Šeštadienis, 28 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

„Pro Patria“ susipainiojusiems tarp rengiamų mitingų prie LRT – paskelbė pareiškimą

www.alkas.lt
2018-10-21 17:18:55
18
PERŽIŪROS
4
LRT | lrt.lt nuotr.

LRT | lrt.lt nuotr.

LRT | lrt.lt nuotr.
LRT | lrt.lt nuotr.

Spalio 22 d., pirmadienį, 12 val. grupė visuomeninių organizacijų paskelbė kviečiančios į mitingą prie LRT dėl nacionalinės televizijos eteryje vyraujančios „nepažangių“ pažiūrų cenzūros. Lietuvos liberalus jaunimas „paskelbė“ šį mitingą „Pro Patria“ mitingu, tariamai palaikančiu valstiečių pataisas LRT valdymui ir ėmėsi rengti kitą šiam priešišką mitingą. Ta proga „Pro Patria“ išplatino pareiškimą šiuo klausimu. Skelbiame šį pareiškimą:

„Pro Patria“ pareiškimas dėl cenzūros LRT ir liberalaus jaunimo kontrmitingo

„Korupcijos skandaluose skendinčios liberalų partijos jaunimas paskelbė rengiantis kontrmitingą prie Lietuvos radijo ir televizijos pastato. Kontrmitingu žadama oponuoti, pasak liberalaus jaunimo, „Pro Patria“ sambūrio organizuojamam protestui prieš LRT įsivyravusią „neteisingų“ nuomonių cenzūrą.

Pagal geriausias sovietmečio komjaunimo ir kitų režimo ideologinę kontrolę palaikiusių organizacijų tradicijas Lietuvos liberalus jaunimas apsimeta nematantis, kad „Pro Patria“ nėra nei vienintelis, nei pagrindinis protesto organizatorius.

Priešingai, esame kukliausi jo dalyviai. Tai, ką liberalus jaunimas vadina „Pro Patria“ mitingu, iš tiesų yra organizuojama visų pirma Tautos forumo ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo. Patogu ir tikslinga nutylėti, kad prieš vienos nuomonės įsivyravimą visuomenėje pasisakyti kviečia būtent tie patys žmonės, kurie prieš 30 metų pakvietė tautą kovoti ir su viena teisinga nuomone tuometėje Juozo Kuolelio vadovautoje valstybinėje televizijoje. Vertybiškai nuoseklu ir tapę įprasta, kad liberalus jaunimas vietoje to, kad kurtų pozityvias akcijas, stoja piestu prieš Lietuvai laisvę iškovojusio Sąjūdžio kūrėjų iniciatyvas. Tą darydami, jaunieji liberalai propagandiškai nutyli šią priešpriešą.

Liberalų kontrmitingo organizatoriai taip pat sąmoningai dezinformuoja ir klaidina visuomenę iš sovietmečio pažįstamu stiliumi nutylėdami tikruosius protesto mitingo tikslus – nutylimi ne tik jame keliami reikalavimai, bet ir formuojamas įvaizdis, kad mitingas palaiko valdančiųjų partijų pasiūlytas LRT valdymo pataisas. Būtent taip okupuotos Lietuvos Komunistų partijos CK, komsomolo ir KGB vadovybė elgdavosi Sąjūdžio rengiamų akcijų išvakarėsė, mėgindamos jas sužlugdyti aba diskredituoti.

„Pro Patria“ sambūris niekada nėra išreiškęs paramos valdančiųjų siūlomoms LRT valdymo struktūros reformoms, priešingai, siūlomas pataisas laiko netikslingomis. Mitingo organizatoriai kviečia ieškoti valdymo modelio, kuris užtikrintų kuo didesnį visuomenės, o ne politinių valdžios institucijų įsitraukimą į LRT valdymą ir valdymo organų sudarymą.

„Pro Patria“ nesistebi, kad partinio jaunimo aktyvistai nepalaiko tokių siūlymų ir aktyviai stoja ginti LRT šiuo metu esamą tvarką. LRT televizijos programose dėsningai tildomos būtent tautiškos, konservatyvios, prieš globalizmą, leftizmą ir politinį korektiškumą pasisakančios nuomonės – taigi viskas, prieš ką ir pasisako liberalais save nepagrįstai vadinantis jaunimas. Atitinkamai LRT programose klesti būtent liberalų sau priskiriamos vertybės. Natūralu ir suprantama, nors ir neteisinga, ginti tokią sau palankią situaciją. Lygiai taip pat galimai labiausiai korumpuotos šalies partijos – Lietuvos liberalų sąjūdžio – jaunimui artimas ir todėl neprobleminis gali atrodyti ir Seimo komisijos atskleistas dešimtmetį vykęs neskaidrus valstybės lėšų naudojimas LRT vykdytuose pirkimuose. Tik tuo galima paaiškinti, kodėl Lietuvos liberalus jaunimas niekada nei viešai pasmerkė, nei protestavo prieš LRT valdant A. Siaurusevičių vykusį švaistymą.

Pastarojo dešimtmečio LRT svarbiausių televizijos programų turinį „Pro Patria“ sambūris laiko esant šališku, nutylinčiu politiškai nekorektiškas, tautinę valstybę ir tradicinės moralės normas atstovaujančias nuomones, o atskirų laidų vedėjų ginamos pozicijos silpnina visuomenės valstybinę savimonę ir atsparumą priešiškų šalių keliamoms informacinėms grėsmėms.

LRT įstatymo 4 straipsnio 1 dalis skelbia, kad „LRT radijo ir televizijos programose turi būti užtikrinta temų ir žanrų įvairovė, programos turi būti skirtos įvairiems visuomenės sluoksniams, įvairaus amžiaus, įvairių tautybių ir įvairių įsitikinimų žmonėms. LRT radijo ir televizijos programose neleidžiama įsivyrauti vienašališkoms politinėms pažiūroms; LRT informacinėse programose, komentaruose pateikiama informacija turi būti pagrįsta, atspindėti įvairias politines pažiūras, o nuomonės ir faktinės žinios – autorizuotos, patikrintos ir išsamios.“ Viename įstatymo straipsnyje net tris kartus pabrėžtinai kartojama būtinybė užtikrinti, kad neįsivyrautų vienos pažiūros ir įsitikinimai, priešingai, programos turi būti skirtos įvairių įsitikinimų žmonėms. Tai privalo būti užtikrinta.

Nelaikome naujosios LRT vadovės atsakinga už šią situaciją ir vis dar tikimės iš jos bei jos komandos esmingų permainų, sprendžiant šią objektyviai nepriimtiną, su demokratija ir žodžio laisve nesuderinamą situaciją.

Kviečiame spalio 22 dieną 12 valandą atvykti į mitingą prie LRT būstinės Konarskio g. 49 ir kartu pareikalauti permainų, kurios leistų pagaliau iš tiesų realizuoti žodžio laisvę Lietuvoje. Visoms pozityvioms permainoms reikalingas visuomenės spaudimas ir palaikymas.“

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ž. Makauskienė. „Pro Patria“ sukurta tarnauti Tautai ir valstybei
  2. Varėnos jaunimas kviečia į žygį prie A.Ramanausko-Vanago vadavietės Vasario 16-ajai pažymėti
  3. Tautos forumas reikalauja LRT nutraukti cenzūrą
  4. Visuomenininkai protestuos prieš cenzūrą LRT
  5. Tautiškas jaunimas palaiko savo poziciją išreiškusius Kauno moksleivius
  6. Jaunieji tautininkai šiemet vėl surengs stovyklą „Mūsų šaknys – baltai”
  7. A. Patackas. Atviras laiškas Mantui Adomėnui
  8. Ar būti patriotu (ne)madinga?
  9. Prasideda „Misija Sibiras’16“ – tapk šių metų ekspedicijos dalyviu!
  10. V. Radžvilas: Abejingumas kyla iš baimės
  11. Lietuvos karo akademija paminėjo J.Žemaičio-Vytauto 103-iąsias gimimo metines
  12. Iki paskutinio kantrybės lašo įsitvirtinti Lietuvoje
  13. Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjunga pasirašė bendradarbiavimo sutartį
  14. LRT nutylėjo poeto T. Venclovos žodžius Vilniaus merui Remigijui Šimašiui
  15. Šliaužianti cenzūra arba aukščiau už V. Landsbergį ne tik dangus

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 4

  1. ŽEMAITIS says:
    7 metai ago

    Ta “propatrija” jau pirmame savo pareiškimėlio sakynyje nusišneka:

    „Korupcijos skandaluose skendinčios liberalų partijos jaunimas paskelbė rengiantis kontrmitingą prie Lietuvos radijo ir televizijos pastato. Kontrmitingu žadama oponuoti, pasak liberalaus jaunimo, „Pro Patria“ sambūrio organizuojamam protestui prieš LRT įsivyravusią „neteisingų“ nuomonių cenzūrą.”

    Liberalus jaunimas nėra jokios partijos dalis ir negali būti siejamas su jokia partija.

    Visi tai žino, išskyrus “propatrijos išminčius”…

    Atsakyti
  2. ŽEMAITIS says:
    7 metai ago

    O jūs, radikalai, ką į žurnalistus paskirsit? Ar bandysit priverst dabartinius žinomus žurnalistus eit prieš savo sąžine ir sapaliot jūsų nesąmones.
    Ar susimąstote, kad žurnalistų, politologų tarpe jūsų absurdiškų konservatyvių idėjų šalininkų yra itin mažai. Ir visus mes juos žinome, nes jie čia alke arba kokioje propatrijoje reiškiasi.
    Tikius veikėjus susidinus į eterį LRT būtų žiūrima nebent tik todėl, kad būtų galima iš ko pasijuokti. Niekas šios televizijos rimta nabelaikytų.
    Apgailėtini esat…..

    Atsakyti
  3. Užuojauta says:
    7 metai ago

    Užuojauta Alko bendruomenei apsigyvenus pas ją tvariniui Žematis+Diedas. Pas LRT taip neatsitiktų:)

    Atsakyti
  4. Kažin says:
    7 metai ago

    Susipešė du gudu – dėl žemaitės abudu…, iš tų šiaudų – nebus grūdų, – taip sveiko proto žmogus apibūdintų tai, kas čia rengiama vykti dėl LRT…

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Izraelio ir JAV smūgiai Iranui 2026 02 28
Akiračiai

JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

2026 02 28
Namai su Saulės kolektoriais
Energetika

APVA parama saulės elektrinei 2026: ar jau žinote sąlygas?

2026 02 28
Antras sugrįžimas. Mama, Regina Šulskytė
Kultūra

R. Šulskytės parodoje – dvidešimt septyni sugrįžimai

2026 02 28
Migracijos departamentas
Kultūra

Paveldo komisija: būtina peržiūrėti LR saugiųjų dokumentų rengimo derinimo procesus

2026 02 28
alternatyvios gyvybės formos Visatoje
Astronomija ir kosmonautika

KTU fizikos mokslininkas V. Stankus: alternatyvios gyvybės formos Visatoje – kiek tai tikra?

2026 02 28
Miško darbai „Natura 2000“ teritorijose
Gamta ir ekologija

Miško darbai „Natura 2000“ teritorijose: prasimanymai ir tikrovė

2026 02 28
Prieš 75-erius metus „Amerikos balsas“ pirmą kartą prakalbo lietuviškai
Kalba

Prieš 75-erius metus „Amerikos balsas“ pirmą kartą prakalbo lietuviškai

2026 02 28
Lituanistinio paveldo ieškoma pasaulio aukcionuose ir privačiose rinkiniuose
Kultūra

Lituanistinio paveldo ieškoma pasaulio aukcionuose ir privačiose rinkiniuose

2026 02 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Barbara Boyd (Prometean Updates) apie A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo
  • Mikabaliui apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • +++ apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Kažin apie Kaunas tituluotas Metų proveržio miestu

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kodėl vis daugiau jaunų žmonių susiduria su regėjimo bėdomis?
  • JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Ką iš tiesų gauni, kai užsisakai apsaugos paslaugas – ir kodėl tai daugiau nei manai
  • Virtuvės, kurios atrodys pasenusios jau po penkerių metų – ir tos, kurios išliks naujoviškos dešimtmečius

Kiti Straipsniai

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Darbo grupė baigė veiklą – pasirašytas sprendimas ir parengtas LRT įstatymo pakeitimo projektas

2026 02 26
Mikrofonas

Pasirašytas sprendimas ir parengtas LRT įstatymo pakeitimo projektas

2026 02 25
N. Tuomienės pranešimas

N. Tuomienė. Kaip Ramaškonių (dabar Baltarusija) jaunimas 1927 m. šventė Vasario 16-ąją

2026 02 18
Marius Kundrotas

M. Kundrotas. Persirgti marginalizmu

2026 02 16
G. Petkevičaitės Bitės medalis

Išrinkti 2026 metų G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laimėtojai

2026 02 11
Dominykas Vanhara | www.facebook.com, asmeninė nuotr.

D. Vanhara. Apie LRT „faktų tikrinimą“ ir nutylėtą tikrovę: ką rodo suėmimų statistika

2026 02 06
Seimas, LRT, Europos Parlamentas

Seime – atsakas Europos Parlamentui: raginama nesikišti į Lietuvos vidaus reikalus

2026 02 05
Suimti pamaldų nutraukėjai Minesotos Bažnyčioje

R. Skrinskas. LRT – žmonių zombintojas

2026 02 01
Erasmus+ jaunimo mainų projektas „From passion to profession“

Nuo aistros iki profesijos: kai idėja gali tapti verslu

2026 01 29
Susitikimas Vyriausybėje

I. Ruginienė susitiko su Interneto žiniasklaidos asociacijos atstovais

2026 01 26

Skaitytojų nuomonės:

  • Barbara Boyd (Prometean Updates) apie A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo
  • Mikabaliui apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • +++ apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Kažin apie Kaunas tituluotas Metų proveržio miestu
  • Mikabalis apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vyutautas Radžvilas | TF nuotr.

V. Radžvilas. Pasirinkimas: dviguba vergystė arba laisvė

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai