Šeštadienis, 12 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus Energetika

Vis daugiau patiriama nuostolių dėl elektros svyravimų

www.alkas.lt
2021-08-24 11:05:24
1
Kaip šiuolaikiniai elektroniniai prietaisai kenkia Žemei

Elektronika | GIA ir EGIO nuotr.

Vasaros laikui artėjant link pabaigos, draudikai pastebi, kad kasmet sparčiai auga nelaimės dėl elektros svyravimų, kai šimtatūkstantinius nuostolius atneša sugedę elektros prietaisai namuose.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, vien per pusę rugpjūčio mėnesio nuostoliai buvo įvertinti daugiau nei 66 tūkst. eurų sumai.

Sumos paaugo dvigubai

Dažniausiai namų ir buities prietaisai nukenčia dėl elektros įtampos, o tai suvaldyti išties sunku. Tokio tipo žalos buityje yra sunkiai nuspėjamos, tačiau kainuoja daug ir vis dažnėja.

Tiesa yra sukurti tam tikri apsauginiai prietaisai, bet žmonės, mažesnės įmonės sutaupo, todėl daugiau nukenčia.

„Palyginome paskutinių trejų metų skaičius ir pastebėjome, kad augimas išties nemažas.

Žvelgiant į sausio-liepos skaičius matome, kad 2019 metais žalų dėl elektros įtampų svyravimo būta virš 1200, 2020 metais tuo pačiu laikotarpiu – daugiau nei 1550, o šiemet nuo metų pradžios iki liepos mėnesio galo jau fiksavome daugiau nei 2050 nuostolių, – skaičiais dalinasi Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas.

Žinovas teigia, kad ne tik nelaimingų nutikimų skaičiai, bet ir žalų sumos ženkliai auga.

„Žvelgiant į tą patį sausio-liepos mėnesių laikotarpį, nuo 2019 metų iki dabar žalų suma augo net du kartus. Už šį laikotarpį prieš trejus metus buvo išmokėta beveik 380 tūkst. eurų suma, o šiemet – beveik 760 tūkst. eurų.

Tai išties įspūdingas augimas“, – sako Artūras Juodeikis.

Artūras Juodeikis | Lietuvos draudimo nuotr.
Svarbi gamta ir techninės priežastys

Energetikos bendrovės „Elektrum Lietuva“ Rinkodaros ir gaminių vystymo vadovė Neringa Petrauskienė teigia, kad išties neįmanoma numatyti tokių nuostolių, o nuo jų apsaugoti gali tik draudimas.

„Elektros tiekimo sutrikimus gali lemti gamtos veiksniai arba techninės priežastys. Pavyzdžiui, gedimai tinkle, kabelių pažeidimai.

Elektros srovės netolygumo, kuris pasiekia būstus, neatlaiko įvairūs prietaisai – kompiuteriai, šaldytuvai, skalbimo mašinos, indaplovės.

Dar didesnių nuostolių atneša sugedę vandens šildytuvai, katilai, kondicionieriai, taip pat apsaugos, priešgaisrinės, signalizacijos sistemos“, – vardija Neringa Petrauskienė.

Vasarą – nelaimingų nutikimų bumas

„Lietuvos draudimo“ žinovas pabrėžia, jog daugiausiai žalų nutinka būtent vasarą. Anot jo, pernai net 55 proc. visų 2020 metų žalų buvo nutikusios vasaros metu.

„Šiemet dar anksti skaičiuoti šiuos skaičius, bet kol kas vasara tikrai išsiskiria savo žalų skaičiais, kurie siekia jau beveik tūkstantį“, – sako žinovas.

„Elektrum Lietuva“ atstovė priduria, kad išties būtent vasarą kyla daugiau nelaimingų nutikimų, kai genda elektros prietaisai namuose, nes šiltajam laikui būdingi permainingi orai, o taip pat vis dažniau renkamasi oro kondicionavimo priemones buityje.

„Audrų, liūčių, škvalų metu dažnai sutrinka elektros tiekimas. Siautėjanti gamta kėsinasi ir į mūsų turtą, taigi būtent dėl susidariusių viršįtampių svyravimų pažeidžiami elektriniai buities prietaisai.

Ši vasara dar ir išsiskyrė ypatingai karštomis savaitėmis. Kaitra augino elektros vartojimą – gyventojai masiškai pirko vėsinimo įrangą, ne visada teisingai ją diegė ir tokiu būdu augo nelaimingų nutikimų skaičius, susijęs su viršįtampiais“, – pasakoja Neringa Petrauskienė.

Neringa Petrauskienė | Elektrum Lietuva nuotr.
Vienas nuostolis siekia ir 16 tūkst. eurų

Artūras Juodeikis pasakoja, kad didžiausius nuostolius skaičiuoja sugedus buitinei technikai, nepertraukiamo maitinimo šaltiniams, šildymo katilams, signalizacijai.

„Šiais metais didžiausia žala buvo nustatyta dėl elektros įtampos, kai sugedo buitinė technika – suma vienam žmogui siekė beveik 16 tūkst. eurų.

Dar vienas pavyzdys – dėl žaibo nebeveikė šildymo katilas, elektrinės, pastato signalizacija, apsaugos kameros, vartų automatika – nuostolio suma siekė 7 tūkst. eurų sumą“, – vardija Artūras Juodeikis.

Tiek „Lietuvos draudimo“, tiek ir „Elektrum Lietuva“ atstovai sutaria, jog būtent dėl to, kad elektra naudojasi visi šalies gyventojai, o apsisaugojimui nuo nelaimingų nutikimų praktinių patarimų nelabai ir yra – šios dvi bendrovės metų pradžioje pradėjo bendradarbiavimą, siūlant draudimą konkrečiai nuo viršįtampių ir kvalifikuotą pagalbą nuo netikėtai įvykusių elektros instaliacijų gedimų.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų.

Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi daugiau nei 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Įmonių grupė pagamina daugiausiai žaliosios energijos Baltijos šalyse, o Europoje patenka į TOP3 „žaliausių“ gamintojų sąrašą.

Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 10000 įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko daugiau nei 26,5 tūkst. namų ūkių, įmonė tiekia dujas beveik 500 bendrovių, yra įrengusi virš 600 saulės elektrinių bei 1,5 megavatų (MW) galingumo 1 mln. eurų vertės saulės parką pajūryje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Verslą vejasi elektros kainų ralis: tokio šuolio dar neteko matyti
  2. Aplinkosauginės idėjos tapo priemone bauginti žmones
  3. Savaitgalio audrų padaryta žala gali siekti 450 tūkst. eurų
  4. Medis mieste – ne bėda, o galimybės (video)
  5. Natura 2000 – žmogaus ir gamtos sambūvio darna
  6. Europos parkas kviečia į meno ir gamtos pasaulį pažvelgti kitaip (video)
  7. Galimos vasaros vėtros jau ilgąjį Joninių savaitgalį
  8. Saugokime lietuviškas orchidėjas
  9. Žaibai paplonina gyventojų pinigines

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. ŽILVINAS says:
    4 metai ago

    Visi’nepriklausomi’elektros tiekėjai laiduose nepratelpa..gaunasi spūstys ir elektros svyravimai..Skuba kuris pirmesnis ir naglesnis:)

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis
Lietuvoje

Liberalas prašo Seime tirti Kauno mero ryšius

2025 07 11
Atgimimo aikšte Klaipėdoje | klaipeda.lt nuotr.
Lietuvoje

Darbai Klaipėdos atgimimo aikštėje juda į priekį

2025 07 11
Mopedas
Lietuvoje

Siūloma mopedų vairuotojams laikyti praktikos egzaminą

2025 07 11
„Bitė“
Lietuvoje

Laikinai neveiks kai kurios „Bitės“ paslaugos, ryšys nesutriks

2025 07 11
Raminta Popovienė
Lietuvoje

Dėl valstybinių brandos egzaminų liberalai kviečia ministrę

2025 07 11
Lėktuvo sparnas
Lietuvoje

Skrydžiai į Vilnių iš Izraelio bus vykdomi dažniau

2025 07 11
Automobilių statymas
Lietuvoje

Sotinėje – nauji atsiskaitymo už automobilių statymą būdai

2025 07 11
Mokytoja, mokiniai
Lietuvoje

Svarstoma plėsti pilietiškumo ugdymą mokyklose

2025 07 11

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Megyn Kelly apie K. Bartoševičius pripažintas kaltu dėl seksualinių nusikaltimų
  • +++ apie Darbai Klaipėdos atgimimo aikštėje juda į priekį
  • +++ apie V. Sinica. Nesimokykime lietuviškai
  • Aleksandras Dubinskis apie D. Trampas keičia požiūrį į karą Ukrainoje?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • V. Sinica. Nesimokykime lietuviškai
  • Liberalas prašo Seime tirti Kauno mero ryšius
  • Darbai Klaipėdos atgimimo aikštėje juda į priekį
  • Siūloma mopedų vairuotojams laikyti praktikos egzaminą

Kiti Straipsniai

LNM Istorijų namuose – šeimų savaitgalis: nuo karūnų gaminimo užsiėmimų iki dvaro šokių

LNM Istorijų namuose – šeimų savaitgalis: nuo karūnų gaminimo užsiėmimų iki dvaro šokių

2025 07 11
Istorinio Lietuvos partizanų pasiuntinių į Vakarus susitikimo vieta – restoranas „Berns“, Berzelii park, Stokholmas

Ar žinote, kur Švedijoje slypi Lietuvos istorijos pėdsakai?

2025 07 11
Abiturientai

Abiturientams, norintiems pradėti karjerą iškart po studijų, siūloma rinktis kolegijas

2025 07 11
Žvejyba

Svarbūs pokyčiai žvejybos sektoriuje: atnaujintas Žuvininkystės įstatymas

2025 07 11
Prof. Vytautas Radžvilas | Asmeninė nuotr.

Nacionalinis susivienijimas: Čekiukų skandalas – Prezidento principingumo testas

2025 07 10
Liepą Kintų muzikos šventėje – Čiurlionis ir jo įkvėptieji

Liepą Kintų muzikos šventėje – Čiurlionis ir jo įkvėptieji

2025 07 10
Vaikų stovykla „Senieji amatai tautosakoje“

Vaikų stovykla „Senieji amatai tautosakoje“: kai amatai ir pasakos tampa patirtimi

2025 07 10
Archeologiniai radiniai pildo Zapyškio istorijos dėlionę

Archeologiniai radiniai pildo Zapyškio istorijos dėlionę

2025 07 10
Simpoziume menininkai kurs iš akmens masės. Kartanas | arspanevezys.lt nuotr.

Panevėžio tarptautiniame keramikos simpoziume – 6 šalių menininkai

2025 07 10
Karštis | vdi.lt nuotr.

Karštis ir sveikata: kaip apsisaugoti karštomis vasaros dienomis?

2025 07 09

Skaitytojų nuomonės:

  • Megyn Kelly apie K. Bartoševičius pripažintas kaltu dėl seksualinių nusikaltimų
  • +++ apie Darbai Klaipėdos atgimimo aikštėje juda į priekį
  • +++ apie V. Sinica. Nesimokykime lietuviškai
  • Aleksandras Dubinskis apie D. Trampas keičia požiūrį į karą Ukrainoje?
  • Teisingai apie Liberalas prašo Seime tirti Kauno mero ryšius
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Paveldo mokymai Neringoje: Rugsėji lankysis „FIXUS Mobilis“ komanda

Paveldo mokymai Neringoje: Rugsėji lankysis „FIXUS Mobilis“ komanda

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai