Kas tas Prezidentas? – nauja fotografijų paroda sodelyje

www.alkas.lt
 
Antanas Smetona | istorineprezidentura.lt nuotr.
Antanas Smetona | istorineprezidentura.lt nuotr.

Kas tas Prezidentas? Pagal šio lotyniško žodžio kilmę tai – žmogus, sėdintis priešakyje. Lietuvos valstybės priešakyje sėdinčio Prezidento institucijos istorija šiemet jau skaičiuoja šimtmetį. Šia proga Istorinė Prezidentūra Kaune pristato archyvinių nuotraukų parodą „Kas tas Prezidentas? Lietuvos Prezidentai ir Prezidento institucija 1919–1940 m.“, kuri pasakoja apie Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas bei kasdienybę.

1919 m. balandžio 4-ąją Lietuvos Valstybės Taryba pirmuoju Valstybės Prezidentu išrinko Antaną Smetoną. Vėliau Respublikos Prezidento pareigas ėjo Aleksandras Stulginskis bei Kazys Grinius.

Parodos fotografijose įamžintos šių pirmųjų valstybės piliečių veiklos akimirkos: priesaika, kuria pasižadama sąžiningai eiti Prezidento pareigas, vyriausiojo ginkluotojų šalies pajėgų vado ceremonialai, bendravimas su užsienio valstybių diplomatiniais pasiuntiniais, darbas su Ministrų Kabinetu ir kitos oficialios progos.

Be oficialių ceremonijų, parodos lankytojai išvys ir kitą Respublikos Prezidento pareigų pusę – betarpišką bendravimą su savo šalies piliečiais, vizitus po Lietuvą, lankant didžiuosius kultūros, pramonės, žemės ūkio renginius. Nustebins netikėti kadrai, kuriuose Prezidentas A. Smetona gėrisi gražuoliu arkliu vienoje iš žemės ūkio ir pramonės parodų ar Prezidentas A. Stulginskis kartu su Lietuvos kultūrininkais sėdintis prie vaišių stalo Kauno meno mokyklos statybvietėje po pamatų pašventinimo ceremonijos. Parodoje taip pat pasakojama, ką valstybės vadovas veikė Prezidento rūmuose. Kokia buvo jo darbo diena? Ar erdvus buvo Prezidento darbo kabinetas? Kokių svečių jis sulaukdavo?

istorineprezidentura.lt nuotr.
istorineprezidentura.lt nuotr.

Paroda „Kas tas Prezidentas? Lietuvos Prezidentai ir Prezidento institucija 1919–1940 m.“ veiks Istorinės Prezidentūros sodelyje nuo gegužės 18 d., Tarptautinės muziejų dienos ir nakties, iki spalio 31 dienos. Parodos kuratorė – istorikė Justina Minelgaitė-Plentienė. Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Istorinės LR Prezidentūros ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondų. Parodą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

NaujienosArtimiausi renginiai

  1. Savaitgalis su kanklėmis / Sūduva

    2021-06-11 08:00 - 2021-06-13 17:00

Kiti Straipsniai

Kitas straipsnis