Pirmadienį ryte organizuotas l.e.p. Ministrės Pirmininkės pasitarimas dėl Vilniuje nukritusio lėktuvo, kuriame dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Vilniaus tarptautinio oro uosto, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, Policijos departamento bei Vilniaus miesto savivaldybės vadovai.
Institucijos nuo pat pirmų incidento minučių ėmėsi visų tokiam atvejui numatytų veiksmų, buvo sėkmingai evakuoti gyventojai ir lokalizuotas gaisras. Šiuo metu jau atstatytas ir transporto eismas.
Vilniaus gyventojais, kuriuos teko evakuoti dėl incidento, jau rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė, Vyriausybė yra pasirengusi suteikti savivaldybei reikalingą pagalbą. Įvykio vietoje dirba visos kompetentingos tarnybos.
Policijos departamentas kartu su Generaline prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes. Tiriamos visos galimos avarijos priežastys. Tyrimas bus pradėtas ir pagal Reglamentą Nr. 996/2010, kurį atliks tokių incidentų tyrimui sukurtas Teisingumo ministerijos padalinys. Kompetentingos institucijos pateiks tiek komentarų ir paaiškinimų dėl tyrimų, kiek bus galima pateikti nekenkiant patiems tyrimams
Lėktuvas „Boeing 737-476“, naudojamas oro linijų bendrovės „SwiftAir“, skrido maršrutu iš Leipcigo oro uosto, Vokietijos Federacinės Respublikos. Vadovaujantis pirmine informacija, lėktuve buvo 2 įgulos nariai ir 2 keleiviai.
Teisingumo ministerijos Transporto avarijų ir incidentų tyrimo skyrius apie lėktuvo avariją informavo lėktuvo registracijos ir naudotojo valstybės Ispanijos Karalystės saugos tyrimų instituciją, lėktuvo projektavimo ir gamybos valstybės Jungtinių Amerikos Valstijų saugos tyrimų instituciją (NTSB), Tarptautinę civilinės aviacijos organizaciją, Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūrą ir Europos Komisiją.
Saugos tyrimo tikslas – užkirsti kelią avarijoms ateityje. Saugos tyrimu nesiekiama nustatyti, kas kaltas ar atsakingas. Saugos tyrimas yra nepriklausomas nuo teisminio ar administracinio proceso, kuriuo siekiama nustatyti, kas kaltas ar atsakingas, nėra su juo susiję ir neturi jam poveikio.
„Svarbiausia, kad nepaisant to, jog incidentas įvyko gyvenamojoje teritorijoje, buvo išvengta joje gyvenančių žmonių aukų. Žmonėmis rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė, padėsime jai, kiek bus reikalinga. Tarnybos dirba savo darbą. Labai prašau pasitikėti tyrimo institucijų sugebėjimais atlikti tyrimą profesionaliai ir per optimalų laiką. Tik šie tyrimai atsakys į klausimus dėl tikrųjų incidento priežasčių, spekuliacijos ir spėlionės tiesos nustatyti tikrai nepadės“, – pažymi I. Šimonytė.
Koks dar tyrimas ? Kam dar neaišku – neabejotinai rusų darbas ? Na, tai taip, reikia kažkaip tai įforminti – bus sunku ?