R.Ozolas: jokių derybų su lenkais būti negali iš principo (10)

www.delfi.lt 

Romualdas Ozolas © DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Romualdas Ozolas

Nepriklausomybės akto signataras filosofas Romualdas Ozolas mano, kad derybų dėl Vilniaus valdymo su Lenkų rinkimų akcija (LRA) negali būti. „Manau, kad jokių derybų su LRA būti negali iš principo. Nes partija propaguoja idėjas, kurios demonstruoja ją kaip nelojalią Lietuvos valstybei“, – ketvirtadienį viešėdamas DELFI interneto konferencijoje sakė R. Ozolas. 

Kaip žinoma, praėjusiuose savivaldos rinkimuose Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“ Vilniuje iškovojo 11 mandatų – vienu mažiau nei rinkimus sostinėje laimėjusi Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija. 

Trečiadienį partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas ir V. Tomaševskis pasirašė memorandumą dėl bendro darbo Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. 

Manoma, kad iš viso galimi trys koalicijų variantai: pirmasis – „zuokininkų“, socialdemokratų, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“, antrasis – konservatorių, lenkų ir rusų bloko bei „tvarkiečių“, trečiasis – lenkų ir rusų bloko, „tvarkiečių“, Darbo partijos bei socialdemokratų. 

Pasisakytų už tiesioginį valdymą Vilniaus krašte 

Vienas DELFI skaitytojas signataro teiravosi, ar šiandien neprarandamas Vilniaus kraštas. „Mano galva, jis jau senokai tik nominaliai vadinamas Lietuvos regionu, ten savivaliauja LRA aktyvistai, prižiūrimi, kaip ir per pastaruosius rinkimus, Lenkijos parlamentarų“, – kalbėjo R. Ozolas. 

Pasak R. Ozolo, kažkada Sąjūdžio ir pirmaisiais nepriklausomybės metais, kai Vilniaus ir Šalčininkų rajonai norėjo jungtis prie Maskvos ir buvo numatyti net perėjimo punktai, nepabijota įvesti tiesioginio valdymo. 

„Jeigu reikalai klostysis kaip dabar, aš būsiu už tai, kad mes tą akciją pakartotumėme ir taip pradėtume aiškintis savo santykius su Lenkija. Kiek gali Lenkijos užsienio reikalų ministras nurodinėti Lietuvai, ką ji turi padaryti kaip namų darbus, kad jis malonėtų čia atvažiuoti?“, – retoriškai klausė signataras. 

R. Ozolas sulaukė skaitytojų klausimų, ar nereikėtų uždrausti steigti partijas tautiniu pagrindu. Pasak signataro, dėl partijų tautiniu pagrindu jau seniai reiškiamas nepasitenkinimas. Visų pirma tas nepasitenkinimas buvo išreikštas lietuvių tautininkų adresu. 

„Nei dėl lenkų, nei dėl rusų partijų steigimo tautiniu pagrindu iš visuomenės pusės nepasitenkinimo nesusilaukta. Manau, kad tai yra šiuo laikinio politinio korektiškumo rezultatas, o šį politinį korektiškumą aš laikau politinio neįgalumo reiškimosi būdu. Klausimas apie partijas tautiniu pagrindu turi būti išspręstas“, – kalbėjo filosofas. 

www.DELFI.lt
Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , .

10 komentarų

 1. Algis:

  tegu grazina Lietuvai suvalku krasta ka lenkai nusavino rusu deka.

 2. Prusas:

  nesuprantu kodel dar iki siol europos parlamente nenagrinejamas Prusijos ir Jotuvos perleidimo Lietuvai klausimas, o tyliai itvirtinama slaviskoji okupacija, aneksija ir kolonizacija???? reikia labai aiskiai pasakyti lenkams ir europai, kad mes nesusitaikome su siu zemiu praradimu ir nuniokojimu

 3. Prusas:

  taip pat turi buti vykdoma intensyvi polonizacijos pasekmiu likvidavimo politika tuose krastuose, o taip pat ir Vilniaus kraste…tam turi buti iskeliami atejunai i savo kilmes vietas, o senieji to krasto gyventojai mokomi tikrosios siu zemiu istorijos…negi nacizmas dar nenugaletas ir veisiasi lenkijoje?

 4. Vilmantas Rutkauskas:

  Prūse,

  Kovo 20 d (sekmadienį) Šiauliuose
  Murzos Nacional. sąjūdžio suvažiavimas.
  Paruošk kalbą – galbūt rasi realų pritarimą.

  Murzos tel. 8-680 84041

  Nes kolkas toks įspūdis, kad kalbi teisingai, tačiau kalbiesi su savim.

 5. Algis:

  Prūsui: Juo daugiau Lenkijos žemių bus grąžinta Lietuvai, juo greičiau Tomaševskis įgyvendins savo planus paskelbti lenkų kalbą valstybine, o slavizuotas Lietuvos dalis – autonomija. Mes su Vilniumi nesusitvarkom, o pats dar siūlai atgauti Suvalkus! Tau mažai 120 lenkiškų mokyklų? Nori turėti dar daugiau?

  • Šiokie tokie istoriniai statistiniai duomenys tai jau pamiršusiems:

   1. Vilniuje 20 amžiaus pradžioje lietuvių buvo 7 procentai.

   2. Kaune 20 amžiaus pradžioje lietuvių buvo 3 procentai.

   Klausimas – kas ką polonizavo per praėjusius 100 metų, pvz., tame pačiame Kaune?

   Ir netgi Vilniuje – kur po Antrojo pasaulinio karo buvo masiškai perkeliami (arba patys persikeldavo) ir įvairūs slavai, ir kiti, iš Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Vidurinės Azijos ir Užkaukazės, netgi Moldavijos (pvz., taip iš Moldavijos į Kirtimus atsikėlė garsusis čigonų taboras)?

   Atsakymas – viskas priklauso nuo valstybinės valdžios ir pačios Tautos politinės valios, sugrąžinant ir įdiegiant lietuvybę konkrečioje suslavėjusioje teritorijoje.

 6. RMG:

  Reiškiu nepasitenkinimą, kad Lietuvoje funkcionuoja lenkų tautiniu pagrindu sukurta partija. Gyvenimo praktika parodė, kad ji tapo priešiška Lietuvos valstybės interesams partija. Ją privalu panaikinti ir piliečių plebiscitas galėtų būti vienas šio veiksmo įrankių. Vilniuje ir visame dzūkų krašte galėtų būti įkurta dzūkų partija etniniu pagrindu, kaip tai daro žemaičiai. Bet čia gal reikėtų keisti Konstituciją, leidžiant įkurti ir, pavyzdžiui, Etninių partijų seimelį. O, kur dar žiemgalių, suvalkiečių, vidurio lietuvių, prūsų, kuršių ar sėlių etninės partijos? Pradėkime savo tapatybės ir tvarkos įtvirtinimo kiekvienas savo kieme, tiesa? Pagalvokit, prašau, Romualdai, o kiti jam padėkite.

 7. starkiss:

  ZYGEIVIUI… Šiokie tokie istoriniai statistiniai duomenys tai jau pamiršusiems:
  1918 03 03 LIETUVOS BRASOJE (Brest Litovske)Rusija visiems (!!!) laikams atsisake pretenziju i Lietuva,o vokieija 1918 03 18 pripazino Lietuva nepriklausoma Valstybe.
  Karaliauciaus kraste gyvena apie 20-50 000 lietuviu kilmes gyventoju ir nei VIENOS mokyklos…Pergale svencia Fasistiniai okupantai!!!
  1918-1919m Mazoji Lietuva turejo 130 tukst gyv. buvo kreiptasi i Versalio tautos konferencija prasant atsiskirti nuo vokietijos ir prisijungti prie Didziosois Kietuvos,bet L E N K I J O S(!) diplomatams pasipriesinus ji liko vokietijos priklausomybeje…
  1993 09 04-8 Lietuvoje lankesi popiezius Jonas Paulius-2as.Bet net gi tas apsimetelis nepasistenge atsiprasyti uz savo tautiecius kurie 1920-1939m enge okupacijoje buvusius lietuvius,nutautino 800 tukstanciu !!! ir uzdare 1500 kulturiniu svietimo objektu,sunaukino ju turta,neleido melstis irmokytis lietuviskai !!! Didziausi musu priesai nyra tie kurie naikina musu didziausia Tur(i)ta : K A L B A …tai Lenkai ir Rusai arba jiems parsidave menkystos.

 8. Autonomija:

  DĖL GRĖSMĖS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBEI, TERITORINIAM VIENTISUMUI.
  Priesaiką Lietuvai pamynusių LLRA, avantiūristų tomaševskių valdoma kultūros ministerija parengė “Tautinių mažumų” įstatymą (turi būti „Tautinių bendrijų ir mažumų įstatymas“) – iš esmės dalies Lietuvos teritorijos praradimo de facto įstatymą, nes pagal tarptautinę teisę Lietuvos lenkai turi išorinę valstybę Lenkiją,40 milijonų, todėl negali turėti „tautinės mažumos” statusą.
  A.Brazauskas 1994 balandžio 26 d. abejingai pasirašė „bendradarbiavimo“ Sutartį su Lenkija, kurioje neatsakingai įvardinta nesanti Lietuvoje „lenkų tautinė mažuma” . Ši Sutartis prieštarauja 1995 vasario 1 d. Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai, kurios 21 straipsnis apibrėžia tautinės mažumos statuso suteikimo ribas : ,,Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės ,teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams”. Lietuvos lenkų tautinė grupė (bendrija ,bendruomenė) turi išorinę valstybę Lenkiją,40 milijonų gyventojų, todėl negali turėti „tautinės mažumos” statusą, nes tai prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams, grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei. Priesaikos laužytojai LLRA, avantiūristai tomaševskiai tarnauja išorinėms valstybėms – klastingai, neteisėtai, prisidengiant „tautinės mažumos“ statusu, kuriama lenkų „autonomija“. Dėl nusikalstamos veikos prieš Lietuvos valstybę, būtina nedelsiant nutraukti šią veiklą, asmenų grupei iš LLRA, prisidengusiai „tautinių mažumu įstatymo kūrimu“ kelti baudžiamąsias bylas. Lietuvoje yra dvi tautinės mažumos – karaimų ir totorių. Romai gali pretenduoti į tautinės mažumos statusą.
  Tautinių bendrijų ir mažumų įstatymą negali rengti priesaiką Lietuvai pamynusi, išorinės valstybės įtakojama, „autonomijos“ kūrėja LLRA.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: