįstamas vertybes. Galimas neigiamas pasekmes tiek TS-LKD, tiek Vilniaus miestui, tiek ir visai valstybei sunku net prognozuoti, nes TS-LKD ir visa valdančioji koalicija tokiu atveju taptų „Tomaševskio bloko“ politiniu įkaitu”, – Alkas.lt portalui sakė G.Songaila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. Andrius:

  Su visa pagarba Gintarui, manau kad šis žingsnis yra neteisingas. Vilniuje šiandien vyksta žūtbūtinis mūšis tarp Zuoko, atstovaujančio Rubikono oligarchus ir sąjungos kurią sudarė TS, lenkai , TT ir kiti. Mūšis už Vilnių, už tai kad jis būtų nemonopolizuotas, kad vėl neneuskęstų į korupcijos liūną dar 4 metams. Kažkas panašaus į Žalgirio mūšį, kur irgi buvo lenkai sąjungininkai. Ir ką daro Gintaras šiame mūšyje? Skatina TS narius pasitraukti? Balsuoti gal už Zuoką ?
  Sąjunga už švaresį Vilnių- tai ne principų išdavimas. Niekas neatsisako principų toje sąjungoje .
  Svarbu išgelbėti Vilnių, girdi, Gintarai?

 2. suomis:

  Atleisk Andriau, bet tu esi DUNDUKAS.

 3. suomis:

  O Songaila galėtų atskelti savo tautininkų sparną TSKP.

 4. Atgalinis pranešimas: Tautininkai rinks naują sąjungos vadovybę | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: