Šiaurės Amerikos romuvos bendruomenė (Romuva North America) oficialiai įregistruota ir pripažinta Mičigane Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pagal valstijos įstatymus bendruomenės vadovai turi teisę atlikti santuokos, palaiminimo ir laidotuvių apeigas ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus.
Šiaurės Amerikos romuvos bendruomenė gyvuoja jau daugiau nei dvidešimt metų: Atlieka kalendorinių švenčių apeigas, dalyvauja šventėse ir pristato Romuvą.
Šiaurės Amerikos romuvos vadovai ne tik puoselėja prigimtinį lietuvišką tikėjimą, bet ir aktyviai reiškiasi lietuvybės sklaidos lauke. Toks yra Jonas Stundžia, vienas iš Šiaurės Amerikos romuvos vadovų. Jo moksliniai istoriniai darbai, išeivių istorijų ir medžiagos rinkimas (surinkta keletas tūkstančių vienetų), dovanos Amerikos ir Lietuvos muziejams – tai atsidavusio lietuvybei žmogaus darbas, didelis indėlis į lietuvių išeivių istorijos išsaugojimą.
„Mūsų tikslai yra šviesti ir stiprinti Šiaurės Amerikos romuvos bendruomenę. Labai džiaugiamės tapę oficialiai pripažinta bendruomene ir ketiname toliau bendradarbiauti su Lietuvos Romuva”, – sako Marija Kuncaitis.
Pasak Lietuvos Romuvos krivės Inijos Trinkūnienės, į Senovės baltų religinę bendriją „Romuvą“ yra susijungusios 25 romuvos – baltų tikėjimą išpažįstančiųjų religinės bendruomenės.
„Mes džiaugiamės, kad bendruomenė, kuri priklauso Romuvai yra pripažinta JAV. Šiaurės Amerikos romuva į mūsų bendriją įsijungė 2016 metais vaidilos Kimo Arbas iniciatyva“, – sako Lietuvos Romuvos krivė Inija Trinkūnienė.
Šiaurės Amerikos romuvos vadovybę sudaro Jonas Stundžia ir Jūratė Žeznik (Rzeznik), Marija Kuncaitis ir Laura Juozūnas.
Ei, križiokai ar girdėjot ! Ramuva JAV pripažinta. Amerikoje !!!!!
tik pirmyn, romuviai! Skleiskite žinią pasaulio mokslui ir kultūros žmonėms apie žmonijos seniausius laikus bei tautas, apie jų puoselėtą Tikėjimą ir su juo gautą žinių kraitį.
Sveikinimai
Šis pripažinimas JAV suteikia visai Romuvai oficialų statusą ir galimybę veikti kaip oficialiai organizacijai.Nes teisine prasme nėra svarbu ,kurioje pasaulio šalyje yra įregistruota .
O JAV katalikų bažnyčia tam neprieštaravo? Vaje! Dėl to bent jau dviejų strateginių draugių bažnyčios vadovai turėtų didžiai užsirūstinti?
Sveikinimai! Puiki žinia. Linkiu, kad Mičiganas paspaustų JAV sostinę, o pastaroji paspautų Lietuvos sostinę 🙂
Pripažinimas ir veiksmas, – Lietuva, JAV, Prūsija.
Kokie dabar Pasaulio Romuvos sąstato veiksmai, kad Mičiganas Vašingtonui paraginimą viešą teisėtai viešintų dėl numatomų įsipareigojimų ….dėl tolimesnės Prūsijos Ramovės, kuri pagal JAV su J.K . teise paskirto pagal 1945 m. rugpjūčio 2 d. laikinojo administratoriaus prižiūrima …laukiant “pasaulinės konferencijos sušaukimo dėl tolimesnės Prūsų žemių administravimo Tvarkos”.
Kaip tai minties apie …per Mičigano teisės įgyvendinimą, žingsnių tapt 51-a JAV valstija kol kas nuo Potsdamo tebeadministruojam Michailo Gorbačiovo šią Žemės dalį, gal… prisileist neturėtume, bet
– koks skirtumas,
Aliaska
Havajai
Luiziana
ar Prūsija
( tai tik bendros žmonijos apgyvendintų sausumos dalių plotai – griežtai viešą ir atvira mintim).
Taip Bartai, kryžiaus “paradai”, t.y. žygiu padariniai nuo XI-XIII amžių, ir Prūsų RAMOVEi, ir Vatikanui
… lygiaverčiai jau. Tikybos teisėmis. Viešai visuotinai
🙂
Uz pelkes pripazista, o cia savam gimtam kraste – ne … :))) galvokit kaip norit, bet siu metu “e-surasymui” manau romuva turejo itakos, parinks uz mus musu pasauleziuria jie palei save … 🙂
Tai mūsų valdžiažmogiai dėjo ant tos amerikos 😀
(ENGLISH BELOW)
Šiame straipsnyje yra esminis netikslumas.
„Mes džiaugiamės, kad bendruomenė, kuri priklauso Romuvai yra pripažinta JAV. Šiaurės Amerikos romuva į mūsų bendriją įsijungė 2016 metais vaidilos Kimo Arbas iniciatyva“, – sako Lietuvos Romuvos krivė Inija Trinkūnienė.”
Nors norėčiau, kad jiems gerai sektųsi darbas, kurį jie dirbo Amerikoje 25 metus. Ši organizacija nėra „Romuvos“ dalis. Tai naujai įsteigta religinė organizacija, suformuota Mičigane, naudojanti pavadinimą Romuva ir Šiaurės Amerika. Ją sudaro senosios Amerikos Romuvos nariai.
Bendruomenė, kurią į „Romuvą“ įvedžiau 2016 m., Yra „Lietuvos Romuva – Šiaurės Amerika“ (www.facebook.com/RomuvaNA). Romuvos viduje vadinama „Romuva Šiaurės Amerika“. Šią bendruomenę įkūriau Krivio Jono Trinkūno pasiūlymu ir įkvėpimu. Po to, kai apie 2005 metus jis mane patepė vaidila, įkūriau šią bendruomenę specialiai tam, kad būčiau atskiras ir skirtingas nuo amerikiečių Romuvos. Kitokia vizija ir kitoks požiūris. „Lietuvos Romuva“ – Šiaurės Amerikos vizija yra tiesioginis ryšys su lietuvių išsaugota Baltu religija ir Lietuvos Romuva šiuolaikiniame vakariniame Šiaurės Amerikos kontekste.
Linkiu jiems didelės sėkmės. tačiau nereikėtų painioti dviejų skirtingų bendruomenių ir organizacijų. Jei jie nori prisijungti prie „Lietuvos“ „Romuva“, jie turėtų pereiti tą patį procesą, kurio reikalauja visos kitos bendruomenės. Nors nuo 2015 m. Bandžiau įtraukti du šiuos asmenis į savo organizaciją, ji niekada nepasiteisino. Visai neseniai aš sąžiningai pasiūliau sujungti mūsų organizacijas, kai sužinojau, kad jos slapta išrinko mane savo vaidila. Tai irgi nepasiteisino. Niekada nesutikau būti jų organizacijų dalimi ir nereikalauju, kad joms būtų autoritetas. Paprasčiau tariant, mes esame ir visada buvome atskiros organizacijos / bendruomenės. Linkiu jiems kuo geriau dalintis mūsų prigimtine religija. Bet aš turiu tai aiškiai pasakyti, nesu susijęs ar atsakingas už jokius jų veiksmus.
tebūnie Darna,
vaidila Kimo Arbas
Lietuvos Romuva – North America
w ww.facebook.com/RomuvaNA
—
(ENGLISH)
There is a fundamental inaccuracy in this article.
“We are delighted that the community that belongs to Romuva is recognized in the United States. Romuva North American joined our community in 2016 at the initiative of vaidila Kimo Arbas, “says Lithuanian Romuva Krive Inija Trinkūnienė.”
While, I wish they do well continuing the work they have been doing in America for 25 years. This organization is not a part of Romuva. It is a newly incorporated religious entity formed in Michigan, which uses the name Romuva and North America. It is made up of members of the old American Romuva’s.
The community I brought into Romuva in 2016 is “Lietuvos Romuva – North America” (www.facebook.com/RomuvaNA). Referred to inside of Romuva as “Romuva North America”. I founded this community by the suggestion and inspiration of Krivis Jonas Trinkunas. After he anointed me a vaidila around the year 2005. I founded this community specifically to be separate and different from the American Romuva’s. A different vision and a different approach. Lietuvos Romuva – North America’s vision is a more direct connection to the authentic spiritual experience preserved by Lithuanians, and the Romuva of Lithuania, within the contemporary western context of North America.
I wish them great success. but the two different communities and organizations should not be confused. If they wish to join (Lietuvos) Romuva they should go through the same process that all other communities are required to. Though I have tried to bring two of these individuals into my organization since 2015, it has never worked out. Most recently, I made a good faith offer to merge our organizations after I found out they had secretly elected me as their vaidila. This too, did not work out. I have never consented to being a part of their organizations and I do not claim any authority over them. Simply put, we are and have always been separate organizations / communities. I wish them the best in sharing our indigenous Lithuanian religion. But I must make it clear, I am not connected to or responsible for any of their actions.
let there be harmony,
vaidila Kimo Arbas
Lietuvos Romuva – North America
ww w.facebook.com/RomuvaNA