Sausio 10 d. šeimas atstovaujančios ir su šeimomis dirbančios nevyriausybinės organizacijos Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, Laisvos visuomenės institutas, Rengimo šeimai asociacija, Lietuvos tėvų forumas, Sąjunga „Vardan šeimos“ išplatino viešą kreipimąsi, kuriuo kviečia LR Seimo narius sausio 14 d. balsavime palaikyti Socialinių reikalų ir darbo komiteto patvirtintą naują Nacionalinės šeimos tarybos sudėtį.
Nacionalinės šeimos tarybos misija – teikti Seimui ir Vyriausybei patariamąją ir profesionalę nuomonę formuojant nuoseklią šeimos politiką.
Tai daryti iškiai apibrėžiant šeimos politikos kryptis ir tikslus, nustatant pirmenybes, kuriant bendradarbiavimo mechanizmus tarp šeimų ir atsakingų už šeimos politiką institucijų. Taip pat kartu atliekant šeimos politikos įgyvendinimo stebėseną.
„Nacionalinė šeimos taryba (NŠT) yra itin svarbi institucija, kurios reikšmė neginčijama tiek stiprinant šeimos politiką Lietuvoje, tiek užtikrinant bendradarbiavimą tarp Lietuvos šeimų, jų organizacijų ir LR valdžios institucijų.
Siūloma naujos NŠT sudėtis yra plataus gebėjimų spektro, turinti ilgametę patirtį dirbant su šeimomis, todėl tikime, kad ji profesionaliai vykdys NŠT misiją, paskirtas užduotis.“ – rašoma išplatintame viešajame kreipimesi.
Kuriant ir vykdant visoms Lietuvos šeimoms palankią politiką reikalingi greiti ir sklandūs žingsniai. Dalis siūlomų naujos tarybos narių jau yra dirbusių NŠT, kurie puikiai išmano Tarybos veiklą ir per 4 metų kadenciją parodėo savo profesionalumą ir gebėjimus.
Naujai prisijungusieji – atneš naujų jėgų ir įkvėpimo tęsti pradėtus ir padės numatyti kitus reikalingus darbus.

Nevyriausybinės organizacijos ragina LR Seimo narius palaikyti ir patvirtinti Nacionalinės šeimos tarybos naują sudėtį, sutelkti jėgas ir imtis veiksmų šiose srityse
Švietimo – įvairiomis priemonėmis jaunuomenėje ugdyti pagarbų požiūrį į šeimą ir naują žmogaus gyvybę, siekiant, kad šeimos kūrimas ir vaikų susilaukimas taptų pirmenybe rengiant ateities gyvenimą.
Lietuvos demografinės padėties gerinimo – imtis kompleksinių priemonių, kurios padėtų didinti Lietuvos piliečių gimstamumą, šeimų, susilaukiančių kūdikių, visapusišką saugumą.
Šeimos politikos formavimo ir stiprinimo – saugoti ir puoselėti vyro ir moters papildomumu grįstą šeimos sampratą bei sudaryti sąlygas šeimoms būti labiau savarankiškoms, stiprioms, gebančioms atlikti joms skirtas veiklas.
Šeimai palankios aplinkos kūrimo skatinimo – vykdyti šeimos politikos stebėseną ir vertinimą per šeimai palankios aplinkos, kaip šeimos gerovės prielaidos, indekso vystymą.
Tik bendromis pastangomis galima pasiekti svarbiausius tikslus – stiprią, laimingą ir gausią Lietuvos visuomenę bei užtikrinti geresnę ateitį būsimoms kartoms.