Sekmadienis, 12 spalio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Žmonės

Žmogaus teisių gynėjai kreipėsi į prokuratūrą dėl nepagrįstų kaltinimų Juozui Krikštaponiui

www.alkas.lt
2023-08-17 10:43:55
14
Juozas Krikštaponis | Alkas.lt koliažas

Juozas Krikštaponis | Alkas.lt koliažas

       

Rugpjūčio 16 d. žmogaus teisių gynimo organizacijos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamos atmesti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro (LGGRTC) prašymą panaikinti Juozo Krikštaponio  kario-savanorio teisinį statusą.

LGGRTC remdamasis dviejų istorikų išvadomis teigia, esą J. Krikštaponis karo metu dalyvavo masinių gyventoju žudynėse Baltarusijoje.

Tačiau žmogaus teisių gynėjai iš J.Krikštaponio biografijos tyrinėtojo gavo įrodymus, kad minėtas partizanas tuo metu vokiečių okupantų surengtose civilių gyventojų žudynėse negalėjo dalyvauti.

Taip pat gavo įrodymus, kad pats J. Krikštaponis nukentėjo nuo nacių – karo pradžioje GESTAP-o buvo kalinamas Kauno kalėjime.

Pastarąsias aplinkybes LGGRTC sąmoningai nutyli – kaip ir daugelis kitų šio laisvės kovotojo biografijos duomenų jos nėra paskelbtos LGGRFTC tinklalapyje.

Žmogaus teisių gynėjai kartu prašo LGGRTC direktorių nušalinti nuo tolesnių J. Krikštaponio biografijos tyrinėjimų iki šiol ją tyrinėjusius istorikus Mindaugą Pocių ir Alfredą Rukšėną – atsisakyti pastarųjų vertinimų šia tema dėl nepakankamos jų profesinės kompetencijos ir dėl to, kad šie asmenys yra galimai suinteresuoti trečiųjų asmenų pageidaujamais tyrinėjimų rezultatais, dėl ko, turėdami išankstinę nuostatą, jie negali objektyviai vertinti tyrinėjamų faktų.

Kartu pabrėžiama, kad ydingas minėtų istorikų J. Krikštaponio biografijos tyrimas patvirtina faktą, jog  dėl lietuvių dalyvavimo/nedalyvavimo karo metu vokiečių okupacinės valdžios organizuotose civilinių gyventojų žudynėse, taip pat dėl atskirų žmonių kaltės nustatymo padarius/nepadarius nusikaltimus, sprendimus priima ne kompetentingos Lietuvos valstybės institucijos, ne profesionalūs galimų nusikaltimų tyrinėtojai, o ideologiškai angažuoti ir galimai galutiniais tyrinėjimų rezultatais asmeniškai suinteresuoti istorikai ar net žurnalistai (pvz., Rūta Vanagaitė).

Dėl to Lietuvos laisvės kovų didvyrių reputaciją ir Lietuvos laisvės kovų istorinės atminties formavimo raidą šalyje (Laisvės kovų didvyrių juodinimą)  lemia atsitiktinių asmenų nekompetencija arba šių asmenų subjektyvūs ideologiniai įsitikinimai, kas prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai ( 31 str.) ir teisinės valstybės principams, – teigia žmogaus teisių gynėjai.

Prašymo autoriai atkreipia visuomenės dėmesį į pastaruoju metu viešai vykdomą Lietuvos laisvės kovotojus juodinančią politinę kampaniją, kurią praeityje daugelį dešimtmečių vykdė sovietų okupacinės struktūros.

Jų vertinimu, dabartinė minėta politinė kampanija yra ankstesnio Lietuvos pokario partizanų pjudymo tęsinys, absoliučiai sutampantis Rusijos hibridinio karo prieš Baltijos valstybes tikslais (Rusija teigia, esą visi pokario partizanai ir rezistencinio judėjimo dalyviai buvo naciai ir žydšaudžiai).

Ši kampanija tarnauja Rusijos agresyviai politikai pagrįsti kare prieš Ukrainą (prieš tariamą nacizmą) ir demokratinį Vakarų pasaulį.

Pažymima, kad  viešai pateiktas neprofesionalus J. Krišatponio biografijos tyrimas kelia ne tik abejones dėl LGGRTC veiklos atitikimo deklaruojamiems tikslams – atkurti istorinę tiesą ir teisingumą (LGGRTC nuostatų 5 p.), jis  netiesiogiai patvirtina, kad LGGRTC pamažu tampa (arba jį yra siekiama paversti)  politinių sąskaitų suvedinėjimo ir Lietuvos istorijos perrašinėjimo institucija.

Prašymo nuorašai išsiųsti šalies Prezidentui, Seimo nariams, Pasipriešinimo dalyvių (Rezistentų) teisių komisijai, Ukmergės rajono valdžios atstovams, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bei Lietuvos laisvės kovotojų sąjungoms.

Prašymą pasirašė Piliečių gynybos paramos fondo, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos,  Lietuvos Helsinkio grupės, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos atstovai ir Lietuvos kultūros kongreso garbės pirmininkas.

Juozas Krikštaponis | archyvinė nuotr.
Juozas Krikštaponis | archyvinė nuotr.

Juozas Krikštaponis (1912–1945) Lietuvos karininkas, Vyčio apygardos partizanų vadas, Lietuvos Respublikos prezidento A. Smetonos sesers sūnus. Pulkininkas (2002, po mirties). Karys savanoris (1997, po mirties).

J. Krikštaponis 1934 baigė Karo mokyklą; nuo 1938 jos būrio vadas. 1940 10 03 paskirtas SSRS okupacinės kariuomenės Lietuvoje Dvidešimt devintojo teritorinio šaulių korpuso divizijos (Varėnos poligone) fizinio lavinimo instruktoriumi. 1941 06 22 kilus SSRS–Vokietijos karui, iš sovietinės kariuomenės pasitraukė. 1941 08–1942 09 Lietuvių savisaugos dalinio (policijos batalionai) kuopos vadas. Nuo 1943 Lietuvos laisvės armijos narys. 1944 Vietinės rinktinės Marijampolės karo mokyklos kuopos vadas.

Nuo 1944 08 Lietuvos laisvės armijos 2 rajono (Taujėnų vlsč. ir dalis Deltuvos vlsč.) vadas. 1944 12 įkūrus partizanų Vyčio apygardą, paskirtas jos vadu. Žuvo (su 14 partizanų) mūšyje su NKVD kariuomene.

J. Krikštaponio vardu pavadinta partizanų Krikštaponio rinktinė. J. Krikštaponio žūties vietoje jam ir jo kovotojams 1991 pastatytas atminimo kryžius, Ukmergėje 1996 pastatytas paminklinis akmuo.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Žmogaus teisių gynėjai perspėjo Seimo žmogaus teisių komitetą dėl neteisėtų veiksmų
  2. S. Buškevičius kreipėsi į prokuratūrą dėl R. Šimašiaus veiksmų
  3. Dėl lėšų švaistymo tai siaurinant tai vėl platinant Vilniaus gatves – kreiptasi į prokuratūrą
  4. F. Kukliansky išsakė pasiūlymus dėl LGGRTC vykdomų žydų genocido tyrimų ir įamžinimo veiklų
  5. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pradeda slaptųjų KGB agentų „agentūrinų pranešimų“ viešinimą
  6. Genocido tyrimo centras pasiaškino visuomenei dėl KGB agentų viešinimo
  7. Seimo nariai išreiškė susirūpinimą dėl ketinimų naikinti 3 lituanistinius institutus, VLKK ir LGGRTC
  8. Visuomenininkai priešinsis Vilniaus savivaldybės siekiui pervadinti K. Škirpos alėją
  9. Patriotinės organizacijos ir partizanai užsistojo prof. V. Rakutį, V. Valiušaitį ir LGGRTC
  10. LGRTC darbuotojai: Esame pajėgūs patys spręsti problemas įstaigos viduje
  11. Istorikai užsipuolę LGRTC nepanoro susitikti su jo direktoriumi A. Jakubausku
  12. Seimo valdyba siūlo atleisti Genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovą (video)
  13. Seimas atleido A. Jakubauską iš LGGRTC generalinio direktoriaus pareigų (nuotraukos)
  14. Po svarstymo pritarta siūlymui įteisinti Laisvės gynėjo teisinį statusą
  15. Maskvos teismas pradeda svarstyti istorinių tyrimų ir politinių represijų aukų įamžinimo organizacijos „Memorialas“ likvidavimą

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 14

  1. Kasparas Genzbigelis says:
    2 metai ago

    Kai artėja komunizmo nusikaltimo vykdytojų įvertinimas ir pasmerkimas tarptautiniu mąstu,visi raudonojo teroro siaubingų nusikaltimų vykdytojai ir jų atžalos suskubo pulti ir šmeižti LIETUVOS LAISVĖS KOVOTOJUS nužudytus nkvd,kgb ir kompartijos,
    jų aukos jau nebegali pačios apsiginti todėl MŪSŲ PAREIGA YRA JUOS APGINTI.

    Atsakyti
  2. Riteris says:
    2 metai ago

    Oi, sėdi dar visas stribynas ten Genocido centre!

    Atsakyti
  3. Petras says:
    2 metai ago

    Gerbiamieji, tai kokie vis dėlto yra įrodymai, kad Juozas Krikštaponis žudė žydus? Ak, jų nėra? Kažkoks Šlioma pasakė kažkokiam Icikui, kad jis galėjo dalyvavauti Holokauste? Be komentarų! Čia iš serijos ,,viena bobutė turguje pasakė”?

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      2 metai ago

      O kur įrodymai, kad Sporto rūmai (t.y., rūmai, kur vyko Sąjūdžio suvažiavimas) ant kapinių stovi? Nesvarbu, kad rūmai stovi prieš ~190 m. LIKVIDUOTŲ kapinių vietoje*, kad po to ten buvo įrengtas caro armijos karinis objektas – šaudykla ir apšaudomas laukas; kad vėliau ta teritorija dar kitkam naudota. Nesvarbu, kad premjero Kirkilo iš JAV iškviesta specialistų komisija ištyrė tą teritoriją ir nerado ten jokių kapinių. Ir visa kita – Šimonytei nesvarbu. Kiek ir ką iš jos F.K. pareikalaus, tiek ir tą gaus. Juk tai ji to visko visateisė ir vienintelė savininkė? – aip JI pasakė, taip ir bus. Taškas.
      …………………
      * t.y., visi palaidojimai buvo perkelti į kitą vietą, bendruomenei sumokėta už jų perkėlimą

      Atsakyti
      • Petras says:
        2 metai ago

        Jo… Dabar Lietuvą valdo buvusi milicijos tardytoja. Graudu.

        Atsakyti
        • „Skanaus"... says:
          2 metai ago

          O Genocido centrui bei Seimui ir Vinokuras vadovauja? Bent jau taip spręsti verčia straipsnio Autoriaus rasti kaltinimai ir ?grasinimai ?
          Linas Karpavičius. Bolševikai tegul žino
          – propatria.lt/2023/08/linas-karpavicius-bolsevikai-tegul-zino.html?showComment=1692966545506#c3584230659020321308
          „Toliau Arkadijus atskleidžia savo įtakos ribas: „rudenį teks judinti Seimą, kad tas pareikštų nepasitikėjimą Arūnu Bubniu bei atšauktų jį iš pareigų“. Ir Seimas, pasirodo, yra šio juokdario kišenėje – ir net ant trumpo pavadžio.”
          Daugiau „pavydėtino šmaikštumo” Arkadijaus sakinių pateikiama straipsnyje (arba Arkadijaus paskyroje ?feisbukynėje).

          Atsakyti
  4. Kremlius kartojasi? says:
    2 metai ago

    Jau datų neprisimenu: „nacio anūkės” apsilankymą Lietuvoje, o E. Zurofo – Kremliuje, berods, nedaug laiko skyrė? Tolesniems veiksmams ir propagandai suderinti pakako laiko?
    ………
    Zurofo tikslas „denacifikuoti“ tautas visiškai sutampa su Kremliaus karo tikslu – „denacifikuoti“ Ukrainą
    – ekspertai.eu/zurofo-tikslasdenacifikuotitautas-visiskai-sutampa-su-kremliaus-karo-tiksludenacifikuotiukraina/
    Buvo laikas, kai bolševikų valdomoje Sovietijoje šios tautybės žmonės buvo artimi bolševikų vadams, Kremliuje ir visoje imperijoje jie užėmė vietas, leidusias jiems pasiturimai gyventi. Tačiau vieną dieną viskas pasikeitė, ir daliai jų tai baigėsi tragiškai (ne tik Kremliaus gydytojams, bet ir partiniams bei kt. darbuotojams).

    Tik – ar tik negrįžta, kas jau buvo? Negi tai tik „netyčiukas?” Laidos autoriai mano kitaip –
    Цитаты Свободы. Курс на раскультуривание
    – svoboda.org/a/32531932.html
    Nuo 12:20 iki 21:23 min. – „[ … ] Антисемитское интервью Валентины Талызиной. [ … ]”
    Taikinys – žiūrovų dievintos Pugačiova ir Achedžakova (abi ž. tautybės, abi pasisakė prieš karą).
    Laidos autoriai kildina antisemitizmą iš sovietizmo, iš velikoderžavno šovinizmo. Skirtumas tas, kad dabar Rusijoje antisemitizmas jau nebeslepiamas. Dabar jis skatinamas, skelbiamas viešai, ir visa tai todėl, kad Zelenskis šios tautybės, tad jei ir tu ž., vadinasi, tu palaikai Zelenskį. Rusija grįžta prie vidaus priešų paieškos, o jais, kaip ir Stalino laikais, visų pirma bus paskelbti ž., teigia paskutinės dalie autorius. (Atidžiai įsiklausykime nuo 19:45 – apie karo virtimą pilietiniu karu). Kremlius kartojasi? Bet ir nenuostabu – Caras juk neslepia savo žavėjimosi Stalinu.

    Atsakyti
  5. Abejonės kankina says:
    2 metai ago

    Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda: Sustabdykite tyčiojimąsi iš partizanų ir Lietuvos valstybės pamatų griovimą​​ (video)
    – alkas.lt/2019/01/13/partizanas-jonas-kadzionis-beda-sustabdykite-tyciojimasi-is-partizanu-ir-lietuvos-valstybes-pamatu-griovima%E2%80%8B%E2%80%8B-video/
    Jonas Kadžionis-Bėda. Ar yra kita valstybė pasaulyje, kuri taip tyčiotųsi iš savo didvyrių?
    – propatria.lt/2019/04/jonas-kadzionis-beda-ar-yra-kita.html

    Kita vertus – juk pažangieji Vakarai abejoja dėl Ukrainos savigynos teisėtumo: tai neaišku, ar teisingai ginasi nuo agresoriaus, tai ar turi teisę ginklus naudoti? N, dar nereikalavo, kad į mūšį eitų lakuotus batus avėdami ir baltas pirštines mūvėdami, bet ką gali žinoti… O juk mes nenorime pagarsėti nepažangumu?.. Tai kaip čia dabar?

    Atsakyti
  6. Direktoriaus siūlymas says:
    2 metai ago

    Dėl J.Krikštaponio paminklo Ukmergės savivaldybei pateiktas netikėtas sprendimas: gal tai nuims įtampą visuomenėje
    – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/del-jkrikstaponio-paminklo-ukmerges-savivaldybei-pateiktas-netiketas-sprendimas-gal-tai-nuims-itampa-visuomeneje/
    ,,Ant akmens siūloma užkabinti naują atminimo lentą, nurodančią, kad paminklinis akmuo skirtas visiems žuvusiems Vyties apygardos partizanams.”

    Atsakyti
  7. Direktoriaus siūlymas says:
    2 metai ago

    Dėl J.Krikštaponio paminklo Ukmergės savivaldybei pateiktas netikėtas sprendimas: gal tai nuims įtampą visuomenėje
    – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/del-jkrikstaponio-paminklo-ukmerges-savivaldybei-pateiktas-netiketas-sprendimas-gal-tai-nuims-itampa-visuomeneje/
    ,,Ant akmens siūloma užkabinti naują atminimo lentą, nurodančią, kad paminklinis akmuo skirtas visiems žuvusiems Vyties apygardos partizanams.”

    Atsakyti
  8. Vilmorus apklausė says:
    2 metai ago

    Du trečdaliai piliečių nepritaria laisvės kovotojų atminimo ženklų nuėmimui
    – pozicija.org/du-trecdaliai-pilieciu-nepritaria-laisves-kovotoju-atminimo-zenklu-nuemimui/

    Atsakyti
  9. Sunki profesija says:
    2 metai ago

    Vidmantas Valiušaitis. „Šmeižk drąsiai, visada kas nors prilips“
    – pozicija.org/vidmantas-valiusaitis-smeizk-drasiai-visada-kas-nors-prilips/

    Kai profesija – Lietuvos šmeižimas –
    Edvardas Čiuldė. Palinkėkime Arkadijui Vinokurui nepaspringti savo vėmalais
    – pozicija.org/edvardas-ciulde-palinkekime-arkadijui-vinokurui-nepaspringti-savo-vemalais/
    Čia galime pasigėrėti A.V. gražbylystėmis:
    Arkadijus Vinokuras. Genocido centras – Nacionalinio susivienijimo ruporas?
    – lrt.lt/naujienos/nuomones/3/2059769/arkadijus-vinokuras-genocido-centras-nacionalinio-susivienijimo-ruporas
    o čia ir juo pačiu :
    – pozicija.org/wp-content/uploads/2023/08/Vinokuras-A..jpg

    Du trečdaliai piliečių nepritaria laisvės kovotojų atminimo ženklų nuėmimui
    – pozicija.org/du-trecdaliai-pilieciu-nepritaria-laisves-kovotoju-atminimo-zenklu-nuemimui/

    Atsakyti
  10. Žemyna says:
    2 metai ago

    Pati to negirdėjau, bet girdėjo Mikis –
    „Mickėyus Mouseas rašė…
    Lietuviai ,jus ką ,kurti? Kiek galima kartot? Ar laukiat kol žydų kantrybė baigsis?
    Ėlėrtė informuoja:
    2023.09.21 18:37
    JAV ambasados atstovas ragina pašalinti Krikštaponio bareljefą Ukmergėje…
    2023-09-21 21:52 ”
    blogger.com/comment.g?blogID=6761217957557415254&postID=6534892464008150936

    Kas dar kokių įsakymų mums turi? Nesivaržykit!

    Atsakyti
  11. „Praeitis niekada nesibaigia" says:
    2 metai ago

    Dėl rekomendacijos nuimti J. Krikštaponio bareljefą kelios organizacijos kreipėsi į teismą
    – diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/del-rekomendacijos-nuimti-j-krikstaponio-bareljefa-kelios-organizacijos-kreipesi-i-teisma-1146728
    Tie, kas tada nė gimę nebuvo, šiandien savo bendraamžiams gali visą savo kūrybingumą parodyti

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams
Kultūra

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams

2025 10 11
Arūnas Gelūnas | Alkas.lt nuotr.
Lietuvoje

R. Žemaitaitis viešai pasišlykštėjęs A. Gelūno poelgiu – vėl sujudino koaliciją

2025 10 10
Išmaniosios programėlės gali išnykti – kas taps jų įpėdiniu?
Lietuvoje

Lietuva statys dirbtinio intelekto gamyklą

2025 10 10
Susitarimo pasirašymas
Lietuvoje

KAM ir LSA susitarė dėl naudų savivaldybėms su poligonais

2025 10 10
Elektros tinklai
Gamta ir žmogus

ESO ir Šiauliai suvienijo pastangas, kad apsaugotų apuokus

2025 10 10
Druskininkų autobusų stotis
Lietuvoje

Statomoje Druskininkų autobusų stotyje – ir žinia ateities kartoms

2025 10 10
Žemės ūkis
Lietuvoje

Netrukus smulkūs ir vidutiniai ūkiai vėl galės kreiptis paramos

2025 10 10
Regionų forumas
Lietuvoje

Prezidentas atidarė septintąjį Regionų forumą

2025 10 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • >+++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • TRT World apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • +++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • Whitney Webb apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ko nepamiršti paliekant sodybą prasidėjus šaltajam metui
  • Kas aštuntas vairuotojas yra patyręs avariją dėl laukinio gyvūno
  • 3 programėlės, padėsiančios vyresnio amžiaus žmonėms
  • Uoga, kuri nustebins: trys receptai su vynuogėmis

Kiti Straipsniai

Ričardas Garuolis

R. Garuolis. Trūksta ne darbuotojų, o darbo vietų!

2025 10 11
Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas

Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas

2025 10 11
Šilalėje šiuolaikiniai sprendimai, jungiantys istoriją ir gamtą

Šilalėje šiuolaikiniai sprendimai, jungiantys istoriją ir gamtą

2025 10 11
Laukiama pateikiant nusipelniusius gauti Nacionalinę Jono Basanavičiaus premiją | lrkm.lt nuotr.

Nacionalinei Jono Basanavičiaus premijai pasiūlyti penki etnokultūrininkai

2025 10 10
Lietuvos chunveibinai

V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)

2025 10 10
Europos parlamentas

EP ragina vieningai atremti Rusijos vykdomus oro erdvės pažeidimus ir hibridines atakas

2025 10 09
Grynieji pinigai

E. Čibirauskas, G. Ustinavičius,  Z. Vaišvila. Teisę atsiskaityti grynaisiais turi ginti Konstitucija 

2025 10 09
Latvijos Dievturiai

Latvija žengia istorinį žingsnį: Latvijos Dievturiai įteisinti kaip tradicinė religija

2025 10 09
Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojai 1923 m. Sėdi iš kairės: Jurgis Šlapelis, Danielius Alseika, Ona Kairiūkštienė, Elžbieta Lanio, Jonas Basanavičius, direktorius Marcelinas Šikšnys, Anielia Suduikienė, kun. Jonas Šepetys, Konstantinas Stašys; žemiau Povilas Gaidelionis, Ona Žebrauskaitė, Vytautas Kairiūkštis. Trečioje eilėje stovi: kun. Kristupas Čibiras, kun. Vincas Zajančkauskas, Stasys Kairiūkštis, Anatolija Aldona Kairiūkštytė-Dimnickienė, Bronius Untulis, Povilas Karazija, Stasys Matjošaitis, Klara Šepetienė, Vladas Sakavičius; ketvirtoje eilėje stovi: Vincas Budrevičius, Bronius Bucevičius, V. Alseika, Antanas Krutulys. Šaltinis: Biržiška, M. (1930). Vilniaus Golgota. Kaunas, 1930, p. 238.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijai – 110 metų ir 20 metų nuo istorinio vardo sugrąžinimo

2025 10 09
R. Sutkaitienė. Alvito dvare prisiminta signataro, diplomato D. Malinausko veikla ir tragiška lemtis

R. Sutkaitienė. Alvito dvare prisiminta signataro, diplomato D. Malinausko veikla ir tragiška lemtis

2025 10 09

Skaitytojų nuomonės:

  • >+++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • TRT World apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • +++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • Whitney Webb apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • OI, nžn... - apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Specialiųjų tyrimų tarnyba

STT siūlo tobulinti Seimo narių išlaidų tvarką

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai