Yra keletas skirtingų žinių, paskelbus Trampo taikos plano dėl Rusijos karo Ukrainoje punktus. Tad neskubėkime su emociniais vertinimais.
Pirmoji žinia netikėta tiems, kurie sakė, jog Trampo planą Zelenskis atmes, nes pagal tą planą Putino Rusijai, kad jos vadovas ant savo kėdės tvirčiau sėdėtų ir dalis Ukrainos pridėta.
Bet taip vienareikšmiškai viskas nėra…
Prezidentas Zelenskis vakar (2025-11-20, – Alkas.lt) antroje dienos pusėje sakė, kad yra pasirengęs dirbti pagal šį planą. Tiesa, vakare poziciją truputį modifikavo pasakęs, jog nesiruošia daryti jokių staigių žingsnių ir nori pakalbėti su Trampu.
Tuo pačiu metu JAV ambasada Kijeve paskelbė džiaugsmingą pranešimą: pagaliau artėja taika. Vadovybė Kijeve pilnai palaiko Trampo matymą. O britų Financial Times skelbia, kad Zelenskis pasirašys po Trampo taikos planu ir net nurodo konkrečią datą: iki lapkričio 27 d.
Tuo tarpu New York Post rašo, kad Ukrainos Nacionalinio ir Saugumo Gynybos sekretorius prie Prezidento institucijos ir buvęs Gynybos ministras R. Umerovas pasirodo Majamyje buvo susitikęs su Vitkofu (taigi, atseit planas buvo aptartas su Ukrainos puse prieš jį nutekinant į žiniasklaidą) ir pritarė jam.
Dabar galima spėti, kad Umerovo pavardė išnyks iš Ukrainos antikorupcijos biuro ir Specialios antikorupcinės prokuratūros dėmesio lauko, nors Midus byloje su verslininko Mindičiaus aferomis ir santykiuose su aukšto rango Ukrainos pareigūnais ši pavardė minėta.
Šios abi antikorupcinės institucijos buvo sukurtos Ukrainoje su JAV ir kai kurių kitų Vakarų šalių pagalba. Jeigu Europos šalims šios dvi institucijos buvo svarbios, kaip kovos su aukšto lygio korupcija Ukrainoje institucijos, tai JAV, į valdžią atėjus D. Trampui, jų darbas galimai įgavo platesnę funkciją: kaip spaudimo mechanizmas priimti Trampo taikos planą ir priversti Zelenskį trauktis iš politikos.
Nuolat pasirodo užuominų, kad Mindičiaus byloje yra ir kažkas prieš prezidentą Zelenskį. Yra ar ne niekas to nežino. Tik šių bylų tyrėjai ir tie, kas patys ar su patarimu kitų nutekina vis daugiau ir daugiau, bet fragmentais informaciją apie Mindičiaus pokalbius žiniasklaidai.
Kiek suprantu, informaciją apie aukšto rango Ukrainos pareigūnų, įskaitant buvusį vicepremjerą ir keletą ministrų, korupciją abi institucijos turėjo dar vasarą, o gal net ir pavasarį, bet tos informacijos fragmentai buvo išmesti į viešą erdvę, kai atsirado reikalas galutinai perlaužti Kijevo poziciją, pasipriešinant neteisingam taikos planui.
Toks mano buvo suvokimas situacijos, kai pasirodė pirmieji nutekintos į žiniasklaidą informacijos fragmentai iš Mindičiaus aferos. Bet dabar tai patvirtina ir britų The Economist bei žiniasklaidai prabilęs neįvardintas Trampo valdžios pareigūnas.
The Economist rašo: Ukrainos padėtis fronte nėra tokia kritiška, kad prezidentas Zelenskis turėtų sutikti su pasiūlytu praktiškai kapituliacijos planu, bet kai kas JAV administracijoje nori panaudoti dar ir korupcinę krizę, kad priversti Ukraina padaryti nepamatuotus žingsnius.
Neįvardintas žiniasklaidoje JAV pareigūnas pareiškė, jog dėl sunkios padėties fronte ir dėl aukšto lygio korupcijos skandalo prezidentas Zelenskis praktiškai neturi kito kelio, kaip priimti pasiūlytą taikos planą.
Todėl, nepaisant emocinių nuotaikų FB puslapiuose, kurias teko skaityti vakar, kad Prezidentas Zelenskis tikrai nepriims pasiūlyto taikos plano, nes jis plačiai yra tapatinamas su kapituliacija, Kijevo pozicija gali būti ir perlaužta. Nors, aišku, bus pastangų iš Ukrainos politinės vadovybės pusės kažką dar persiderėti.
Nenustebčiau ir, jeigu vėliau sužinočiau, jog, kai vyko derybos bei pokalbiai tarp derybininkų bei aukščiausių JAV ir Ukrainos pareigūnų, įskaitant susitikimus Baltuosiuose rūmuose ta informacijos atskleidimo korta apie aukšto rango Ukrainos pareigūnų korupciją galimai irgi buvo metama, kaip spaudimo priemonė priimti Trampo siūlomą taikos planą.
Kitas klausimas, kaip tokie metodai atitiktų teisinės valstybės veikimo principus ir, ar pagalvojo kas nors Vašingtone, kokias pasekmes Ukrainos valstybės viduje, visuomenėje ir jos santykiuose su valdžia, pagaliau armijos ir valdžios santykiuose taip perlaužta pozicija gali iššaukti. Tai jau kitas klausimas, vertas atskiro dėmesio.
Bet neskubėkime su vertinimais. Kaip tik dabar Kijeve ir verda viskas, todėl būtent čia prasminga šiomis dienomis būti. Ir dar nėra aišku, ar prezidentas Zelenskis priims tokį taikos planą, bet, aišku, kad jei priims, tai turės pasekmes ir Europos saugumui.
Prieš 12 metų ir dabar. Lapričio 21- Laisvės ir Orumo diena
Nuotraukos primena, kad ir prieš 12 metų buvau Maidane. Praktiškai nuo pirmų dienų, kai iš bičiulių Ukrainoje išgirdau, kad jie išeis į aikštę, reikalaus, kad Ukrainai būtų suteikta europinio vystymosi perspektyva ir prašė mano palaikymo. Tada sakiau ir šią kalbą Maidane, kurią išsaugojo Maidane sutikti studentai.

O lapkričio 21 d., minint tų dienų įvykius, kai studentai išėjo protestuoti į Maidaną, buvo pavadinta Laisvės ir Orumo diena.
Tos dienos, prieš 12 metų buvo didelis išbandymas Ukrainai, apsisprendusiai eiti europiniu keliu. Ir didelė kaina užmokėta.
Atėjo 2025 m. lapkričio 21 d. ir Ukraina stovi vėl ties labai dideliu iššūkiu. Kaip teisingai šiandien pasakė Ukrainos prezidentas, tai yra labai sunkus pasirinkimas: ,,arba atsisakyti orumo, arba prarasti labai svarbų valstybės partnerį. Arba labai sunkūs 28 punktai, arba labai sunki žiema bei visos tolesnės rizikos.“
Čia jis, kaip galima suprasti, turėjo omenyje sunkią padėtį fronte ir nemažiau sunkią padėtį šalyje dėl nuolatinių Rusijos oro smūgių taikiems miestams, ekonomikai, energetikos, transporto infrastruktūrai. Gal, kaip rizikas turėjo omenyje dar ir galimą sumaištį valstybėje, kuri įmanoma, jog gali kilti, jei tie 28 punktai bus priimti.
O šiandien vakare Maidane tuščia…
Bet su kuo tik nesusitikau šią dieną, tai visų lūpose viena mintis: tie 28 punktai. Labiau, nei sunki padėtis fronte ar gyvenimas be elektros valandų valandomis.
Nes tikrai klausimas yra: kaip Ukrainos žmonėms ir valstybei išaugoti Orumą ir Laisvę tokių didelių išbandymų akivaizdoje, kai Putino užkurta karo mašina diena po dienos ryja žmonių gyvybes, sveikatą ir likimus, bet tuose 28 punktuose reikalaujama labai didelių nuolaidų iš Ukrainos ir jokių aiškių garantijų, kad tie 28 punktai galėtų saugoti jei Putino karo mašina vėl reikalautų aukų.
Todėl ir vėl šią vakarą esu Kijeve, bendrauju su kolegomis ir bičiuliais ir esu čia, nes nepaisant visų skandalų, tikiu, kad Ukrainą, ir toliau reikia palaikyti. Kaip ir tada…
Autorius yra Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, politologas






















Ukrainiečiai slavai kaip ir rusai ir per daugelį amžių tapo į juos labai panašūs…Kosminio dydžio korupcija visuose ne tik aukščiausiame, bet ir savivaldos lygiuose ir begalinis ukrainiečių nuolankumas ir pakantumas Zelenskio suburtai gaujai ir privedė prie tokios situacijos….Kodėl 2019 metais ukrainiečiai balsavo už komiką Zelenskį, kuris daugelį metų gastroliavo Rusijoje, kur pasirodymų metu visaip tyčiojosi iš Ukrainos valstybės ir ukrainiečių? Todėl, kad Porošenko juos nuvylė …Kas buvo prieš jį? Janukovičius, aukšto rango banditas….Per visą Ukrainos Nepriklausomybės laikotarpį nebuvo nei vieno valstybiškai mąstančio Prezidento, nei Aukščiausios Rados…Ukraina paskelbusi savo Nepriklausomybę, netapo normalia valstybe, o tapo oligarchų ir įvairių nusikalstamų grupuočių valdoma teritorija….panašiai kaip ir Lietuva…skirtumas tik tas, kad mes spėjom įstoti į Nato, o neteisėtas ” įstojimas į ES, galutinai palaidojo viltų, kad Lietuva taps valstybe…Nesu Trampo fanatikas, jis narcizas ir egoistas, jam nerūpi Ukraina, o tik jo asmeninis “gelbėtojo” įvaizdis…Po Sovietų Sąjungos žlugimo, Ukraina savanoriškai atsisakė trečio pagal dydį pasaulyje branduolinio arsenalo, bet po “skyrybų” jai atiteko milžiniški įprastinės ginkluotės kiekiai: tankai, artilerijos pabūklai, įvairūs lėktuvai, įskaitant ir streteginius bombonešius, taip pat milijonai artilerijos sviedinių ir tūkstančiai įvairių raketų….Prasidėjus Rusijos puolimui, paaiškėjo, kad beveik nieko nebeliko….Čia irgi Trampas kaltas? O gal tiesiog tuos 30 metų ukrainiečiai sėkmingai pardavinėjo į kairę ir į dešinę ginkluotę ir atėjus lemiamai akimirkai atsidūrė prie suskilusios geldos? Prie kažką kaltinant ir kažkam reikškian pretencijas, ukrainiečiams vertėtų įdėmiai pasižiūrėti į veidrodį….Ir pabaigai…Iš visų lygintuvų rėkiama, kad Ukraina gina Europą, aš taip nemanau…Europos seniai nebėra….ji numirė, tada kai atsisakė savo šaknų ir pradėjo vietinius gyventojus keisti į valkatas iš viso pasaulio….Jeigu ne duokdie orkai mus užpultų, bijau, kad Lietuvoje pasikartotų 1940 metai…Ir nereikia čia pūsti žandų ir vaidinti kietus…
Nė vieno. Nė.
,,Kiek suprantu, informaciją apie aukšto rango Ukrainos pareigūnų, įskaitant buvusį vicepremjerą ir keletą ministrų, korupciją abi institucijos turėjo dar vasarą, o gal net ir pavasarį, bet tos informacijos fragmentai buvo išmesti į viešą erdvę, kai atsirado reikalas galutinai perlaužti Kijevo poziciją, pasipriešinant neteisingam taikos planui.
Toks mano buvo suvokimas situacijos, kai pasirodė pirmieji nutekintos į žiniasklaidą informacijos fragmentai iš Mindičiaus aferos. Bet dabar tai patvirtina ir britų The Economist bei žiniasklaidai prabilęs neįvardintas Trampo valdžios pareigūnas.”
Apie Zelenskio valdžios korupciją nuolat šnekėjo ukrainiečių opozicija – Dubinskis, Jelisievičius ir kitri. Bet mūsų patriotams tai nerūpėjo. Jiems tai buvo Maskvos agentai. Kaip ir Lietruvoj – visi kritikuojantys rezervistinę valdžią, vykdančią šliaužiantį švabinį perversmą, yra kremliniai, patvoriniai ir plokščiažemininkai.
Nebus taikos pagal šį planą.
O tai pagal kokį bus ? Kaip įvykiai rutuliuosis toliau ? Žinoma, sunku , bet labai įdomu pamąstyti. Žinom istoriją, esamą padėtį, žinom kas valdo Europą, kas Rasiją, kas JAV ir suprantam jų siekius….gal jau ir nėra taip sunku nuspėti įvykių raidą ?
СРОЧНАЯ НОВОСТЬ! ТРАМП УДАРИЛ ПО ЗЕЛЕНСКОМУ! ЭТО КОНЕЦ! СЫТНИК: ГОТОВИТСЯ СТРАШНОЕ РАЗОБЛАЧЕНИЕ!
youtube.com/watch?v=cSXIO5gZSao
O koks Europos planas?
JAV ultimatumas Ukrainai, be abejo, yra bendras Maskvos ir Vašingtono planas įbauginti Ukrainos dabartinius pasimetusius vadus. Neminėsiu, nes spaudoje buvo pateikta daug medžiagos apie Trampo bendradarbiavimą su Maskva, apie jo meilę bei draugystę Putinui. Korupcija aukščiausiuose Ukrainos valdžios sluoksniuose yra ne kieno nors kito, o Maskvos ir Vašingtono sukurta. Ar Ukraina priims JAV ultimatumą reikš tik Ukrainos korumpuotų vadovų lygis.Tačiau jeigu Ukraina atmes Trampo ultimatumą, nieko naujo neatsitiks. Trampas prakalbės visai naujais žodžiais apie naujas temas, greitai pamirš tai, ką prikalbėjo ir ruoš naujus netikėtus pasiūlymus. Apie pažadą nutraukti Ukrainai ginklų bei žvalgybos davinių teikimą jam bus nemalonu prisiminti.
,,Korupcija aukščiausiuose Ukrainos valdžios sluoksniuose yra ne kieno nors kito, o Maskvos ir Vašingtono sukurta.”
Taip, jie nekalti – aplinka kalta. Priešai mūsų didvyrius paverčia vagimis. Kas karo metu reiškia marodieriavimą. Koks klastingumas.
Joneli, korupcija jau yra ukrainiečių genuose, ji ten taip viską persmelkusi, kad mums sunku įsivaizduoti. Ir nereikia ieškoti kaltų kitų.
Rado mat skaistuolius ukrainiečius…
Елисевич: Почему конец политической карьеры Зеленского уже почти предрешён:
youtube.com/watch?v=uhCp_itqC4Q&t=10s
Didžiausias Ukrainos karo laikų korupcijos skandalas:
youtube.com/watch?v=qT1vZ5POdKo
„Kyiv Independent“ žurnalistas Oleksijus Sorokinas susitinka su Ukrainos Kovos su korupcija veiksmų centro vykdančiąja direktore Darja Kaleniuk aptarti didžiausio Ukrainos karo laikų korupcijos skandalo, kuriame dalyvauja prezidento Volodymyro Zelenskio aplinkos žmonės ir keli vyriausybės pareigūnai. Kaleniuk paaiškina krizės rimtumą ir išdėsto žingsnius, kurių, jos manymu, Zelenskis turėtų imtis, kad ją išspręstų.
LIVE: Европа срывает мир! Зеленский и Ермак договариваются за себя. Маск разоблачил всех!
youtube.com/watch?v=YrCuvL3Rgpk
ПРОРЫВ НА ПЕРЕГОВОРАХ В ЖЕНЕВЕ! Есть НОВАЯ СДЕЛКА. Заявили о НЕМЕДЛЕННОМ ПРЕКРАЩЕНИИ ОГНЯ:
youtube.com/watch?v=LQX39pnZQPU
Užsispyrėlės sutramdymas | Arty Green, Nikolai Feldman:
youtube.com/watch?v=f52e49abWfI