Antradienis, 8 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Kalba

Seimas nužudė paskutinę piliečių iniciatyvą

70 tūkst. piliečių surinktų parašų nukeliavo į Seimo šiukšlių dėžę

Danas Nagelė, www.respublika.lt
2021-04-01 02:02:10
4
Seimas nužudė paskutinę piliečių iniciatyvą

Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

Nuo 2000-ųjų, kai įsigaliojo įstatymas, leidžiantis piliečiams, surinkusiems 50 tūkst. parašų, teikti projektus ir taip dalyvauti įstatymų leidyboje, kol kas tik viena jų iniciatyva virto įstatymu – sunkiai atmenamais 2002-aisiais. Vakar Seimas nužudė dar vieną iniciatyvą. O dar kalbama apie būtinybę piliečius įtraukti į valstybės valdymą.

Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų, kad nuo svetimų kalbų raidynų įtakos apsaugotų bent pirmąjį lietuviško paso puslapį ir viršutinę asmens tapatybės kortelės pusę. Komisija parašus patvirtino. Tai leido piliečiams teikti įstatymo projektą, minimaliai žalojantį lietuvių kalbos rašybą: siūlyta nelietuviškos kilmės vardus bei pavardes su raidėmis „w“, „q“, „x“ įrašyti tik papildomame paso puslapyje bei apatinėje kortelės pusėje – kaip Latvijoje. Galiausiai vakar šita iniciatyva pasiekė finišo tiesiąją. Deja, iš piliečių valios ir vėl buvo pasityčiota.

Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

Visą šitą iniciatyvą aktyviai palaikė ir kone šešerius metus sekė buvęs parlamentaras Povilas Urbšys, kuris papasakojo jos istoriją ir istorijos pabaigą.

„2015 m. rudenį piliečių grupės iniciatyva Seimą pasiekė projektas, kuriuo siekta uždrausti darkyti lietuvių kalbą. Tuometinė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė išreiškė viltį, kad parlamentarai įvertins milžinišką piliečių darbą bei iniciatyvą ir projektas praeis visas priėmimo procedūras plenarinių posėdžių salėje.

Tačiau nors po metų pasikeitė valdančioji dauguma ir į ją atėjo vieni iš pagrindinių „TALKOS“ iniciatorių – „valstiečiai“, beveik visą kadenciją projektas pragulėjo stalčiuje, motyvuojant, kad baiminamasi, jog jam patvirtinti neužteks balsų.

Galų gale 2020-ųjų pradžioje prasidėjo labai konkretūs veiksmai, siekiant numarinti piliečių iniciatyvą. Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės pastangomis parengta nauja Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo redakcija, kas leido nuo jo „atkabinti“ „TALKOS“ iniciatyvą – „TALKOS“ projekto jame nebeliko“, – priminė P.Urbšys. Anot politiko, nauja redakcija parengta specialiai, nes, jei būtų taisomas senasis įstatymas, „atkabinti“ „TALKOS“ varianto nebūtų pavykę.

Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

Tačiau jis kartu su Seimo nariu Eugenijumi Jovaiša naujos redakcijos įstatymo projektui pateikė siūlymą, kuriuo į jį paragino įtraukti „Talkos“ iniciatyvą.

„Bet vietoj to, kad būtų nupūstos dulkės nuo tos iniciatyvos, kurią patys „valstiečiai“ taip palaikė, ji buvo sužlugdyta. Agnės Širinskienės vadovautas Teisės ir teisėtvarkos komitetas pernai gegužę nusprendė mūsų siūlymą atmesti, nes esą tai yra ne šio įstatymo dalykas – neva tai turi eiti kartu su įstatymu, reglamentuojančiu vardų ir pavardžių rašymą dokumentuose“, – piktinosi P.Urbšys.

Jam nuostabą kelia toks komiteto sprendimas, nes Vyriausioji rinkimų komisija pripažino piliečių iniciatyvą būtent pirmajam įstatymui.

„Galų gale vėl pasikeitus valdančiajai daugumai praėjusią savaitę (kovo 23 d.) svarstymo metu Seimas atmetė mano ir E. Jovaišos siūlymą į įstatymą įtraukti „TALKOS“ variantą ir labai greitai – vos po savaitės – įstatymas galutinai priimtas be šio varianto.

Net iš „valstiečių“ neatsirado nė vieno, kuris tam prieštarautų. Taip galutinai nužudyta „TALKOS“ iniciatyva“, – apgailestavo P.Urbšys.

Tokiu būdu Seimas atrišo sau rankas kitame įstatyme numatyti, kad nelietuviški rašmenys būtų įteisinti ir pirmame paso puslapyje.

Piketas prie Seimo | ELTA, D. Labučio nuotr.

Beje, „TALKOS“ iniciatyva 2015-aisiais buvo pirmasis reikiamą parašų skaičių (būtina surinkti 50 tūkst.) surinkęs projektas nuo 2007-ųjų. Ir, pasak P.Urbšio, kol kas paskutinis. Nuo 2000 metų piliečiai 16 kartų ėmėsi įstatymų leidybos iniciatyvos, tačiau surinkti reikiamą parašų skaičių pavyko tik 9 kartus.

O per visą atkurtos Nepriklausomybės laikotarpį Seime buvo priimtas tik vienas piliečių pateiktas įstatymo projektas. Tai įvyko 2002 metais.

Tada Seimas, piliečiams pageidaujant, priėmė įstatymą dėl priešlaikinės pensijos mokėjimo.

Iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“ prie VRK | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.
Iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“ prie VRK | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

„Tik vienas piliečių pateiktas projektas per visą istoriją tapo įstatymu! Tai – iškalbinga statistika, rodanti, kokios butaforinės teisės inicijuoti įstatymus suteiktos visuomenei. Negana to, kad, renkant parašus, reikia „sunešioti geležines klumpes“, net surinkus juos piliečių valia yra ignoruojama ir tampa politinių manipuliacijų objektu.

Piliečių iniciatyva palaikoma tik tada, kai norima juos pritraukti „teisingai“ balsuoti per rinkimus. O kai politinė galia įgyjama, iniciatyva paslepiama giliai stalčiuose. Tokiu būdu žlugdomas žmonių pasitikėjimas savo pilietinėmis galiomis“, – reziumavo P.Urbšys.

 

1 of 6
- +

1. Piketas prie Seimo | ELTA, D. Labučio nuotr.

2. Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

3. Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

4. Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

5. Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

6. Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ dar 2015-aisiais Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 70 tūkstančių parašų | Eltos nuotr.

2021-03-23 Seimo vakarinis posėdis Nr. 37. TALKOS iniciatyvos nužudymas:

 
Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimo Pirmininkė L. Graužinienė: piliečių iniciatyva dėl asmenvardžių rašymo pasuose rodo, kad šis klausimas rūpi visuomenei
  2. D. Petkus. Kodėl turėtume išgirsti piliečių iniciatyvą?
  3. Seimas raginamas svarstyti bemaž 70 000 piliečių parašais pateiktą įstatymo projektą
  4. Seimas raginamas priimti 69 000 piliečių parašais pateiktą nelietuviškų asmenvardžių rašybos projektą
  5. Seimas svarstys piliečių teikiamą projektą dėl vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose (nuotraukos, video)
  6. Diskusija apie TALKOS iniciatyvą dėl Lietuvos piliečių pavardžių rašybos (audio)
  7. Piliečių iniciatyvinė grupė džiaugiasi kalbininkų parama pateiktam asmenvardžių rašybos projektui
  8. J. Vaiškūnas. Ar naujasis Seimas pamins Lietuvos Konstituciją ir 70 000 piliečių valią? (video)
  9. „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“: Piliečių diskriminacijos išvengsime tik priėmę latvišką asmenvardžių rašybos variantą
  10. J. Vaiškūnas. LVAT išsprendė nelietuviškų pavardžių rašybos klausimą pasuose. Ar išspręs jį Seimas?
  11. Diskusija dėl Lietuvos piliečių pavardžių rašybos: A.Smetona prieš G.Songailą (video)
  12. S. Skvernelis dėl lenkiškų rašmenų Lietuvos piliečių pasuose pasirengęs sugriauti valdančiąją koaliciją? (video)
  13. Valstybinė kalbos komisija įvertins Seimo svarstomus projektus dėl nelietuviškų asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių pasuose
  14. Valstiečiai ir žalieji raginami nepalaikyti antikonstitucinio asmenvardžių rašybos įstatymo (video)
  15. G. Grigas. Dėl Q, W, X (ir ne tik) raidžių Lietuvos Respublikos piliečių asmenvardžiuose

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 4

  1. Kažin says:
    4 metai ago

    Veikiau svarstymas Seime parodė parašų rinkėjų teisinį neišmanymą, kuris, beje, matėsi ir “Talkai” ėmusis parašų rinkimo. Dėl to, kad VRK palaimino ne tam įstatymui priskiriamą nuostatos tekstą, Talka gali reikalauti iš VRK padarytos žalos atlyginimo. Tai tokia iš to paguoda…

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      4 metai ago

      Tamsta tikras? O ar susisiekėte su parašų rinkimų organizatoriais, paaiškinote kas ne taip, padėjote jiems?
      Kita vertus – jei (mažai raštingo) piliečio rašte taškas ar kablelis ne vietoje, galima jį arogantiškai atmesti? Svarbu ne rašto turinys, svarbiausia – rasti „priežastį” nenagrinėti ar net ciniškai, chamiškai ignoruoti?
      Klausimas: kokioje įstaigoje ir kiek metų vadovaujamą darbą dirbo Čmilytė, kad laiko save kompetentinga spręsti, kaip turi būti organizuojamas darbas vienokioje ar kitokioje įstaigoje?

      Atsakyti
      • Kažin says:
        4 metai ago

        Taip, buvo aiškinta, kad Pasas pagal Paso įstatymą yra tik tai, kas yra pirmame puslapyje, antrasis puslapis (kiti įrašai) nėra pasas, tad logiška Paso įstatyme nėra reglamentuojamas.
        Be to, buvo daug kartų aiškinta, kad įrašai antrame puslapyje yra įsiteikimo Lenkijai politika, kad ta pavardžių rašymo problema keliama iš esmės dėl 1994 m. Lietuvos bendrumo su Lenkija tariamų įsipareigojimų, o šie yra prieštaraujantys Konstitucijai, taigi parašai buvo rinktini dėl reikalavimo terminui baigiantis netęsti 1994 m. sutarties su Lenkija.
        Taigi tas “talkinimas”‘ dėl pavardžių įrašymo antrame puslapyje buvo dar ir gryniausias “Valstiečių” lankstymasis lenkybei stumiant lietuvių kalbą mužiko vieton…

        Atsakyti
  2. Albinas Vaškevičius says:
    4 metai ago

    Tai dabar įrašius vokišką pavardę Vogel lietuviškame pase, bet kuris lietuvis galės viešai ištarti Vogelis nors vokiškai ši pavardė skamba Fogel. O japonišką pavardę parašytą jeroglifais teks tarti taip: minusas kabliukas kripė, … Ar vokietis ir japonas atsilieps į taip ištartas pavardes?

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Maudyklų vandens kokybė | kretinga.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

Vasara ir maudynės: atnaujinti duomenys apie vandens kokybę maudyklose

2025 07 08
Vasaros kelionė po Lietuvą: kviečiame aplankyti Medžių varžytuvių dalyvius | Rengėjų nuotr.
Gamta ir ekologija

Vasaros kelionė po Lietuvą: kviečiame aplankyti Medžių varžytuvių dalyvius

2025 07 08
Lietuvoje pradėtas miško paukščių indekso vertinimas | am.lrv.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

Lietuvoje pradėtas miško paukščių indekso vertinimas

2025 07 08
Dirbtinis intelektas
Lietuvoje

Dirbtinis protas jau sėda prie darbuotojų atrankų stalo

2025 07 08
Baltijos šalių gynybos viceministrų susitikimas
Lietuvoje

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

2025 07 07
Fatihas Birolis ir Saulius Skvernelis | Seimo kanceliarijos nuotr.
Lietuvoje

Seimo Pirmininkas susitiko su Tarptautinės energetikos agentūros vadovu

2025 07 07
Pinigai
Lietuvoje

Ministras Š. Birutis ragina spartinti paramą žiniasklaidai

2025 07 07
Frankas-Valteris Šteinmejeris ir Gintautas Paluckas
Lietuvoje

Vokietijos Prezidentas lankėsi Vyriausybėje

2025 07 07

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Keliausma !!! apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signataro A. Patacko atminimui – 4‑oji diena (V)
  • Tadas apie E. Matson – apie karalienių vaidmenis ir paslaptingąją Kotrynos Jogailaitės karūną
  • Rimvydas apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signataro A. Patacko atminimui – 4‑oji diena (V)
  • Genai leis? apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Vasara ir maudynės: atnaujinti duomenys apie vandens kokybę maudyklose
  • Vasaros kelionė po Lietuvą: kviečiame aplankyti Medžių varžytuvių dalyvius
  • Lietuvoje pradėtas miško paukščių indekso vertinimas
  • E. Matson – apie karalienių vaidmenis ir paslaptingąją Kotrynos Jogailaitės karūną

Kiti Straipsniai

Maudyklų vandens kokybė | kretinga.lt nuotr.

Vasara ir maudynės: atnaujinti duomenys apie vandens kokybę maudyklose

2025 07 08
Vasaros kelionė po Lietuvą: kviečiame aplankyti Medžių varžytuvių dalyvius | Rengėjų nuotr.

Vasaros kelionė po Lietuvą: kviečiame aplankyti Medžių varžytuvių dalyvius

2025 07 08
Lietuvoje pradėtas miško paukščių indekso vertinimas | am.lrv.lt nuotr.

Lietuvoje pradėtas miško paukščių indekso vertinimas

2025 07 08
Dirbtinis intelektas

Dirbtinis protas jau sėda prie darbuotojų atrankų stalo

2025 07 08
Birštone paskelbti karšto oro balionų čempionato ir galiūnų turnyro nugalėtojai | P. Grigaliūno nuotr.

Birštone paskelbti karšto oro balionų čempionato ir galiūnų turnyro nugalėtojai

2025 07 08
Kūryba be ribų: darbas su aktoriais įkvepia moksleivius kurti ir ieškoti savęs | Rengėjų nuotr.

Kūryba be ribų: darbas su aktoriais įkvepia moksleivius kurti ir ieškoti savęs

2025 07 07
Tarptautinė žinovų komisija išrinko geriausią būsimo Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo architektūrinį sumanymą | voruta.lt nuotr.

Tarptautinė komisija išrinko geriausią būsimo Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo architektūrinį sumanymą

2025 07 07
5 d. uždarymas | linesa.lt nuotr.

Lietuvos mokinių pergalės Europos šalių geografijos olimpiadoje – susižėrė net 13 medalių

2025 07 07
Akademiko V. Stanio skaitymai apie augalus ir tvarumą | lma.lt nuotr.

Akademiko V. Stanio skaitymai apie augalus ir tvarumą

2025 07 07
Filmas „Renovacija“

Lietuviški filmai Karlovi Varų kino šventėje

2025 07 07

Skaitytojų nuomonės:

  • Keliausma !!! apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signataro A. Patacko atminimui – 4‑oji diena (V)
  • Tadas apie E. Matson – apie karalienių vaidmenis ir paslaptingąją Kotrynos Jogailaitės karūną
  • Rimvydas apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signataro A. Patacko atminimui – 4‑oji diena (V)
  • Genai leis? apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
  • Gen. Flynn, Benny Johnson apie E. Laurinaitis: Mums dabar niekas nieko, išskyrus pačią laisvę, pažadėti negali
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Tradiciniai amatai

Laukiama tradicinių amatų puoselėtojų paraiškų

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai