Sekmadienis, 26 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Vaikų ir jaunimo klubų naikinimas ir pertvarka: migloti pažadai

www.alkas.lt
2023-10-21 12:30:32
67
PERŽIŪROS
1
Vaikų ir jaunimo klubų naikinimas ir pertvarka: migloti pažadai | Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrijos“ nuotr.

Vaikų ir jaunimo klubų naikinimas ir pertvarka: migloti pažadai | Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrijos“ nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės sumanymu pertvarkyti vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo ir ugdymo įstaigas, naikinant dvylika Vilniaus ir jaunimo klubų pasėjo nerimą Klubų bendruomenėse ir sukėlė daug neatsakytų klausimų.

Vaikų ir jaunimo klubo vadovai, nesulaukę konkrečių Vilniaus miesto savivaldybės paaiškinimų, prašo visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio dėl nepagrįstų, skubotai priimamų sprendimų, kurie gali skaudžiai atsiliepti ilgametę veiklą vykdantiems Vaikų ir jaunimo klubams bei jų bendruomenėms.

Parengtas projektas dėl Klubų naikinimo ir pertvarkymo nėra išdiskutuotas su bendruomenėmis, tačiau jį labai skubama įgyvendinti.

Trūksta žinių, kokiu principu bus įgyvendinama naikinimas ir pertvarkymas, kaip keisis darbuotojų darbo sąlygos ir kokie bus pertvarkymo terminai.

Susidaro įspūdis, kad Savivaldybėje sprendimai priimami už uždarų durų.

Kokie pertvarkymo argumentai?

2023 m. rugsėjo 12  d. vykusiame susitikime su kuruojamų įstaigų vadovais Jaunimo skyriaus vedėjas V. Mitkus pateikė planuojamos neformaliojo švietimo įstaigų pertvarkos gaires, kurios sukėlė didelį susirūpinimą įstaigų bendruomenėse, o taip pat iškėlė daug klausimų.

Susitikimo dalyviai pasigedo išsamių, tyrimo duomenimis pagrįstų numatomo projekto žinių, todėl Klubų asociacija kreipėsi į Jaunimo skyriaus vedėją, su prašymu atsiųsti pertvarkymo projektą, bet atsakymų nesulaukė iki šiol.

Susirinkime aiškiai išsakyti keli argumentai: Jaunimo skyriaus vadovui bus paprasčiau bendrauti su viena neformalaus švietimo įstaiga – Sostinės vaikų ir jaunimo centru „Hobiverse“, nei su 12 įstaigų; bus sutaupytas milijonas, kurio sąskaita NVŠ krepšelis padidės iki 30 EUR; bus suvienodintas kokybės standartas; nemokamas neformalusis ugdymas turės būti paliktas mokykloms.

Gal Savivaldybės administracijai pakanka įvardintų argumentų, tačiau Klubų asociacija mano, kad siekiant įvykdyti tokio didžiulio mąsto pertvarką turi būti atlikti rimti paskaičiavimai, įvertinti pertvarkos kaštai ir vienkartinė sutaupyto milijono nauda, atleidus 30–40 proc. klubų darbuotojų.

Taip pat svarbu užtikrinti, kad nebus prasilenkta su Neformalųjį ugdymą reglamentuojančiais įstatymais ir tvarkomis.

Kas užtikrins prieinamas būrelių kainas?

2023 m. rugsėjo 12 d. susirinkimo metu pabrėžtas sutaupytas milijonas, kuris turėtų užtikrinti krepšelio didinimą iki 30 EUR.

Klubų bendruomenei kyla klausimas, kam didinti krepšelio kainą iki 30 EUR, jeigu krepšelis gali būti taikomas tik vienam būreliui, o šiuo metu veikiančiuose Klubuose paslaugos kainuoja tik 10–15 EUR.

Ar po pertvarkos, padidinus krepšelį, bus išlaikytos dabartinės kainos?

2023 m. spalio 17 d., Socialinių reikalų komiteto posėdžio metu teigta, kad kainos nekils, nes nėra sutvarkyta infrastruktūra.

Bet kas laukia atnaujinus infrastruktūrą – ar tuomet kainos kils ir kaip bus užtikrintas paslaugų prieinamumas socialiai pažeidžiamų šeimų vaikams?

Dėl likvidavimo paruoštuose dokumentuose nurodomas 20 metų terminas, išdėstyta įstaigų likvidavimo tvarka, tačiau kalbant apie būrelių kainas ir žadamą prijungimą prie „Hobiverse“, konkrečių nutarimų, užtikrinančių jų stabilumą nėra.

Vaikų ir jaunimo klubų naikinimas ir pertvarka: migloti pažadai | Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrijos“ nuotr.
Vaikų ir jaunimo klubų naikinimas ir pertvarka: migloti pažadai | Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrijos“ nuotr.

Pertvarkos priežastys – nežinomi kokybės standartai

2023 m. spalio 17 d. posėdžio metu V. Mitkus teigė, kad 12 Vilniaus Vaikų ir jaunimo klubų dirba neveiksmingai.

Asociacijos prezidentė M. Masel nurodė, kad sausio mėnesį buvo atliktas Klubų vadovų vertinimas, kurio rezultatai džiugina – visi vadovai surinko aukščiausius vertinimus.

Asociacijos prezidentė atkreipia dėmesį, jog šiuo metu tebevyksta Klubų išorinis vertinimas, tačiau dar nesulaukus vertinimo rezultatų, paaiškėjo, kad pertvarkos projektas jau yra pilnai parengtas, suderintas su teisininkais, ir net yra paruošti nauji „Hobivers“ įstatai.

Klubų Asociacijai kyla klausimas, kokiais rodikliais remiantis Klubų darbo kokybė vertinama kaip neveiksminga?

Likvidavus esamus Klubus, bus steigiami viešosios įstaigos Sostinės vaikų ir jaunimo centro „Hobiverse“ filialai.

Anot V. Mitkaus, „Hobiverse“ turi vienodus kokybės standartus, kurių stinga kitiems Vilniaus klubams.

Pasak M. Masel, visi Klubai yra išskirtiniai savo veikla, projektais, papročiais ir ryšiais su vietos bendruomenėmis bei jų poreikiais.

Kyla klausimas, ar tikrai visi miesto Klubai turi būti įsprausti į vienodus kokybės standartus? Ar tai nėra grįžimas atgal prie vienodų paltų ir batų?

Į konkrečius klausimus – abejotini atsakymai

Klausantis savivaldybės atstovų, susidaro įspūdis, kad jiems patiems stinga žinių ir sprendimų, o pertvarkos projektas paruoštas skubotai, atmestinai ir neįsigilinus į neformalaus švietimo problematiką.

Tą vaizdžiai iliustruoja video, kuriame vicemerė D. Meiželytė atsako į klausimus dėl Vaikų ir jaunimo klubų pertvarkos.

Panašu, kad Vilniaus vicemerė nėra susipažinusi su Vilniaus m. Savivaldybės tarybos nustatytais mokėjimo už ugdymą įkainiais, neturi sprendimų dėl Klubų darbuotojų bei Klubų patalpų ateities.

D. Meiželytės teigimu, „Hobivers“ toliau spręs dėl Klubų darbuotojų ateities, esamų Klubų patalpų, kurios galbūt bus perduotos jaunimo ar kitoms organizacijoms.

Ar šiuos svarbius ir opius klausimus delegavus „Hobivers“ vadovybei, Klubai neišnyks?

Kas užtikrins, kad panaikinus ir pertvarkius Vilniaus Vaikų ir jaunimo klubus, išliks patogus ir prieinamas neformalusis švietimas visiems miesto vaikams, įskaitant socialiai pažeidžiamas grupes?

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Paskelbti geriausi vaikų ir jaunimo teatrai
  2. Vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos atgaja“ kviečia savanoriauti
  3. Juodkrantėje prasidėjo tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis „Baltic Voice 2014“
  4. Vilnius svarsto sporto įstaigų pertvarką
  5. Kviečia tradicinė vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovykla „Vėlungis“
  6. Šeimos gydytojai ragina stabdyti sveikatos įstaigų pertvarką
  7. Jaunimo laukia nuotykiai, savarankiška veikla ir žinios apie savo kraštą
  8. Pristatyta paramos žiniasklaidai pertvarka
  9. Pradedama Užimtumo tarnybos pertvarka
  10. Įsibėgėja greitosios pagalbos pertvarka
  11. Siūloma policijos pertvarka sulaukė pritarimo
  12. Vaikų lavinimo programoms skirta 17 mln. eurų
  13. Kiek dėmesio vaikų ugdymui skirti vasarą?
  14. „Vaikų linija“ skelbia mėnesį be patyčių elektroninėje erdvėje
  15. Didžioji dalis tėvų savo vaikų ateitį sieja su užsieniu

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Klausimėlis says:
    3 metai ago

    Taip norisi po savęs viską sujauktą ir išdraskytą palikti?

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Karinė technika
Lietuvoje

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo – žinios rinktos apie karinius objektus

2026 07 26
Telefonas
Lietuvoje

Eidami grybauti paruoškite šiai kelionei ir savo telefoną

2026 07 26
Kuršių marios
Gamta ir ekologija

Mažosios Lietuvos atradimai: vaizdingiausios poilsinės vietos

2026 07 26
Lietuviškas „airBaltic“ lėktuvas
Lietuvoje

4 iš 5 gyventojų pastebi augančią susisiekimo oru kokybę

2026 07 25
Registrų centras
Lietuvoje

Atkūrus nuosavybės teises svarbu nepamiršti apsilankyti Registrų centre

2026 07 25
Lietuvos nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykla
Kultūra

Palangos vasaros skaitykla kviečia literatūros šventę „Banguojančios istorijos“

2026 07 25
Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“
Kultūra

Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“

2026 07 25
Su gimtadieniu, Simonai Dachai
Istorija

Klaipėdoje bus minimas poeto Simono Dacho 421-asis gimtadienis

2026 07 25
Klaipėdos licėjus
Lietuvoje

Nuo penkių šimtukų iki pasaulio universitetų: Klaipėdos licėjaus abiturientų sėkmės istorijos

2026 07 25
mokytoja.klase.pamoka.mokiniai_smm.lt
Lietuvoje

Prezidentas vetavo Švietimo įstatymo pataisas

2026 07 24
Lauko gertuvės pritaikytos ir atsigaivinti šunims | vv.lt
Gamta ir žmogus

Vilniuje bus įrengta dar 15 viešųjų vandens gertuvių

2026 07 24
Žemės ūkis
Lietuvoje

Ūkininkai turi galimybę patikslinti duomenis apie draudžiamąsias pajamas

2026 07 24

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Ogi apie V. Radžvilas. Lituanistika – be lietuvių kalbos! Arba apie Lietuvos mokslo tamsuomenę
  • Tomas Jakutis apie Ignas Vėgėlė kuria naują partiją „Piliečių Lietuva“
  • Pagarba Valotkai apie V. Radžvilas. Lituanistika – be lietuvių kalbos! Arba apie Lietuvos mokslo tamsuomenę
  • Mikabalis apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kada vartojimo paskola yra teisingas sprendimas?
  • Vilniuje – rekordinis vandens suvartojimas
  • Majonezas prieš actą: kokį šašlykų marinatą lietuviai laiko geriausiu
  • Apklausa parodė, kiek šiemet tėvai planuoja išleisti mokyklinėms prekėms

Kiti Straipsniai

Mokyklinės prekės

Apklausa parodė, kiek šiemet tėvai planuoja išleisti mokyklinėms prekėms

2026 07 26
Karinė technika

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo – žinios rinktos apie karinius objektus

2026 07 26
Lenkijoje pagerbtas S.Dariaus ir S.Girėno istorinis skrydis per Atlantą

93 metai po Dariaus ir Girėno skrydžio: „Lituanicos“ istorija tęsiasi

2026 07 26
Šokėja repetuoja vasaros amfiteatre, o vadovas stebi jos pasirodymą ir žymisi pastabas

Liepos 26-osios horoskopas: drąsų sumanymą teks paremti tikru darbu

2026 07 25
Lietuvos nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykla

Palangos vasaros skaitykla kviečia literatūros šventę „Banguojančios istorijos“

2026 07 25
Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“

Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“

2026 07 25
Su gimtadieniu, Simonai Dachai

Klaipėdoje bus minimas poeto Simono Dacho 421-asis gimtadienis

2026 07 25
Uostamiesčio istoriją įamžinęs kūrinys meta iššūkį DI

Uostamiesčio istoriją įamžinęs kūrinys meta iššūkį DI

2026 07 25
Klaipėdos licėjus

Nuo penkių šimtukų iki pasaulio universitetų: Klaipėdos licėjaus abiturientų sėkmės istorijos

2026 07 25
Keliautoja mažoje geležinkelio stotelėje žvelgia ežero link

Liepos 25-osios horoskopas: smalsumas gali nuvesti toliau, tačiau vakare prireiks kantrybės

2026 07 24

Skaitytojų nuomonės:

  • Ogi apie V. Radžvilas. Lituanistika – be lietuvių kalbos! Arba apie Lietuvos mokslo tamsuomenę
  • Tomas Jakutis apie Ignas Vėgėlė kuria naują partiją „Piliečių Lietuva“
  • Pagarba Valotkai apie V. Radžvilas. Lituanistika – be lietuvių kalbos! Arba apie Lietuvos mokslo tamsuomenę
  • Mikabalis apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?
  • viskas jau girdėta apie Ignas Vėgėlė kuria naują partiją „Piliečių Lietuva“
Kitas straipsnis
Karas Ukrainoje | pixabay.com, stayerimpact nuotr.

Apėmė jausmų jūra? Sustokit!

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai