Sekmadienis, 9 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Kaip paruošti atostogų vaistinėlę?

www.alkas.lt
2024-06-30 18:19:00
25
PERŽIŪROS
0
Vaistinėlė | „West Express“ nuotr.

Kelionių vaistinėlė | „West Express“ nuotr.

Leisdamiesi į visos šeimos atostogas, kasmet tikimės atsikvėpti nuo rūpesčių ir įsikvėpti kasdieniams darbams. Tiesa, norint pailsėti kokybiškai ir užkirsti kelią netikėtiems sveikatos sutrikimams, svarbu nepamiršti ir kruopščiai sudėtos vaistinėlės. Kad atostogos nevirstų tikru galvos skausmu, plačiau apie būtiniausią jos turinį pasakoja Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Simona Kiržgalvienė.

Nors dažniausiai apie įvairius susirgimus ir sveikatos sutrikimus esame linkę galvoti šaltuoju metu, budrūs privalome išlikti ir vasarą. Saulės ar šilumos smūgiai, įsisiurbusios erkės, smarkiai nudegusi oda ar apsinuodijimas automobilyje sugedusiu maistu – daugybė potencialių pavojų tyko ir šiltuoju laikotarpiu.

„Keliaujant vasarą, bene dažniausiai pasitaikančios sveikatos sutrikimai yra odos nudegimas saulėje arba perkaitimas dėl pernelyg didelio karščio. Tačiau ne ką rečiau atostogautojai susiduria ir su kitomis nemaloniomis problemomis, pradedant virškinimo sutrikimais, alergija, peršalimo simptomais ir baigiant įvairiomis traumomis“, – sako S. Kiržgalvienė.

Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos teigimu, nors išvengti atostogas apkartinančių iššūkių įmanoma, būtina iš anksto ruoštis ir jų sprendimui.

„Žinoma, kiekvienoje kelionėje ypatingai svarbi yra prevencija, įskaitant ir sveikatos draudimą. Tinkamai suplanuota apranga, kūno pridengimas nuo kaitrios saulės, per stipriai veikiančio kondicionieriaus vengimas, vandens buteliukas po ranka ir rankų dezinfekavimas prieš valgį, galimai sugedusio maisto nevartojimas ar potencialiai užteršto vandens vengimas – vien šie veiksmai gali padėti užtikrinti, kad atostogausite ramiai ir saugiai. Tačiau, prireikus, privalome būti pasiruošę panaudoti kelioninės vaistinėlės turinį“, – tvirtina gydytoja.

Preparatai nudegimams ir virškinimo sutrikimams

Prieš kelionę pakuojantis vaistus ir kitus sveikatos reikmenis, pirmiausia reikėtų pasirūpinti apsauginiu kremu nuo saulės ir reikiamais preparatais, padėsiančiais atsistatyti nuo virškinimo sutrikimų.

„Atostogaudami vasarą, į savo vaistinėlę ne tik įsidėkite, bet ir nepamirškite naudoti bent SPF 50 kremo nuo saulės. Užtikrinkite, kad jis būtų tinkamas visiems šeimos nariams – ir suaugusiems, ir vaikams.

Lygiai taip pat reikšminga iš anksto pagalvoti apie dažnai užklumpančius virškinimo sutrikimus. Jei išvykos metu jų išvengti nepavyko, svarbu atstatyti prarastų skysčių kiekį ir gauti reikalingą dienos normą. Tam ypač tinka rehidrataciniai tirpalai, lagamine užimantys mažai vietos, bet duodantys didžiulę naudą. Be to, sutrikdyta žarnyno mikroflora susibalansuos sparčiau, jei naudosite gerųjų bakterijų preparatus, o virškinimą palengvins turima virškinimo fermentų kapsulė ar tabletė“, – teigia Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja.

Dėmesys peršalimui, traumoms ir lėtinėms ligoms

S. Kiržgalvienė pažymi, kad derėtų nepamiršti ir vaistų, kurie padėtų susidoroti su vasarą neretai užklumpančiu, nemaloniu peršalimu.

„Kelionės metu atsiradus slogai ar ėmus perštėti gerklei, vaistinėlėje verta turėti ir nosies gleivinės paburkimą sumažinantį purškalą, kuris palengvintų kvėpavimą per nosį bei sumažintų ausų diskomfortą kylant ar leidžiantis lėktuvui. Jei peršalimas peraugtų į karščiavimą, padės tabletė nuo galvos skausmo, kuri tiks ir pakilusios temperatūros sumažinimui“, – teigia pašnekovė.

Anot jos, pravartu pasiruošti ir įvairiems sumušimams bei traumoms: „Nė viena kelioninė vaistinėlė neapsieis be įvairių dydžių pleistrų. Jei keliaujate su vaikais, įsidėkite ir keletą spalvotų ar piešinukais papuoštų variantų – mes, kaip gydytojai, žinome, kad gražūs pleistrai mažamečius gydo „greičiau“. Tiesa, svarbu pasirūpinti ir vaikams tinkama, negraužiančia žaizdų dezinfekavimo priemone bei elastiniu ir paprastu bintu, kurie pravers įvairių traumų atveju.“

Atostogų metu, lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, neretai „atsipalaiduoja“ ir pamiršta gerti jiems paskirtus vaistus, o tai – itin pavojinga praktika. Ar tai būtų širdies ligos, ar diabetas, o gal alergija – lėtinių ligų kontroliavimui skirtus medikamentus vartojantys žmonės juos turėtų pasiimti su savimi. Užtikrinkite, kad turimo kiekio užteks visai kelionei ir laikykitės jų vartojimo režimo – tai ypatingai svarbu, norint išvengti netikėtos ir nemalonios nelaimės.

Ypatingas dėmesys – vaikų vaistinėlei

Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja atkreipia dėmesį, kad atžalų turintys tėveliai ir mamytės turėtų pasirūpinti ne tik savimi, bet ir vaikais, kruopščiai sudėdami atskirą vaistinėlę mažamečiams.

„Į ją svarbu įpakuoti jau minėtų vaistų nuo temperatūros ir skausmo ar rehidratacinių tirpalų, spalvotų pleistrų, negraužiančią žaizdų dezinfekavimo priemonę bei gerųjų bakterijų. Šie preparatai tiks ir suaugusiems, ir vaikams. Tačiau jei atžala tam tikrus vaistus vartoja kasdien, nepamirškite jų. Taip pat net jeigu vaikas nėra alergiškas, su savimi pasiimkite vaistų nuo alergijos – keičiantis aplinkai ir potencialiems dirgikliams, iki tol nepasireiškusi alerginė reakcija tampa labiau tikėtina“, – teigia S. Kiržgalvienė.

Ji pažymi, kad vaikų viduriavimą greičiau išspręs mieliagrybių preparatai, papildomą apsaugą odai suteiks emolientas ar kremas nuo iššutimų, o užklupus slogai padės gleivinės paburkimą sumažinantys lašai ir nosies gleivių aspiratorius, jei vaikas dar nemoka išpūsti nosies.

„Galiausiai į vaistinėlę įsidėkite ir termometrą, kuris padėtų objektyviai įvertinti situaciją bei jos sudėtingumą, ir pincetą, pagelbėsiantį prireikus ištraukti rakštį ar įsisiurbusią erkę. O jeigu susidūrėte su rimtesne problema – užsitęsusiu karščiavimu, dusuliu, stipriu skausmu, ūmiais neurologiniais simptomais ar jei sergantis vaikas tapo vangus ar neįprastai dirglus – nedelsdami kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą“, – sako pašnekovė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kaip paruošti automobilį atostogų kelionėms?
  2. Kaip pasiruošri kelionės vaistinėlę?
  3. Kelionių vaistinėlė: ko svarbu nepamiršti vežantis vaistų į užsienį?
  4. Pasirūpinkite kelionės vaistinėle
  5. Kuo papildyti vaistinėlę atėjus rudeniui?
  6. Pasenusių vaistų pavojai: ką būtina žinoti, peržiūrint namų vaistinėlę?
  7. Kuo atnaujinti namų vaistinėlę?
  8. Kad atostogų nesugadintų ligos
  9. Tyrimas: ką lietuviai krauna į atostogų lagaminus?
  10. Atostogų kryptis – Batumis (video, nuotraukos)
  11. Lietuvos gyventojai nelinkę taupyti atostogų sąskaita
  12. Atostogų pasirinkimas: kelionės bilietus pirkti dabar ar laukti paskutinės minutės?
  13. Atostogų nemalonumas – kišenvagiai
  14. Kad nemalonios staigmenos nesugadintų atostogų
  15. Keletas patarimų skrendantiems atostogų

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Trakų krašto tradicinių amatų centro atidarymo šventė
Istorija

Kviečia Trakų krašto tradicinių amatų centro atidarymo šventė

2026 08 09
Lietuviškų laikrodžių aukso amžius
Istorija

Burbiškio dvaro istorijos muziejuje – lietuviškų laikrodžių aukso amžius

2026 08 09
Sveikos gyvensenos puoselėtoja, sveikatos klubo „Žolinčių akademija“ įkūrėja ir prezidentė Danutė Kunčienė
Gamta ir ekologija

Prakalbinkime vaistažoles kartu su D. Kunčiene

2026 08 09
Senųjų amatų ir mokymų diena
Etninė kultūra

Kleboniškių muziejuje Senųjų amatų ir mokymų dieną veiklų netrūko

2026 08 09
Kineziterapija
Lietuvoje

Bliūkšta pasakojimai apie kolegijas: KVK studentai atvėrė kortas – kol kiti skaito vadovėlius, jie jau užsidirba duonai

2026 08 09
Kauno mariose įrengtos dvi plūduriuojančios platformos su dirbtinėmis perimvietėmis
Gamta ir ekologija

Paukščiai jau peri naujose plūduriuojančiose perimvietėse Kauno mariose

2026 08 08
Istorinis valčių elingas prie Neries, T. Kosciuškos g. 4, Vilniuje
Kultūra

Vilnius sieks prikelti istorinį elingą prie Neries: sprendimų ieškos kartu su vilniečiais

2026 08 08
Paslaptingas darbas po žeme: Pogrindžio spaustuvė „ab“
Istorija

Spaustuvė, kurios nesurado KGB (II)

2026 08 08
Šuo, kelionė
Gamta ir žmogus

Atostogos su keturkoju: VMVT primena, ko svarbu nepamišti keliaujant ES

2026 08 07
Tėvai, vaikas, kūdikis
Gamta ir žmogus

Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai

2026 08 07
Žemės ūkis |
Gamta ir žmogus

Šalies ūkininkai vėl pagerino žieminių kviečių derliaus rekordą

2026 08 07
Ugniagesiai gelbėtojai
Lietuvoje

Per 7 mėnesius ugniagesiai išgelbėjo 247 žmonių gyvybes

2026 08 07

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Achmedas Zakajevas (I News) apie A. Medalinskas. Ar Putinas lauks, kol NATO pasirengs?
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • Naivus klausimas apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Rugpjūčio 10-osios horoskopas: tikriems dalykams nereikės pagražinimų
  • Manote, kad viršiję greitį laimite daug laiko? Klystate − tai netiesa
  • Parduodate telefoną – padovanojate asmeninius duomenis?
  • Rauginti galima ne tik agurkus, tam tinka ir arbūzai

Kiti Straipsniai

Narkotikai, vaistai

Medikai įspėja – nuo vieno guminuko iki komos gali skirti tik kelios minutės

2026 08 08
Šuo, kelionė

Atostogos su keturkoju: VMVT primena, ko svarbu nepamišti keliaujant ES

2026 08 07
Sveikata

Slaugytojams – daugiau savarankiškumo

2026 08 06
Lėktuvas

Lietuva skiria 70 tūkst. eurų užsienio turistams pritraukti

2026 08 03
Telefonas

Dalijatės atostogų įspūdžiais? Sukčiams tai gali būti vertingi duomenys

2026 08 01
5 įpročiai medžiagų apykaitai pagreitinti

Kodėl vieniems atostogos atneša papildomų kilogramų, kitiems – priešingai

2026 08 01
Elektroninis bilietas

Alytaus regione – vieninga viešojo transporto skaitmeninė sistema

2026 07 31
Sveikata

Klaipėda sprendžia gydytojų trūkumą: specialistams – iki 30 tūkst. eurų paskata

2026 07 30
Autobusas

Į Panevėžį – su vienu jungtiniu bilietu visai kelionei

2026 07 27
Sveikata

Širdies permušimai: kada reikėtų sunerimti?

2026 07 26

Skaitytojų nuomonės:

  • Achmedas Zakajevas (I News) apie A. Medalinskas. Ar Putinas lauks, kol NATO pasirengs?
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • Naivus klausimas apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • Ogi apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
Kitas straipsnis
Paroda Kaune | novamedia.lt nuotr.

Kaune pristatoma istorinių bei šiuolaikinių Lietuvos ir Europos žemėlapių paroda

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai