Kovą „Vaikų linija“ skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu be patyčių, šiemet kviesdama visuomenę sutelkti dėmesį į patyčias virtualioje erdvėje. Kas trečias tėvas teigia nežinantis, kaip reikėtų reaguoti, jei jo vaikas susidurtų su patyčiomis internete. „Vaikų linija“ kartu su partneriais pristato socialinę kampaniją „Internete BE PATYČIŲ“, kuria siekia suteikti reikalingų žinių suaugusiems ir vaikams, kaip tinkamai elgtis, susidūrus su elektroninėmis patyčiomis.
Kompanijos „Spinter tyrimai“ šių metų sausį atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 32 proc. tėvų nežino, kaip turėtų reaguoti, jei jų vaikas elektroninėje erdvėje patirtų patyčias ar tyčiotųsi iš kitų, 16 proc. tėvų neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Tuo tarpu 11 proc. tėvų teigė, kad jų vaikas yra patyręs elektronines patyčias (žeminimą, skaudinimą) internete, o 14 proc. apie tokias savo vaikų patirtis nežinojo.
„Vaikams virtuali erdvė yra neatsiejama jų gyvenimo dalis, kurioje jie bendrauja, žaidžia, dalijasi informacija, tačiau kartais internete jie susiduria su skaudinančiu elgesiu, patyčiomis. Tėvams vaikai dažniausiai nėra linkę pasakoti apie skaudžias patirtis internete dėl įvairių priežasčių: galvoja, kad patys yra kalti, abejoja, ar tėvai supras, bijo, kad bus apribotas jų naudojimasis kompiuteriu ar telefonu ir pan., – aiškina „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Vis dėlto susidūrus su elektroninėmis patyčiomis, labai svarbu, kad vaikas neliktų vienas ir sulauktų suaugusiųjų pagalbos. Nauja socialine kampanija kviečiame ir skatiname tėvus padėti savo vaikams sužinoti, kaip elgtis, susidūrus su patyčiomis internete.“
Kampanijos nuorodoje https://internete.bepatyciu.lt suaugusieji ras reikalingus atsakymus, kaip pastebėti, kad vaikas patiria elektronines patyčias, kaip apie tai prakalbinti vaiką, kokios yra elektroninių patyčių formos, ką daryti ir ko svarbu nedaryti, jei vaikas patiria žeminantį elgesį internete, kokių veiksmų imtis, jei vaikas pats tyčiojasi iš kitų arba stebi elektronines patyčias, ir daugelį kitų. Taip pat „Vaikų linijos“ specialistai paruošė aktualių patarimų vaikams, ką daryti, patiriant ar stebint patyčias internete. „Vaikų linija“, bendradarbiaudama su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, parengė ir per savivaldybes Lietuvos mokykloms išplatins atmintines tėvams ir vaikams apie elektronines patyčias.
Kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia švietimo ir ugdymo įstaigas bei visas aktyvias organizacijas prisijungti prie sąmoningumo didinimo mėnesio ir savo bendruomenėms organizuoti veiklas, skirtas mažinti patyčių paplitimą ir kitokį žeminantį tarpusavio elgesį.