Besibaigiant paskutiniam žiemos mėnesiui, „Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad daugėja klientų, kurie sportuoja lauke.
Pasak vaistininkų, tai džiuginanti tendencija, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kelis patarimus, kad fizinis aktyvumas padėtų jaustis geriau ir treniruočių mesti nesinorėtų.
Maisto papildų kompleksai sportuojantiems, magnio preparatai ir pastilės nuo gerklės skausmo – tai dažno pradėjusio sportuoti lauke vaistinėlės turinys.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad dažnai iš klientų išgirsta apie treniruotes lauke ir tai, anot jos, padeda suderinti du sveikatai naudingus dalykus – fizinį aktyvumą ir gryną orą.
Vis dėlto ji pataria sportuojant lauke nepamiršti tam tinkamai pasiruošti ir svarbus ne tik tinkamas apšilimas, bet ir apranga.
„Pradėdami sportuoti lauke pasirinkite tinkamą aprangą – labai svarbu, kad su ja nebūtų ne tik šalta, bet ir per šilta.
Patariu saugoti kaklą, dėvėti kepurę, ypač vėjuotomis dienomis. Grįžę namo, sporto drabužius iškart persirenkite. Taip pat svarbi ir tinkama avalynė – ypač dienomis, kai lauke slidu“, – atkreipia dėmesį ji.
Pradedantiesiems sportininkams vaistininkė pataria pirmomis dienomis nepersistengti, nes tai ne tik didina įvairių traumų tikimybę, bet ir tampa priežastimi, kodėl po vienos treniruotės sporto atsisakome.
Vaistininkė sako, kad persitempus raumenų skausmas – neišvengiamas ir jis kitą dieną gali sumažinti motyvaciją tęsti treniruotes.
Svarbu ne tik bateliai
Pradėjus intensyviau sportuoti gali tekti susidurti ir su užklumpančiu mėšlungiu, būtent jis dažnai išduoda apie magnio trūkumą.
Pasak vaistininkės, šiuo metu sportuojantys klientai dažnai vaistinėje ieško magnio pereparatų, nes jo, kaip ir kitų mineralų, netenkama gausiau prakaituojant.
Magnio preparatai gali būti įvairių formų – tiek vandenyje tirpinami milteliai, tiek ir pilami tiesiai į burną. Taip pat dažnai vartojamos įprastos arba šnypščios magnio tabletės bei geriamos ampulės.
Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad pradėję sportuoti lauke klientai dažnai sako peršąlantys, anot jos, tai gali įspėti ne tik apie netinkamą aprangą, bet ir apie sumažėjusį kūno atsparumą.
„Žiemą rečiau valgome šviežius vaisius ir daržoves, o jeigu ir valgome, dažnai jie nėra tokie maistingi kaip šiltuoju metų laiku.
Tad, jeigu dažnai treniruotes tenka praleisti dėl gerklės skausmo, slogos, pagalvokite, ar skiriate pakankamai dėmesio visavertei mitybai, poilsiui, galbūt visa tai įspėja apie nusilpusį imunitetą“, – pataria „Eurovaistinės“ vaistininkė.
Nors sakoma, kad nėra blogo oro, o tik netinkama apranga, vaistininkė pataria, sportuojant lauke visuomet atsižvelgti į temperatūrą ir dienomis, kai slidu ar žvarbu, verčiau treniruotis namuose.
Vaistininkė primena, kad ir šaltuoju metų laiku svarbu nepamiršti sportuojant gerti pakankamai skysčių ir bent saulėtomis dienomis pasirūpinti SPF apsauga nuo saulės.
Labai įdomus ir naudingas straipsnis. Ačiū