Šeštadienis, 30 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Šeštadienį Tokijo žaidynėse varžysis septyni lietuviai: kas, kur, kada

Marius Grinbergas, www.alkas.lt
2021-07-24 06:27:34
204
PERŽIŪROS
0
Šeštadienį Tokijo žaidynėse varžysis septyni lietuviai: kas, kur, kada

Gimnastika | Kipro Štreimikio nuotr.

Šeštadienį, liepos 24 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse kovas pradės Lietuvos plaukikai Danas Rapšys, Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas, startuos dviratininkas Evaldas Šiškevičius, daugiakovės atrankoje jėgas mėgins gimnastas Robertas Tvorogalas, o pirmąją dieną tikslo nepasiekę irkluotojai Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius į pusfinalį mėgins prasibrauti per paguodos varžybas.
 
Irklavimas. Anksčiausiai iš mūsų šalies sportininkų – 3 val. 10 min. Lietuvos laiku – šeštadienį startuos vyrų porinės dvivietės įgula.
Pagrindinė jų užduotis – aplenkti bent vieną valtį. Bet įvykdyti šią užduotį stengsis ir kiti trys duetai, pirmame etape likę be bilietų į pusfinalį. Todėl po pirmojo starto kalbėdamas apie laukiančias lenktynes A.Adomavičius sakė: „Bandysime padaryti geriausia, ką galime – laukia žūtbūtinė kova, privalome aplenkti bent vieną valtį. Atiduosime visas jėgas.“
 
Kiek daugiau nei prieš mėnesį į vieną valtį sėdusių lietuvių laukia kova su Čekijos, Airijos ir Vokietijos įgulomis.
 
Airiai Ronanas Byrne‘as ir Philipas Doyle‘as – 2019 m. pasaulio vicečempionai, šiemet iškovoję antrąją vietą viename Pasaulio taurės varžybų etapų.
 
Vokietis 32 metų Stephanas Kuegeris dalyvauja jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse, su kitu partneriu dar 2009 m. tapo pasaulio čempionu. Jo porininkas – 23 metų Marcas Weberis, 2019 m. pasaulio jaunimo (iki 23 m.) čempionas.
 
Čekas Jakubas Podrazilas startavo Londono ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, jis yra daugkartinis Pasaulio taurės etapų nugalėtojas ir prizininkas. Kitas šios įgulos narys Janas Cincibuchas – 2016 m. pasaulio jaunimo čempionas su porinės keturvietės įgula.
Beje, dėl kitos savaitės pradžioje Tokijuje pranašaujamų oro permainų, kurias gali lydėti stiprėjantys vėjai ir lietus, buvo pakoreguotas irklavimo varžybų tvarkaraštis. Antradienį lenktynės iš viso nevyks, pakeisti kai kurių rungčių laikai.
 
Dviračių sportas. 5 val. ryto Lietuvos laiku 130 sportininkų iš 57 šalių stos prie vyrų grupinių lenktynių starto linijos. 106 numeriu pažymėta apranga į 234 km ilgio trasą pajudės ir olimpinių žaidynių debiutantas, Lietuvos čempionas Evaldas Šiškevičius.
 
Varžybos prasidės Musašinonomori parke Tokijo prefektūros Čiofu mieste, o finišuos Fudži kalno papėdėje, garsiojoje Fudži lenktynių trasoje, kurioje yra vykusios ir „Formulės 1“ automobilių varžybos.
„Rytojaus varžybų jau laukiu. Visas pasiruošimas įvyko sklandžiai, jaučiuosi irgi gerai, tad tikiuosi, kad tokia savijauta bus ir rytoj. Varžybos bus sunkios, nes labai karšta ir trasa kalnuota, bet visų laukia tas pats“, – teigė 32 metų E.Šiškevičius, atstovaujantis Prancūzijos komandai „Delko“.
 
Plaukimas. Šeštadienis Tokijo žaidynių plaukimo varžybose bus vienintelė diena, kai nebus išdalintas nei vienas medalių komplektas.
Nors plaukikai pripratę atrankos varžybose plaukti rytais, o pusfinaliuose ir finaluose – vakarais, Tokijuje viskas bus atvirkščiai – buvo prisitaikyta prie televizijos auditorijos visame pasaulyje.
Mūsų šalies plaukikų rinktinės lyderis D.Rapšys kartu su dar 35 sportininkais kovos dėl aštuonių kelialapių į sekmadienį ryte vyksiantį 400 m laisvuoju stiliumi rungties finalą. Lietuvis startuos 13.54 val. vyksiančiame ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų.
 
Dar du Lietuvos plaukikai lenktyniaus 100 m krūtine rungtyje. G.Titenis dalyvaus ketvirtajame iš septynių plaukimų (14.32 val. Lietuvos laiku), A.Šidlauskas – penktajame (14.35 val.). Iš viso dėl 16 kelialapių į pusfinalį rungsis 49 olimpiečiai.
 
Varžybų išvakarėse D.Rapšio ir A.Šidlausko trenerė Ina Paipelienė teigė, jog naujoji varžybų sistema nėra palanki.
 
„Dabar reikės ryte plaukti maksimaliai. Kai sužinojome, kad olimpinės žaidynės tikrai vyks, bandėme keisti visas programas: visą sunkesnį darbą perkėlėme į rytą. Bet bus pakankamai sudėtinga. Danui bus labai sunku iš ryto plaukti, nes kiek turėjome varžybų, kiek stengėmės dirbti rytais, vis tik būdavo nemaža problema. Visaip bandėme ją spręsti. Šiek tiek pavyko, bet bus nelengva“, – teigė trenerė.
 
I.Paipelienė geresnio rezultato iš D.Rapšio tikisi ne 400 m, o 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Jos atranka vyks sekmadienį. Todėl trenerė net svarstė galimybę atsisakyti ilgesnės distancijos: „Turėjau tokią mintį, bet varžybų – mažai. Tie 400 metrų, jeigu jam pavyks tinkamai išsidėstyti jėgas, turėtų netgi padėti pajausti varžybų ritmą. Pastarasis variantas ir nulėmė. Jeigu būtų daugiau varžybų, gal būtų kitaip, tačiau reikia tos varžybinės kovos ir streso, tad pasirinkome tokį variantą. Be to, 400 metrų distancijoje jo rezultatai – aukšti, tad irgi negali žinoti, kaip ten viskas bus.“
 
Gimnastika. Daugiakovės atrankos varžybose sportininkai, suskirstyti į tris srautus, o šie į mažesnes grupes, pasikeisdami atlieks pratimus ant skirtingų prietaisų. Į kiekvienos iš šešių atskirų rungčių finalą pateks po aštuonis atletus, bet ne daugiau kaip po du iš vienos šalies. O daugiakovės finale rungsis 25 sportininkai, bet taip pat ne daugiau nei po du iš vienos delegacijos.
 
2019 m. Europos žaidynių ir 2020 m. Europos čempionas pratimuose ant skersinio R.Tvorogalas pateko į trečiąjį gimnastų srautą, kuris varžysis 13.30 val. Lietuvos laiku.
 
„Robertas nusiteikęs labai rimtai. Aišku, yra jaudulio, bet jis jo stengiasi nerodyti. Kiekvienos varžybos yra sunkios, bet mes pasiruošę gerai, dabar liko nusiteikti ir atlikti savo darbą. Žinoma, reikalinga ir sėkmė. Roberto savijauta gera, nors ir yra nedidelių traumų, kurias padeda gydyti olimpinės rinktinės gydytojai – mūsų sporto šakoje to neišvengsi“, – optimistiškai nusiteikęs geriausio Lietuvos gimnasto treneris Jevgenijus Izmodenovas.
 

Tokijo olimpinio stadiono taku Tautų parade žengė ir Lietuvos sportininkai – vėliavą nešė dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė ir plaukikas Giedrius Titenis. Už jų žingsniavo dar keturi sportininkai – plaukikai Simonas Bilis ir Deividas Margevičius, šaulys Karolis Girulis, atsarginis irkluotojas Giedrius Bieliauskas, delegacijos nariai.

Lietuva Tokijo olimpinių žaidynių atidaryme | Kipro Štreimikio nuotr.
Lietuva Tokijo olimpinių žaidynių atidaryme | Kipro Štreimikio nuotr.

Iš viso Lietuvos delegacijoje – 41 sportininkas, bet vieni jau įsisukę į varžybų sūkurį, kiti yra aklimatizacijos stovykloje netoli Tokijo esančioje Hiracukoje, o dalis dar tik laukia kelionės į Japoniją.

Lietuvos sportininkų, parengtų Tokijo vasaros olimpinėms žaidynėms, sąrašas

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Paskelbtas išankstinis Tokijo olimpinių žaidynių tvarkaraštis
  2. Apie Tokijo olimpiadą svajojantis ispanų triatlonininkas sieks Lietuvos pilietybės
  3. 14-metė plaukikė varžysis Londono Olimpiadoje
  4. „Happy“ lietuviai
  5. Tyrimas: kuo lietuviai didžiuojasi labiausiai?
  6. Kaune šį savaitgalį startuos dvidešimtasis ralis „Aplink Lietuvą“
  7. Japonijoje pristatomas Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialas
  8. Atrankos į olimpines žaidynes ciklas slidininkams baigtas
  9. Čiuožėjas S. Ramanauskas iškovojo II vietą Europos jaunimo taurės varžybose
  10. Lietuvos Prezidentas susitiko su Japonijos Ministru Pirmininku
  11. Į sporto sales grįžta žiūrovai
  12. Pasaulio čempionato pusfinalyje JAV sutriuškino Lietuvą 68:96
  13. Anykščių baseine „Bangenis“ – pajėgių plaukikų startai
  14. Lietuvos rinktinė išlydėta į Specialiąją olimpiadą
  15. 2020-ieji paskelbti Čiunės Sugiharos metais

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Ugniagesiai laukia lankytojų
Gamta ir žmogus

Ugniagesiai kviečia apsilankyti gaisrinėse

2026 05 29
Tėvai, vaikas, kūdikis
Lietuvoje

Siūloma, kad Motinystės išmoką 4 mėnesius gautų visos mamos

2026 05 29
Lietuvos Raudonasis Kryžius
Gamta ir žmogus

Po oro pavojaus pranešimų – priminimas: pasirengimas prasideda dar prieš perspėjimą

2026 05 29
Pinigai
Lietuvoje

Skiriamos papildomos lėšos regionų atsparumui didinti ir socialinio būsto plėtrai

2026 05 29
S. Daukanto tiltas
Lietuvoje

Kaune pradedamas S. Daukanto pėsčiųjų tilto atnaujinimas

2026 05 29
Vanduo, kranas, čiaupas
Lietuvoje

Daliai vilniečių mažės mokestis už vandenį

2026 05 29
Apdovanojimai Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas apdovanojo nusipelniusias mamas, tėčius ir globėjus

2026 05 29
Alkoholis
Lietuvoje

Pristatytas naujausias alkoholio ir tabako vartojimo Lietuvoje tyrimas

2026 05 29
Registrų centras
Lietuvoje

Ieškoma naujo Registrų centro vadovo

2026 05 29
Molėtų muziejuje duris atvers išskirtinė erdvė
Istorija

Molėtų muziejuje duris atvers išskirtinė erdvė: lankytojai išvys Barborą Radvilaitę įkūnijusią žinomą aktorę

2026 05 29
Ilgos vasaros vaikystėje, trumpėjantys metai suaugus
Gamta ir žmogus

Ilgos vasaros vaikystėje, trumpėjantys metai suaugus: kas vyksta su mūsų laiko pojūčiu?

2026 05 29
Nematytos Lietuvos partizanų fotografijos
Istorija

Ramygaloje – niekada nematytos Lietuvos partizanų nuotraukos

2026 05 29

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • klaustukas apie D. Kuolys. Ar Daivos Ulbinaitės vedamas Seimas pavers Lietuvą antrąja Maskva?
  • klaustukas apie R. Armaitis. Didžiulis strateginis proveržis Ukrainos aviacijoje ir oro gynybos srityje
  • Jonas apie Molėtų muziejuje duris atvers išskirtinė erdvė: lankytojai išvys Barborą Radvilaitę įkūnijusią žinomą aktorę
  • Senis apie Trys KTU mokslininkai – tarp labiausiai cituojamų tyrėjų Lietuvoje

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kodėl verta rinktis ilgaamžę dangą kiemo takeliams?
  • Ugniagesiai kviečia apsilankyti gaisrinėse
  • Siūloma, kad Motinystės išmoką 4 mėnesius gautų visos mamos
  • Po oro pavojaus pranešimų – priminimas: pasirengimas prasideda dar prieš perspėjimą

Kiti Straipsniai

Daiva Ulbinaitė ir diskusijos dėl žodžio laisvės Lietuvoje

D. Kuolys. Ar Daivos Ulbinaitės vedamas Seimas pavers Lietuvą antrąja Maskva?

2026 05 28
Paukščiai

Per 25 metus Lietuva neteko daugiau nei pusės įprastų kaimo paukščių

2026 05 26
Rimas Jankūnas PSO pandemijų susitarimo ir skaitmeninės kontrolės temų fone

R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?

2026 05 20
Lietuvos prezidentas su protesto nota

A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime

2026 05 15
Politinis koliažas apie statutinių pareigūnų sveikatos reikalavimus, lyties tapatybės klausimą ir vidaus tarnybos saugumą

V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?

2026 05 15
Naudingųjų iškasenų gavyba Lietuvoje

Beveik pusę naudingųjų iškasenų gavybos Lietuvoje sudaro žvyras

2026 05 14
Sovietmečio pogrindinis atsišaukimas, rašomoji mašinėlė ir Romo Kalantos portretas antisovietinio pasipriešinimo kontekste

A. Butkus. Vieno atsišaukimo istorija

2026 05 13
Futbolo maniežas

Klaipėdoje įsibėgėja futbolo maniežo su oro kupolu statybos darbai

2026 05 13
Daiva Ulbinaitė ir Rimantas Jankūnas Seime

R. Jankūnas. Seime svarstomas cenzūros įstatymų paketas?

2026 05 13
Vytautas Sinica gimdymo namų uždarymo temos koliaže su motina ir naujagimiu bei Kauno Krikščioniškųjų gimdymo namų pastatu

V. Sinica. Pats svarbiausias uždarymas

2026 05 11

Skaitytojų nuomonės:

  • klaustukas apie D. Kuolys. Ar Daivos Ulbinaitės vedamas Seimas pavers Lietuvą antrąja Maskva?
  • klaustukas apie R. Armaitis. Didžiulis strateginis proveržis Ukrainos aviacijoje ir oro gynybos srityje
  • Jonas apie Molėtų muziejuje duris atvers išskirtinė erdvė: lankytojai išvys Barborą Radvilaitę įkūnijusią žinomą aktorę
  • Senis apie Trys KTU mokslininkai – tarp labiausiai cituojamų tyrėjų Lietuvoje
  • Rimgaudas apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
G. Navickas: Su išmaniais daiktais privalome kalbėtis lietuviškai

G. Navickas: Su išmaniais daiktais privalome kalbėtis lietuviškai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai