Sekmadienis, 21 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Istorija

Kovo 11-oji Vyriausybės rūmuose: premijų teikimas, parodos atidarymas ir dokumentinio filmo peržiūra

www.alkas.lt
2026-03-04 10:00:00
93
PERŽIŪROS
2
Kovo 11-oji Vyriausybės rūmuose: premijų teikimas, parodos atidarymas ir dokumentinio filmo peržiūra

Kovo 11-oji Vyriausybės rūmuose: premijų teikimas, parodos atidarymas ir dokumentinio filmo peržiūra | lrv.lt nuotr.

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vyriausybės kanceliarija mini renginių ciklu, kuriame susitinka istorija, kultūra, pilietiškumas ir bendrystė.

Šventiniai renginiai

Nuo socialinių sumanymų ir meno parodų iki prasmingų diskusijų bei dokumentinio kino. Šie šventiniai renginiai primena laisvės kainą, stiprina visuomenės atsparumą ir kviečia kartu apmąstyti Lietuvos kelią bei atsakomybę už jos ateitį.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose (Gedimino pr. 11, Vilnius) vyksiančių renginių programa: 

Kovo 4 d., 11.40 val., erdvėje prie Spaudos centro vyks socialinė akcija „Mažiesiems iš didelių rankų“, kurios metu Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų darbuotojai megs migdukus vaikams, susiduriantiems su rimtais sveikatos iššūkiais.

Šie Lietuvos vėliavos spalvų pirštais megzti jaukūs miego žaisliukai taps tyliu palaikymo ženklu šalies šeimoms, kurioms kasdien reikia stiprybės.

Kovo 9 d., 15.30 val., Didžiojoje salėje Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė įteiks Vyriausybės kultūros ir meno premijas. Iškilmėse bus pagerbti 12 laimėtojų, kuriems šiemet paskirtos Vyriausybės premijos.

Renginiuose dalyvaus pakviesti asmenys. Renginių viešinimo tikslais atvykstantys žiniasklaidos atstovai turi būti akredituoti  Vyriausybės kanceliarijoje.

Kovo 10 d., 16.30 val., II a. fojė įvyks Laimos Tubelytės-Kriukelienės parodos „Lietuvos istorija drobėse“ atidarymas. Ši paroda – tai vaizdinis pasakojimas apie Lietuvos valstybingumo kelią. Monumentaliose drobėse atgyja lemtingi mūšiai, istoriniai sprendimai ir asmenybės, kūrusios mūsų valstybės pamatus.

Tai žvilgsnis į praeitį, kuris šiandien skamba ypač prasmingai – kaip priminimas apie laisvės kainą, atsakomybę ir pasididžiavimą savo šalimi.

Kovo 10 d., 17.00 val., po parodos atidarymo vyks diskusija „Socialinis atsparumas – Kovo 11-osios palikimas: kaip jį stiprinsime ateityje?“.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai
Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai | R. Urbakavičiaus nuotr.

Apie mūsų socialinį atsparumą kuriančią istorinę patirtį, jos įtaką šios dienos ir ateities Lietuvai, galimybes ugdyti socialinį atsparumą atliepiant Valstybės ateities viziją „Lietuva 2050“ ir kitais svarbiais klausimais diskutuos: 

Ainė Ramonaitė – Valstybės pažangos tarybos narė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė.

Viktoras Bachmetjevas – Valstybės pažangos tarybos narys, filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Filosofijos katedros vedėjas.

Ieva Vengrovskaja – Valstybės pažangos tarybos narė, Lietuvos studentų sąjungos prezidentė.

Tadas Vinokur  – Ministrės Pirmininkės patarėjas ryšių su Seimu klausimais.

Diskusijos moderatorius – Valstybės pažangos tarybos narys, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektorius studijoms ir mokslui Giedrius Viliūnas.

Parodoje ir diskusijoje kviečiami dalyvauti visi norintieji. Registracija (būtina) vyksta iki kovo 9 d. užpildant šią anketą. Atvykstant būtina turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kovo 12 d.,16.30 val., autentiškoje Kino salėje įvyks dokumentinio filmo „Balys Gajauskas – neprarastas laikas“ pristatymas.

Ši Vytauto Didžiojo karo muziejaus Lietuvos laisvės kovų pažinimo skyriaus pristatoma dokumentinė apybraiža skirta politinio kalinio, disidento, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro B. Gajausko 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Filmas atskleidžia dramatišką XX a. Lietuvos istorijos laikotarpį, ilgamečius įkalinimo sovietų lageriuose metus, nepalaužiamą dvasinę stiprybę ir ištikimybę laisvės idealams. Tai jautrus ir prasmingas pasakojimas apie žmogų, kurio gyvenimas tapo gyvu liudijimu, kad net ir sudėtingiausiomis aplinkybėmis galima išsaugoti orumą ir tikėjimą Tėvynės laisve.

Filmą pristatys kūrėjų komanda ir Balio Gajausko dukra

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Lietuvos laisvės kovų pažinimo skyriaus viešųjų ryšių žinovas, filmo scenarijaus autorius ir režisierius Donatas Jokūbaitis.

multimedijos programų kūrėjas, filmo operatorius ir montuotojas Pijus Bastys.

Lietuvos Respublikos Seimo Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vyriausioji žinovė Gražina Gajauskaitė.

Registracija (būtina) į filmo pristatymą ir peržiūrą vyksta iki kovo 10 d. užpildant šią anketą. Atvykstant būtina turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

2026 m. kovo 11-ąją švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dieną, kuri atvėrė Lietuvos visuomenei išskirtines savirealizacijos galimybes.

Prieš 36 metus Kovo 11-ąją žinia apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę pasklido po visą pasaulį. Šiandien mes tvirtai sakome – norime visada būti laisvi, kurti klestinčią Lietuvą ir būti atsakingi už jos ateitį.

Todėl Vyriausybės kanceliarija su šūkiu „Tik laisvi užaugam dideli“ kviečia švęsti laisvę – vertinant praeitį, įgytą patirtį ir jau šiandien veikiant dėl Lietuvos ateities!

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vyks Vytauto V. Landsbergio filmo „Vanago portretas“ peržiūra (video)
  2. Švenčių pavadinimai: Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena
  3. Kovo 11-oji Kaune: iškilminga priesaika Tėvynei, koncertai ir nemokamas muziejų lankymas
  4. Lietuvoje minimos – Birželio 14-oji ir 15-oji – Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienos
  5. Klaipėdiečius kovo 11-oji burs kilniai „Laukiančio bilieto“ idėjai
  6. UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą papildė septyni dokumentinio paveldo objektai
  7. Archyvų metų atidarymas nepaprastame renginyje
  8. Trakų istorijos muziejuje – atnaujintos Kunigaikščių rūmų ekspozicijos atidarymas
  9. Verkių rūmuose vyko renginys, skirtas Pakantumo dienai paminėti
  10. Neįminta mįslė Valdovų rūmuose
  11. Sausio 1-oji – Lietuvos vėliavos diena (video)
  12. Kovo 11-ąją Klaipėdoje – spalvingas meilės Lietuvai šokis (dienotvarkė, video)
  13. Kovo 11-osios dienos renginiai
  14. Valstybės archyvų parodos keliasi į viešąsias erdves
  15. Gyventojų genocido centras kviečia į parodos „Tariama vyriškumo mokykla“ atidarymą

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Abejotini sprendimai? says:
    4 mėnesiai ago

    Manau, kai kurie sprendimai dėl premijų yra labai abejotini-https:lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2444105/kodel-pries-4-metus-kaune-skandalingai-pusiau-nugriauta-vila-dar-neatstatyta?srsltid=AfmBOoqpBeGNkraYLsQIhJfKWExQNObqSjqPwwi8KN8tX_2aEJT5Mh79

    Atsakyti
  2. Oho says:
    4 mėnesiai ago

    Netikėta….

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Tekstilės atliekos
Gamta ir ekologija

Gyventojai vis daugiau išrūšiuoja tekstilės ir biologinių atliekų

2026 06 21
Kelionė, automobilis
Gamta ir žmogus

Ilgosioms atostogoms lietuviai dažniau renkasi užsienį, trumpas išvykas skiria šalies regionams

2026 06 21
Sutartis
Lietuvoje

Terminuota darbo sutartis: ką svarbu žinoti tiek darbuotojams, tiek darbdaviams?

2026 06 21
Daugiabučio kiemas
Lietuvoje

Daugiabučių kiemų tvarkymui Vilnius skiria dar 9,5 mln. eurų

2026 06 21
Eismas
Gamta ir žmogus

Artėjant Joninėms „Via Lietuva“ ragina vairuotojus neprarasti budrumo

2026 06 21
Azartiniai lošimai kompiuteriu
Lietuvoje

Lošėjo kortelė bus privaloma

2026 06 21
Naturali kosmetika
Gamta ir žmogus

Mokslininkė dr. D. Baragan-Ferer: kosmetikos sudėtinių dalių sąrašas – tik ledkalnio viršūnė

2026 06 21
Birželio 23 d. Verkių rūmų parke vyks Rasos šventė
Etninė kultūra

Rasos šventė Verkių parke kviečia pasitikti trumpiausią metų naktį

2026 06 20
Mergina su Rasų vainiku prie Joninių laužo
Etninė kultūra

Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?

2026 06 20
Požeminė perėja
Lietuvoje

Kaune prasidėjo Vilniaus gatvės požeminės perėjos atnaujinimas

2026 06 20
Vanduo, ežeras
Lietuvoje

NŽT: praėjimas ežerų, upių pakrante yra laisvas, tačiau prie vandens reikia patekti teisėtai

2026 06 20
Šiauliuose Rasos (Joninių) naktis
Etninė kultūra

Šiauliuose Rasos (Joninių) naktį – ugnies ir kitos apeigos, magija

2026 06 20

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie „Žmogus tarp pasaulių“: Palangoje pristatoma paroda apie ainų tautą ir Bronislovą Pilsudskį
  • skt. apie „Žmogus tarp pasaulių“: Palangoje pristatoma paroda apie ainų tautą ir Bronislovą Pilsudskį
  • >Rimgaudui apie „Šventaragis“ kviečia susapnuoti Vilnių kartu: išskirtiniai koncertai ant Gedimino kalno
  • Mikabalis apie „Žmogus tarp pasaulių“: Palangoje pristatoma paroda apie ainų tautą ir Bronislovą Pilsudskį

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Gyventojai vis daugiau išrūšiuoja tekstilės ir biologinių atliekų
  • Ilgosioms atostogoms lietuviai dažniau renkasi užsienį, trumpas išvykas skiria šalies regionams
  • Terminuota darbo sutartis: ką svarbu žinoti tiek darbuotojams, tiek darbdaviams?
  • Daugiabučių kiemų tvarkymui Vilnius skiria dar 9,5 mln. eurų

Kiti Straipsniai

Birželio 23 d. Verkių rūmų parke vyks Rasos šventė

Rasos šventė Verkių parke kviečia pasitikti trumpiausią metų naktį

2026 06 20
Mergina su Rasų vainiku prie Joninių laužo

Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?

2026 06 20
Šiauliuose Rasos (Joninių) naktis

Šiauliuose Rasos (Joninių) naktį – ugnies ir kitos apeigos, magija

2026 06 20
Rasos Leipalingyje

Rasos (Joninės) Druskininkuose: nuo ramybės oazės kurorte iki Rasų paslapčių Leipalingyje

2026 06 20
Joninės Rumšiškėse

Rasos (Joninių) naktis Rumšiškėse: nuo saulėlydžio iki saulėtekio

2026 06 20
Gitanas Nausėda

Prezidentas EVT kalba apie ambicingą biudžetą

2026 06 19
1941 metų Birželio sukilimo dalyvių atminimą simbolizuojanti Lietuvos trispalvė ir sukilėlių kovos vaizdinys

Tautos forumas: Politikams stinga ryžto aiškiai įvertinti Birželio sukilimą

2026 06 19
Vytautas Sinica audringos Europos Parlamento diskusijos fone

V. Sinica. Deportacijų amžius prasideda

2026 06 18
1941 m. birželio sukilimui skirta konferencija Seime

Seime – tarptautinė konferencija, skirta 1941 m. Birželio sukilimo 85-osioms metinėms

2026 06 18
VRK draudžia referendumus

Nepaisydama teismų sprendimų, VRK vėl rengia referendumų iniciatoriams nepalankius sprendimus

2026 06 17

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie „Žmogus tarp pasaulių“: Palangoje pristatoma paroda apie ainų tautą ir Bronislovą Pilsudskį
  • skt. apie „Žmogus tarp pasaulių“: Palangoje pristatoma paroda apie ainų tautą ir Bronislovą Pilsudskį
  • >Rimgaudui apie „Šventaragis“ kviečia susapnuoti Vilnių kartu: išskirtiniai koncertai ant Gedimino kalno
  • Mikabalis apie „Žmogus tarp pasaulių“: Palangoje pristatoma paroda apie ainų tautą ir Bronislovą Pilsudskį
  • Kažin apie Su Lietuva susijusių visame pasaulyje žinomų asmenų įamžinimas
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Higienos institutas

Lietuvoje prasideda nauja tėvystės programa „Augame žaisdami“

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai