Seimas priėmė Technologijų ir inovacijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kurios leis tęsti inovacijų reformą ir įsteigti už inovacijas atsakingą agentūrą.
Tokiu būdu numatoma sudaryti sąlygas kurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą, užtikrinti efektyvią inovacijų ekosistemos plėtrą.
„Iki 2030 m. mes planuojame, įgyvendinę šią reformą, padvigubinti aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų eksporto dalį. Šiuo metu eksporto dalis yra gana kukli – 13 proc. Taip pat planuojame iki 2030 m. patrigubinti privačias investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą.
Taip pat pasiekti, kad kas antros įmonės produktyvumas būtų aukštesnis nei ES vidurkis. Šiandien sistema yra fragmentuota, visi ir kartu niekas Lietuvoje neužsiima inovacijomis, turime keletą agentūrų, kurios iš tiesų turi daug darbų, tačiau jų funkcijas reikia labiau koordinuoti, tiesą sakant, ir konsoliduoti, tai mes šiuo metu ir darome“, − pristatymo metu yra kalbėjusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pertvarkos metu į vieną agentūrą bus konsoliduotos visos su inovacinės veiklos ir verslo skatinimu susijusios valstybės funkcijos, kurias šiuo metu atlieka kelios įstaigos – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). „Versli Lietuva“ ir LVPA bus sujungtos į vieną naują agentūrą. Tai, kaip pažymi Ekonomikos ir inovacijų ministerija, planuojama atlikti kitų metų pirmojoje pusėje.
Inovacinės veiklos skatinimo funkcijų konsolidavimas vienoje agentūroje padės efektyviai aptarnauti verslo atstovus vieno langelio principu.
Pagal priimtas pataisas, kuriama Inovacijų agentūra turės viešosios įstaigos statusą. Tai leis lanksčiai įgyvendinti su technologijų ir inovacijų skatinimu susijusias funkcijas. Be to, agentūra padės Vyriausybei koordinuoti strateginius ir tarpinstitucinius sprendimus.