Etninės kultūros globos taryba kviečia virtualioje erdvėje klausytis įdomaus ir išsamaus paskaitų ciklo apie Lietuvos etnografinių regionų tradicinę architektūrą.
Šios paskaitos – puiki galimybė susipažinti su visų penkių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Suvalkijos (Sūduvos), Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos – svarbiausiais tradicinės architektūros bruožais.
Jose bus galima sužinoti, kokios kaimų rūšys vyravo skirtinguose Lietuvos kraštuose. Susipažinti su atskiro regiono tradicinės sodybos pastatų išdėstymu ir dydžiais, pavadinimais ir puošyba.
Paskaitose bus pasakojama apie skirtingas vakarų ir rytų Lietuvai būdingas tradicines namo šildymo sistemas. Visa tai padės susidaryti vaizdą ne tik apie Lietuvos regionuose susiklosčiusius savitus namų kūrimo būdus, bet ir apie skirtingą kiekvieno krašto žmonių charakterį.
Tradicinę architektūrą šiose paskaitose pristato Lietuvos liaudies buities muziejaus kultūros paveldo žinovė, architektė dr. Rasa Bertašiūtė.
Paskaitos įrašytos gegužės mėnesį vykusiame nuotoliniame mokyme gidams „Lietuvos etnografiniai regionai”. Mokymą surengė Etninės kultūros globos taryba kartu su Turizmo rinkodaros asociacija.
Paskaitas apie tradicinę architektūrą galima rasti:
Etninės kultūros globos tarybos svetainėje: čia.
Netrukus virtualioje erdvėje atsiras ir kitos mokymo apie Lietuvos etnografinius regionus paskaitos: apie tradicinę muziką, kalendorines šventes, kulinarinį paveldą ir kt.
Parengta pagal Etninės kultūros globos tarybos pranešimą