Po svarstymo Seimo plenarinių posėdžių salėje pritarta Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko siūlymui Seimo nutarimu 2022-uosius paskelbti Gyvūnų gerovės metais. Liko vienas balsavimas iki nutarimo priėmimo.
Pasak L. Jonausko, šiuo nutarimu siekiama šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą.
„Pastaraisiais metais buvo atskleisti ir paviešinti didelio masto žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai, išaiškintos nelegalios veisyklos, gyvūnų teisių pažeidimai namų ūkiuose ir privačiuose zoologijos soduose. Brandžioje visuomenėje žiaurus elgesys su gyvūnais yra netoleruojamas.
Tokie atvejai daro gėdą mūsų valstybei. Manau, kad visuomenės švietimas yra svarbi dedamoji, kuri gali padėti spręsti daugelį su gyvūnų gerove susijusių problemų. Jei visuomenėje toks elgesys nebus toleruojamas, žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų ims mažėti.
Gyvūnų gerovės metų paskelbimas galėtų būti pirmas žingsnis šviečiant visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą. Būtent visuomenė ir turi kurti gyvūnų gerovei palankią aplinką“, – sako L. Jonauskas.
Seimo Aplinkos apsaugos narys teigia, kad gyvūnų gerovės klausimai visuomenėje dažnai nepelnytai yra nustumiami į paraštes.
„Nemanau, kad gyvūnų gerovė yra mažiau svarbi, nei aplinkos apsaugos ar kiti klausimai. Dažnai žiauraus elgesio su gyvūnais problemų sprendimas yra nustumiamas kaip nereikšmingas ir prie jo grįžtama tik įvykus rezonansiniams atvejams.
Būtent po tokių atvejų imta lopyti įstatymų spragas. Seimas neseniai priėmė ne vieną įstatymą, kuris padės užtikrinti gyvūnų gerovę: skatins atsakingą gyvūnų veisimą, prekybą ir įsigijimą, laikymą. Įstatymų įsigaliojimą lydėsianti švietimo kampanija taptų svarbiu elementu ne tik informuojant visuomenę apie pokyčius gyvūnų gerovės srityje, bet ir kuriant tam palankią aplinką“, – teigia L. Jonauskas.
Tiksliau būtų skelbti gyvūnų genocido metais. Dėl privalomo čipavimo gyvūnai bus naikinami. Jei dabar atvestus jauniklius stengiasi išdalinti, tai vėliau bijos net skelbimą įdėti, nes tai reikš mokestines prievoles. Iš prieglaudų irgi niekas gyvūnų nebeims.
Tas čipavimas yra prastumtas godžių prekybos gyvūnams verslo atstovų, kad pašalintų konkurentus ir įgytų monopolį. ta pati monopolizacija kaip ir visose kitose srityse. O jei bobutės kalytė ar katė atsives jauniklių ar ji priglaus kokį benamį gyvūną, tuo iškart užsitrauks piniginę baudą – mokestį už čipavimą. O paskui čipuotų gyvūnų savininkai po kurio laiko susilauks papildomų prievolių – mokesčiai už laikymą, nereikalingos privalomos veterinarinės procedūros. Tai dar viena priemonė smaugti žmones, apriboti jų teises. Nes greičiausiai ir neturintiems gyvūnų bus prievolė įsileisti visokius tikrintojus į savo namus – juk kas gali žinoti, gal tu laikai po lova nečipuotą šešką.
Taip normalūs vietiniai gyvūnai bus išnaikinti, o galima bus tik už kosminę kainą įsigyti liguistų giminingo kryžminimo išvestų veislių atstovus.
Ir tai, kad tas planuojamas gyvūnų genocidas vadinamas rūpinimųsi jų gerove, yra didžiausias cinizmas.
„2022-uosius paskelbti Gyvūnų gerovės metais“ – pritariu, nes žmogus yra gyvūnas, pirmiausia.