
Klimato kaita atrodo kaip išgalvotas dalykas tol, kol „gyvenama“ virtualiame pasaulyje, arba neiškeliaujama toliau nuo miestų į gamtą. Jei nutartumėte patyrinėti didžiųjų Dzūkijos ežerų pakrantes, tokios akcijos kaip „Global Climate Strike“ gali pasirodyti ne visai beprasmės net ir patiems didžiausiems skeptikams.
Antrus metus besitęsianti hidrologinė sausra stipriai apmažino paviršinius vandenis Lazdijų krašte, o gruntinius paslėpė giliau į žemę. Viso to pasekmes vasarą pajunta kaimų gyventojai, sausuose šuliniuose bergždžiai beieškantys vandens. Džiūstančios pelkės, kūdros ir nykstantys maži ežerėliai kelia pavojų balinių vėžlių, raudonpilvių kūmučių, skiauterėtųjų tritonų ir kitų retųjų roplių populiacijoms.
Daugiausiai duomenų parko specialistai surinko stebėdami Dusios ežero hidrologinę situaciją ir šiek tiek paanalizavus duomenis galima pamatyti, jog ežero vandens lygis per pastaruosius 44 metus (nuo 1975 m.) sumažėjo 19,4 cm!!!
Nuo 1975 iki 2010 m. vandens lygis kasmet sumažėdavo 0,73 cm, o nuo 2010 metų vandens lygio kritimo tempas išaugo dvigubai ir vandens lygis Dusios ežere kiekvienais metais nukrenta 1,48 cm.
Vandens lygis „Dzūkų jūroje“ tiesiogiai susijęs su iškrentančiu kritulių kiekiu, o pastarųjų kiekis iki 2010 m. kasmet augo po 0,5 mm, o nuo 2010 mažėja po 2,33 mm per metus.
Metelių regioninio parko informacija
Žmonių kvailinimas tęsiasi. Dar taip neseniai mus gąsdino klimato atšilimu, o dabar jau pradėjo – klimato kaita. Klimatas visada keitėsi ir tai normalu. Dabartinės Lietuvos teritorijoje buvo ir šilčiau nei dabar ir gerokai vėsiau, net ledynai buvo.
Kai tik lietuviai susimokės ”automobilių taršos” mokestį , pamatysit, Žemėje ”klimato kaita” sustos.
Sako didžiausi pasaulio teršėjai Kinija , Indija, JAV. Nesąmonė . Mes ir tik mes. Kaip aš paperdžiu, tai tokiai ”taršai” pasiekti reikia 10 kiniečių.