Kaškės – naujas lietuvių loginis žaidimas! (15)

www.alkas.lt     

Kaškės

Kaškės

Alkas.lt kalbasi su naujo lietuviško žaidimo Kaškės kūrėju žurnalistu Algimantu Birbilu.     

Algimantai, žinau, kad jau kurį laiką kuriate lietuvišką šachmatų žaidimą, gal jau baigėte kurti?… Kada pristatysite visuomenei kitą jau sukurtą loginį žaidimą Kaškės? Kodėl jį pavadinote kaškės ir kas tai yra?     

Lietuviškų šachmatų arba dar kitaip – “krepšinio šachmatų” esu padaręs apie penkiasdešimt vienetų. Jais lietuviai jau žaidžia, ir net “krepšinio šachmatai” kaip suvenyrai yra padovanoti FIBA vadovams. Bet dar nesu patenkintas šio žaidimo figūromis, jas dar reikia tobulinti tiek, kad žmogus, pakėlęs nuo grindų nukritusią figūrėlę, nepainiotų jos su klasikiniais šachmatais. Kai pabaigsiu kurti figūras, tada lietuviški šachmatai atsiras šalia klasikinių šachmatų parduotuvių lentynose.     

Tačiau besidarbuojant prie šachmatų atėjo mintis užbaigti kaškes, kurios jau metus laiko laukia savo šviesos. Jeigu trumpai apie kaškes – tai savotiška lietuviška šaškių atmaina, nors žaidimo koncepcija visai kita.     

Kaškių kūrėjas A.Birbilas su jaunąja žaidėja

Kaškių kūrėjas A.Birbilas su jaunąja žaidėja

Taigi kodėl pavadinote šį žaidimą Kaškėmis?     

Krepšinis, krepšinio šachmatai ir kaškės. Kaškės todėl, kad tai yra krepšinio žaidimą lydintis loginis žaidimas vaikams ir suaugusiems. O krepšinis, žinia, yra populiariausia Lietuvoje sporto šaka. Šiame žaidime rungtyniaujama kaip krepšinyje dėl taškų. Vidurinis langelis, ant kurio atsistojusios kaškės gauna taškus, vadinasi kašio langeliu, ant jo yra nupiešti krepšinio lankai. Ant kaškių yra nupieštas stilizuotas krepšinio kamuolys su užrašu kaškė.     

Kodėl kaškėse žaidžiama ant baltų langelių?   

O kodėl – ne?.. Kodėl mes, lietuviai, savo loginiame žaidime turėtume žaisti ant juodų langelių?.. Juk mes baltai – šviesos žmonės, mes gyvename dienoje, o ne naktyje. Todėl ir žaisti turime tik ant baltų langelių, o juodi – šiame     

Kaškės – naujas lietuvių loginis žaidimas

Kaškės – naujas lietuvių loginis žaidimas

žaidime tamsiai žali, mums yra kaip žaidimo fonas, kaip kad naktis. Naktį reikia ilsėtis.     

Jau panūdau sužaisti šį baltų žaidimą. Ir pačios kaškės atrodo labai viliojančios – medžio ir tamsiai žalios spalvos. Kaip vaikšto kaškės ir ar šiame žaidime kaip ir paprastose šaškėse šaškė gali pavirsti  dama?     

Kaškės gali eiti pirmyn ir atgal, kadangi įskaitinis šio žaidimo langelis yra vidurinis, vis tiek visos kaškės turės sueiti į vidurį… Damų kaškėse nėra, nes jų ir nereikia. Žaidimas pradžioje yra labai greitas, vyksta vienas paskui kitą keletas kirtimų. O po apsikapojimų prasideda pozicinė kova – kas ką pergudraus strateginiame žaidime.     

Kada bus galima tiesiog nueiti į parduotuvę ir nusipirkti kaškių žaidimą?     

Kaškių gamyba jau yra prasidėjusi. Pagaminti pirmieji 200 vienetų. Pirmiausia šiuo nauju žaidimu bus prekiaujama „Kotrynos“ parduotuvių sistemoje ir įvairiose Vilniaus Kalėdinėse mugėse. Vėliau pardavimo geografiją išplėsime, nes planuojame per visą Lietuvą organizuoti tarpmokyklinį kaškių čempionatą. Kiek esu apklausęs savo draugų mokytojų, tai visi žada prisidėti prie tokio čempionato rengimo. Varžybų finalai vyktų vasarą, o pirmas tris vietas užėmę mokiniai gautų bilietus į Europos krepšinio čempionato finalo rungtynes Kaune. Dėl kaškių čempionato vyksta derybos su Lietuvos krepšinio federacija ir su rėmėjais.     

 Ačiū už pokalbį ir lauksime kaškių čempionato…  

______________________________________  

Tumpas įvadas į kaškių žaidimą [pdf]

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: