Sekmadienis, 21 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Kaip ir kur sutaupyti atostogaujant?

www.alkas.lt
2022-08-01 11:02:30
128
PERŽIŪROS
0
Pinigai | pixabay.com nuotr.

Pinigai | pixabay.com nuotr.

Atostogaujant spalvingose užsienio šalyse, mažiausiai norima skaičiuoti išlaidas ar neleisti sau atseikėti pinigų tam tikroms pramogoms. Vis dėlto, tam, kad grįžus į gimtinę nereikėtų svarstyti, kaip su turimais finansais išgyventi likusią mėnesio dalį, patartina atsižvelgti į keletą taisyklių, kurios padės sutaupyti kelionės metu.

Net ir sutaupius atostogoms, reikia skaičiuoti

Ruošiantis kelionei į užsienį, rekomenduojama bent keletą mėnesių atsisakyti nebūtinų pirkinių ir planuoti einamąsias išlaidas. Tokiu būdu sutaupoma bent dalis per atostogas prireiksiančios sumos ir kelionės finansiniai aspektai būna lengvesni. Visgi, kelionės metu, jeigu nėra planuojamas biudžetas ir pramogos, galima taip pat išleisti nemenką sumą pinigų, o grįžus į kasdienį ritmą, yra tikimybė, jog iškils sunkumų su finansais.

Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė paaiškina, kad taip nenutiktų, reikėtų atsižvelgti į tai, kaip ruošiamasi pačiai kelionei ir tai daryti tikslingai.

„Likus keliems mėnesiams iki kelionės, patartina pasidomėti tos šalies ar miesto nakvynės,  maisto, pramogų bei transporto kainomis. Kuo anksčiau pasirūpinama gyvenamąja vieta, tuo paprasčiau rinktis ne tik iš apgyvendinimo tipų, bet ir kaina paprastai būna mažesnė. Pravartu susiplanuoti ir kaip bus nusigaunama nuo oro uosto iki gyvenamosios vietos, apgalvoti kaip bus keliaujama kelionės metu – ar tai bus viešasis transportas, pavežėjai, o gal nuomotas automobilis“, – sako ji.

Ekspertė pataria susidaryti sąrašą ketinamų aplankyti vietų bei trokštamų įgyvendinti pramogų su šalia nurodytomis galimomis kainomis. Tai ne tik taps puikiu kelionės planu, bet ir leis aiškiau matyti finansines ribas – ką galima sau leisti pagal sutaupytą kiekį pinigų, o ko – ne. Anot jos, kada šie aspektai yra įgyvendinami, į kelionę galima leistis labiau užtikrintai, nes joje bus išvengta finansinių nesklandumų.

Kai pati kelionė ir galimos išlaidos joje yra suplanuotos, galima svarstyti apie tai, kaip reiktų pramogauti, ilsėtis ir mėgautis atostogomis taip, kad grįžus nereikėtų pernelyg susiveržti diržų. Ekspertė dalijasi keletu vertingų patarimų, padėsiančių įsijausti į vietinį gyvenimą bei neišleisti daugiau, nei buvote planavę.

Turėkite dienos biudžetą

Kelionėje ar atostogose sunku nepasiduoti impulsyviems pirkiniams, tačiau patariama turėti nusistačius dienos išlaidų ribą ir jos laikytis. Toks sprendimas pravers ne tik planuojant veiklas ir joms skiriamus kaštus, bet taip pat leis sutaupyti, įvairius pirkinius, pietus restorane ar tam tikras pramogas paskirstant per visą kelionės laikotarpį. Taip bus galima kelionę padalinti į aktyvesnes bei poilsio dienas, kada lepinamasi maudynėmis, kokybišku miegu, gera knyga ar tiesiog pasivaikščiojimu po gražiausius kampelius.

Ieškokite gyvenamosios vietos su virtuve

Gyvenimas viešbutyje skamba gražiai, tačiau daugybė jų negali pasiūlyti apartamentų su virtuve, kurioje būtų galima ruošti maistą. Viešbučiuose įsikūrusiuose restoranuose maistas gali kainuoti brangiai, o jei bus nuomojamas butas ar privačių asmenų apartamentai, juose esanti virtuvė padės sutaupyti nemenką sumą, skiriamą maistui.

Maistą pirkite prekybos centruose ar turguje

Nors vietos kavinės ir restoranai visada atrodo viliojančiai, kelionės metu sutaupyti padės tam tikras planavimas, kada juose lankytis. Verčiau rinkitės įsigyti maisto produktus turguje ar prekybos centre bei gamintis patiekalus nuomojamoje gyvenamojoje vietoje. Taip ne tik bus išleidžiama mažiau pinigų, bet ir linksmai praleidžiamas laikas, atrandant naujus skonius, paruoštus savo pačių rankomis.

Visgi, jei nusprendėte mėgautis kavinių ir restoranų virtuvės šefų gaminamais patiekalais, rinkitės vietas, esančias atokiau nuo miesto centro. Jose galima paragauti autentiškų, turistams mažiau pritaikytų patiekalų, o ir sąskaita bus gerokai mažesnė.

Įsigykite gertuvę

Geriamas vanduo – vienas esminių elementų visose kelionėse. Jeigu išvykote į šalį, kurioje iš čiaupo vandens gerti negalima, jį būtina pirkti. Visgi, tam, kad kiekvieną kartą išvykus pasigrožėti dar neatrastais kampeliais nereikėtų pirkti vandens buteliukų, patartina įsigyti patogią, į kuprinę ar rankinę telpančią, gertuvę. Gyvenamojoje vietoje turint didesnės taros, tarkime 5 l, vandens talpą, galima kaskart į gertuvę iš jos įsipilti vandens, o tai ne tik taupu, bet ir tvaru.

Rinkitės viešąjį transportą

Taksi ar pavežėjų paslaugos svečioje šalyje gali nemenkai ištuštinti piniginę, o nuomotis automobilį taip pat gali būti brangu. Tinkamiausias būdas patirti tikrus vietos gyventojų įspūdžius yra viešasis transportas. Jis ne tik taupus, bet leis pasigrožėti lėtai pro langus prabėgančiais vaizdais. Ar tai būtų traukiniai, autobusai ar vandens transportas – viešojo transporto keleivių korteles dažniausiai galima nusipirkti stotyse.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Patarimai studentams, kaip sutaupyti atvykus į naują miestą
  2. Sutaupyti padės tinkslingas planavimas
  3. Kiek galima sutaupyti metus rūkyti?
  4. Skrydis su vaikais: kaip pasiruošti?
  5. Kaip įveikti skrydžio baimę?
  6. Atostogos su vaikais: kaip nesuklysti?
  7. Kur ir kaip lietuviams labiausiai patinka keliauti?
  8. Kaip kurti šventinę nuotaiką neišlaidaujant?
  9. Atostogos svetur: kaip apsidrausti nuo rūpesčių dėl sveikatos?
  10. Kaip keičiasi keliautojų įpročiai ir kelionių kryptys?
  11. Patarimai keliaujantiems, kaip išsirinkti stogo bagažinę
  12. Patarimai, kaip rasti geriausią gidą ir neužkibti ant gidų apsišaukėlių kabliuko
  13. Kišenpinigiai vaikui: Kiek? Kam? Kaip dažnai?
  14. Kaip pradėti taupyti nuosavam būstui?
  15. Kaip sutalpinti knygas į atostogų lagaminą?  

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Birželio 23 d. Verkių rūmų parke vyks Rasos šventė
Etninė kultūra

Rasos šventė Verkių parke kviečia pasitikti trumpiausią metų naktį

2026 06 20
Mergina su Rasų vainiku prie Joninių laužo
Etninė kultūra

Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?

2026 06 20
Požeminė perėja
Lietuvoje

Kaune prasidėjo Vilniaus gatvės požeminės perėjos atnaujinimas

2026 06 20
Vanduo, ežeras
Lietuvoje

NŽT: praėjimas ežerų, upių pakrante yra laisvas, tačiau prie vandens reikia patekti teisėtai

2026 06 20
Šiauliuose Rasos (Joninių) naktis
Etninė kultūra

Šiauliuose Rasos (Joninių) naktį – ugnies ir kitos apeigos, magija

2026 06 20
Šventosios pėsčiųjų aikštė
Kultūra

Šventoji kviečia į Rasas ir į įvairių kultūrinių patirčių po atviru dangum kupiną vasarą

2026 06 20
Traktorius
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė kooperatyvų veiklą stiprinančioms naujovėms

2026 06 20
Troleibusas
Gamta ir žmogus

Sostinėje keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai

2026 06 20
Rasos Leipalingyje
Etninė kultūra

Rasos (Joninės) Druskininkuose: nuo ramybės oazės kurorte iki Rasų paslapčių Leipalingyje

2026 06 20
Joninės Rumšiškėse
Etninė kultūra

Rasos (Joninių) naktis Rumšiškėse: nuo saulėlydžio iki saulėtekio

2026 06 20
Žolynų turgus
Gamta ir ekologija

Birželio 20 d. Bernardinų sode kupės Žolynų turgus

2026 06 20
Martynas Endrijaitis
Lietuvoje

Valstybinei mokesčių inspekcijai vadovaus Martynas Endrijaitis

2026 06 19

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Valerijus apie V. Sinica. Deportacijų amžius prasideda
  • Micheil Baturin (I-News) apie taikingą Rusijos veiklą Gruzijoj apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • Bartas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • klaustukas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Veido kremai su SPF – kaip išsirinkti geriausią apsaugą nuo saulės
  • Rasos šventė Verkių parke kviečia pasitikti trumpiausią metų naktį
  • Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?
  • Kaune prasidėjo Vilniaus gatvės požeminės perėjos atnaujinimas

Kiti Straipsniai

Ugnis

Ugniagesiai primena, kokios nelaimės vaikams gali nutikti namuose

2026 06 20
Piniginė

Kaip Jonines atšvęsti smagiai, prasmingai ir neišleidžiant visos algos?

2026 06 20
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Generalinė prokuratūra: LRT įpareigota užtikrinti programų pirkimų skaidrumą

2026 06 20
Šventosios pėsčiųjų aikštė

Šventoji kviečia į Rasas ir į įvairių kultūrinių patirčių po atviru dangum kupiną vasarą

2026 06 20
Žolynų turgus

Birželio 20 d. Bernardinų sode kupės Žolynų turgus

2026 06 20
„airBaltic“ lėktuvas

„airBaltic“ skrydžius Vilnius–Berlynas vykdys ir žiemą

2026 06 19
Pranas Dovydaitis 1886–1942. 2017. Dail. Jonas Žukas

Seime vyks tarptautinė mokslinė konferencija „LOGOS: tiesa, kultūra, valstybė“

2026 06 19
Keramikos simpoziumas

Pasaulio keramikos meistrai susitiks Leliūnuose

2026 06 19
Nepaskelbta M. Dautartaitės pjesė „Urna“

D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių varžytuves laimėjo eskizas pagal nepaskelbtą M. Dautartaitės pjesę „Urna“

2026 06 19
Horoskopas

Šios dienos horoskopas: laukia aistringi susitikimai ir netikėti atradimai

2026 06 19

Skaitytojų nuomonės:

  • Valerijus apie V. Sinica. Deportacijų amžius prasideda
  • Micheil Baturin (I-News) apie taikingą Rusijos veiklą Gruzijoj apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • Bartas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • klaustukas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • klaustukas apie Šiauliuose Rasos (Joninių) naktį – ugnies ir kitos apeigos, magija
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Sviatlana Petuškova | V. Nomado nuotr.

Senosios grafikos meistrai: karas pritemdė slavišką kultūrą

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai