Pirmadienis, 2 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Kaip paruošti atostogų vaistinėlę?

www.alkas.lt
2024-06-30 18:19:00
20
PERŽIŪROS
0
Vaistinėlė | „West Express“ nuotr.

Kelionių vaistinėlė | „West Express“ nuotr.

Leisdamiesi į visos šeimos atostogas, kasmet tikimės atsikvėpti nuo rūpesčių ir įsikvėpti kasdieniams darbams. Tiesa, norint pailsėti kokybiškai ir užkirsti kelią netikėtiems sveikatos sutrikimams, svarbu nepamiršti ir kruopščiai sudėtos vaistinėlės. Kad atostogos nevirstų tikru galvos skausmu, plačiau apie būtiniausią jos turinį pasakoja Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Simona Kiržgalvienė.

Nors dažniausiai apie įvairius susirgimus ir sveikatos sutrikimus esame linkę galvoti šaltuoju metu, budrūs privalome išlikti ir vasarą. Saulės ar šilumos smūgiai, įsisiurbusios erkės, smarkiai nudegusi oda ar apsinuodijimas automobilyje sugedusiu maistu – daugybė potencialių pavojų tyko ir šiltuoju laikotarpiu.

„Keliaujant vasarą, bene dažniausiai pasitaikančios sveikatos sutrikimai yra odos nudegimas saulėje arba perkaitimas dėl pernelyg didelio karščio. Tačiau ne ką rečiau atostogautojai susiduria ir su kitomis nemaloniomis problemomis, pradedant virškinimo sutrikimais, alergija, peršalimo simptomais ir baigiant įvairiomis traumomis“, – sako S. Kiržgalvienė.

Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos teigimu, nors išvengti atostogas apkartinančių iššūkių įmanoma, būtina iš anksto ruoštis ir jų sprendimui.

„Žinoma, kiekvienoje kelionėje ypatingai svarbi yra prevencija, įskaitant ir sveikatos draudimą. Tinkamai suplanuota apranga, kūno pridengimas nuo kaitrios saulės, per stipriai veikiančio kondicionieriaus vengimas, vandens buteliukas po ranka ir rankų dezinfekavimas prieš valgį, galimai sugedusio maisto nevartojimas ar potencialiai užteršto vandens vengimas – vien šie veiksmai gali padėti užtikrinti, kad atostogausite ramiai ir saugiai. Tačiau, prireikus, privalome būti pasiruošę panaudoti kelioninės vaistinėlės turinį“, – tvirtina gydytoja.

Preparatai nudegimams ir virškinimo sutrikimams

Prieš kelionę pakuojantis vaistus ir kitus sveikatos reikmenis, pirmiausia reikėtų pasirūpinti apsauginiu kremu nuo saulės ir reikiamais preparatais, padėsiančiais atsistatyti nuo virškinimo sutrikimų.

„Atostogaudami vasarą, į savo vaistinėlę ne tik įsidėkite, bet ir nepamirškite naudoti bent SPF 50 kremo nuo saulės. Užtikrinkite, kad jis būtų tinkamas visiems šeimos nariams – ir suaugusiems, ir vaikams.

Lygiai taip pat reikšminga iš anksto pagalvoti apie dažnai užklumpančius virškinimo sutrikimus. Jei išvykos metu jų išvengti nepavyko, svarbu atstatyti prarastų skysčių kiekį ir gauti reikalingą dienos normą. Tam ypač tinka rehidrataciniai tirpalai, lagamine užimantys mažai vietos, bet duodantys didžiulę naudą. Be to, sutrikdyta žarnyno mikroflora susibalansuos sparčiau, jei naudosite gerųjų bakterijų preparatus, o virškinimą palengvins turima virškinimo fermentų kapsulė ar tabletė“, – teigia Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja.

Dėmesys peršalimui, traumoms ir lėtinėms ligoms

S. Kiržgalvienė pažymi, kad derėtų nepamiršti ir vaistų, kurie padėtų susidoroti su vasarą neretai užklumpančiu, nemaloniu peršalimu.

„Kelionės metu atsiradus slogai ar ėmus perštėti gerklei, vaistinėlėje verta turėti ir nosies gleivinės paburkimą sumažinantį purškalą, kuris palengvintų kvėpavimą per nosį bei sumažintų ausų diskomfortą kylant ar leidžiantis lėktuvui. Jei peršalimas peraugtų į karščiavimą, padės tabletė nuo galvos skausmo, kuri tiks ir pakilusios temperatūros sumažinimui“, – teigia pašnekovė.

Anot jos, pravartu pasiruošti ir įvairiems sumušimams bei traumoms: „Nė viena kelioninė vaistinėlė neapsieis be įvairių dydžių pleistrų. Jei keliaujate su vaikais, įsidėkite ir keletą spalvotų ar piešinukais papuoštų variantų – mes, kaip gydytojai, žinome, kad gražūs pleistrai mažamečius gydo „greičiau“. Tiesa, svarbu pasirūpinti ir vaikams tinkama, negraužiančia žaizdų dezinfekavimo priemone bei elastiniu ir paprastu bintu, kurie pravers įvairių traumų atveju.“

Atostogų metu, lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, neretai „atsipalaiduoja“ ir pamiršta gerti jiems paskirtus vaistus, o tai – itin pavojinga praktika. Ar tai būtų širdies ligos, ar diabetas, o gal alergija – lėtinių ligų kontroliavimui skirtus medikamentus vartojantys žmonės juos turėtų pasiimti su savimi. Užtikrinkite, kad turimo kiekio užteks visai kelionei ir laikykitės jų vartojimo režimo – tai ypatingai svarbu, norint išvengti netikėtos ir nemalonios nelaimės.

Ypatingas dėmesys – vaikų vaistinėlei

Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja atkreipia dėmesį, kad atžalų turintys tėveliai ir mamytės turėtų pasirūpinti ne tik savimi, bet ir vaikais, kruopščiai sudėdami atskirą vaistinėlę mažamečiams.

„Į ją svarbu įpakuoti jau minėtų vaistų nuo temperatūros ir skausmo ar rehidratacinių tirpalų, spalvotų pleistrų, negraužiančią žaizdų dezinfekavimo priemonę bei gerųjų bakterijų. Šie preparatai tiks ir suaugusiems, ir vaikams. Tačiau jei atžala tam tikrus vaistus vartoja kasdien, nepamirškite jų. Taip pat net jeigu vaikas nėra alergiškas, su savimi pasiimkite vaistų nuo alergijos – keičiantis aplinkai ir potencialiems dirgikliams, iki tol nepasireiškusi alerginė reakcija tampa labiau tikėtina“, – teigia S. Kiržgalvienė.

Ji pažymi, kad vaikų viduriavimą greičiau išspręs mieliagrybių preparatai, papildomą apsaugą odai suteiks emolientas ar kremas nuo iššutimų, o užklupus slogai padės gleivinės paburkimą sumažinantys lašai ir nosies gleivių aspiratorius, jei vaikas dar nemoka išpūsti nosies.

„Galiausiai į vaistinėlę įsidėkite ir termometrą, kuris padėtų objektyviai įvertinti situaciją bei jos sudėtingumą, ir pincetą, pagelbėsiantį prireikus ištraukti rakštį ar įsisiurbusią erkę. O jeigu susidūrėte su rimtesne problema – užsitęsusiu karščiavimu, dusuliu, stipriu skausmu, ūmiais neurologiniais simptomais ar jei sergantis vaikas tapo vangus ar neįprastai dirglus – nedelsdami kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą“, – sako pašnekovė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kaip paruošti automobilį atostogų kelionėms?
  2. Kaip pasiruošri kelionės vaistinėlę?
  3. Kelionių vaistinėlė: ko svarbu nepamiršti vežantis vaistų į užsienį?
  4. Pasirūpinkite kelionės vaistinėle
  5. Kuo papildyti vaistinėlę atėjus rudeniui?
  6. Pasenusių vaistų pavojai: ką būtina žinoti, peržiūrint namų vaistinėlę?
  7. Kuo atnaujinti namų vaistinėlę?
  8. Kad atostogų nesugadintų ligos
  9. Tyrimas: ką lietuviai krauna į atostogų lagaminus?
  10. Atostogų kryptis – Batumis (video, nuotraukos)
  11. Lietuvos gyventojai nelinkę taupyti atostogų sąskaita
  12. Atostogų pasirinkimas: kelionės bilietus pirkti dabar ar laukti paskutinės minutės?
  13. Atostogų nemalonumas – kišenvagiai
  14. Kad nemalonios staigmenos nesugadintų atostogų
  15. Keletas patarimų skrendantiems atostogų

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Edgaras Rinkevičius ir Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas su Latvijos vadovu aptarė padėtį Artimuosiuose Rytuose

2026 03 01
Lietuvių lituanistas, kraštotyrininkas ir mokytojas Benjaminas Kondratas (1933–2025)
Kultūra

Nacionalinį dokumentų fondą papildė lituanisto ir kraštotyrininko B. Kondrato archyviniai dokumentai

2026 03 01
Paroda „Juslės ir jausmai“. Dizainerė Julija Lečaitė
Kultūra

LNDM Laikrodžių muziejuje – jusles ir jausmus žadinanti paroda

2026 03 01
Klaipėdos universiteto (KU) absolventų mokyklinių teatrų šventė „Aitvarai – 2026“
Kultūra

Šiemet teatrų šventė „Aitvarai“ pakilo labai aukštai – kvietė į 12 valandų teatro maratoną

2026 03 01
Izraelio ir JAV smūgiai Iranui 2026 02 28
Akiračiai

JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

2026 02 28
Namai su Saulės kolektoriais
Energetika

APVA parama saulės elektrinei 2026: ar jau žinote sąlygas?

2026 02 28
Antras sugrįžimas. Mama, Regina Šulskytė
Kultūra

R. Šulskytės parodoje – dvidešimt septyni sugrįžimai

2026 02 28
Migracijos departamentas
Kultūra

Paveldo komisija: būtina peržiūrėti LR saugiųjų dokumentų rengimo derinimo procesus

2026 02 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • >+++ apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Chase Hughes apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Anatolij Šarij apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Larry Johnson apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • A. Medalinskas. Taip atrodo 21 amžiaus karas…
  • Knygų mugė ar DI žaliavų sandėlis? Autorių teisių dilema, kuri jau sprendžiama teismuose
  • Nuo XVI a. knygų iki tarpukario laiškų: Nacionalinė biblioteka atveria naujus kultūros paveldo klodus
  • Po tikros žiemos – išbandymas sodams

Kiti Straipsniai

Lėktuvas.

Pietryčių Azijoje Lietuvos keliautojų žalos išaugo kartais

2026 03 01
Rudeninis nerimas

Nerimas gali apsimesti skrandžio skausmu, migrena ar nuovargiu – kaip atpažinti?

2026 03 01
Autobusas

Lietuviai saugos diržus autobusuose segasi rečiausiai tarp Baltijos kaimynų

2026 02 28
Slidinėjimo atostogos

Svarbiausi dalykai planuojant žygį kalnuose šaltuoju metu

2026 02 28
Sveikatos sistema

Lėšos medikų studijoms – žingsnis sprendžiant specialistų trūkumą

2026 02 26
Knygų mugė

Į Vilniaus knygų mugę – specialūs viešojo transporto maršrutai

2026 02 24
„Wizz Air“ lėktuvas

Beveik pusė Lietuvos gyventojų šiemet planuoja skristi į kitą šalį

2026 02 23
Sniegas, žiema | pixabay,com, Niko Shogol nuotr.

Alergija šalčiui – kas už to slypi?

2026 02 22
Vaistinė, vaistai

Gyventojai vaistus naudoja ne tik pagal paskirtį: su jodu gydo ir pomidorus

2026 02 22
Daugelis reklamose skambančių teiginių apie papildus – moksliškai nepagrįsti

Ką daryti, jei vaikas atsisako vaistų ir vitaminų?

2026 02 22

Skaitytojų nuomonės:

  • >+++ apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Chase Hughes apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Anatolij Šarij apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Larry Johnson apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Sėliai apie D. Greičiūnas. Išgyventi šventumą, prisiimti atsakomybę
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Paroda Kaune | novamedia.lt nuotr.

Kaune pristatoma istorinių bei šiuolaikinių Lietuvos ir Europos žemėlapių paroda

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai