Kiek valstybės milijardų šį kartą pasiims „neliečiamieji“? Ar ir vėl ši valdžia jiems atveria aukso kasyklas?
Jeigu taip ir toliau, valstybės biudžetas per ketverius metus bus „įsisavintas“ iki paskutinio cento. Panašu, kad visame chaose, kurį kuria valdantieji, vėl atsigauna valstybės sąskaita gyvenantys, t.y. parazituojantys, veikėjai.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į Viešųjų pirkimų (VPT) ir Specialiųjų tyrimų (STT) tarnybas prašydama atlikti tyrimus dėl jau „auksiniais“ vadinamų namelių migrantų apgyvendinimui nuomos.
Žiniasklaida skelbia, kad vieno namelio nuomos kaina prasideda nuo 50 eurų. Vidurkis – 150 eurų, tuo tarpu vieno „auksinio“ migrantams skirto namelio nuomos ir aptarnavimo kaina mėnesiui siekia 691 eurą. Už tokią sumą galima išnuomoti gerą butą, geroj vietoj su parkavimo vieta automobiliui Vilniuje ar kelis butus ir namus kituose miestuose ar toliau nuo jų.
Už namelių pabėgėliams nuomą iš valstybės biudžeto sumokėta reikšmingai daugiau, nei tų namelių kaina rinkoje, o bendra kelių sandorių vertė – 13 milijonų eurų!
Nei vienas verslininkas tokio pirkimo niekada nepadarytų, bet daro tie, kurie apie pinigų vertę „supranta“ tik tiek, kad iš valstybės biudžeto galima taškyti į visas puses, ypač jei juos kaip reikiant „įsisavins“ savi.
Tikriausiai sutapimas, bet ir įmonė, „auksinių“ namelių nuomotoja, priklauso buvusiam socialdemokratų viceministrui Arijui Ramonui, kuris kadaise matė daug galimybių dalyvauti Visagino AE statybose ir kalbėjo apie tai viešai. Dėl jo daug klausimų kilo ir Prezidentui Valdui Adamkui. (Apie tai, kad Prezidentui kelia nerimą socialdemokratų kadrai, Delfi savo straipsniuose rašė dar 2001 metais).
Dabar tą patį A. Ramoną matome rinkos vertę toli pranokstančiuose sandoriuose, kurie susiję su migrantų krize. Kaip tą suprasti?
Mes labai tikimės, kad tarnybos „auksinių“ namelių nuomos konkursą įvertins kaip įmanoma greičiau.
Iš to, kaip Seime buvo priiminėjamas fizinio barjero prie Baltarusijos statybų įstatymas, turiu didelių nuogąstavimų, kad „auksiniai“ nameliai tėra tik pradžia.
Fizinio barjero statybos įstatyme nenurodyta visa sienos kaina. Net neaiškus terminas, iki kada bus baigtos statybos.
Bet yra akivaizdu ir valdantieji to neslepia, kad labiausiai tikėtina, jog sieną pasienyje statys energetikos įmonė, kuriai vadovauja Rokas Masiulis.
Žinant, kaip jis su grupe draugų „keliavo“ po pelningus projektus, pradedant Visagino AE ir baigiant SGD terminalo statybos, galima tikėtis, kad ir sienos projektas bus ne išimtis bei kels tiek pat daug klausimų dėl skaidrumo.
„Panašu, kad mums – principingiems atominės elektrinės priešininkams – teks vėl įrodinėti žaliosios energetikos Lietuvoje pranašumus. Juk alternatyvi energetika, paremta protingu energijos taupymu, vėjo, saulės ir žemės ūkio biomasės žaliavų pagrindu yra rimta industrijos šaka, galinti konkuruoti su bet kuria tradicine pramone ir turinti esminių pranašumų jų atžvilgiu – ji yra vienintelis šalies nepriklausomybės nuo Rusijos žaliavų garantas, kartu išspręsiantis ir globalius klimato kaitos iššūkius. Turime pagaliau įsisąmoninti, kad žaliosios energetikos plėtrai vien deklaratyvių šūkių nepakanka. Reikia ambicingų planų ir sąlygų privačioms investicijoms. Todėl vietoje išleidžiamų milijardų beprasmiškai pasenusiai branduolinei technologijai finansuoti – privalome leisti mūsų gyventojams, bendruomenėms, verslininkams, valstybei ir užsienio kapitalui investuoti į pažangias atsinaujinančios alternatyvos perspektyvas. Primename, kad galingo Hitachi‘o reaktoriaus pajėgumai leidžia Lietuvai pagaminti apie 400-500 MW savos elektros, likusią dalį paliekant latviams ir estams. Tokį energijos kiekį patenkintų net mūsų Baltijos jūros dalyje įrengti vėjų parkai, jau nekalbant apie alternatyvios energetikos plėtros visumą. Svarstyti alternatyvų planą įpareigoja ir išsami viešoji diskusija bei po jos sekęs referendumas 2012 metų spalį, kuris aiškiai įrodė, kad atominės elektrinės statyba Lietuvoje taps negyvybingu ir beprasmiu projektu, užkrausiančiu šalies visuomenei paskolų ir palūkanų naštą, priklausomybę nuo įvežtinio kuro ir milijonus metų nesuyrančių radioaktyvių atliekų laidojimo grėsmes.“ – citata iš straipsnio delfi lt, 2014 m. rugpjūčio 5 d. 15:22,
„R. Karbauskis. Vyriausybė turi pateikti alternatyvą „Hitachi“ projektui“.